reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Nie chce mi się tego tutaj komentować. Naprawdę.
Nikogo nie zmuszam do robienia czegoś, czego nie chce. Mówię co ja zrobiłam. Nie namawiam i nie polecam. Na tym polega bycie mamą, że podejmuje się decyzję w swoim własnym zakresie.
I nie potrzebuję nikogo, żeby mi mówił czy postępowałam właściwe czy niewłaściwie. Twoje dziecko, twoja sprawa. Czym ją karmisz też twoja sprawa.
Moja siostra karmiła kp i jej dziecko pięknie przybierało, lekarka nawet sugerowała, że ma nadwagę, jak miał pół roku - wiec można na kp pięknie przybierać.
Skończmy temat bo atmosfera się zepsuje.
I proszę więcej nie komentuj, że zrobiłam coś właściwie lub niewłaściwie w stosunku do mojego dziecka.
Nie oceniam przeszłości, Twoja sprawa, celowo nie odnosiłam się już do Twojego wpisu. Piszę o teraźniejszości i przyszłości dla przyszłych mam. Też mam koleżankę, której roczny syn na kp waży więcej niż moja córka.
 
reklama
Corka ma 21 marca usg brzuszka a 28 jedziemy do Wroclawia do poradni Gastroendologicznej . Od 5,5 miesiaca do 6,5 miesiaca przybrala rowne 100 gram . I od tamtegk momentu daje jej kleik od czasu do czasu ale wprowadzilam jej kaszke i musze powiedziec ze lrzez miesiac rowny przybrala 280 gram . Wiec troche takie tuczenie dziecka pomaga . Badania krwi robilismy ma wszystko idealnie tsh proby nerkowe i watrobowe . Lekarka twierdzi ze taka jej uroda po mamie . Ale wiadomo jak to matki . Jak patrzr jak dzieci na 6 miesiecy waza po 8-10 kg a moja wtedy wazyla jakies 5,500 to mozna sie zalamac

Napisane na LIVE4_KM0438 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie oceniam przeszłości, Twoja sprawa, celowo nie odnosiłam się już do Twojego wpisu. Piszę o teraźniejszości i przyszłości dla przyszłych mam. Też mam koleżankę, której roczny syn na kp waży więcej niż moja córka.

Oceniasz, oceniasz.
Już widzę co tu się będzie kiedyś działo jak wejdzie rozmowa na temat kamienia i nie daj Boże cc..
Az mi się odechciało tu pisać.
 
Moja córka urodzona w 36 tc, należała do Poradni Wcześniaków od urodzenia, chodziła tam m.in. do pediatry (oczywiście oprócz swojego zwykłego). Pani doktor cały czas mówiła, że dodatkowe pokarmy wprowadzimy jej o miesiąc później niż innym dzieciom czyli po skończeniu 5 miesiąca (tak znam wytyczne), a jak przyszło co do czego to kiedy córka skończyła 4 miesiące pani doktor zleciła badanie krwi, a kiedy wyszły dobre zaleciła wprowadzanie nowych pokarmów.
Córka miała 3 tygodnie w tej samej placówce w Poradni Wcześniaków po wizycie u tej pani doktor udałam się do doradcy laktacyjnego, córka usnęła pani doradca stwierdziła, że dziwnie oddycha, zawołała pediatrę i stwierdziła, że chyba ma zapalenie płuc, ta ponownie ją zbadała i dała skierowanie do szpitala. Faktycznie miała zapalenie płuc.
Odtąd ufam tylko sobie.
 
Oceniasz, oceniasz.
Już widzę co tu się będzie kiedyś działo jak wejdzie rozmowa na temat kamienia i nie daj Boże cc..
Az mi się odechciało tu pisać.
Jlnx, Dita... Przyjmijmy że hormony źle wpływają na nas. Nie ma co sie obrażać i unikać takich tematów. Jesteśmy kobietami, jest nas sporo więc wiadomo, że może to powodować sprzeczki. Nawet jesli ktoś ma inne zdanie i się wypowiada na jakiś temat ze swojego punktu widzenia to nie przyjmujmy tego od razu jako krytyke tylko zdrową dyskusję i wymianę opinii i doświadczeń. Tyle w temacie. Kropka.
 
Jlnx, Dita... Przyjmijmy że hormony źle wpływają na nas. Nie ma co sie obrażać i unikać takich tematów. Nawet jesli ktoś ma inne zdanie i się wypowiada na jakiś temat ze swojego punktu widzenia to nie przyjmujmy tego od razu jako krytyke tylko zdrową dyskusję i wymianę opinii i doświadczeń. Tyle w temacie. Kropka.

Bardzo bym chciała, żeby tak było właśnie. Żeby to było moje zdanie, a to Jinx i super, idziemy dalej.
Ale teksty o postępowaniu właściwym i niewłaściwym to dla mnie ocenianie, a nie wyrażanie własnego zdania.
Jak napiszę, że wg można robić tak i tak, to moje zdanie. Ale jak napisze, że postępujesz (postępowałaś) niewłaściwie z własnym dzieckiem to dalej własne zdanie czy ocenianie?
Nie jestem obrażona.
Może to hormony, a może strefa matka-dziecko jest tak intymna, że brak już tam miejsca na osoby trzecie. Na przykład jakąś panią z forum.
 
reklama
HIV, anty-hcv, morfologia, badanie moczu, tsh, różyczka, toxoplazmoza, cytologia, jeśli nie masz wyznaczonej grupy krwi to tez..
reszty nie pamietam


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Mojs kolezanka byla dzis u gina, dostala skierowanie na grupe krwi, kile, glukoze i morfologie. Na kartce lekarz jej wpisal : tsh, hiv, toxo, hcv, cmv i powiedzial ze sa to badania zalecane ale nie obowiazkowe i za te badania musi zaplacic z wlasnej kieszeni. Mi sie wydaje, ze wszystkie te badania sa obowiazkowe. Tak tez jej powiedzialam i teraz ona nie wie czy ma placic czy wrocic do lekarza i prosic zeby dal skierowanie na nfz, nie wiem co jej radzic :/

4c3tskjoppjijysx.png
 
Do góry