reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mam w aucie zawsze paczke mix orzechow w ktorej fakt najwiecej jest orzechow włoskich( podobno 2 orzechy wloskie i dzienne zapotrzebowanie zapwenione) ..codziennie jadac przegryzam.jadam codzien nasiona chia i czaSem sledzie czy lososia..mysle ze zapotrzebowanie na dha (ktore organizm tez sam syntezuje) mam zapewnione . oby
W dha jest tez bogate siemie lniane;)
Witaminy ostatnio lykam w kratke z kwasem foliowym widząc jak sie odzywiam
Ja ogólnie bardzo zrównoważony bilans mam, całe życie walczę z wagą i anemią( w tym roku hematolog mnie uświadomił, że po dziadku mam to w genach) i samą dietą nic nie zdziałam.
Ufam mojemu ginowi a on mówi, że pomimo orzechów, siemienia lnianego nie uzupełnię ilości kwasów dha.
Poza tym jestem zawodowo związana z farmacją i wiem, że dieta może wspomóc ale czasem to nie wystarczy i trzeba się suplementować.
Jem też szpinak, brokuły, sałatę i inne warzywa zawierające kwas foliowy ale przyjmuje w prenatalu uno metafoliany.
 
reklama
Hej dziewczyny.
Ja tez cis dzisiaj ze spaniem problem mialam. Nie moglam zasnac a pozniej mloda przylazla i dala sobie wytlumaczyc ze nie wygodnie sie tak spi na kupie i sie zeźliłam i poszłam na kanape ale budzilam sie ze 20 razy :(

A witaminy to biore D3 2x2000 bo mam duze braki a do tego jod na recepte i zwykly kwas foliowy
 
Ja ogólnie bardzo zrównoważony bilans mam, całe życie walczę z wagą i anemią( w tym roku hematolog mnie uświadomił, że po dziadku mam to w genach) i samą dietą nic nie zdziałam.
Ufam mojemu ginowi a on mówi, że pomimo orzechów, siemienia lnianego nie uzupełnię ilości kwasów dha.
Poza tym jestem zawodowo związana z farmacją i wiem, że dieta może wspomóc ale czasem to nie wystarczy i trzeba się suplementować.
Jem też szpinak, brokuły, sałatę i inne warzywa zawierające kwas foliowy ale przyjmuje w prenatalu uno metafoliany.

Kazdy jest w innej sytuacji..inny organizm i oczywiscie trzeba to brac pod uwage co do dalszych postepowan takze rozumiem doskonale. Sama tez staram sie suplementowac.. W zaleznosci od okresu:)
 
To ja wyjatkowo sie wyspalam, jak zasnelam to dopiero o 6 na siku poszlam ;) a potem jeszcze drzemka do 8.30. Ale babcia wczoraj wziela malą na noc, wiec mi sie nikt nie rozpychal w lozku ;) :)
Ja tez sie dzis wyspalam! A to dlatego, ze przed 2 poszlam spac do syna do pokoju, a on spal u nas z tata [emoji23] stary ogladal jakis chory film i ucieklam [emoji23] wiec od 2 do 7 spalam jak zabita, co serio mi sie nie zdarza :)
 
Cześć wszystkim ale ja mam dzisiaj nie moc... Tylko leżakowanie wchodzi w grę córka zarzyczyła sobie na obiad racuchy, a ja bez mocy, nie wiem co to się dzisiaj ze mną dzieje. Dobrze że jutro już mąż wraca,ogarnie naszego zbuntowanego nastolatka co do witamin ja narazie sam folik biorę i acard. Zobaczę co teraz mi będzie kazał łykać. Miłego dnia mamuśki
 
Ja też dziś jestem do niczego. Stresuję się wizytą u gina (w środę), nie wiem co mam mu powiedzieć żeby bez problemu dał mi L4, nie mogę przestać o tym myśleć. Do pracy nie wrócę, bo po pierwsze nie dam rady a po drugie nie chcą żebym teraz wracała (ryzyko). Pogoda piękna, a ja zamulona :(
 
A mi sie zachcialo barszczu czerwonego mmmm. Wpadlam do warzywniaka po buraki patrze a tu pierwsza w sezonie mloda kapustka... No nie wytrzymalam haha barszczyk sie gotuje a na kolacja kapucha z chlebkiem :D
 
reklama
Szczerze mówiąc dzisiaj pierwszy dzien kiedy cos mi sie zachcialo a tak to od niechcenia aby mloda cos zjadla przewaznie jakis rosół albo pomidorowa ale ogolnie pustka w glowie. Ale juz zdrowi wszyscy to wygonie po weekendzie mąż zje w pracy, córa w przedszkolu i spokoj z obiadami haha.
 
Do góry