reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Fajny sen!:)
A co chrzcin to zależy od księdza...Mój szwagier nie ma bierzmowania, dlatego nigdy z siostrą druga nie brałam go pod uwagę jako chrzestnego, no bo jak? A jakimś cudem został chrzestnym od strony swojego brata - jest chrzestnym bratanka :o Nie wiem jak to możliwe, ale tak jest ;)o_O



Wiesz, wczoraj tak mnie bolało przez chwilę. Najlepsze jest to,że robiłam obiad, zaczeło mnie boleć. A ja jako wysoce inteligenta osoba pomyślałam - O, zaraz okres dostanę :szok::laugh2: A po chwili? Co? :p Na szczęście przeszło. Nie wiem od czego. Może za dużo stałam, cieżko powiedzieć. Tobie już minęło czy tak ciągle boli?



Ja pitolę :errr: Chciał wiedzieć ile i od kogo :shocked2::sorry2: Brak słów...




Ja też chcę karmić kp, ale spokojnie do tego podchodzę, na luzie. Na pewno jest to zdrowsze od mm, w końcu z cycka leci hahaha :laugh2: Niemniej nie widzę większej różnicy w zdrowiu czy w alergii między karmieniem kp a mm, i mówię tu o starszych dzieciach. A mam dobre porównanie: ja z siostrą i bratem kp, dwie siostry kp. I moje dziecko mm i siostry mm, a drugiej kp. A najlepiej przedszkole i zarazki przeszła od siostry na mm, zdrowa dziewczynka :D Chcę karmić kp bo to jak mówię zdrowsze od mm w sensie, jest ode mnie, nie proszek. Ale wiem, że na mm też dziecko zdrowo rośnie, a później wprowadza się zdrowe odżywianie i jakoś leci. Więc nie demonizuje mm. Tyle w temacie.
Co do tego,że piersi od początku miały służyć karmieniu to nie tak do końca :laugh2: tzn.niby tak, ale przecież sex też ma służyć niby tylko prokreacji, a myślę, że jednak w większości przypadków służy czemuś innemu :laugh2:8-) Ja nie mam nic to matek karmiących w publicznych miejscach, nie każe się im chować, bez przesady!:rolleyes: Chodziło mi o to, że MNIE jak karmiącą krępują spojrzenia mężczyzn, bo dla mnie pierś to pierś, służy i do karmienia, i do innych, może mniej szczytnych celów :rolleyes2: I jak dziewczyny pisały, ich mężowie nie bardzo uważają je jako narzędzie do karmienia, a raczej myślą o nich w innym znaczeniu, i wiedząc o tym, nie chciałabym się wystawiać za bardzo. A naprawdę zasłonić pierś to nie problem. Myślę, że warto spotkać się na środku a nie z jednej skrajności przechodzić w drugą, czyli z chowania w toalecie (na litość boską, w toalecie robi się siku i cięższe sprawy!:szok:), po wywalenie piersi przy stole obok kogoś kto je obiad - różni są ludzie. Więc dla mnie złoty środek to karmienie kiedy dziecko potrzebuje, ale jednak z głową. W restauracji jak ktoś je ze mną przy stole, to chyba wzięłabym usiadła przy innym stole - jeśli byliby w trakcie, jak już po, to po prostu zasłoniłabym pieluszką. Męża bratowa zawsze tak robiła i to było bardzo naturalne. Można, można? :D
Ja tez czytam TP :)

Ja nie wiem czy sie bede krepowac - mam nadzieje, ze jednak nie, ale tak czy siak nie zamierzam sie jednak przejmowac :) Wiadomo ze nie bede latala z cyckami na wierzchu po centrum miasta, ale stolika w ulubionej kawiarni w zyciu nie zamienie na zaden kibel!
Moze mam takie zdanie bo moj maz w zyciu by sie nie gapil na inna kobiete, ktora karmi, ani go to w ogole nie porusza :)
Ja tez wole widok kobiety karmiacej niz faceta w samych spodenkach, ktory latem pcha sie do restauracji w centrum miasta - przynajmniej jedna z tych czynnosci jest naturalna [emoji12]
Teraz sa tak piekne ciuszki do karmienia, ze zadnej z moich kolezanek nie bylo nic widac kiedy karmily na miescie i nie musialy sie nigdzie dzieki temu przesiadac[emoji173]️

Swoja droga widze, ze mamy tu duze grono czytelniczek TP! Dla mnie to najlepszy tygodnik jaki teraz wychodzi i zarazem jedyna papierowa gazeta jaka jeszcze czytam oprocz WO :)
 
reklama
Dziewczyny, czy jak miałyście leczenie zęba w ciąży to brałyście znieczulenie?

Zmieniając temat piersi i księży :p Ale to jest cudne czuć maluszka jak się tam wierci i gilgocze. Teraz dopiero czuję, że tam sobie mały człowiek skika :)

Ja nie robiłam jeszcze nic w ciąży ale pytałam o to mojego dentystę, bo często zdarzają mi się ubytki i powiedział, żeby być spokojną, bo w ciąży podaje się innego rodzaju znieczulenie - bezpieczne dla dziecka :)
 
Tak tylko zapytam, ten ślub za tydzień to cywilny tak?

Co do kp w pierwszej ciąży było mi to bez roznicy. Na szczęście nie było żadnych kłopotów, karmiłam córkę 13 msc i uważam że były to jedne z najpoekniejszych chwil w naszej życiu. Dodam tylko że studiowałam w tym czasie zaocznie więc mąż jeździł że mną i z mała 130 km od domu, nocował że mną tam i przywozi mi Mała na uczelnie do karmienia. I ja i ona byłyśmy szczęśliwe. Do pracy wróciłam po pół roku a babcia przychodziła z Mała do mnie na karmienie... Da się i wcale nie uważam że to jakiś wyczyn. I nigdy nie czułam się jak dojna krowa... Mam nadzieję że tym razem również nam się uda chociaż znacznie wcześniej będę potrzebna w pracy ale myślę że uda nam się to zorganizować.
sandrus k co do kosciola i ksiezy jestem takiego samego zdania w boga wierze ale nie wta bande zlodzieji i pedofili. My na swoje przyjemnosci musimy zarobic a nie okradamy ludzi starszych. Chodza i bzykaja te swoje zakonnice i na panienki chodza tak samo jak kazdy inny facet. co laska unich to 200 w gore. Wiem cos o tym duzo wiem o ksiezach... oczywiscie nie wszyscy moze i tacy sa ale wiekszosc. Mozecie mnie wywalic z forum jesli macie taka potrzebe ale sory temat ksiezy i kosciola mnie drazni heheh
 
Nie nie ucielo mi posta. Mam 20lat, ciaza 19+3tc I bardzo sie martwie o swoje dziecko od jakiegos tygodnia ponad. :(

A czemu się martwisz od tygodnia o bobasa? Coś się stało? Jesteśmy na podobnym etapie ciąży :):tak:

Ja nie wiem czy sie bede krepowac - mam nadzieje, ze jednak nie, ale tak czy siak nie zamierzam sie jednak przejmowac :) Wiadomo ze nie bede latala z cyckami na wierzchu po centrum miasta, ale stolika w ulubionej kawiarni w zyciu nie zamienie na zaden kibel!
Moze mam takie zdanie bo moj maz w zyciu by sie nie gapil na inna kobiete, ktora karmi, ani go to w ogole nie porusza :)
Ja tez wole widok kobiety karmiacej niz faceta w samych spodenkach, ktory latem pcha sie do restauracji w centrum miasta - przynajmniej jedna z tych czynnosci jest naturalna [emoji12]
Teraz sa tak piekne ciuszki do karmienia, ze zadnej z moich kolezanek nie bylo nic widac kiedy karmily na miescie i nie musialy sie nigdzie dzieki temu przesiadac[emoji173]️

Swoja droga widze, ze mamy tu duze grono czytelniczek TP! Dla mnie to najlepszy tygodnik jaki teraz wychodzi i zarazem jedyna papierowa gazeta jaka jeszcze czytam oprocz WO :)

No widzisz, złoty środek i da się wszystko :) O tym pisałam :)
TP też uwielbiam :) Można coś mądrego w końcu przeczytać :laugh2: Ja mam wykupiony na necie ;)

Dziewczyny, czy jak miałyście leczenie zęba w ciąży to brałyście znieczulenie?

Zmieniając temat piersi i księży :p Ale to jest cudne czuć maluszka jak się tam wierci i gilgocze. Teraz dopiero czuję, że tam sobie mały człowiek skika :)

O tak, tak! Ja wczoraj w pracy dostałam takiego kopniaka, ze w szoku byłam :o Chyba rośnie w siłę moje dziecko, masy nabiera :-D I nie lubi jak się w pracy zginam przy biurku, muszę być wyprostowana :laugh2: Mały terrorysta... Ale dalej wierzę, że mi się Aniołek trafi :) @Sasanka14 wysyłaj aniołkowe fluidy w moją stronę :D
 
Ja nie robiłam jeszcze nic w ciąży ale pytałam o to mojego dentystę, bo często zdarzają mi się ubytki i powiedział, żeby być spokojną, bo w ciąży podaje się innego rodzaju znieczulenie - bezpieczne dla dziecka :)
ja mialam usuwana 8 pani doktor dala mi znieczulenie bezrokurczowe moze nie jest tak silne jak zwykle bo ci buziaczek nie drentwieje ale jakas moc ma :) ja przezylam jak mi wyrywala troszke bylo czuc ale nie bylo najgorzej.
 
reklama
Ja nie robiłam jeszcze nic w ciąży ale pytałam o to mojego dentystę, bo często zdarzają mi się ubytki i powiedział, żeby być spokojną, bo w ciąży podaje się innego rodzaju znieczulenie - bezpieczne dla dziecka :)
Dokładnie, moja stomatolog powiedziała, że drugi trymestr najbezpieczniejszy na usuwanie ubytków i są innego rodzaju znieczulenia dla kobiet w ciąży. Jak byłam w zeszłym tygodniu to słyszałam jak powiedziała do higienistki "znieczulenie bez adrenaliny poproszę" :) Tylko inny stomatolog odmówił mi scallingu zębów (usuwanie kamienia), bo powiedział, że przy tym zabiegu krew miesza się z bakteriami i lepiej jest się wstrzymać na czas ciąży.
 
Do góry