reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

ja osobiscie uwazam ze jesli jeden i drugi zwlaszcza prywanie ginekolog powiedzial zeby sie nie zamartwiac to trzeba posluchac. Rozne rzeczy sie dzieja w ciazy kazda przechodzi ja inaczej wiem ze po luteinie dopochwowo leci dosc duzo tej wudzieliny.Moze nie potrzebnie sie zamartwiasz ale jesli Cie to uspokoi to zrob te ip dla pewnosci nie stresuj sie bedzie dobrze moze to tylko przejsciowe. w najgorszym wypadku popros swojego gin o skierowanie do szpitala tam cie przebadaja od dolu do gory :):):) daj znac co i jak...
Wlasnie ja mam infekcje I biore macmiror I wydaje mi sie, ze wczoraj po prostu sie musialam spocic I wylecialy mi resztki tabletki, bo pozniej po tym jak przeszlam 3h pieszo mialam cala dupe spocona ze tak powiem. :') wlasnie niebwiem czy uspokoi, bo w szpitalu badalo mnie 4vlekarzy, badal mnie wczoraj kolejny, a ja dalej nie wierze.. :') dzwonilam do ginekologa I on powiedzial, se mi teraz nie pomoze, bo jest na urlopie I jak cos to mam zalatwiqc takie rzrczy na ip.
 
reklama
Ja właśnie wracam od dentysty. Dostałam specjalne znieczulenie dla ciężarnych :)


Irytuje mnie krytyka Kościoła. Gdyby chodziło tylko o fakt, że ksiądz nie odpowiada to wierny znalazłby sobie odpowiedniego księdza i go się trzymał. Zazwyczaj "wierzę w Boga, w Kościół nie" wynika z niechęci do przestrzegania przykazań. No chyba, że wszyscy nauki Pisma Świętego przestrzegają, a jedynie księży nie lubią [emoji14] Choć sam Bóg powiedział, że bez Kościoła nie ma zbawienia, więc w sumie to bez różnicy dla tych osób.

Nie bronię księży pedofilii itp., ale oni zostają ukarani i na ziemi i na sądzie ostatecznym, więc sprawiedliwość zostaje zachowana. Ale wrzucanie wszystkich do jednego worka jest nietaktem, bo w każdej grupie społecznej znajdują się różni ludzie.

TP uważam za antykatolicki, bo skoro treści w nim zawarte są sprzeczne z tym, co w Piśmie Świętym to jak dla mnie szkoda czasu na zawracanie sobie głowy takim czasopismem.

Tp antykatolicki? W którym przypadku? podaj dokładnie? naprawdę, podaj mi przykład gdzie jest niezgodny z pismem świętym? tam prowadzi się żywe dyskusje, są artykuły księży i ludzi związanych z kościołem, ale także zwykłych ludzi. Są dysputy i rozważania. Może to jest antykolickie? Ze zmuszają czytelnika do używania mózgu, a nie powtarzania bezmyślnego regułek?
Ja właśnie kieruję się 10przykazaniami. Staram się. Oczywiście nie zawsze mi wychodzi.
Redaktor naczelny ks.Adam Boniecki to rozumiem jakiś wielki grzesznika nie praworządny zakonnik?
Ech.....

I przepraszam, podaj jeden przykład ukarania księdza pedofila? To znaczy wyrok sądu? Bo nie słyszałam o takiej rozprawie? O jakiej sprawiedliwości mówisz?

A czy Bóg powiedział bez Episkopatu nie ma zbawienia? Bo kościół z tego co pamiętam to jest miejsce gdzie spotykają się ludzie i mówią o Bogu,....gdzie więcej niż dwóch rozmawia o mnie, ja tam jestem....
Nie było tak?

