reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Ja jestem 16tydzien i to moja druga ciaza ale nie potrafie jeszcze rozroznic malaca od wzdec ;) ciagle mam rewolucje w brzuchu ;) cale dnie bulgocze mi i sie przelewa ;) a brzuszek mam juz fajny :-) :-D
Ślicznie wyglądasz :)
Wielkosciowo chyba wszystkie te nasze brzuszki podobne a mi się wydawało że jakoś tak mega szybko ;)
Na kiedy masz termin?
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem 16tydzien i to moja druga ciaza ale nie potrafie jeszcze rozroznic malaca od wzdec ;) ciagle mam rewolucje w brzuchu ;) cale dnie bulgocze mi i sie przelewa ;) a brzuszek mam juz fajny :-) :-D
Fajny masz brzuszek.
Mnie też się przelewa i trudno odróżnić ruchy malucha.
Choć czasem jak czuję takie smyranie i rozciąganie to wiem, że to maluszek.
 
Fajny masz brzuszek.
Mnie też się przelewa i trudno odróżnić ruchy malucha.
Choć czasem jak czuję takie smyranie i rozciąganie to wiem, że to maluszek.
Dziekuje ;) no czasami tez tak mysle ze w pewnych momentach to maluch ale nie jestem pewna. Wydaje mi sie ze jak zmieniam pozycje z boku na bok to mi daje znaki ze tam jest ;)
 
Ech dziewczyny chyba hormony mi buzują, mam jakiś straszny dołek. Smutno mi i nawet nie wiem czemu[emoji853]

Jak humor dzisiaj? Lepiej?:sorry2:

Dita gratuluję synka i udanej wizyty.

A co do imion, to u nas w rodzinie jest faza na nadawanie nietypowych imion.
Mnie jak zapisywał mój Ojciec był problem.
Nie chceli zapisać imienia Maja w urzędzie 40 lat temu a teraz co chwila słyszę Maja.
Mój brat miał kolegę w wojsku, który imię miał Gracjan i jak urodził mu się syn dał mu takie imię.
Siostra ma córkę Adriannę.
A wnuki mojego rodzeństwa to np Nadia, Natan- to imię proroka z Biblii.
Poza tym jest Aurelia, Borys, Julia, Gabriel.
Ja chciałam nazwać kiedyś syna Martyn, ale mąż powiedział, że po jego trupie i jest Marek, Angela i Daria.
A teraz Mateusz

No tak, tyle lat wstecz to były imiona nowatorskie :D
Ale twój mąż mnie rozbawił tym tekstem, że po jego trupie :laugh2: Przyznaję się, że ja tak mówiłam do męża, jak chciał imię, którego ja wprost nie znosiłam ;)

U nas Ada jest jednym z typów , gdyby byla dziewczynka :) generalnie podoba mi sie skrocona wersja czyli Ada a nie Adrianna, ale znow sie bedzie dziecko musialo w urzedach tlumaczyc, ze jest Ada. A znowu pelna wersja jest dluga i zgeywajac sie z nazwiskiem moze dziecku byc ciezko wymowic :D ale zobaczymy, mi siw jeszcze Olga podoba, ale chlop jak to chlop, kreci nosem xD

Ja tez myślałam o Adzie jakby była dziewczynka. Mężowi się średnio podobało, no ale teraz już się nie będziemy o to kłócić...Teraz będzie zadyma o męskie imiona :laugh2::D

Przeglądam ten ranking i jeszcze Mikołaj mi się bardzo podoba, ale mój najmłodszy kuzyn tak ma ;p
Mój Mąż proponował kiedyś Julian - widzę, że jest nisko ;p ale mi średnio się podoba ;p
Aleksander mi się kiedyś podobało, ale długie ;p

Ciężka sprawa z tymi imionami ;p

O tak, bardzo ciężka:tak: Ja to w ogóle chciałabym się zakochać w imieniu, powiedzieć to i żadne inne :tak: Wtedy jestem w stanie nawet męża przekonać :p A tak to moja propozycja, on mówi absolutnie nie, jego propozycja - ja mówię: oszalałeś? :D Masakra jakaś :errr:

Co do imion to u nas się toczą dyskusje między Adą (właśnie nie Adrianną, tylko Adą :p), Alą, Jagódką i Hanią. Bardzo chciałam Gaję, ale mąż niestety nie ;).

Ja fasolką i kalafiorem się objadłam, jutro młoda kapusta duszona z pomidorami i koperkiem :D

Może być sama Ada. Albo skrót od Adela? I nie jest jakieś długie :-p

Ze smutkiem stwierdzam, że imię Jan jest na trzecim miejscu rankingu. Nie zmienia to faktu, że na pewno ono zostanie. Jest krótkie, w pełnym brzmieniu poważne, zaś zdrobnienia są przesłodkie (Janek, Januś, Janko ach!). Imię to miałam upatrzone od dawna, mąż podobnie (jeszcze zanim mnie poznał hihi), więc na pewno zostanie. Obraliśmy następującą taktykę: pierwsze imię ma być ładne, w miarę krótkie, zaś drugie ma się wyróżniać i winno być związane z jakimś świętym lub męczennikiem. Tak oto będą: Jan Pius, Leon Wawrzyniec :)

Dla dziewczynki chcieliśmy Julia, ze względu na świętą Julię (to moja patronka z bierzmowania), jednocześnie jest to ładne, urocze imię. Niemniej, jak słusznie zauważyłyście Julek jest teraz tyle, że będę próbowała namówić męża na zmianę zdania. Inne typy na dziewczynę to była Rozalia, Róża, Anastazja, Aniela (niestety też popularne, choć wywodzi się od Anioła, więc jest nawet w genezie jest przepiękne).

O! Wybrałam wózek dla Janka - espiro next. Niestety aktualnie nie można dostać samej gondoli (chyba, że jakieś retro, ale jestem otoczona lasami, więc się nie sprawdzi), ale spacerówka ma dobre opinie, choć ciężka (około 15 kg:O) Tak więc plan jest taki: kupimy ten wózek oraz dodatkowo spacerówkę typu parasolka, które są lekkie, łatwo się składają i mieszczą w aucie. Solidna spacerówka będzie do lasu, a lekka na wyjazdy do miasta i podróże.

PS Czy to prywatne forum już istnieje?

Ja mam Jasia w domu :laugh2: Fakt, że imię dawałam 6 lat to taki popularny chyba nie był, ale powiem ci, że jest jeden na całe przedszkole, a kuzyn Mateusz - jest ich już 3 albo 4 na całe przedszkole. Osobiście znam jeszcze tylko jednego Jasia od kolegi w pracy i to by było na tyle :-D Na placu zabaw jest jeden. Raz jak jechaliśmy nad morze i stanęliśmy na placu zabaw był drugi Jaś :laugh2: Nie wiem, może ja na zadupiu mieszkam... kiedyś czytałam,że to imię jest strasznie popularne, ale w Warszawie :) Wiec może W-wa mocno podnosi statystyki, a w pozostałych miejscowościach jest już normalniej? Nie wiem, może to przypadek. W każdym razie jak ci się podoba to dawaj tak na imię i już :) Twoje dziecko, twój wybór, takie moje zdanie :tak:
ja byłam jedna Edyta w klasie i na studiach poznałam drugą Edytę. Trochę lat mam i widzę, że mało popularne imię wtedy i teraz, ale czy przez to jestem wyjątkowa? :o Nie.... jestem wyjątkowa przez swoją oryginalność i superanckość :laugh2::rofl2::cool2::D
Moderatorka pisała wczoraj, ze dzisiaj w nocy zrobi. Zaraz sprawdzę :)


Ciesze się że to czytam bo wczoraj miałam wrażenie ze zglupialam[emoji28] ale maleństwo znów odezwało się rano wiec wszystko ok. Tez mówiłam lekarzowi ze pewnie do następnej wizyty (17tc) będę czuć ruchy to powiedział ze być może a jak sobie przypomniał ze w pierwszej było tak szybko to stwierdził że faktycznie teraz tez mogę czuć wcześniej już dość często więc po prostu u mnie tak jest[emoji4] miłego dnia! Ktoś dziś ma wizytę? Powodzenia [emoji6]

Ja czuję już prawie od 2tygodni, a teraz to już takie naprawdę mocniejsze, żadne łaskotki. Nie wiem od czego to zależy,ale jestem pewna :D Normalnie czuję małe kopniaczki i jak się przemieszcza czasami :o:tak:
 
reklama
Znalazłam tętno :D Mogę dać małej święty spokój ^^ Własnie dziewczyny pisały, że trzeba szukać na dole, ale szukałam za bardzo na środku, a słychać było bardziej z lewej obok mojego tętna :) No i faktycznie, nie da się tego z niczym pomylić :)

Mój mąż już mówi do brzucha Ala, więc chyba przesądzone :) W sumie nawet mi pasuje, jak mój brat się urodził to mówiłam do Niego Alicja, bo tak sobie wymyśliłam, że będzie miał na imię :D
 
Do góry