reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dzięki dziewczyny za opinie zębowe :) Czytałam właśnie o tych znieczuleniach, ale chciałam się dowiedzieć jak to w praktyce u Was wyglądało :)

@Roksi98 są też specjalne testy na obecność wód płodowych, które możesz kupić w aptece. Możesz sprawdzić, czy to wody płodowe,czy też inna wydzielina. Jeżeli podejrzewają u Ciebie infekcję to możesz też zrobić prywatnie posiew moczu, zobaczysz, czy są tam jakieś bakterie. A jeżeli bardzo się denerwujesz to my Ci tutaj tylko możemy doradzić, a czasem lekarzy na IP też trzeba trochę przycisnąć, w końcu gdzieś wykonają badania. Twój spokój najważniejszy.
Pytalam wczoraj o paski to nie bylo. ;/ a jak jest infekcja nie barwi sie na zasadowo jak wody? Na mocz dostalam antybiotyk, ktory juz wzielam. Oni zawsze biora na oddzial I dopiero decyduja co dalej. Nadla probuje sie dodzwonic do swojego gina.
 
reklama
cos dzisiaj ta pogoda taka nijaka. wstalam dzisiaj rano i strasznie sie zle czulam glowa mnie bolala i slabo mi bylo mierze cisinienie a tu 109/61 p61 !!!! ale zjadlam wykompalam sie napilam sie cieplej herbatki i jest ok troszke jeszcze mi sie w glowie kreci.teraz patrzylam to mam 118/70 p78 czyli idzie w gore.A wy jak tam kobitki dzisiaj samopoczucie??
 
Pytalam wczoraj o paski to nie bylo. ;/ a jak jest infekcja nie barwi sie na zasadowo jak wody? Na mocz dostalam antybiotyk, ktory juz wzielam. Oni zawsze biora na oddzial I dopiero decyduja co dalej. Nadla probuje sie dodzwonic do swojego gina.

Roksi, nie wiem, wiem tylko, że takie testy istnieją. Wiem też, że dziewczyny używają zwykłych papierków lakmusowych. Ale nie wiem jak jest z wiarygodnością. Może zostaw wiadomość swojemu lekarzowi z informacją co się dzieje i oddzwoni jak będzie mógł.
Zauważyłam też, że w drugim trymestrze tej wydzieliny, nawet takiej wodnistej jest więcej. Ja przynajmniej tak mam, a infekcji brak.
 
Witam serdecznie w tym pięknym dniu![emoji4]
Śniła mi się wizyta u ginekologa. Macal mi brzuch, tak jak by szczypał, przez to czułam coraz mocniej skurcze. Do usg się zabierał, ale w końcu chyba nie zrobił, bo nie wiedziałam dziecka. Na koniec wizyty powiedział, że coś mu się nie podoba, coś jest nie teges. Ale co...nie wiem. Takie głupoty mi się śniły.

Dziś o 16:15 wizyta, chyba mocno ją przeżywam skoro aż mi się śniła.
Na pewno będzie wszystko w porządku
[emoji6] zobaczysz Maluszka i będziesz spokojniejsza[emoji6]
 
Roksi, nie wiem, wiem tylko, że takie testy istnieją. Wiem też, że dziewczyny używają zwykłych papierków lakmusowych. Ale nie wiem jak jest z wiarygodnością. Może zostaw wiadomość swojemu lekarzowi z informacją co się dzieje i oddzwoni jak będzie mógł.
Zauważyłam też, że w drugim trymestrze tej wydzieliny, nawet takiej wodnistej jest więcej. Ja przynajmniej tak mam, a infekcji brak.
W szpitalu tez uzywali takiego zwyklego papierka wlasnie, ale nie wiem czy go gdzies dostane. No wlasnie napisalam mu wiadomosc I czekam. Ale bielizne/wkladke cokolwiek mialas mokra?
 
Ja miałam samo piaskowanie, zeby pozbyc sie kamienia i dentysta mi czyscil zeby jakas specjalna szczoteczka.
Mi z kolei powiedzieli, ze bardzo wazne jest usuwanie kamienia w ciazy, zeby bakterie sie nie mnozyly, ale rzeczywiscie bez scalingu!
ja 6 tygodniu ciazy poszlam do stomatologa z bolem opuchlizna i stanem zapalnym 8 gornej. Odeslano mnie do lekarza prowadzacego ciaze po antybiotyk i powiedziano mi ze nie wolno wyrywac zebow ani leczyc w ciazy... jak zapytalam czy przez cala ciaze bede tak wkulko brac anty bo stan bedzie sie powtarzal powiedziano mi ze niestety tak debil doslownie debil... poszlam do lekarza gin przepisal mi duomox co prawda powiedzial ze nie powinno sie brac w tak wczesnej ciazy anty ale w doraznych sytuacjach trzeba. stan sie zagoil poszlam do drugiego stomatologa nie daleko siebie pani doktor byla tak przemila ze naprawde malo jest takich lekarzy na nfz. Dala znieczulenie takie ze buziaczek nie drentwial jak po zwyklym takie bez kurczowe 2 minuty i zabek wyrwany w calosci :) pozniej pani doktor kazala dokonczyc antybiotyk tam chyba ze 2 dni zostaly i w poniedzialek ide nastepnego wyrwac tez 8 ale dolna teraz mam 15 tc wiec spokojnie bez obaw teraz ide... tez sie stresowalam ze poronie przez glupiego zeba itp tagze dziewczyny ktore jeszcze nie byly u stomatologa idzcie nie dajcie sobie wmowic ze nie wolno ruszac zebow w ciazy bo krwotoki sa i inne duperele... pisze szczerze z wlasnego doswiadczenia...Pozdrawiam wszystkie...:):):)
 
ja osobiscie uwazam ze jesli jeden i drugi zwlaszcza prywanie ginekolog powiedzial zeby sie nie zamartwiac to trzeba posluchac. Rozne rzeczy sie dzieja w ciazy kazda przechodzi ja inaczej wiem ze po luteinie dopochwowo leci dosc duzo tej wudzieliny.Moze nie potrzebnie sie zamartwiasz ale jesli Cie to uspokoi to zrob te ip dla pewnosci nie stresuj sie bedzie dobrze moze to tylko przejsciowe. w najgorszym wypadku popros swojego gin o skierowanie do szpitala tam cie przebadaja od dolu do gory :):):) daj znac co i jak...
 
Hej ale dużo piszecie . Wczoraj niby wszystko nadrobiłam a dziś znowu pełno do czytania. Ja w poniedziałek mam wizytę , pomyśleć że od ostatniej mija 4tygodnie. Szok że wytrzymałam. Teraz kilka dni pobolewa mnie brzuszek ,myślę że z tego względu że rośniemy. Jak będę na wizycie zobaczę ile przytyłam bo między moja waga a waga u lekarza było ok 2/3kg różnicy. Pozdrawiam
 
reklama
Moze wy mi doradzicie.
W piatek trafilam do szpitala z powodu bolu jak na miesiaczke falowego I dziwnej wydzieliny. W piatek sprawdzili mi paskami I bylo wszystko w normie, ale lekarka powiedziala, se jak nadal bede czula mokro to zglosic. Zglosilam to I w sobote zmierzyli mi na usg ilosc wod plodowych I wynosila 15. Paski rowniez sie nie zabarwily, ale pani stwierdzila infekcje. Dala mi globulki. No I w poniedzialej nie sprawdzili mi ilosci wod plodowych tylko wyslali mnie do domu z nospa, luteina I macmiror. Do wczoraj bylo wszystko dobrze w sensie no nie chodzilam za duzo nigdzie, nie przemeczalam sie I normalnie funkcjonowalam. Wczoraj wystraszona poszlam do przychodni sprawdzic cisnienie no I w tym czasie poczulam mokre majtki cale.. wrocilam do domu dzwonilam do rodzicow, mowili zmien I poczekaj zobaczysz moze to wydzielina taka po tabletce.. zmienilam I znowu wyszlam z chlopakiem do miasta I znowu mialam mokre majtki, ale nie czulam ze cos leci.. wystraszona poszlam do ginekologa prywatnie. On sprawdzil poziom wod plodowych I wynosilo 12.. zdenerwowalam sie, ale on mnie uspokajal ze ilosc wod sie zmienia... sprawdzil wziernikiem I powiedzial, se nie widzi, zeby cokolwiek sie saczylo. Po badaniu mowi do mnie, ze co innego gdybym miala mokre majtki, a ja do niego, ze mialam, a on do mnie, ale wody to by bylo takie chlusniecie. No I wrocilam do domu staralam sie byc spokojna... jednak pozniej pomyslalam, ze nikt mnie nie badal do wczoraj rana, bo zdarzylo ti sie po poludniu. I sobie wymyslilam, ze jak mnie nikt nie badal do wczoraj rana to kto mi zagwarantuje, se nie mialam wod plodowych 15 I po tym.incydencie nie spadly do 12? Chlopak probowal mnie uspokoic. Zalozylam podpaske na majtki I poszlam spac.. rano jak wstalam nic nie wyciekallo, podpaska byla sucha. Teraz moze cos wyciekac, bo tabletke musialam zaaplikowac.. na noc. I no wlasnie nie wiem co zrobić, bo denerwuje sie tym, ze to moglo zdarzyc sie wczoraj I ze moglo dojsc do przerwania pecherza plodowego... I co srobic? Moj ginekolog nie odbiera ode mnie, a jak na razie ustalilam z. Chlopakiem, ze jak sie to powtorzy to idziemy na IP a jak nie to w poniedzialek prywatnie sprawdzic wody.. doradzcie mi cos :(
Witam nowa kolezanke[emoji2]
Przede wszystkim mniej stresu bo to nikomu nie służy , jeżeli czujesz że rzeczywiscie jest coś nie tak a gin nie odbiera to jedz na IP żeby się uspokoić. Może to luteina tak wyplywa.
 
Do góry