reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziwnie że nie chciał Ci dentysta usunąć kamienia. Jak byłam z miesiąc temu na wizycie to od razu mi dentysta usunął kamień nazębny w dodatku powiedział że w czasie ciąży kobietom należy się dwukrotny scalling. Skserowali moja kartę ciąży i na tej podstawie miałam usługę wykonana darmowo.
tak pracuje nasza kochana sluzba zdrowia jeden oleje temat a drugi wezmie go sobie do siebie i pomoze :)
 
Hej;) mi teraz mija 17t i 2d ciazy, powiedzcie prosze czy ktoras z Was mniej wiecej na tym etapie nie czuje jeszcze ruchow? Bo z tego co czytam to prawie wszystkie juz tak. A u mnie ciagle nic. Jestem w miare szczupłą osoba teraz 57 kg przy wzroscie 165 wiec myslalam ze juz powinno cos byc czuc. Brzucha tez nie mam zbyt wielkiego wiec nie moge zrozumiec jak moge nie czuc ze moj lobuz ktory pewnie ma juz ze 12 cm jest tam w srodku. Jak odmierzam na linijce to jest to naprawde sporo! Wiem pisza ze od 18 tyg ale Wy wszystkie juz cos czujecie i strasznie Wam zazdroszcze. Wizyta dopiero 26. Wrr.
Ja w pierwszej ciazy poczulam dopiero w 21 tygodniu, wiec spokojnie :)

Dita, ja chyba nie mialam nigdy kanalowego... Nie wiem jak to wyglada.. to ze sie wsadza jakies cos w zeba i po 10 dniach sie wraca zeby to wyjac? Czy co to? [emoji14]
 
Dzieki wszystkim;) w takim razie wieczorem sie bede ladnie wyciszac i spokojnie czekać na ruchy;D moze poprostu to bedzie grzeczny chlopczyk!

A tak z innej beczki nie wiem czy macie w domach jakies pupile typu kot czy pies. Ja mam mlodego kocura. Gdzies przeczytalam na necie artykul jak przygotowac kota na przyjscie niemowlaka do domu. I jedna z tych rad byla zeby puszczac na Youtube placz niemowlęcia zeby sie przyzwyczail ze to jest cos naturalnego. No i z ciekawosci od kilku dni jak przychodzi do mnie na codzienne pieszczochy po chwili puszczam te filmiki. On rozlozony mruczy sobie zadowolony ale tylko uslyszy ten placz momentalnie nasluchuje wstaje i ze stoickim spokojem idzie do sąsiedniego pokoju tam sie kladzie idzie spać dalej. Sytuacja juz kilka razy sie powtorzyla.ten sam schemat;) Ciekawa jestem czy na realnego malucha tez tak bedzie reagowal. Oby.
 
Ja w pierwszej ciazy poczulam dopiero w 21 tygodniu, wiec spokojnie :)

Dita, ja chyba nie mialam nigdy kanalowego... Nie wiem jak to wyglada.. to ze sie wsadza jakies cos w zeba i po 10 dniach sie wraca zeby to wyjac? Czy co to? [emoji14]

Pytasz się osoby, co kanałowe miała robione z 11lat temu :) :D Zapamiętałam tylko , że pani dentystka powiedziała, że to kanałowe będzie i że jak mi wierciła i wierciła i czyściła, to mimo znieczulenia czasami odczuwałam dyskomfort...Nie wyobrażam sobie tego bez znieczulenia :szok: Taki dłutami się czyści, bardzo głęboko, poczytaj na necie.... bez znieczulenia nie przejdzie :no: pewnie nie miałaś :p
 
Dzieki wszystkim;) w takim razie wieczorem sie bede ladnie wyciszac i spokojnie czekać na ruchy;D moze poprostu to bedzie grzeczny chlopczyk!

A tak z innej beczki nie wiem czy macie w domach jakies pupile typu kot czy pies. Ja mam mlodego kocura. Gdzies przeczytalam na necie artykul jak przygotowac kota na przyjscie niemowlaka do domu. I jedna z tych rad byla zeby puszczac na Youtube placz niemowlęcia zeby sie przyzwyczail ze to jest cos naturalnego. No i z ciekawosci od kilku dni jak przychodzi do mnie na codzienne pieszczochy po chwili puszczam te filmiki. On rozlozony mruczy sobie zadowolony ale tylko uslyszy ten placz momentalnie nasluchuje wstaje i ze stoickim spokojem idzie do sąsiedniego pokoju tam sie kladzie idzie spać dalej. Sytuacja juz kilka razy sie powtorzyla.ten sam schemat;) Ciekawa jestem czy na realnego malucha tez tak bedzie reagowal. Oby.
ja mam dwa kocurki ale zbytnio nie przyzwyczajam ich do dzidzi. koty to madre sprytne i inteligentne zwierzaki :) po urodzeniu same beda obwachiwac dzidzie :) jak moj syn sie urodzil tez mialam kocurka mieszkalam w domu jednorodzinny z tesciami tyle co zrobil to wszedl na lozeczko ostroznie doszedl do dzidzi powonchal jak sie ruszyl sam sie przestraszyl hehe a pozniej w koncu lozeczka polozyl sie i tak na niego patrzyl mowie wam jak to smiesznie wygladalo hehe a jak maly plakal to sobie wychodzil na spacerki hehe ale pewnogo dnia nie wrucil :( a teraz jestem na swoim i mam 2 fajne kociaki moge zdjecie wyslac :) jesli ktoras lubi koty i chce zobaczyc :)
 
Leczenie kanałowe to usuwanie nerwów z zęba zwykle na znieczuleniu a kiedyś po wcześniejszym zatrucia nerwu. Uczucie dyskomfortu to ten moment kiedy dentysta dokopie się samego dna korzenia w zębie.
Niestety ja mam strasznie marne zęby i kanałowe miałam już kilka razy w tym jedno w pierwszej ciąży za darmo właśnie na NFZ i nigdy nie czekałam 2 miesiące na wizytę :szok:
 
Pytasz się osoby, co kanałowe miała robione z 11lat temu :) :D Zapamiętałam tylko , że pani dentystka powiedziała, że to kanałowe będzie i że jak mi wierciła i wierciła i czyściła, to mimo znieczulenia czasami odczuwałam dyskomfort...Nie wyobrażam sobie tego bez znieczulenia :szok: Taki dłutami się czyści, bardzo głęboko, poczytaj na necie.... bez znieczulenia nie przejdzie :no: pewnie nie miałaś :p
Mialam chyba stara metoda o ktorej napisala Plomyk, czyli mialam zatrutego zeba i potem chyba po tych 10 dniach te nerwy czyscil... nawet jak ojcu mowilam, ze cos wsadzil w zeba i mam wrocic, to mowil ze kanalowe.. Tak mi sie wydaje...no ale ja zawsze bez znieczulenia ;p czasem boli bardziej czasem mniej [emoji14]
 
Jak się martwisz bardzo to IP albo te paski. Mi w II trymestrze znacznie zwiększył się śluz, czasami to wygląda jakbym lekko popuściła... Masakra. Śluz jest częściowo biały,a częściowo przeźroczysty i dlatego może skojarzyć się z moczem. Ale nie wiem...jakoś założyłam, że jest ok i tak ma być. W ciąży dużo wydzieliny wychodzi. Byłam u gina we wtorek i wszystko w porządku jest.
Ale uważam jak dziewczyny, ze jak coś nas niepokoi to trzeba sprawdzić i lepiej dmuchać na zimne niż pluć sobie w brodę :tak:



Ja takie ciśnienie mam normalnie :) ostatnio u gina właśnie 109/62 miałam. Dla mnie to wysokie jest hahaha bo jestem niskociśnieniowiec, i przed ciążą miałam poniżej 100 zawsze to pierwsze, np. 90/60 :) I jakoś żyję :) Teraz w ciąży mam zawsze tak od 105/60 do 115/65. Ale mi nic nie dolega ;)



Dokładnie! tez mam więcej tej wodnistej wydzieliny w II trymetrze :)




Kciuki za poniedziałkową wizytę :)



Na zwykłe ząbki to rozumiem, ale na kanałowe???? :o ja raz w życiu miałam leczenie kanałowe i bez znieczulenia nie ma szans :laugh2:



Pierwsza ciąża? To na ruchy możesz poczekać nawet do 20, 21 tygodnia :tak: Waga nie ma nic do rzeczy. Bratowa męża dla mnie jest rekordzistką bo poczuła pierwsze ruchy dopiero w 23tygodniu! pamiętam, że byłam w szoku i nawet sama mówiła, że lekarz się dziwił, że jeszcze nie czuje... Ale jak zaczęła się martwić to ruchy się zaczęły ;) A ma 1,60 wzrostu i gdzie 48-49kg, bo mała i drobna jest :rofl2: także cierpliwości! :rolleyes2:
W 2.ciąży już można, choć tez nie zawsze, ruchy poczuć dużo wcześniej :D
Wlasnie to jest najlepsze, se moja mama mieszkajac w malej miejscowosci kupila te paski , a w lodzi szukam I nie ma
 
reklama
ja mam dwa kocurki ale zbytnio nie przyzwyczajam ich do dzidzi. koty to madre sprytne i inteligentne zwierzaki :) po urodzeniu same beda obwachiwac dzidzie :) jak moj syn sie urodzil tez mialam kocurka mieszkalam w domu jednorodzinny z tesciami tyle co zrobil to wszedl na lozeczko ostroznie doszedl do dzidzi powonchal jak sie ruszyl sam sie przestraszyl hehe a pozniej w koncu lozeczka polozyl sie i tak na niego patrzyl mowie wam jak to smiesznie wygladalo hehe a jak maly plakal to sobie wychodzil na spacerki hehe ale pewnogo dnia nie wrucil :( a teraz jestem na swoim i mam 2 fajne kociaki moge zdjecie wyslac :) jesli ktoras lubi koty i chce zobaczyc :)
Też mam dwa roczne kocurki i 3-letniego psa :tak:
 
Do góry