reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Insta to tylko mały skrawek [emoji23] a przecież nie będę nagrywać jak dziecko płacze [emoji23][emoji85] ostatnio nawet na spacerach krzyczy [emoji24] Taki mi się ciężki egzemplarz trafil, że szok :/ Ale to nic, jakoś przetrwam i dzięki niemu wiem, że więcej dzieci nie będzie [emoji23]
Wczoraj na szczepieniu byliśmy, klocek waży już 5900 [emoji85] i weź go targaj wieczorami po minimum 3 godziny [emoji85]

Ooo to sporo [emoji23]
Podobno granica tego płaczu to 3miesiace więc jestes w połowie drogi [emoji23]
Ja na szczepienie idę w przyszłym tygodniu. Jestem przerażona [emoji85][emoji24]
 
Ktoś z Was czytał mój post...? Na temat mleka...? [emoji21][emoji17]
Nie bardzo rozumiem po co lekarz przepisał mleko bez laktozy skoro dodając miarkę innego mleka ta laktoza jest. I jeśli dziecko miało z nią problem to dodawanie tej miarki nic nie zmieni.
Od wczoraj odstawiłam małego od piersi i podaje mu bebiko 1 że względu na silny ból zęba i leki przeciw bólowe. Dostał mi zatwierdzenia dzisiaj udało mi się termometrem troszkę pogrzebać i zrobił kupala ale po każdej butli wydaje mi się że ma problem z kupka. Nie wiem czy dalej termometr czy espumisan czy herbatka koperkowa... próbuje mu też nóżkami machać do brzuszka i spowrotem
Przecież pisałaś o antybiotyku, który jest bezpieczny podczas KP a przeciwbólowych jest sporo które możesz brać podczas KP

Dziś po południu dałam mm, bo bym chyba do tej pory tego obiadu nie zrobiła. Wypił i spał prawie 3h.
Teraz wieczorem się uparłam i bez mm się udało. Ale ile walki i męczarni...na sam koniec zaniósł się, cały bordowy, bezdech musiałam mu dmuchnąć w buzie... z ululałam go i zasnął. 3h trwało usypianie po kąpieli. Okropność.
 
Od wczoraj odstawiłam małego od piersi i podaje mu bebiko 1 że względu na silny ból zęba i leki przeciw bólowe. Dostał mi zatwierdzenia dzisiaj udało mi się termometrem troszkę pogrzebać i zrobił kupala ale po każdej butli wydaje mi się że ma problem z kupka. Nie wiem czy dalej termometr czy espumisan czy herbatka koperkowa... próbuje mu też nóżkami machać do brzuszka i spowrotem
Po każdym jedzeniu dziecko na mm nie zrobi kupki, moja kupka raz dziennie, choć dziś jeszcze kupki nie widziałam. Układ pokarmowy przystosowuje się do nowego mleka moim zdaniem także daj mu czas też się przyswoić. Mm jest "cięższe", daj mu czas, ale tak jak mówię, moim zdaniem poprostu ciężej trawi to mleczko i temu się pręży czy coś, co nie oznacza że chcę zrobić kupkę, poprostu może boli brzuszek bo mleczko jest cięższe i potrzebuje układ pokarmowy czasu.
Próbowałaś odbić? Moja czasem odbija parę razy po jedzonku. Najlepiej robi to w pozycji, na "stojaco" brzuszek oparty na moim ramieniu i klepie delikatnie po pleckach (pediatra pokazała). Lub na kolanach moich, brzuszkiem leży i klepie delikatnie. Jeśli nie odbije i dalej będzie niespokojny, jedynym rozwiązaniem to czekać aż się przystosuje.
Moją na troszkę uspokojało leżenie na brzuszku w samym pampersie i opuszkiem palca glaskałam jej kręgosłup z góry w dół, i znów z góry w dół i tak w kółko. Aż nie zaczęła płakać bo jej już nie pasowało, bo na brzuszku nie lubi leżeć..
 
To chyba malo pije ogolnie. A ike juz wazy wiesz? Moj z ok 2 tyg.temu wazyl 4600g, urodzony 11.10 2050g, 6 tyg.przed terminem
A ile twój je ?
Może i mało je Mateuszek ale chyba @majacyr pisała że z wagą ładnie przybiera także poprostu chyba takie zapotrzebowanie jego organizmu
Moja też je 120ml co 3-4 godziny MAX
 
A ile twój je ?
Może i mało je Mateuszek ale chyba @majacyr pisała że z wagą ładnie przybiera także poprostu chyba takie zapotrzebowanie jego organizmu
Moja też je 120ml co 3-4 godziny MAX
Generalnie tylko piers wiec nie wiem dokladnie ile je ale ostatnio jak mialam wychodne to sciagnelam 160ml i wszystko wypil
 
Nie bardzo rozumiem po co lekarz przepisał mleko bez laktozy skoro dodając miarkę innego mleka ta laktoza jest. I jeśli dziecko miało z nią problem to dodawanie tej miarki nic nie zmieni.
Przecież pisałaś o antybiotyku, który jest bezpieczny podczas KP a przeciwbólowych jest sporo które możesz brać podczas KP

Dziś po południu dałam mm, bo bym chyba do tej pory tego obiadu nie zrobiła. Wypił i spał prawie 3h.
Teraz wieczorem się uparłam i bez mm się udało. Ale ile walki i męczarni...na sam koniec zaniósł się, cały bordowy, bezdech musiałam mu dmuchnąć w buzie... z ululałam go i zasnął. 3h trwało usypianie po kąpieli. Okropność.
Problem w tym że lekarka podała bez laktozy i kazała dawać te mleko. (Nie pytałam się czy mogę mieszać). Ja się boję że mała odzwyczai się od laktozy i będę później miała problem. Gdy je samo mleko z laktozą ma problemy z brzuszkiem mocne. Samo bez laktozy nie chce jeść bo 0g cukru i strasznie gorzkie, krzyczy i nie chce jeść.

Więc daje 3 miarki bez i 1 z (na 120ml). Nie wiem czy przybrała od tego czasu bo nie wazylam, jedynie w oczach widzę ale to nie ważenie także spokojna nie jestem.
Gdy podaje jej tak jak podaje zero problemu z brzuszkiem, z jedzeniem bo jest trochę słodkie od tej jednej miarki no i przy okazji nie odzwyczai się od laktozy.

Nie chce żeby zaraz były jakieś nieprzyjemne komentarze (choć jeszcze ich tutaj nie było hehe), poprostu ja daje tak bo widzę że jej pasuje, nie mam jak jej teraz zwazyc bo święta i Nowy rok i zamknieta przechodnia. Pediatra na wakcjach i tylko chciałam się spytać czy można i wogule, czy ktoś może się spotkał z czymś takim.. Kub tak robił. I tyle..
 
Generalnie tylko piers wiec nie wiem dokladnie ile je ale ostatnio jak mialam wychodne to sciagnelam 160ml i wszystko wypil
To bardzo ładnie je! 160ml to dużo, moja tak jak mówię 120 max, czasem 140 ale nie zawsze dojada. Ale 120 to je co 3 godziny i czasem się zdaża że pospi 4 choć to rzadkość..
 
reklama
Nie bardzo rozumiem po co lekarz przepisał mleko bez laktozy skoro dodając miarkę innego mleka ta laktoza jest. I jeśli dziecko miało z nią problem to dodawanie tej miarki nic nie zmieni.
Przecież pisałaś o antybiotyku, który jest bezpieczny podczas KP a przeciwbólowych jest sporo które możesz brać podczas KP

Dziś po południu dałam mm, bo bym chyba do tej pory tego obiadu nie zrobiła. Wypił i spał prawie 3h.
Teraz wieczorem się uparłam i bez mm się udało. Ale ile walki i męczarni...na sam koniec zaniósł się, cały bordowy, bezdech musiałam mu dmuchnąć w buzie... z ululałam go i zasnął. 3h trwało usypianie po kąpieli. Okropność.
A co do tego co powiedziałaś to też nie rozumiem bo laktozy toleruje tylko nie aż w takim stopni żeby całą butelkę zjeść bo problemy ma wtedy z brzuszkiem.. także nie wiem ech..
 
Do góry