reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.
 
Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.
Hej, napewno już lada dzień ktoś Cię smyrnie. Przy pierwszej ciąży też musiałam dużej czekać. Ja jestem w 17t4d i czuję bardzo subtelnie, muszę siąść i się wyciszyć żeby poczuć mojego Motylka [emoji170]
 
Staram sie naprawde to nie wychodzi. Mam nieraz taka nerwice, ze szok. Bylam wlasnie wczoraj u ginekologa I powiedzial, ze jest okej, a ja sie dalej martwie, a chlopak stwierdzil, ze jak mi cos wyleci to pojdziemy na IP, a jak nie to w poniedzialek sprawdzimy wody.

Jak się martwisz bardzo to IP albo te paski. Mi w II trymestrze znacznie zwiększył się śluz, czasami to wygląda jakbym lekko popuściła... Masakra. Śluz jest częściowo biały,a częściowo przeźroczysty i dlatego może skojarzyć się z moczem. Ale nie wiem...jakoś założyłam, że jest ok i tak ma być. W ciąży dużo wydzieliny wychodzi. Byłam u gina we wtorek i wszystko w porządku jest.
Ale uważam jak dziewczyny, ze jak coś nas niepokoi to trzeba sprawdzić i lepiej dmuchać na zimne niż pluć sobie w brodę :tak:

cos dzisiaj ta pogoda taka nijaka. wstalam dzisiaj rano i strasznie sie zle czulam glowa mnie bolala i slabo mi bylo mierze cisinienie a tu 109/61 p61 !!!! ale zjadlam wykompalam sie napilam sie cieplej herbatki i jest ok troszke jeszcze mi sie w glowie kreci.teraz patrzylam to mam 118/70 p78 czyli idzie w gore.A wy jak tam kobitki dzisiaj samopoczucie??

Ja takie ciśnienie mam normalnie :) ostatnio u gina właśnie 109/62 miałam. Dla mnie to wysokie jest hahaha bo jestem niskociśnieniowiec, i przed ciążą miałam poniżej 100 zawsze to pierwsze, np. 90/60 :) I jakoś żyję :) Teraz w ciąży mam zawsze tak od 105/60 do 115/65. Ale mi nic nie dolega ;)

Roksi, nie wiem, wiem tylko, że takie testy istnieją. Wiem też, że dziewczyny używają zwykłych papierków lakmusowych. Ale nie wiem jak jest z wiarygodnością. Może zostaw wiadomość swojemu lekarzowi z informacją co się dzieje i oddzwoni jak będzie mógł.
Zauważyłam też, że w drugim trymestrze tej wydzieliny, nawet takiej wodnistej jest więcej. Ja przynajmniej tak mam, a infekcji brak.

Dokładnie! tez mam więcej tej wodnistej wydzieliny w II trymetrze :)


Hej ale dużo piszecie . Wczoraj niby wszystko nadrobiłam a dziś znowu pełno do czytania. Ja w poniedziałek mam wizytę , pomyśleć że od ostatniej mija 4tygodnie. Szok że wytrzymałam. Teraz kilka dni pobolewa mnie brzuszek ,myślę że z tego względu że rośniemy. Jak będę na wizycie zobaczę ile przytyłam bo między moja waga a waga u lekarza było ok 2/3kg różnicy. Pozdrawiam

Kciuki za poniedziałkową wizytę :)

Yup :) znieczulenie mialam tylko do wyrwania, ale to wiadomo ;) dla mnie wizyta u dentysty to tak jak u kosmetyczki ;)

Na zwykłe ząbki to rozumiem, ale na kanałowe???? :o ja raz w życiu miałam leczenie kanałowe i bez znieczulenia nie ma szans :laugh2:

Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.

