reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej dziewczyny, ja po weekendzie nerwowo bo jutro mam te konsultacje na patologi ciąży, trochę się martwię. Do tego chyba hormony mi buzują bo chodzę zła na wszystkich, nawet z mężem sie kłóciłam wczoraj [emoji849] ale jeszcze tydzień i urlop ! Chociaż nie wiem czy mi w Chorwacji nie będzie za gorąco ale zobaczymy [emoji6]
 
reklama
@Sandrus.k Najważniejsze, że maluszek zdrowy :)
@LassHa będę trzymała kciuki za jutro !

Co do hormonów to u mnie cały dzień w miarę normalnie, a wieczorami chodzę zła na męża, ryczę jak głupia, zaraz się śmieję, ja nie wiem... Jakaś kumulacja :p

Was też bardziej zaczęły boleć piersi??
Od kilku dni u mnie ból straszny...

Mnie to bolą od samego początku, zaczęły kilka dni po owulacji i nawet na jeden dzień nie przestały, ale teraz czuję takie dodatkowe kłucia i przy dotyku są jeszcze bardziej wrażliwe.

Mam wrażenie, że czuję od wczoraj wieczorem w podobnym miejscu, gdzie jest dzidziuś czasem takie jakby mizianie piórkiem. Ciekawe, czy to już maluszek, czy sobie wymyślam :D
 
Jak u was było widać pyrtka? Bardzo że tylko odstawal czy jak ? Ja bym powiedziała że to pyrtek:) bo odstaje na pół palca i wątpię że to lechtaczka
U mnie 16t3d lekarz mówi "widzi Pani jedna noga, siusiak i druga noga, kawaler jak się patrzy" a też robaczek był ruchliwy[emoji170] u nas będzie raczej Leon, już prawie męża namowiłam, jeszcze muszę syna przekonać [emoji6]
 
A masz już pokarm? U mnie pojawiła się siara tydzień temu i nie są tak wrażliwe [emoji18]
Jest na sutkach takie coś żółte, jakby zaschnieta siara, ale pewności nie mam.
Bolały mnie od samego początku,ale był taki moment jakby przestały, a teraz na nowo....
Wczoraj pokazuję memu mężowi piersi, że takie ładne, jędrne, duże...a on że tak masz rację, ale co z tego jak tylko popatrzeć można hehehe

Sandrus myślę że jak byś nie miała takiego parcia na płeć, to już byś dawno ją poznała, a tak to zwyczajnie dziecko robi Ci psikusa. Najważniejsze że jest zdrowe
 
Dziewczyny dzidzius rośnie ma już 15 dag haha
Nie wiem ile cm bo jest już pokurczony:)
Płeć masakra co za nie ustawne dziecko :)
Pokazla że odstaje kikut taki ale mówi że to 100 procent nie jest a może być dalej duża lechtaczka.
Nie mam zdj niesety ale widać było że odstaje na pół palca coś;( w powiększeniu na ekranie oczywiście i za tydzień dwa idę tylko po to żeby płeć podejrzeć:)
Mój gin jak młody się wykręcał powiedział, że jest tak ułożony że przez pochwowo dało by się zobaczyć.
Więc zgodziłam się i tak było u nas widać. Głównie worek i malutki siusiak.
received_10215576681440192-2.jpg
 

Załączniki

  • received_10215576681440192-2.jpg
    received_10215576681440192-2.jpg
    50,4 KB · Wyświetleń: 377
Wiem, że nic nie poradzę, ale to trwa od urodzenia. Przez 6,5 roku możemy policzyć na palcach u jednej ręki ile przespał nocy bez żadnych atrakcji.
No cóż, Zuzia lunatykowała, a Antoś ma problem ze spaniem. Jest to bardzo męczące, ale cóż zrobić. Ponoć to z wiekiem mija, więc jest nadzieję[emoji16]

Oby szybko przeszło :) Widocznie tez taka jego natura... Ja tez bardzo dużo chodziłam do niego w nocy, mimo, że szybko przestał jeść nocą, to budził się z innych powodów. Ale teraz już, jako prawie 6latek, od jakiegoś czasu to tylko 2 razy może woła, czasem raz. Chyba, że coś przeżywa albo ma koszmary to wtedy częściej. Życzę aby twojemu synkowi też się szybko odmieniło na lepsze :tak:

Dzieki, dzieki :) parcia duzego na płeć nie mam, po przezyciach z pierwszej ciąży najważniejsze, żeby dziecko bylo zdrowe :) no ale ja ciekawska bardzo jestem i chetnie bym juz sie dowiedziala :D :D

Ja tez parcia na płeć nie miałam, ale kurde... Tak jakoś fajnie wiedzieć kto mieszka w brzuszku ;) Nie ono, nie bobasek, tylko synek albo córeczka :rofl2:

Ale tu się dzieje [emoji7]

Powodzenia na wizytach.

Powodzenia dla Zuzi na egzaminie, przykre, że takie Maluszki muszą przez coś takiego przechodzić.

Co do deszczu u nas dopiero nad ranem popadało i to tak dosyć konkretnie.

Od początku ciąży tez przytyłam 2kg. W pierwszym trymestrze wahała mi się waga, to trochę w dół to trochę w górę ale utrzymywałam swoje 54,5 kg. Zobaczymy jak teraz. Myślę, że nadrabiam to co powinnam przybrać w pierwszym trymestrze. Podobno w drugim co miesiąc średnio 2kg powinno przybywać [emoji4] oby na tym zostało hahahah [emoji23]
Co do kopniaków to mam to też już czuję w sumie prawie codziennie i to w ciągu dnia albo rano, wieczorami spokój. Dita_333 mój też akrobata no najpierw z jednej strony czuję uderzenie a za chwilę z drugiej [emoji16]
Nauczyłam się tez go wyczuwać dotykiem,czasem jak się wypnie to czuję z jednej strony bardziej twarde miejsce na brzuchu dziwne uczucie[emoji16] Mama mówi, że młody się wypiłam i ułoży tyłkiem lub główką tak ze już mogę go wyczuć, przy moim małym brzuchu to nie problem [emoji16] Mój też już się nauczył go szukać i gada z Marcelkiem [emoji23]

Te średnie przyrosty wagi na m-c to chyba tylko nieliczne kobiety tak przybierają :laugh2: Podejrzewam, że tak naprawdę schematu nie ma... Jedne przybierają więcej na początku, inne równomiernie przez całą ciążę, a jeszcze inne masują na koniec ciąży :dry::tak:

Hej hej. U mnie też czuć pod ręką momentami gdzie ten człowiek jest, jakby wyplywal na górę ;) z córka miałam identycznie, co prawda wówczas moja ginekolog mówiła że to nie dziecko wypływa tylko wypycha jelita i stąd ten krzywy brzuch ale to widać gołym okiem, spróbuję kiedyś złapać foto. No i ruch już czuję intensywne ale póki co też tylko ja ;) o też czasami myślę jak on leży bo chyba tu nóżki tam łapki smyraja ;)



Powodzenia na wizytach :)

Hehe, u mnie żadne tam jelita. Normalnie brzuch mam zwykły, tylko wiadomo..większy :) Ale czasami normalnie czuję jak leży bardziej po którejś stronie i naciska tak, że jak przytykam rękę to czuję jego ciałko :laugh2::tak: A synek w nagrodę obdarza mnie wtedy kopniakiem albo zaczyna się ruszać pod rękę...niewiarygodne uczucie!!!;):o:rolleyes2:

Hej, kciuki za wizytujace :D
I u mnie w koncu popadalo :D az przyjemnie sie zrobilo. A co do wagi, to juz jestem zalamana....4.5 kg dodatkowych... Zaczynam sie oswajac, ze znow bedzie +30 kg, widocznie taka moja natura... Nie obzeram sie, nie jem slodyczy, pieczywo jasne zastapilam ciemnym, a smietane jogurtem naturalnym i jak widac nic to nie daje, wiec no...

Wcale tak nie uważam! Ja w 1.ciaży najwiecej przytyłam w I trymestrze i II, a w III praktycznie nic... Chyba niecałe 2kk albo nawet 1,5 przez III trymestr! Fakt, że w 9m-cu nie chodziłam długo, ale to i tak niedużo, a naprawdę po tym II trymestrze już miałam chyba 10kg na plusie. I myślałam, że jeszcze 6 albo 8 mi dojdzie - bo tak się mówi, że w III najwięcej się tyje, a u mnie się to kompletnie nie sprawdziło:) także jeszcze wszystko przed tobą! :tak:

Was też bardziej zaczęły boleć piersi??
Od kilku dni u mnie ból straszny...

Mnie w sumie cały czas bolą. Raz mniej, raz więcej, ale niech ktoś (mąż:-p) spróbuje ich dotknąć!:growl:

Dziewczyny dzidzius rośnie ma już 15 dag haha
Nie wiem ile cm bo jest już pokurczony:)
Płeć masakra co za nie ustawne dziecko :)
Pokazla że odstaje kikut taki ale mówi że to 100 procent nie jest a może być dalej duża lechtaczka.
Nie mam zdj niesety ale widać było że odstaje na pół palca coś;( w powiększeniu na ekranie oczywiście i za tydzień dwa idę tylko po to żeby płeć podejrzeć:)

Jak u was było widać pyrtka? Bardzo że tylko odstawal czy jak ? Ja bym powiedziała że to pyrtek:) bo odstaje na pół palca i wątpię że to lechtaczka

Ja widziałam jakby jąderka (to niby tez może być łechtaczka?nie wiem) a w środku siusiaka wystającego.... Nooooo..... tak było :laugh2: Zobaczyłam zanim mi lekarz pokazał, także nie chował się :D
Ale ja nie rozumiem jak można coś takiego pomylić z łechtaczką czy odwrotnie... więc nie wiem, skoro lekarz nie jest pewien? To znaczy na ile procent tak uważa? Bo jak 90% to już dużo :p:D:tak:
Hej dziewczyny, ja po weekendzie nerwowo bo jutro mam te konsultacje na patologi ciąży, trochę się martwię. Do tego chyba hormony mi buzują bo chodzę zła na wszystkich, nawet z mężem sie kłóciłam wczoraj [emoji849] ale jeszcze tydzień i urlop ! Chociaż nie wiem czy mi w Chorwacji nie będzie za gorąco ale zobaczymy [emoji6]

Ja zrezygnowałam z Bułgarii bo bałam się upałów...Ja w ogóle tak średnio lubię upały, a teraz z brzuchem to już w ogóle nie dla mnie... Tak to było bieganie do wody po ochłodę, drineczki na ochłodę też z lodem hahaha:) Ale dasz radę, skoro lubisz gorąco to tylko pamiętaj o nawadnianiu duuuuuzo i nakryciu głowy..no i najlepiej pod parasolem :) Będzie na pewno super:) ja w sobotę jadę nad polskie morze :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry