reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Moja córka urodzona w 36 tc, należała do Poradni Wcześniaków od urodzenia, chodziła tam m.in. do pediatry (oczywiście oprócz swojego zwykłego). Pani doktor cały czas mówiła, że dodatkowe pokarmy wprowadzimy jej o miesiąc później niż innym dzieciom czyli po skończeniu 5 miesiąca (tak znam wytyczne), a jak przyszło co do czego to kiedy córka skończyła 4 miesiące pani doktor zleciła badanie krwi, a kiedy wyszły dobre zaleciła wprowadzanie nowych pokarmów.
Córka miała 3 tygodnie w tej samej placówce w Poradni Wcześniaków po wizycie u tej pani doktor udałam się do doradcy laktacyjnego, córka usnęła pani doradca stwierdziła, że dziwnie oddycha, zawołała pediatrę i stwierdziła, że chyba ma zapalenie płuc, ta ponownie ją zbadała i dała skierowanie do szpitala. Faktycznie miała zapalenie płuc.
Odtąd ufam tylko sobie.


Bo tak właśnie jest. Wszędzie lekarze, doradcy, ale jak przychodzi co do czego to rodzice pozostają z dzieckiem. Żadna matka nie chce skrzywdzić swojego dziecka przecież.
Na pewno jesteś wspaniałą mamą :happy:
 
reklama
Mojs kolezanka byla dzis u gina, dostala skierowanie na grupe krwi, kile, glukoze i morfologie. Na kartce lekarz jej wpisal : tsh, hiv, toxo, hcv, cmv i powiedzial ze sa to badania zalecane ale nie obowiazkowe i za te badania musi zaplacic z wlasnej kieszeni. Mi sie wydaje, ze wszystkie te badania sa obowiazkowe. Tak tez jej powiedzialam i teraz ona nie wie czy ma placic czy wrocic do lekarza i prosic zeby dal skierowanie na nfz, nie wiem co jej radzic :/

4c3tskjoppjijysx.png

Ja te wszystkie badania miałam robione na NFZ normalnie i teraz tez na pewno będę miała, może niech uda się do innego lekarza :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja te wszystkie badania miałam robione na NFZ normalnie i teraz tez na pewno będę miała, może niech uda się do innego lekarza :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
W jej zadupiu jest tylko ten jeden lekarz. Jutro bedzie dzwonila do NFZtu pytac. Badania i tak zrobi, ale kilka stowek piechota nie chodzi

4c3tskjoppjijysx.png
 
Dokładnie, zrób to badanie bo może tyle akurat ci wystarcza. Wiem, ze inofem ma dużą dawkę tego metylowanego kwasu, ale nie wiem czy można go brać w ciąży :oops:

Nie wiem, bo ja brałam inofem i jak wysłałam ginekolog wyniki bety pierwszej to kazała mi nie brać już i przejść na zwykły kwas foliowy. Mam w domu opakowanie całe inofemu to zerknę w ulotkę.
 
reklama
Ja uwielbiam pisać. Pisze pamiętniki , pierwszy rok z życia dziecka , a drugi swoje życie. Kocham taka formę pisania a pózniej wspominania. Pisze codziennie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry