reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Mialam robione usg ciazy w 1 trymestrze, ktore jest obowiazkowe. Badania usg genetycznego+pappa (co Wy nazywacie prenatalnymi, a tak naprawde kazde usg to badanie prenatalne) nie mialam.

no wlasnie usg to badanie prenatalne wiec zdziwiło mnie co dziewczyny piszecie, ze nie miałyscie w ciąży. usg 11-14 jest przesiewowe i obowiazkowe w ciąży
 
Ale jest różnica między badaniem usg genetycznym a usg. Genetyczne powinien wykonywać lekarz który się na tym zna bo nie każdy ginekolog jest przeszkolony do wykonania takiego usg
 
Ale jest różnica między badaniem usg genetycznym a usg. Genetyczne powinien wykonywać lekarz który się na tym zna bo nie każdy ginekolog jest przeszkolony do wykonania takiego usg
Ja chodze na nfz, moj lekarz ma swoj gabinet i ma te certyfikaty o ktorych pisala mamaginekolog, jest swietnym fachowcem, a druga sprawa, ze swoj zawod wykonuje z pasja, a nie z przymusu zeby tasmowo przyjmowac pacjentki. Jezeli on na usg w 12 tyg powiedzial mi, ze nie widzi zadnych nieprawidlowosci, to nie widze sensu za tydzien czy dwa powtarzac usg u de facto tego samego lekarza i placic nie mala sumke.
 
no wlasnie usg to badanie prenatalne wiec zdziwiło mnie co dziewczyny piszecie, ze nie miałyscie w ciąży. usg 11-14 jest przesiewowe i obowiazkowe w ciąży
Dla mnie usg to usg, a prenatalne usłyszałam o tym pierwszy raz. Mój gin mi wszystko wytłumaczył, ale nie miałam "prenatalnego"czyli tak jak teraz jest dokładna ocena każdego narządu, przepływy +test pappa.
Jak chodziłam we wcześniejszych ciążach usg trwało 2-5minut. Serce dzidziusia słyszałam na ktg lub detektorze.
Po raz pierwszy w wieku 40 lat 8 dni temu podczas usg usłyszałam serduszko.
Wiadomo, że świat idzie do przodu i medycyna się rozwija i sprzęt lepszy.
Kiedyś nie miałam wykonywanych tak szczegółowych badań. Nie mówiąc o usg 3d 4d i innych cudach
 
Witajcie i ja po wizycie prawdopodobnie chłopiec 10cm serduszko biło 166/min zdrowy żywy to co najważniejsze. Dziewczyny teraz czekamy na wasze wizyty ;)
 

Załączniki

  • IMG_20180426_130722.jpg
    IMG_20180426_130722.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 103
  • IMG_20180426_130710.jpg
    IMG_20180426_130710.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 97
reklama
Do góry