Pierwsza ciąża? To na ruchy możesz poczekać nawet do 20, 21 tygodnia :tak: Waga nie ma nic do rzeczy. Bratowa męża dla mnie jest rekordzistką bo poczuła pierwsze ruchy dopiero w 23tygodniu! pamiętam, że byłam w szoku i nawet sama mówiła, że lekarz się dziwił, że jeszcze nie czuje... Ale jak zaczęła się martwić to ruchy się zaczęły ;) A ma 1,60 wzrostu i gdzie 48-49kg, bo mała i drobna jest :rofl2: także cierpliwości! :rolleyes2:
W 2.ciąży już można, choć tez nie zawsze, ruchy poczuć dużo wcześniej :D
 
Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.
Jestem w 18 +1 tc, mam 55 kg na 164 cm wzrostu, moja pierwsza ciąża i nic nie czuje jeszcze.
 
W pierwszej ciazy ruchy zaczelam czuc kolo 20 tyg. Teraz to tez nje sa jakies kopniaki czy cos, ale czuje jakby mi cos tam juz w brzuchu plywalo :)
to tez moja druga ciaza teraz mam 15 tc i czasami zwlaszcza wieczorem jak sie wyciszam poczuje od czasu do czasu jak by mi cos tak ruszalo sie w dole brzucha :) ale nie nazwala bym tego kopmniakami jeszcze :) tez sie nie moge doczekac juz zaokroglenia takiego jak przy 6-7 mc narazie brzuszek mam ale jeden powie ciezarna a drugi oo wychodzi nadmiar jedzenia :) zanim zaszlam w druga ciaze mowilam do meza chciala bym miec brzuszek taki ciazowy fajnie :) jak juz go mam powiecmy to chciala bym juz urodzic i opiekowac sie malenstwem hihihi a jak sie urodzi i da popalic to pewnie powiem dla zartow eehhh mogles jescze posiedziec w brzuszku hehehe takie nie zdecydowanie mam :):)
 
Ja byłam w środę u dentysty i brałam znieczulenie bezpieczne dla dziecka. Dla kobiet w ciazy jest inne, specjalne znieczulenie.

W dodatku okazało się że ząb jest do leczenia kanałowego. Ja mam z moimi zębami taki problem ze mnie wogole nie bolą a na kontroli okazuje się że mam zawsze jakaś dziurkę do leczenia. Teraz niestety okazało się że czeka mnie leczenie kanałowe. Kobiety w ciąży mają darmowe leczenie kanałowe lecz musiałabym czekać 2 miesiące na leczenie z NFZ więc wolałam zrobić prywatnie.
 
Jestem w 18 +1 tc, mam 55 kg na 164 cm wzrostu, moja pierwsza ciąża i nic nie czuje jeszcze.
kurcze jakie z was chudzinki tez tak bym chciala
. ja wazylam przed pierwsza ciaza jakies 58 kg szczuplutka bylam :) po ciazy wazylam jakies 62/63 mieszkajac z moja tesciowa ktora maj akies ponad 110 kg i strasznie nie drowo gotuje smazone pieczone i wogole przytylam do 70 kg teraz waze 74,2 to wszystko przy wzroscie 158 :/ ale obiecalam sobie ze po ciazy pojde na fitness albo na vojadzera czy jakos to sie tam nazywa taka tuba do pasa z bieznia. I postaram sie jakies 10kg schudnac.wiadomo ze nie wruci sie juz do poprzedniej sylwetki po dwuch ciazach i zaniedbania o siebie (mowie o sobie) ale chociaz oponki nie bedzie :) zazdrosze tym dziewczyna ktore rodza dzieci i momo tego nadal maja swietna figure.
 
Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.

U mnie 16t i 4d i tez poki co cisza, ale ja jestem z duzym BMI i zwalam caly czas na to, mimo ze brzuch akurat u mnie niewielki ;)
 
reklama
Dziwnie że nie chciał Ci dentysta usunąć kamienia. Jak byłam z miesiąc temu na wizycie to od razu mi dentysta usunął kamień nazębny w dodatku powiedział że w czasie ciąży kobietom należy się dwukrotne piaskowanie zębów. Skserowali moja kartę ciąży i na tej podstawie miałam usługę wykonana darmowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry