reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hej... Byłam dzisiaj na usg z kolejnym plamieniem. Zapisałam się rano na szybko. Lekarz wykrył krwiaka, ale niestety nie był zbyt rozmowny i w sumie nic tak naprawdę nie wiem... Zostawił mi luteinę 2x1, powiedział, że mam leżeć i że dużo zależy od szczęścia... Miała któraś z Was krwiaka? Jakie macie zalecenia?

A z pozytywów :) Pierwszy raz widziałam rączki, nóżki, fasola awansowała i mogę już ją nazywać płodem ^^ Serduszko biło jak dzwon.

Super, że z maluchem ok. Krwiaki zdarzają się dość czesto, bo jak to powiedział mój lekarz pecherzyk wgryza się zębami jak rekin, może trafić na naczynko i zbiera się krew albo jest plamienie.
Dużo odpoczywaj, nie dzwigaj i na pewno szybko się wchłonie ten krwiaczek.
 
Dziś miałam wizytę u endokrynologa. Super babka, zbadała mnie, wszystko wytłumaczyła.
Obniżone tsh na początku ciąży jest normalne, nie ma się czym stresować, tym bardziej, że ft3 i ft4 są w normie. Dla pewności dała mi skierowanie na powtórkę badań, czy w drugim trymestrze nic się nie zmieni.
 
Hej... Byłam dzisiaj na usg z kolejnym plamieniem. Zapisałam się rano na szybko. Lekarz wykrył krwiaka, ale niestety nie był zbyt rozmowny i w sumie nic tak naprawdę nie wiem... Zostawił mi luteinę 2x1, powiedział, że mam leżeć i że dużo zależy od szczęścia... Miała któraś z Was krwiaka? Jakie macie zalecenia?

A z pozytywów :) Pierwszy raz widziałam rączki, nóżki, fasola awansowała i mogę już ją nazywać płodem ^^ Serduszko biło jak dzwon.
Też mam niestety krwiaka. Dużo odpoczywam i są efekty [emoji3] na pierwszym usg miał 4 cm teraz już tylko 1 cm.
Trzeba być dobrej myśli, że sam się wchłonie [emoji6]
 
Hej... Byłam dzisiaj na usg z kolejnym plamieniem. Zapisałam się rano na szybko. Lekarz wykrył krwiaka, ale niestety nie był zbyt rozmowny i w sumie nic tak naprawdę nie wiem... Zostawił mi luteinę 2x1, powiedział, że mam leżeć i że dużo zależy od szczęścia... Miała któraś z Was krwiaka? Jakie macie zalecenia?

A z pozytywów :) Pierwszy raz widziałam rączki, nóżki, fasola awansowała i mogę już ją nazywać płodem ^^ Serduszko biło jak dzwon.
Ja też miałam krwiaka do luteiny miałam dopisany duphaston i leżenie non stop.
Po 2 tygodniach leżenia(wstawałam tylko do wc) wchłonął się krwiak.
Gin mi kazał odstawić duphaston, jeszcze została mi luteina.
Oszczędzaj się, odpoczywaj.
A który to tydzień?
 
Ja też miałam krwiaka do luteiny miałam dopisany duphaston i leżenie non stop.
Po 2 tygodniach leżenia(wstawałam tylko do wc) wchłonął się krwiak.
Gin mi kazał odstawić duphaston, jeszcze została mi luteina.
Oszczędzaj się, odpoczywaj.
A który to tydzień?

10 tydzień.

No to kładę się plackiem w łóżku, chociaż do tej pory i tak w sumie większość czasu leżałam. Ale jak Wam wszystkim się wchłonęły krwiaki to i może z moim tak będzie :)
 
U mnie było marnie:( dwie kuracje i dalej czuje ze coś nie tak... ale kontynuuj leczenie, 4 dni może być jeszcze za krótko:)

Dzięki za odpowiedź.:) Oczywiście kontynuuję. Tylko troszkę niecierpliwa jestem. Wiem że inne specyfiki można zastosować dopiero w II trymestrze.
Ja mam dodatkowo niestety cukrzycę ciążową, co sprzyjać może infekcjom. Dieta niskocukrowa przy tym wszystkim jest dosyć istotną. Życzę zdrówka!:tak:
 
Cześć Dziewczyny :D
Byłam dziś u gina prywatnie i przyznam, że razem z partnerem przeżyliśmy szok. Do czego ta technologia jest dziś zdolna :p Zobaczyłam śliczne nóżki a nawet palce u stóp swojego maleństwa, nie wiedziałam że to możliwe a na pewno nie aż tak wcześnie :o Ciąża rozwija się prawidłowo a Maluszek podczas USG odkręcał się buźką jakby chciał się przywitać ;)
U mnie wszystko okey, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej :) Pozdrawiam!
PS. Lekarz wspomniał że na jego oko no chłopczyk ;) ale nic jeszcze nie jest pewne :p
 

Załączniki

  • 31675107_1236963016437164_9210706659335208960_n.jpg
    31675107_1236963016437164_9210706659335208960_n.jpg
    508,1 KB · Wyświetleń: 96
reklama
Do góry