reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Od kiedy te ciuszki niemowlęce mają być? Chętnie skorzystam [emoji16][emoji16] tam mają dobre jakościowo rzeczy [emoji4]
Za tydzień, od 04.06 rzeczy są po prostu rozkoszne [emoji7] bardziej takie letnie ale takie 74 cm będzie jak znalazł na następne lato [emoji6] po za tym ceny też przystępne. Ja na pierwsze 3 miesiące szykuje body kopertowe, półspiochy, parę pajaców co by mi było wygodnie maleństwem manewrować[emoji4]
 
reklama
Miłego wypoczynku :) Zazdroszczę tego morza tak blisko!! :tak:



Hehe, no właśnie, jak baba w ciąży jestem czy co? :laugh2:
Właśnie tak ludzie w pracy u mnie reagują, dobrze, że nie jestem sama, choć mi przykro, że masz podobnie...rozumiesz hehe? :rolleyes2:;)



Zgagi nie mam, nie wiem czy w ogóle w życiu miałam ze dwa razy. Współczuję... Zimne mleko nie pomaga?



Wiesz, bolą mnie różne rzeczy. Ale czy codziennie i czy brzuch..hm.... Czasami koło więzadeł, czasami dołem brzucha, czasami jak się za mocno zegnę w pracy czy w aucie za gwałtownie obrócę to aż mnie szarpnie ból, ale zaraz przechodzi. Ogólnie to tak nie zwracam uwagi na to, przyznaję się bez bicia ;) Za to przesadzę np.ze sprzątaniem albo za długo jestem na nogach czy przy większym wysiłku, który i bez ciąży mogłabym odczuć (jak np.remont ostatnio) to wtedy mnie pobolewa brzuch okresowo, tak dołem. Kładę się na chwilę i przechodzi. CHyba dziecko mnie informuje, żebym przysiadła na doopie :D
A ciebie boli codziennie jak na okres???




Już wiesz, że synek będzie?? ;)




Sorki, worki :zawstydzona/y:
Bo jesteście dwie z Weroniką i macie ten sam chyba termin, to chyba mi się pomerdało, że tylko jedna się udziela :rolleyes2: kajam się i zaczerniłam :D




Twój avatarek to ty??? Fajna laska z ciebie :elvis:8-)




Ale po tych zakupach i przebieżce to bolał cię brzuch i się stawiał czy po prostu zmęczona byłaś? Bo jak "tylko" zmęczona to może rzeczywiście kondycji brak po tym leżeniu i organizm jest w szoku, że się ruszasz...
Może próbuj codziennie..mały spacerek. Najpierw tylko kawałek, drugiego dnia dalej już paręset metrów, trzeciego jeszcze więcej..Organizm powinien się przyzwyczaić :) Małymi kroczkami :tak:




Ojej! Ale co się dzieje? Co powiedzieli w szpitali? Skąd to krwawienie? jakiś krwiak czy co? :o Lez i odpoczywaj, musi być dobrze!
Na prenatalnych lekarz powiedział że raczej chlopczyk[emoji170] na ale to 13t3d, i chyba nie na podstawie wyrostka płciowego tylko oceniał że tak powiem od pupy strony[emoji16] więc jeszcze czekam na potwierdzenie u mojego gin. Więc zaczynam wyprawkę od rzeczy higienicznych a jak się potwierdzi to wezmę się za ciuszki[emoji4]
 
Jakoś ciągle się stresuję czy wszystko jest dobrze z dzieckiem i kupiłam detektor tętna płodu. Świetna sprawa. Udało się usłyszeć serduszko. Fantastyczne uczucie. Obiecałam sobie, że nie będę tego za często używać, ale tylko raz na jakiś czas, aby się uspokoić :)
używacie?

ja kupilam tym razem a to dlatego ze pierwsze usg mialam w 13tyg wiec sie skusilam, cos ala zamiast wizyty prywatnej:p ( przedewszystkim pragne myslec pozytywnie i odganiam zle mysli ale takie urzadzonko nie jednej kobiecie ktora zamartwia sie kazdym ukluciem pomoglo ukoic strach to napewno bojakby nie patrzec kazdy jest inny, mniej badz bardziej strachliwy)
i nie uzywalam czesto! pierwszy raz jak uzylam w 8/9 tyg tak potem uzylam przed wizyta usg haha
potem pare razy na chwilkee a teraz codzien czuje babla i nie mysle o detektorze .
zauwazylam ze czuje go coraz czesciejj, Edytka podobnie mam jak ty piszesz wlasnie... np. po zjedzeniu:)


wy nad morzem a ja mialam duze jezioro 5 min od domu, 2 male plaze ... las.. knajpy i bylo zajebiaszczo :D czasem mialam szlaban i szlak mnie trafial jak slyszalam dj jak graja wrrrrrr
tu jak jest cieplo to nie chce jezdzic nad morze...bo w picku wieje i mnie mrozi za bardzo a o odzi nie wspomne choc dzieciaki sie kapia a co :p hah

Edytka u mnie od tmtego incydentu wydziellina jest ksiazkowa, ilosc sie zmniejszyla o polowe ale jjest wiecej niz zazwyczaj mialam a ph mam ok takze nie mialam infekcji, widocznie sie tam czopolwalo albo co , nie wiem,
jutro sie widze z polozna to pogadam
do bolesci pdchodze tak samo jak tty, nastawiam sie ze wszystko rosnie sie zmienia. dodajm prace ruch ,grunt ze mija cokolwiek gdy odpoczywam
 
Hej hej :-) :) jak ja Wam zazdroszczę apetytu! Ja ostatnio jakoś szybko się najadam i z moich zachcianek wszystko ląduje w lodowce... Ostatnio kupiłam 2kg truskawek, zjadłam chyba cztery i odłożyłam... wczoraj zrobiłam z nich pierwsze konfitury z bazylią - powiem szczerze, że wielkie WOW, bo przepyszne :laugh2: ale może dlatego, że są teraz takie upały ...
W ciągu 3 tyg moja waga stoi w miejscu, nie wiem, czy to dobrze, czy źle, teraz robimy kolejne badania krwi i awidność na toksoplazmozę, bo podobno wynik jakiś wątpliwy...
Jesteśmy już 17+4, maleństwo szaleje, coraz intensywniej i coraz częściej :-D więc we dwójkę idziemy zapisać się na prawo jazdy, lekarz nie widział przeciwwskazań, niuniek urodzi się już ze zdolnością do prowadzenia :-D:-D
Teściowa zarezerwowała nam wakacje. Jedziemy całą rodziną... cieszę się, bo nigdy tak nie jeździliśmy wszyscy, ale z drugiej strony trochę się niepokoję...może dlatego, że naogladałam się tych komedii :tak::tak:
Wizyta za tydzień, może w końcu dowiemy się, kto mieszka w moim brzuszku.. mam ogromne przeczucie, że dziewczynka. A nie ukrywam - bardzo bym chciała :biggrin2:

Całą rodziną w sensie z teściową? 8-) Może być ciekawie ;) Ale jak fajna jakaś to czemu nie, rodzinne wakacje... tylko lepiej nie oglądaj już tych krzywych zwierciadeł albo komedii....hehe Czasami komedie naśladują życie :laugh2:

A u mnie dzien kuriera dzisiaj ;)

WOW! Widzę, że sówka rządzi! :rofl2:

Staram się nadążyć z czytaniem, ale w wolnej chwili coś tam wyskrobię i od siebie :) miejmy nadzieję! U nas w rodzinie zawsze dziewczyny jako pierwsze, więc może i mi się to przytrafi... będzie fajnie, jeśli dziewczynka, ale jeśli chłopiec to też ok, najważniejsze, by było zdrowe! Póki co nawet staram się ograniczyć zakupy kolorystycznie, bo nie wiem na co się nastawić:(

Pewnie, będzie co ma być..ale życzę ci spełnienia marzenia :tak:


Na prenatalnych lekarz powiedział że raczej chlopczyk[emoji170] na ale to 13t3d, i chyba nie na podstawie wyrostka płciowego tylko oceniał że tak powiem od pupy strony[emoji16] więc jeszcze czekam na potwierdzenie u mojego gin. Więc zaczynam wyprawkę od rzeczy higienicznych a jak się potwierdzi to wezmę się za ciuszki[emoji4]

Jak po wyrostku i dobrze spojrzał to może akurat :) a kiedy potwierdzenie u twojego ginekologa?
 
Ja czekam na jutrzejsza wizytę, to już 18 tc jak nie poznam płci to będzie ciężko, następna wizyta dopiero polowkowe 18 czerwca. Z córką wiedzieliśmy w 17tc. Dziewczyny macie jakiś pomysł co zrobić. Nos mam teraz tak zatkany, że mam problem z oddychaniem, pogoda tego nie polepsza. Gorzej jak ryba wyjeta z wody :(
 
ja kupilam tym razem a to dlatego ze pierwsze usg mialam w 13tyg wiec sie skusilam, cos ala zamiast wizyty prywatnej:p ( przedewszystkim pragne myslec pozytywnie i odganiam zle mysli ale takie urzadzonko nie jednej kobiecie ktora zamartwia sie kazdym ukluciem pomoglo ukoic strach to napewno bojakby nie patrzec kazdy jest inny, mniej badz bardziej strachliwy)
i nie uzywalam czesto! pierwszy raz jak uzylam w 8/9 tyg tak potem uzylam przed wizyta usg haha
potem pare razy na chwilkee a teraz codzien czuje babla i nie mysle o detektorze .
zauwazylam ze czuje go coraz czesciejj, Edytka podobnie mam jak ty piszesz wlasnie... np. po zjedzeniu:)


wy nad morzem a ja mialam duze jezioro 5 min od domu, 2 male plaze ... las.. knajpy i bylo zajebiaszczo :D czasem mialam szlaban i szlak mnie trafial jak slyszalam dj jak graja wrrrrrr
tu jak jest cieplo to nie chce jezdzic nad morze...bo w picku wieje i mnie mrozi za bardzo a o odzi nie wspomne choc dzieciaki sie kapia a co :p hah

Edytka u mnie od tmtego incydentu wydziellina jest ksiazkowa, ilosc sie zmniejszyla o polowe ale jjest wiecej niz zazwyczaj mialam a ph mam ok takze nie mialam infekcji, widocznie sie tam czopolwalo albo co , nie wiem,
jutro sie widze z polozna to pogadam
do bolesci pdchodze tak samo jak tty, nastawiam sie ze wszystko rosnie sie zmienia. dodajm prace ruch ,grunt ze mija cokolwiek gdy odpoczywam

A dalej tak mieszkasz blisko jeziora czy w Polsce tak mieszkałaś? Miejscówka jak marzenie :D8-)
 
To nie masz wesoło :oops: Ale próbuj może dla siebie, tak delikatnie...najpierw spacerek na ławkę, jak nie będzie bolał, to następnego dnia dalej..A jak będzie brzuch bolał to będziesz musiała leżeć :( Ale na badaniu usg jest wszystko ok? To znaczy szyjka się nie skraca i takie tam?
Na razie się nie skraca. Przy każdej wizycie mierzy i sprawdza czy trzyma.
Może powoli się rozruszam, ale jestem bardzo ostrożna.
 
reklama
Mam nadzieję bo w tamtym tyg w środę miało 7 cm więc liczę że przez 5 dni urósł max cm :)
No mam nadzieję że się uda o 19 mam jechać takze trzymać kciuki,)
Mam nadzieję że się potwierdzi że zdrowe itp i się ułoży dobrze bo to też było ostatnio marne :)
Trzymam kciuki, żeby się wszystko udało sprawdzić. Już niedługo się dowiesz, co i jak.
 
Do góry