reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
W nocy Wasze maluchy pojedzą jak u @springflower i idą spać? Czy z reguły są bardziej problemowe jak u @mayfly ?

Ja już wymiękam, między karmieniem a spaniem jest płacz, kręcenie się, głośne robienie kupy przez godzinę, domaganie się noszenia na rękach, kwękanie przez sen, które stawia na nogi. Gdy już zaśnie na rękach lub w naszym łóżku, to odłożyć do łóżeczka tak żeby się nie obudził to wyczyn. Śpi max 2h. Wyglądam jak wampir z sińcami pod oczami :eek:
U nas pobudki regularne co 2-3 h. Nasz je i zasypia od razu. Tylko je zdecydowanie dłużej, bo 20 min to jest takie minimum (je, przysysypia, je, przysypia).
 
@Dzidzi bobo Gratuluję Synka[emoji847] i bardzo dobrze że z Ciebie leci, bo ze mnie po porodzie dużo nie leciało i dwa tygodnie po miałam lyzeczkowanie.

Po zabiegu ok, ale wczoraj Pani pediatra stwierdziła obniżone napięcie miesniowe[emoji17] jak dla niej za słabo zaciska piastki i jak wzięła go za rączki to nie pociągnął główki, tak to inne odruchy w porzadku[emoji17] i tym sposobem czekamy na konsultacje z neurologoem na poniedziałek.... Mam nadzieję że będzie ok, porównywac Leosia do Wojtka, to jest dużo bardziej aktywnym noworodkiem [emoji4]

I pytanie do mam farmaceutek, co sądzicie o maści tranowej na odparzenia? Nosz kuźwa zmieniłam chusteczki na jakieś z rossmanna i znowu na dupci piekło. Jeszcze jak na złość każdy kosmetyczny zakup analizuje z srokao i już drugi raz się przejechałam... [emoji2959]

Jeżeli chodzi o dietę przy kp to nie mam, tym bardziej po diecie w ciąży rzuciłam się na jedzenie jak Reksio na szynke[emoji4] oczywiście mamy moje oddech wstrzymuja jak wszystko wsuwam żeby Małemy kolek nie miał[emoji6]
U nas baaaaardzo sprawdzają się chusteczki z Tesco (seria Tesco Loves Baby) i Waterwipes.
Do tego wietrzenie pupy, przy każdej zmianie pieluchy dokładne oszuszanie + bepanthen.
Bardzo dobre są jeszcze Huggies, dobry skład, bardzo delikatne i nie są zimne (bardziej wilgotne niż mokre).
 
reklama
moja ma takie 2 pory marudzenia w ciągu dnia, więc naprawdę nie mam co narzekać, jak czytam czasem, że dziecko cały dzień i noc komuś wisi na piersi. Albo, że ma kolke 3h... I moja też kwęka przez sen, warczy, harczy, piszczy i jakie tylko inne dźwięki jesteście sobie w stanie wyobrazić :-D no i wywraca oczami do wewnątrz, jak u @Igorowelove :-D ja się zastanawiam, czy ona w ogóle się wysypia przy tym swoim kwękaniu [emoji14]

Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie sprawdzałam, ale podobno najlepiej odkładać dziecko 20minut po zaśnięciu, jak już wpadnie w sen głęboki, wtedy mniejsze prawdopodobienstwo wybudzenia. Albo położyć w łóżeczku na pieluszce z zapachem mamy i mleczka, czyli takiej "przechodzonej" :p

Ja tak właśnie robię, kładę go do łóżeczka zawsze w pielucha którą wcześniej noszę na ramieniu [emoji14] lepiej sypia, ale nadal szału nie robi :/ zauważyłam tez, że jak zaśnie na rękach u męża to bezproblemu go odkłada do łóżeczka, a u mnie często się wybudza i muszę na trochę rękę w łóżeczku zostawić [emoji14]
W dzień śpi zajebiście, znaczy nie tak jak niektóre dzieci po 3-4 godziny, ale śpi ładnie i spokojnie a w nocy cyrki :/ serio, niech cyrkuje w dzień a śpi w nocy, bo się zajadę :/
 
Do góry