A co z prawdziwym dekalogiem, który został "uproszczony" na którymś soborze? Prawidłowy dekolog wspomina o niemodleniu się do figurek, obrazów, itd. A co jest w Kościele? Święte obrazy, firgurki, pocałunki...? Gdzie tu przestrzeganie Dekalogu?
"Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań"


Lepiej zakończmy temat Pati. Naprawdę. Szanuję cię, szanuję, że taką wyznajesz wiarę, ale nie do końca masz otwarte oczy. Skończy temat zamiast jakaś moderatorka nas stąd wywali. A krytykować może każda z nas. Bo mamy takie prawo i nikt nam buzi nie zamknie. Co najwyżej możesz się z tym nie zgadzać, i ok :-D
 
@Pati94 ciebie irytuje krytyka kościoła a mnie wyciskanie na siłę że Kościół jest dobry i potrzebny. Był czas ze chodziłam do kościoła nawet i 3 razy w tygodni i byłam w służbie liturgicznej i psalmy śpiewałam ale z czasem zwyczajnie zwatpilam i to też moja sprawa. Mam ślub kościelny, dziecko ochrzczone, święta obchodzę jak każdy ale nie uznaje przymusu chodzenia do kościoła bo to my jesteśmy świątynią a nie jakieś mury. i znam ksiezy godnych tego żeby pełnić służbę ale to na palcach jednej ręki mogę policzyc
Szanuje twoje podejście a ty powinnaś uszanować podejście innych
 
Zmieniając temat - jutro wybieram się nad morze [emoji5] pewnie będę tu zaglądać ale rzadziej... biorę parę książek na plażę I to będzie mój relaksik [emoji5] żeby tylko Młody zajął sie piaskiem... hmmmm...
w każdym razie będę czytać ale pewnie bez długich postów sie obędzie hehe [emoji23]
Oby pogoda w miarę dopisała [emoji5]

@Igorwelove
Nie wiem czy byś bez znieczulenia wytrzymała... bo to kanały czyszczą, a przy kanałowym to już nerwy, stan zapalny miazgi zębowej [emoji33] kiedyś sie inaczej leczyło i mogłaś mieć zwykła próchnicę, wstawiane lekarstwo i pózniej za pare dni plomba. Teraz robią tak od razu... ale w sumie to nie wiem co miałaś [emoji5]
 
Mnie też denerwuje jak ktoś próbuje wciskać swoje 5 groszy jeśli się ma inne zdanie.Szanuje zdanie innych nawet jak się z tym nie zgadzam ale nie ciągnę tematu i nie próbuje na siłę coś komuś udowodnić.
Jak to się mówi po pysku i koniec tematu bo do końca mamy jeszcze sporo i musimy wytrwać a nie denerwować się tematem Kościół.Oby o polityce nikt nie zaczął pisać bo to też temat rzeka :no:
Jestem w 2 ciąży i też nie czuję jeszcze ruchów w pierwszej po 20t coś poczułam.
Dita super urlop Życzę super pogody i odpoczynku:-) :)
 
Zmieniając temat - jutro wybieram się nad morze [emoji5] pewnie będę tu zaglądać ale rzadziej... biorę parę książek na plażę I to będzie mój relaksik [emoji5] żeby tylko Młody zajął sie piaskiem... hmmmm...
w każdym razie będę czytać ale pewnie bez długich postów sie obędzie hehe [emoji23]
Oby pogoda w miarę dopisała [emoji5]

@Igorwelove
Nie wiem czy byś bez znieczulenia wytrzymała... bo to kanały czyszczą, a przy kanałowym to już nerwy, stan zapalny miazgi zębowej [emoji33] kiedyś sie inaczej leczyło i mogłaś mieć zwykła próchnicę, wstawiane lekarstwo i pózniej za pare dni plomba. Teraz robią tak od razu... ale w sumie to nie wiem co miałaś [emoji5]
Miłego wypoczynku i leniuchowania :biggrin2:
Bawcie się dobrze :tak:
Przygotowana, spakowana? ;)
 
Dziewczyny, a ja jeszcze tak zupelnie w innym temacie [emoji4]
Pytanie do tych, ktore oczekuja kolejnego dziecka - jak to jest z takim noworodkiem? Ja mam termin porodu na koniec listopada a mama sie mnie juz pytala co ze swietami - czy bedziemy mogli pojechac do rodziny (20 min autem) czy lepiej jednak unikac? Dodam ze u mnie w rodzinie to pierwsze dziecko, wszyscy juz dorosli [emoji4]
 
Ja właśnie wracam od dentysty. Dostałam specjalne znieczulenie dla ciężarnych :)


Irytuje mnie krytyka Kościoła. Gdyby chodziło tylko o fakt, że ksiądz nie odpowiada to wierny znalazłby sobie odpowiedniego księdza i go się trzymał. Zazwyczaj "wierzę w Boga, w Kościół nie" wynika z niechęci do przestrzegania przykazań. No chyba, że wszyscy nauki Pisma Świętego przestrzegają, a jedynie księży nie lubią [emoji14] Choć sam Bóg powiedział, że bez Kościoła nie ma zbawienia, więc w sumie to bez różnicy dla tych osób.

Nie bronię księży pedofilii itp., ale oni zostają ukarani i na ziemi i na sądzie ostatecznym, więc sprawiedliwość zostaje zachowana. Ale wrzucanie wszystkich do jednego worka jest nietaktem, bo w każdej grupie społecznej znajdują się różni ludzie.

TP uważam za antykatolicki, bo skoro treści w nim zawarte są sprzeczne z tym, co w Piśmie Świętym to jak dla mnie szkoda czasu na zawracanie sobie głowy takim czasopismem.

To, że nie chodzę do kościoła nie znaczy ze przykazań nie przestrzegam. Nie zabijam, nie cudzołożę, nie kradnę, szanuje rodziców i bliskich baaa szanuję ludzi itp...
sorry, ale tego nie da się nie skomentować.

Znam osobiście wielu katolików praktykujących, codziennie do kościółka, wszystkie święta, na tacę dają, etc. a są okrutnymi ludźmi i wyrządzili bardzo ale to bardzo dużo zła. I mam rozumieć, że oni dostąpią zbawienia bo chodzą do kościoła, a ja nie mimo, że jestem dobrym człowiekiem?

Ehhh...
 
Nie czytałam całej dyskusji, ale wypowiem się :D
Na początku zaznaczę, że mimo chrztu, komunii i bierzmowania, za katoliczkę się nie uważam. Do kk nie chodzę, strata mojegp czasu. Stoję rączej z boku i poszukuję prawdy. A jak mam czas idę na nabożeństwo protestanckie.
Prawda moim zdaniem nie leży po stronie kościoła katolickiego. Już sam chrzest niemowlęcia jest dla mnie farsą. Uważam, że podstawą jest Pismo Święte, a kk chyba o tym zapomniał. Fajnie Dita, że wspimniałaś o tym, że dekalog został zmodyfikowany. Mało kto o tym wie. Generalnie uważam, że katolicy nie znają PŚ, dlatego łatwo nimi manipulować.
 
reklama
Dziewczyny, a ja jeszcze tak zupelnie w innym temacie [emoji4]
Pytanie do tych, ktore oczekuja kolejnego dziecka - jak to jest z takim noworodkiem? Ja mam termin porodu na koniec listopada a mama sie mnie juz pytala co ze swietami - czy bedziemy mogli pojechac do rodziny (20 min autem) czy lepiej jednak unikac? Dodam ze u mnie w rodzinie to pierwsze dziecko, wszyscy juz dorosli [emoji4]
Pierworodną urodziłam 28.11 i na święta byliśmy ale tylko blisko domu i nie w wielu miejscach tylko na godzinkę u jednej rodzinki żeby małej nie męczyć i siebie bo jednak nie było jeszcze miesiąca od cc. Sama zdecydujesz bo to ty będziesz wiedziała czy czujesz się na siłach i czy maluszek dobrze to zniesie. Od rodzinki też zależy jak podejdę do dziecka żeby nie było że każdy będzie chciał nosić i przytulać bo dużo zamieszania nie jest dobre. A gdybyś chciała zapytać o potrawy wigilijne ja nie uznawalam diety matki karmiącej i nic młodej nie zaszkodziła chociaż z umiarem jadłam żeby mnie nie rozsadzilo bo to jednak po cc trzeba bardziej uważać na brzuch ;)
 
Do góry