reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny jak śpią Wasze dzieci? Ile trwa najdłuższy ciąg spania od karmienia do karmienia? I czy są kp czy mm?
Mój dzisiaj 7.5h, jeszcze zareagowalam na pierwsze glosne stęknięcie, bo inaczej kto wie czy by dluzej nie spał. Wczoraj spał 7 godzin. Nie wiem czy to normalne, czy nie jest za mały żeby tyle nie jeść.
Moja też potrafi przespać ciągiem 5-6-7 godz w nocy i sama się budzi na jedzonko na początku też się martwilam ale jeśli przybiera na wadze to jest wszystko ok i tak jak piszą dziewczyny ciesz się bo zawsze może się zmienić :)
 
reklama
Ciesze się z jednej strony a z drugiej jak mija juz 6 godzina to spać nie moge i latam co chwile do łóżeczka. Przybierał ładnie z tego co lekarka mówiła, teraz dopiero 14 lutego będę wiedziała ile waży. Po ciuszkach widze że rośnie, bo robią się przykrótkawe rękawki i nogawki. Macie racje, powinnam się cieszyć. Może faktycznie na noc się najada i dlatego tyle śpi. Będę spokojniejsza dopiero po jego zważeniu. Jak nie wytrzymam do 14 lutego, to przejde się wcześniej do przychodni żeby go zwazyc
 
Ciesze się z jednej strony a z drugiej jak mija juz 6 godzina to spać nie moge i latam co chwile do łóżeczka. Przybierał ładnie z tego co lekarka mówiła, teraz dopiero 14 lutego będę wiedziała ile waży. Po ciuszkach widze że rośnie, bo robią się przykrótkawe rękawki i nogawki. Macie racje, powinnam się cieszyć. Może faktycznie na noc się najada i dlatego tyle śpi. Będę spokojniejsza dopiero po jego zważeniu. Jak nie wytrzymam do 14 lutego, to przejde się wcześniej do przychodni żeby go zwazyc
Pamiętaj, że waga to nie wszystko :) wyznacznikiem najadania się są mokre pieluszki. Jeśli co najmniej 6 pieluch dziennie jest ciężkich to znaczy, że wszystko jest ok. A dzieci rosną skokowo. Moja np. jest drobniutka bardzo (waga 5-10 centyl), w wieku 2 miesięcy ważyła 4150 g (najniższa jej waga 3100), ale widzę że rośnie, siusia, kupka, jest radosnym dzieckiem więc nie będę się zamartwiać że mogłaby być większa :)
 
Podgrzewacz do butelek ... Jakie macie i czy polecacie... Ja ma philipsa ale mie polecam specjalenie i chcę zmienić na inny. Myslałam o podgrzewaczu chicco takim co odlicza czas podgrzewania.
 
Dzisiaj z młodą byliśmy u fizjoterapeuty, myślę że każdemu powinna się należeć taka wizyta. Babka świetna wszystko pokazała na spokojnie, kilka ćwiczeń mamy do robienia a za tydzień następna wizyta. okazuje się że źle podnosilismy i nosilismy młodą . Teraz mam ja nosić plecami do siebie (nie wiem czy każde dziecko tak trzeba nosić bo nasza ma wzmożone napięcie mięśniowe). Pochwaliła że kontaktowa dziewczynka także dumna ja! Jeżeli chodzi o rozstępy to na brzuchu nie mam ale na cyckach trochę mam i wyszły dość wcześnie, nie są mocno widoczne ale ja wiem ze tam są . Oczywiście profilaktycznie smarowałam się żeby nie mieć pretensji do siebie ale teżż uważam że to kwestia genów moja mama w ciązy się nie smarowala i też tylko na cyckach ma
Mój też ma wzmożone napięcie i też mamy nosić plecami do siebie i w lustrze korygować bo ma lekką asymetrię, czy głowa mu nie schodzi w bok.
Nadal nie do końca umiem podnosić młodego tak jak fizjo, ale trenuje.
3 dzieci wychowałam a teraz muszę się uczyć hihi
 
Mój też ma wzmożone napięcie i też mamy nosić plecami do siebie i w lustrze korygować bo ma lekką asymetrię, czy głowa mu nie schodzi w bok.
Nadal nie do końca umiem podnosić młodego tak jak fizjo, ale trenuje.
3 dzieci wychowałam a teraz muszę się uczyć hihi
A jak podnosisz małego do noszenia plecami przy sobie? Jeszcze tak nie próbowałam nosić.
Dziewczyny witam się z Wami :) chce się podzielić małym sukcesem otóż moja córcia pierwszy raz zasnela o 24 i obudziła się o 5.30 na jedzonko i dalej śpi :) poprostu jestem w szoku chwilo trwaj jak najdłużej:)
No to ładnie, zazdro hehe :) u mnie nie wiem co się dzieje spanie od 19:00 do teraz, ale pobudki co godzinę, ech...
 
reklama
A jak podnosisz małego do noszenia plecami przy sobie? Jeszcze tak nie próbowałam nosić.

No to ładnie, zazdro hehe :) u mnie nie wiem co się dzieje spanie od 19:00 do teraz, ale pobudki co godzinę, ech...
U mnie dziś luksus - zamiast jedzenia w nocy co 2 godziny jadła co 3, a nad ranem co 2,5 :D takze mogę nawet powiedzieć że się wyspałam
 
Do góry