reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mój mąż się pyta o rozdzielczość zdjęć, które dawaliście do wydruku. Jeśli zdjęcie w podglądzie na komputerze wygląda prawidłowo, a po wydruku zupełnie inaczej, to może oznaczać, że drukujecie zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Fotograf powinien dać każde zdjęcie w dwóch rozdzielczościach: jedno w zwykłej (np. do podglądu na komputerze, lub wrzuceniu do internetu np. w rozdzielczości FullHD) a drugie w dużo wyższej rozdzielczości - właśnie do wydruku.
 
reklama
Na pewno wszystko w porządku z synkiem [emoji5] lepiej niech sprawdzą dokładnie niż byle jak.. a ty przynajmniej znowu zobaczysz dzidziolka[emoji16][emoji106] nie



Kciuki za wizytę [emoji5][emoji106]




Czekam na info [emoji5]



A tobie zmienia termin co wizytę? Nie trzyma sie karty? [emoji848]



Mi też ostatnio tak mierzył, co się zdziwiłam... główkę, kość udowa, brzuszek i cos jeszcze. Ale nie podaje mi tego terminu usg jak nowego terminu porodu, tak chyba tylko sprawdza jak synek rośnie [emoji846][emoji5] i waży[emoji10]




Tez tam słyszałam i też tak uważam [emoji5][emoji106]im starsze dzieci tym bardziej rozwijają sie we własnym tempie i nie ma co porównywać. Ja miałam np.wiejsze dziecko ale w sensie, że i na prenatalnych i tych usg do 10tygodnia była ciąża starsza, ale teraz myśle ze dużego dziecka mieć nie będę i będzie mniejsze od innych albo przeciętne ale to wcale nie oznacza, że urodzę po terminie i żeby przesuwać termin porodu na późniejszą datę, bo dziecko nie będzie miało 4kg[emoji5][emoji16]
Uważam, że urodzę przeciętniaka 3plus (do 3,5kg) ale w październiku [emoji5][emoji846]tak jak Młodego [emoji51][emoji16]



Pisałam właśnie wyżej. Nie, nie zmienia mi lekarz. Byłoby to absurdalne wg mnie [emoji5]teraz już dzieci rosną jak chcą, są większe i mniejsze, byleby za bardzo nie odbiegały od norm [emoji16][emoji5]



Ale ty miałaś różnicę 9 dni? 6grudzien a 27listopad? Czy nie bierzesz pod uwagę tego usg do 10tygodnia? Tylko prenatalne i z kalendarzyka? [emoji5]

Ja i tak będę się sugerować data z os. Miesoaczki tym bardziej że wiem kiedy mniej więcej była ovu. Tutaj tak chyba też robia..z USG niektóre parametry na 3 dni starsze a inne idealne z datą ale to jest sprawa indywidualna dziecka też.

Myślę pozytywnie kochana. Źle się ułożył ... I to co chciała dojrzeć (wszystko inne w serduszku co widziala ok) nie wychodzilo na zdjęciu ( wiesz jak ten obraz znika i się pojawia a serce z każdej strony pokazuje inny obraz i jego strukture przeplywy takzr przez ułożenie dziecka jedno widać drugie nie. Tym bardziej jeśli coś wychodzi źle to przecież miałabym USG nast. Dnia a nie tyle czasu później . Jestem dobrej myśli:) zobaczę bąbla drugi raz i tym razem napije się coli:p albo nie wiem aby nie spał!!!

Wrocilam juz niewiem co myslec ten lekarz az sie smial ze swoich kolegow po fachu w holandii zrobil mi dopochwowe rzeczywiscie jest bardzo nisko dziecko ale lozysko niby sie przesunelo w gore

Plci nie powiedzial bo niebyl pewny w poniedzialek polowkowe usg

Ja mam łożysko przednie ale mówiła że ok jest
Mimo wszystko czuję mlodego wyraznie choć faktycznie po bokach i na dole a wyraźniej. Ma dodatkowy amortyzator i jeszcze leży plecakami do moich pleców lol
Mówiłam że chce rodzic naturalnie i jeszcze 4 o to dopytam
 
Mój mąż się pyta o rozdzielczość zdjęć, które dawaliście do wydruku. Jeśli zdjęcie w podglądzie na komputerze wygląda prawidłowo, a po wydruku zupełnie inaczej, to może oznaczać, że drukujecie zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Fotograf powinien dać każde zdjęcie w dwóch rozdzielczościach: jedno w zwykłej (np. do podglądu na komputerze, lub wrzuceniu do internetu np. w rozdzielczości FullHD) a drugie w dużo wyższej rozdzielczości - właśnie do wydruku.

Drukuje z pendrive’a na ktorym je dostalismy.
Rozdzielczosc to wielkosc? Niestety na tych technicznych rzeczach sie nie znam :( Na komputerze mam takie przykladowe info o parametrach jak na zdjeciu ponizej... moze to jednak kwestia miejsca gdzie drukuje?
 

Załączniki

  • IMG_8426.JPG
    IMG_8426.JPG
    341,8 KB · Wyświetleń: 84
Drukuje z pendrive’a na ktorym je dostalismy.
Rozdzielczosc to wielkosc? Niestety na tych technicznych rzeczach sie nie znam :( Na komputerze mam takie przykladowe info o parametrach jak na zdjeciu ponizej... moze to jednak kwestia miejsca gdzie drukuje?
W szczegółach powinno być jeszcze DPI i powinno wynosić 300. Kolejna sprawa - zdjęcia do wydruku powinny być też po obróbce cyfrowej.
Kolejne pytanie - drukujecie małe odbitki 15x10 czy duże?
 
Drukuje z pendrive’a na ktorym je dostalismy.
Rozdzielczosc to wielkosc? Niestety na tych technicznych rzeczach sie nie znam :( Na komputerze mam takie przykladowe info o parametrach jak na zdjeciu ponizej... moze to jednak kwestia miejsca gdzie drukuje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W szczegółach powinno być jeszcze DPI i powinno wynosić 300. Kolejna sprawa - zdjęcia do wydruku powinny być też po obróbce cyfrowej.
Kolejne pytanie - drukujecie małe odbitki 15x10 czy duże?

Widze ze DPI jest wszedzie 240... :(
Czy to znaczy, ze nic wiecej sie nie da z tym zrobic? :(
Drukujemy 10x15 matowe.
 
Ja znalazłam fotografa to czytałam opinie oglądałam zdjęcia i w sumie 3 tyś daje za jego jednodniową usługę ale myślę że warto bo 60 zdj drukuje w najwyższej rozdzielczości, 300 zdj w na pendrive też najlepszej:)
Ogólnie do 1 w nocy będzie zobaczymy co z tego wyjdzie:)

My zapłaciliśmy chyba 4 tyś. - przygotowania, ślub, wesele do 1 i sesja w plenerze :/
Na stronie zdjęcia też mi się podobały, opinie były bardzo dobre, a wyszło jak wyszło :(
Właśnie wysłałam męża do kolejnego zakładu, żeby coś się dowiedział...
 
reklama
My zapłaciliśmy chyba 4 tyś. - przygotowania, ślub, wesele do 1 i sesja w plenerze :/
Na stronie zdjęcia też mi się podobały, opinie były bardzo dobre, a wyszło jak wyszło :(
Właśnie wysłałam męża do kolejnego zakładu, żeby coś się
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry