reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

A ja tam lubię ciepelko. 25 w lato to jest minimum. Irytuje mnie pogoda po 20-23 stopnie bo niegdy nie wiem jak się ubrać... Zakładam jakiś sweter to mi gorąco a jak zdejme to wieje :baffled: taka już jestem ciepło lubna a w domu mam klimatyzator i kilka sposobów na ochlodzenie w razie czego.
Poprzednia ciąża dokładnie tak samo bo też na listopad i bez klimy jeszcze to sobie nogi moczylam w zimnej wodzie i przecieralam kark i plecy wilgotnymi ściereczkami i i bez problemu przetrwalam ;)
 
reklama
Dziewczyny czy już się czymś smarujecie?Co macie do polecenia ?Zauważyłam na udach kilka kropek tak jakby żyłki mi pękły .
Ja kupiłam sobie balsam Palmers ale smaruje tylko brzuch i to jak mi się przypomni ale chyba pora żeby to smarowanie stało się nawykiem bo skóra coraz bardziej się rozciąga. Chociaż jeśli chodzi o rozstępy to jeśli mają wyjść to choćby nie wiem co i tak wyjdą.
Torcik wystrzałowy! Aż sama mam na niego ochotę [emoji5]

Co do pogody.. ja bardzo lubię ciepło, wylegiwanie się na plaży ale w ciąży chyba bym nie dała rady znosić takich upałów wiec szkockie lato dla mnie w sam raz.
Dzisiaj zrobiliśmy sobie z narzeczonym wycieczkę do zamku i ogrodów letniej rezydencji Królowej Elżbiety bo pogoda jak dla mnie super, 18 stopni i słonecznie, jak na ten klimat to naprawdę pięknie [emoji3]
 
Torcik mega. Myślałam wcześniej o czymś w ty stylu ale kupię pudełko ozdobne i ubranko spakuje w kolorze niebieskim albo różowym ;) ewentualnie buciczki ;)
 
Co do opalania w ciazy to nie jest w ogole wskazane. Także w tym roku raczej powinnismy sobie odpuścić leżenie plackiem na plazy przez kilka godzin [emoji53]
Link do: Opalanie w ciąży – co jest prawdą, a co mitem? Odpowiada dermatolog

Dzisiaj u nas bardzo cieplo, wręcz lato, ale ma te chwile mi to nie przeszkadza, choć nie przepadam za upałami to nie mam z ich powodu żadnych dolegliwości... po prostu wole cieplą wiosnę niż gorące lato. Dla mnie 24-25 to już mogę w letniej sukience wyskoczyć i krótkim rękawku, a 30 to już za gorąco, po prostu nie lubię ale daję radę[emoji5]
Dzisiaj właśnie w letniej sukience smigalam, było cieplutko ale fajnie wiaterek wiał[emoji3] i tak by mogło już zostać, taka temperatura idealna dla mnie [emoji5]

Ja tez nie znam płci, moze we wtorek sie dowiem, a równie dobrze dziecko może skrzyżować nóżki i tyle będę wiedzieć [emoji23]

Weronika
Świetny tort i świetny pomysł [emoji5] ja dzisiaj jadłam torta urodzinowego szwagierki, malinowego, pycha!!!!
 
My dziś na komunii, na szczęście jako goście [emoji28] na rozstępy chyba będę smarować się oliwka. Brzuch i tak mam zorany po pierwszej ciąży ale boje się o uda. Przytyłam już trochę bo na za dużo sobie pozwalam. Przed ciąża regularnie ćwiczyłam a przez zle samopoczucie na poczatku przestałam.

Upały lubię jak jestem nad wodą. Uwielbiam gorące wieczory, jak można sobie na mieście posiedzieć w ogródkach. Jednak w ciąży daruje sobie opalanie

Tort super się prezentuję
 
Żaneta, ja bym pewnie nie wytrzymała bez usg tyle i poszłabym prywatnie ;) To jest mega komfort.

Co do opalania, to mamaginekolog mówiła/pisała (nie pamiętam), że można się opalać i jest to zdrowe ze względu na witaminę d. Tylko filtry powinny być nieco wyższe niż normalnie. Ja będę się opalać normalnie, tak i jeżdze na rowerze :)
Na razie wyskoczyły mi piegi na nosi, ale zawsze o nich marzyłam, więc jestem zachwycona :D

W ogóle to bardzo mnie wzrusza, że następny dzień matki, będzie już moim świętem .... te laurki od dzieci i przedstawienia w przedszkolach są strasznie roszczulające. :)
 
Ja muszę się nieco opalać bo mam niezbyt ładna skore na dekolcie i ramionach i niestety bez slonka nie ruszę z bezrekawkami czy większymi dekoltami:( planuje sesje na balkonie w krótkich spodenkach i bluzeczce tubie. Bardzo dobrze znoszę upały wręcz kocham jak jest totalny skwar wiec jak tylko zbliża ze 30 st to zaczynam się cieszyć. A w bryzie morskiej przy 26 przykrywam się ręcznikiem hehe taki zmarzluch ze mnie. Zobaczę czy nie zmienię zdania w sierpniu :)
 
No i pięknie. Miało być dzisiaj ciepło w stolicy a tu całe rano lało. Pojechałam z młodą do galerii po nowe sandałki bo poprzednie już za małe to musiałysmy wracać taxą bo u rwanie chmury i teraz znowu leje jak z cebra... A miałyśmy iść na plażę się pobyczyć :frown:

Ja też jeszcze nie wiem kto tam rośnie w brzuchu a dowiem się (albo i nie) 28.06 także cierpliwie czekam

uwielbiam tkie urwanie chmury w Polszy..pamietam ten przyjemny wiatr ktory byl najprzyjemniejszy:)

Dziewczyny czy już się czymś smarujecie?Co macie do polecenia ?Zauważyłam na udach kilka kropek tak jakby żyłki mi pękły .

ja bede sie oliwkowac. trzeba tez pamietac o piciu ale co ma sie zrobic to i tak sie zrobi..zalezy to tez od wielkosci dziecka...ilosci wod plodowych... budowy ciala ..jak sie to wszystko ulozy
temu tez polecaja ruch w ciazy..zdrowej ciazy
a te zylki..to uu ..chyba sie nie da zapobec hmm?to zapewne wina szybszego plrzeplywu krwi..
moja znajoma pokazala mi nogi swoje ostatnio ktore sa cale w pajeczynkach ktorych dostala w 3 ciazy!.. we wszystkich pracowala takze nie wiem czy wiek tez sie nie przyczynil troszke
zobacze jak to u mnie bedzie ..trzeba nogi odciazac...stanie dlugie napewno bedzie potegowac ten problem...

Ja kupiłam sobie balsam Palmers ale smaruje tylko brzuch i to jak mi się przypomni ale chyba pora żeby to smarowanie stało się nawykiem bo skóra coraz bardziej się rozciąga. Chociaż jeśli chodzi o rozstępy to jeśli mają wyjść to choćby nie wiem co i tak wyjdą. Torcik wystrzałowy! Aż sama mam na niego ochotę [emoji5]

Co do pogody.. ja bardzo lubię ciepło, wylegiwanie się na plaży ale w ciąży chyba bym nie dała rady znosić takich upałów wiec szkockie lato dla mnie w sam raz.
Dzisiaj zrobiliśmy sobie z narzeczonym wycieczkę do zamku i ogrodów letniej rezydencji Królowej Elżbiety bo pogoda jak dla mnie super, 18 stopni i słonecznie, jak na ten klimat to naprawdę pięknie [emoji3]

uzywalam z corka..pod koniec zroily mi sie rozstepy na biodrach ale szczerze... doroslam do nich:) nie przeszkadzaja mi
moj Maz ma na posladkach i plecach i zyje hehehhe
w tej cazy jak pisalam bede sie oliwkowac:):)

Co do opalania w ciazy to nie jest w ogole wskazane. Także w tym roku raczej powinnismy sobie odpuścić leżenie plackiem na plazy przez kilka godzin [emoji53]
Link do: Opalanie w ciąży – co jest prawdą, a co mitem? Odpowiada dermatolog

Dzisiaj u nas bardzo cieplo, wręcz lato, ale ma te chwile mi to nie przeszkadza, choć nie przepadam za upałami to nie mam z ich powodu żadnych dolegliwości... po prostu wole cieplą wiosnę niż gorące lato. Dla mnie 24-25 to już mogę w letniej sukience wyskoczyć i krótkim rękawku, a 30 to już za gorąco, po prostu nie lubię ale daję radę[emoji5]
Dzisiaj właśnie w letniej sukience smigalam, było cieplutko ale fajnie wiaterek wiał[emoji3] i tak by mogło już zostać, taka temperatura idealna dla mnie [emoji5]

Ja tez nie znam płci, moze we wtorek sie dowiem, a równie dobrze dziecko może skrzyżować nóżki i tyle będę wiedzieć [emoji23]

Weronika
Świetny tort i świetny pomysł [emoji5] ja dzisiaj jadłam torta urodzinowego szwagierki, malinowego, pycha!!!!

wiesz..ja np nie wiem czy bym dala rade lezec plackiem kilka h w ciazy hahaha
to jest nierealne:p ale bede lapac slonca na ile bede mogla napewno:)
ost. wysiedzialam sie, wylezalam na kocyku jakos z h (bylo jakos 26stopni ,, przyjemny wiaterek)
i nie dalam rady dluzej.... cialo mowilo,,schowaj sie do chlodnego salonu haha
zapodalam sobie jeszcze loda,,Maz kupil Nam ostatnio takie fajne sredniej wielkosci na patyku... ilosc w sam raz dla mnie

i tez uwielbialam takie pogody...kiedy po duchocie zrywal sie przyjemny wiatr!... cudowne.
mieszkajac tu jeszcze bardziej przywyklam do chlodniejszego klimatu..czuje sie o wiele lepiej...
moja siostra przyleciala i sie smiala ze powinna buty zimowe i kurtke zimowa wziasc ze soba .ona opatulona a my na letnio hahaha ale pamietam siebie pierszy rok jak sie kimatyzowalam...wygladalam podobnie jak ona:)
juz nie dziwia mnie ludzie w krotkich spodenkach przy chlodnej pogodzie:)
a deszcz.... sie na niego uwagi nie zwraca tylko robi to co bylo zaplanowane hehe


ogladalismy z rodzinka film..och zycie
ale ryczalam ..cudowny:)

tort bardzo fajny:):):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Padłam [emoji23][emoji16] mina kota wymiata [emoji51] czyżby nieplanowana ciąża?? [emoji23]

Ja się prawie posikałam jak to zobaczyłam wczoraj w tv [emoji23][emoji23][emoji23]

Najwidoczniej nie, sądząc po minie [emoji38].

Dita robisz lody owocowe w thermomixie??
Bo ja wsuwam non stop. U mnie od końca kwietnia upały po 33-37c. Apogeum jak na tą porę roku! Normalnie to lipiec tak jest. Ale za to mam wymówkę na lody [emoji173]️
 
Do góry