reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja się prawie posikałam jak to zobaczyłam wczoraj w tv [emoji23][emoji23][emoji23]

Najwidoczniej nie, sądząc po minie [emoji38].

Dita robisz lody owocowe w thermomixie??
Bo ja wsuwam non stop. U mnie od końca kwietnia upały po 33-37c. Apogeum jak na tą porę roku! Normalnie to lipiec tak jest. Ale za to mam wymówkę na lody [emoji173]️

Jak mam czas i ochotę to robię [emoji5][emoji106] najczęściej truskawkowe, te z bananem [emoji5]sorbety [emoji5]ja jestem lodomaniaczka, w zimie tez jem[emoji16]

boshe Jasmin ile 37!!! nie wyciagnelabys mnie na powietrze haha

nie pochwalilam sie.....wczoraj mnie babelek zmombardowal trzema dosc wyraznymi kopniakami jeden po drugim i dzis 2 razy ....aaaaa juz coraz silniejszy!

Brawo!!! U mnie na razie to takie mini kopniaczki ale czasem tak pobuszuje przez kilka minut, a czasami tak dwa razy czy trzy minikopniak- ale to chyba jeszcze bardziej jego ruszanie sie [emoji51][emoji23] czasami nawet w tym miejscu brzuch twardnieje, to wiem, że sie nie mylę [emoji106][emoji5] wspaniałe uczucie [emoji16]

Mam podobną sytuację - 15 tc i kolejne usg właśnie w 20 wiec trzeba czekać [emoji58] ale synuś (tez Filip [emoji6]) ujawnił się dooiero na polowkowym wiec byłam trochę przygotowana na takie długie czekanie [emoji4] damy radę! [emoji6]


Mi mam nadzieje ze ujawni sie już we wtorek bobas [emoji5]jak nie to znowu czekanie... damy radę[emoji846]


Hej hej [emoji4]
byłam dzis a wizycie, musielismy wziac ze soba Mloda i pan dr stwierdzil, ze jak chcemy to moze wejsc a usg, wiec podgladalismy dzidziutka we trojke [emoji4]
Wszytstko wyglada ok., a dziudziutek jest na 90% chlopcem.

sorki za brak polskich znakow, ale klawiatura mi szwankuje...

Gratuluję synka [emoji5]będzie braciszek [emoji846][emoji16]

Jak mnie tak będzie w przyszłości kopać po żebrach to chyba mięsem będę rzucać [emoji6]

Czas leci mega szybko! Aż uwierzyć nie mogę. Połówkowe mam gdzieś za miesiąc dopiero 16 tydz mam teraz. Zleci pewnie jak tydzień [emoji23]. A jeszcze co nie dawno ciągnął się ten czas w nieskończoność do pierwszej wizyty Heh

Ja tez uwielbiam zupy!! Pod każda postacią i w każdym wydaniu! I nawet nic innego może dla mnie nie istnieć!

Mój miał zaledwie 54cm jak sie urodził, ale kopniaki czułam czasami tak, ze aż podskakiwałam w pracy [emoji846][emoji5] moze to tez kwestia wzrostu, nie jestem wysoka to każdy cm bobasa robi różnicę[emoji23]


Co do opalania to nie chodziło mi o unikanie słońca [emoji23] sama chodzę na płac zabaw z Mlidym, siadam na ławeczce i sie wygrzewam albo go huśtam czy gonię w słońcu za nim i hulajnoga i właściwie twarz już sie z rękami dawno opaliła [emoji5] również mam piegi, które wychodzą od słońca i wyszły mi jakies miesiąc temu [emoji57]
Chodziło mi o leżenie w pełnym słońcu przez kilka godzin. Nie neguje blogu mama ginekolog, a ten artykuł był z punktu widzenia dermatologa [emoji57][emoji5] do złapania wit.D wystarczy 15-20minut! dziennie w godzinach 10-15. Wcale nie trzeba leżeć godzinami, po prostu niektórzy to lubią [emoji23][emoji16]ja tam leżeć nie lubię, nie lubiłam i lubić nie będę wiec nie mam problemu [emoji51] [emoji57] opalam się przez ruch, spacer czy zabawy z Młodym [emoji5]
 
reklama
Jak mam czas i ochotę to robię [emoji5][emoji106] najczęściej truskawkowe, te z bananem [emoji5]sorbety [emoji5]ja jestem lodomaniaczka, w zimie tez jem[emoji16]



Brawo!!! U mnie na razie to takie mini kopniaczki ale czasem tak pobuszuje przez kilka minut, a czasami tak dwa razy czy trzy minikopniak- ale to chyba jeszcze bardziej jego ruszanie sie [emoji51][emoji23] czasami nawet w tym miejscu brzuch twardnieje, to wiem, że sie nie mylę [emoji106][emoji5] wspaniałe uczucie [emoji16]




Mi mam nadzieje ze ujawni sie już we wtorek bobas [emoji5]jak nie to znowu czekanie... damy radę[emoji846]




Gratuluję synka [emoji5]będzie braciszek [emoji846][emoji16]



Mój miał zaledwie 54cm jak sie urodził, ale kopniaki czułam czasami tak, ze aż podskakiwałam w pracy [emoji846][emoji5] moze to tez kwestia wzrostu, nie jestem wysoka to każdy cm bobasa robi różnicę[emoji23]


Co do opalania to nie chodziło mi o unikanie słońca [emoji23] sama chodzę na płac zabaw z Mlidym, siadam na ławeczce i sie wygrzewam albo go huśtam czy gonię w słońcu za nim i hulajnoga i właściwie twarz już sie z rękami dawno opaliła [emoji5] również mam piegi, które wychodzą od słońca i wyszły mi jakies miesiąc temu [emoji57]
Chodziło mi o leżenie w pełnym słońcu przez kilka godzin. Nie neguje blogu mama ginekolog, a ten artykuł był z punktu widzenia dermatologa [emoji57][emoji5] do złapania wit.D wystarczy 15-20minut! dziennie w godzinach 10-15. Wcale nie trzeba leżeć godzinami, po prostu niektórzy to lubią [emoji23][emoji16]ja tam leżeć nie lubię, nie lubiłam i lubić nie będę wiec nie mam problemu [emoji51] [emoji57] opalam się przez ruch, spacer czy zabawy z Młodym [emoji5]

hardcore te laski w ciazy ktore lubia mimo ciazy wylegiwac sie godzinami na sloncu hahah
slonce samo zdrowko:)

i faktycznie wzrost moze miec znaczenie ,, ja wysoka, moze mam dluzszy tulow od twojego choc proporcje moga byc rozne? hihi.. mam nizsza kolezanke z dluzszym tulowiem haha ..ja mam dlugie nogi lol
samo kopanie i wystajaca stopka pod skora do przezycia hahaha byleby to nie bylo cagle to samo mejsce nie oO..syn szybko byl obrocony glowka w dol wiec to tez potegowalo ale tak czy inaczej... nie moge sie doczekac tego okresu:p

dzisiaj mi dupka wrosla w kanape,,, przed tym posprzatalam generalnie ( wczoraj sie lenuchowalam przez pogode) potem zaliczylam 1,5 drzemke w salonie z moja rodzinka...nie wiem jak dalam rade spac w tym halasie haha jeszcze M mnie obudzil bym za dlugo nie drzemala
 
Jak mam czas i ochotę to robię [emoji5][emoji106] najczęściej truskawkowe, te z bananem [emoji5]sorbety [emoji5]ja jestem lodomaniaczka, w zimie tez jem[emoji16]



Brawo!!! U mnie na razie to takie mini kopniaczki ale czasem tak pobuszuje przez kilka minut, a czasami tak dwa razy czy trzy minikopniak- ale to chyba jeszcze bardziej jego ruszanie sie [emoji51][emoji23] czasami nawet w tym miejscu brzuch twardnieje, to wiem, że sie nie mylę [emoji106][emoji5] wspaniałe uczucie [emoji16]




Mi mam nadzieje ze ujawni sie już we wtorek bobas [emoji5]jak nie to znowu czekanie... damy radę[emoji846]




Gratuluję synka [emoji5]będzie braciszek [emoji846][emoji16]



Mój miał zaledwie 54cm jak sie urodził, ale kopniaki czułam czasami tak, ze aż podskakiwałam w pracy [emoji846][emoji5] moze to tez kwestia wzrostu, nie jestem wysoka to każdy cm bobasa robi różnicę[emoji23]


Co do opalania to nie chodziło mi o unikanie słońca [emoji23] sama chodzę na płac zabaw z Mlidym, siadam na ławeczce i sie wygrzewam albo go huśtam czy gonię w słońcu za nim i hulajnoga i właściwie twarz już sie z rękami dawno opaliła [emoji5] również mam piegi, które wychodzą od słońca i wyszły mi jakies miesiąc temu [emoji57]
Chodziło mi o leżenie w pełnym słońcu przez kilka godzin. Nie neguje blogu mama ginekolog, a ten artykuł był z punktu widzenia dermatologa [emoji57][emoji5] do złapania wit.D wystarczy 15-20minut! dziennie w godzinach 10-15. Wcale nie trzeba leżeć godzinami, po prostu niektórzy to lubią [emoji23][emoji16]ja tam leżeć nie lubię, nie lubiłam i lubić nie będę wiec nie mam problemu [emoji51] [emoji57] opalam się przez ruch, spacer czy zabawy z Młodym [emoji5]

Ja nie sadze żeby mama ginekolog polecała w ciąży leżenie plackiem na wielkim słońcu i smażeniu dupska. Bo ani poza ciąża ani w ciąży zdrowe to nie jest. Pomijam raka skory, który jest największym zagrożeniem bez względu na pigment skory. Ale do tego dochodzi udar cieplny, odwodnienie i inne. I ZMARSZCZKI! Skóra się strasznie od słońca starzeje. Posiedzieć czy pospacerować po słońcu z filtrem słonecznym to co innego niż czekolado-rak. [emoji4]
 
hardcore te laski w ciazy ktore lubia mimo ciazy wylegiwac sie godzinami na sloncu hahah
slonce samo zdrowko:)

i faktycznie wzrost moze miec znaczenie ,, ja wysoka, moze mam dluzszy tulow od twojego choc proporcje moga byc rozne? hihi.. mam nizsza kolezanke z dluzszym tulowiem haha ..ja mam dlugie nogi lol
samo kopanie i wystajaca stopka pod skora do przezycia hahaha byleby to nie bylo cagle to samo mejsce nie oO..syn szybko byl obrocony glowka w dol wiec to tez potegowalo ale tak czy inaczej... nie moge sie doczekac tego okresu:p

Nogi jak marzenie masz? To mąż przeszczesliwy musi być [emoji5] ja niska jestem choć raczej proporcjonalnie zbudowana [emoji23] ale nóg jak antylopa nie mam[emoji23] za to miałam koleżanka tylko 1cm niższą ode mnie a spodnie, które na mnie były dobre ona skracała [emoji33] sama sie śmiała, że krótkie nóżki ma o długi tułów [emoji28][emoji5]
A co do ruchów to prawda- niesamowite wrażenie. Tak czuć drugiego człowieczka wewnątrz nas [emoji5] cud [emoji5]
 
Ja nie sadze żeby mama ginekolog polecała w ciąży leżenie plackiem na wielkim słońcu i smażeniu dupska. Bo ani poza ciąża ani w ciąży zdrowe to nie jest. Pomijam raka skory, który jest największym zagrożeniem bez względu na pigment skory. Ale do tego dochodzi udar cieplny, odwodnienie i inne. I ZMARSZCZKI! Skóra się strasznie od słońca starzeje. Posiedzieć czy pospacerować po słońcu z filtrem słonecznym to co innego niż czekolado-rak. [emoji4]

Ja myślę jak ty, ale różne artykuły można interpretować w rożny sposób [emoji5] jak jest napisane, że nie szkodzi opalanie i nie ma wytłumaczenia, że nie poleca sie leżenia plackiem to kto chce zinterpretuje to jak chce, tak mi sie wydaje [emoji5]
Ja doskonale pamiętam jedna kobietę z dużym brzuchem w Bułgarii, która leżała na kocyku 3 metry od wody, w pełnym słońcu z brzuchem na wierzchu i bez nakrycia głowy, gdy ja leżałam na leżaku pod parasolem i było mi gorąco... nie mogłam na nią patrzeć[emoji33] jak schodziłam z plaży, ona jeszcze się opalała.... Żadnego przegrzania organizmu się nie bała.. może Ruska, one takie twarde są[emoji23]
 
Ja myślę jak ty, ale różne artykuły można interpretować w rożny sposób [emoji5] jak jest napisane, że nie szkodzi opalanie i nie ma wytłumaczenia, że nie poleca sie leżenia plackiem to kto chce zinterpretuje to jak chce, tak mi sie wydaje [emoji5]
Ja doskonale pamiętam jedna kobietę z dużym brzuchem w Bułgarii, która leżała na kocyku 3 metry od wody, w pełnym słońcu z brzuchem na wierzchu i bez nakrycia głowy, gdy ja leżałam na leżaku pod parasolem i było mi gorąco... nie mogłam na nią patrzeć[emoji33] jak schodziłam z plaży, ona jeszcze się opalała.... Żadnego przegrzania organizmu się nie bała.. może Ruska, one takie twarde są[emoji23]

Ja mam dwie kumpele z wielkimi czarnymi plamami zwłaszcza na czole, które powstały od opalania w ciąży. Mają je w dalszym ciągu, chociaż dzieci duże już. Majątek wydany na zabiegi kosmetyczne bez jakiegoś efektu. Wiec ja nie, nie, ale podziękuje.
A tak na marginesie to opalenizna, a tym bardziej ta mocna opalenizna jest nie w modzie od dobrych paru lat. I tak już mniej spalonych słońcem widać, niż jeszcze nie tak dawno temu.
 
Z przykrością muszę powiedzieć że miałam wątpliwa przyjemność poznać kobietę która w ciąży chodziła na solarium (urodziła chore dziecko) więc słońce to przy tym pikuś. Przegrzewanie brzucha jest nie wskazane bo tam i tak jest już bardzo ciepło, opalanie na słonku spoko ale brzuch odsłonięty ;)
 
Ja mam dwie kumpele z wielkimi czarnymi plamami zwłaszcza na czole, które powstały od opalania w ciąży. Mają je w dalszym ciągu, chociaż dzieci duże już. Majątek wydany na zabiegi kosmetyczne bez jakiegoś efektu. Wiec ja nie, nie, ale podziękuje.
A tak na marginesie to opalenizna, a tym bardziej ta mocna opalenizna jest nie w modzie od dobrych paru lat. I tak już mniej spalonych słońcem widać, niż jeszcze nie tak dawno temu.

Słonko fajne, lekka opalenizna też, ale jak wszystko stosowane z umiarem [emoji106][emoji5] nie lubię być biała, ale też nigdy nie chciałam być czarna... [emoji33] poza tym przy mocno opalonej skórze zmarszczki szybciej wychodzą raz, a dwa postarza! Jedna nasza Stazystka wróciła tak spalona z wczasów, ze ha jako kobieta nie mogłam przestać patrzeć jej w dekolt [emoji23]ale tylko dlatego, ze była 10lat młodsza a skórę miała tak spaloną, że na dekolcie miała takie...zmarszczki?jak kobieta lekko 40letnia albo chyba i starsza. To było kilka lat temu, ale utkwiło mi w głowie i latem mam nawyk sprawdzania dekoltu [emoji23]
I tak, o tych plamach w ciąży po słońcu też słyszałam [emoji20] [emoji853]
 
Mi też się wydaje że to jest ważne o której godzinie eksponujemy się na słońce. Jeżeli mówimy o porządnych upalach w godzinach południowych 12 - 15 to dla nikogo to bezpieczne nie jest. A już ok 17 gdzie słońce nadal nieźle grzeje jest mniej szkodliwe. Po za tym też chyba zależy w jakim klimacie się żyje, bo u nas pogoda często się zmienia nawet w ciągu dnia. A kobiety żyjące w ciepłych krajach, gdzie mają ciągły skwar to wylegiwanie się ciężarnych jest czymś normalnym.

Minusem jest to że opalenizna postarza ale plusem że wyszczupla[emoji6]

Dobranoc Kobietki [emoji2] [emoji42]
 
reklama
ja tez nie wiem takze nie jestes sama:d czekam do 19 czerwca..jesli sie nie dowiem to pojde zaplacic by sie dowiedziec tak sie nastawilam
dotrwamy :)



30 stopni wam nie zazdroszcze //
ja mam teraz 20 stopni i jest to dla mnie wystarczajace haha po prostu idzie funkcjonowac choc w aucie( stram sie nie uzywac klimatyzacji) bylo mi za goraco wrrr
wczoraj stuknelo 26stopni oO ja pikole..dla mnie to byly upaly haha



to teraz to twoja 4 ciaza?? :):):)
5ta ciąża moja teraz.
Czwartą straciłam w 7 tygodniu w zeszłym roku :(
 
Do góry