reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Faktycznie rosnie jak na drożdżach ;) nam stuknelo 6 tyg w piatek :) my to dopiero w 62 wchodzimy i to głównie dol, bo w bodziakach rekawy musze wywijać :) my w czwartek mamy szczepienie to też się wagi dowiemy.

U nas to jest tak ze rekawki i nogawki podwijam, ale np bodziaki 62 sa za male na dlugosc i dopasowane, a jednak lepiej jak ciuszki sa luzniejsze i dzidzio ma swobode ruchow ;)
U nas szczepienia najwczesniej za 3 tygodnie, wiec pewnie dopiero po nowym roku nam list przyjdzie. Nie spieszy mi sie do tego pierwszego szczepienia i placzu od igiel. Moze mi polozna powie w jakie miejsca wbijaja i nakleje wczesniej plastry przeciwbolowe.... hmmm trzeba bedzie z hv pogadac ;)
 
reklama
Mój tez stęka i charczy często, ale włączam szumisia i wtedy to zagłuszałam aż oboje zaśniemy :D ;)

Niesamowite jest to ze każdy bobas jest inny.

Tez jestem ciekawa co u Fili88 i lovegirl.
A ja dalej czekam na szumisia.. Ta poczta to tragedia. Miesiąc już czekam.. Mam nadzieje że pomoże choć filmiki na yt nic nie dają
 
U mnie to samo. Spalam od 3 do 4ej, o 4ej pobudka i to samo co u Ciebie do 10:30, później zasnęła, o 11:30 pobudka i teraz znów to samo........... Tylko że jej akurat nic nie pasuje za 5 minut, czy u siebie w łóżku, czy u nas, czy na rękach, na mnie, na brzuchu, bujanie po domu, chodzenie. Nic

Przyczyn moze byc bardzo wiele....

Problemy z brzuszkiem, robi kupke i pierdy puszcza na luzie ??

Kolejny skok rozwojowy ??

U nas np czasami jest problem pieluszki, no nie lubi ich miec na sobie, a zwlaszcza pampkow. Z wielo jest troche lepiej, ale tez widze ze woli miec tyleczek goly.

A moze jej za cieplo/zimno ?
 
Moje stopy wróciły do normalnych rozmiarów. Długo to trwało bo ponad 2 tygodnie.

Chusteczki do pupy msm z baby dream te 99% nasączone wodą i u nas jest ok.
Moje dziecko dziś w ciągu dnia było mega grzeczne spał, leżał w łóżeczku, jadł i kupka/siusiu. Praktycznie nie płakał i nie musiałam nosić. Teraz wisi na cycu od 19:30 i tak co wieczór. Fakt, że później spi ok 5-6 h ale cycki moje ledwo żyją i za każdym takim karmieniem mam ochotę podać mu mm, z tym że nie mam pewności że to coś pomoże. Więc odpycham te myśli w siną dal.
Ja wczoraj przegrałam z mm. Mała nie chciała spać gdzieś od 14.30 do północy. Tylko na ręce, a najlepiej do cyca. Najpierw się po raz któryś nasłuchałam od mamy, że może mam mało wartościowy pokarm i Esterka się nie najada, że to nie może tak być, że ciągle jest przy cycu i w związku z tym "niestety, ale może musisz jej dawać bebiko, żeby się najadła". Nie piewszy raz słucham takich rzeczy od mamy, która sama karmiła nas sztucznym. Około 23 jak już sama byłam zmęczona i zdenerwowana, bo ciągle cyc, 5 min spania i znowu płacz z wkładaniem rączek do buzi, mój mąż wymyślił, że da jej mm, żeby sprawdzić czy zaśnie. Kłóciłam się z nim, że przed chwilą ulała moim mlekiem, więc to raczej nie głód, ale i tak jej wcisnął. Zjadła 20ml, zasnęła na rękach i za 5 min znowu płacz... Zaufaj więc sobie, bo pewnie masz rację, że to mm nic nie da. Mała w końcu zasnęła u nas w łóżku ze smoczkiem w buzi...

moja ma takie 2 pory marudzenia w ciągu dnia, więc naprawdę nie mam co narzekać, jak czytam czasem, że dziecko cały dzień i noc komuś wisi na piersi. Albo, że ma kolke 3h... I moja też kwęka przez sen, warczy, harczy, piszczy i jakie tylko inne dźwięki jesteście sobie w stanie wyobrazić :-D no i wywraca oczami do wewnątrz, jak u @Igorowelove :-D ja się zastanawiam, czy ona w ogóle się wysypia przy tym swoim kwękaniu :p

Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie sprawdzałam, ale podobno najlepiej odkładać dziecko 20minut po zaśnięciu, jak już wpadnie w sen głęboki, wtedy mniejsze prawdopodobienstwo wybudzenia. Albo położyć w łóżeczku na pieluszce z zapachem mamy i mleczka, czyli takiej "przechodzonej" :p
Przeczytałam i skorzystałam. Dałam Małej do rożka pieluchę, którą wcześniej nosiłam w staniku. Zasnęła. Ale próbowałam tylko raz, więc może to przypadek :p

Jak to jest z wnioskiem o urlop macierzyński? Kiedy trzeba go złożyć?
Mi kazała wpisać datę o 2 tyg wcześniejszą niż był poród... Nie rozumiem czemu tak, ale tak to oddałam...
 
Kurczę każą mi karmić mniej więcej co 3 godz a on mi w dzień śpi i nic nie je. W nocy za to daje cyrk... Martwię się bo w dzień śpi a nie je a nie da rady na spiocha zamyka usta i ma w tylku...
kochana, budzić budzić i jeszcze raz budzić! Bo będzie miało żoltaczke! Podszczypuj w poliki w uszka w nosek, potarmoś włoski, pomasuj mocniej stópki, cokolwiek, tylko karm i nie daj spać przy cycku, póki trochę nie poje
 
reklama
Kurczę każą mi karmić mniej więcej co 3 godz a on mi w dzień śpi i nic nie je. W nocy za to daje cyrk... Martwię się bo w dzień śpi a nie je a nie da rady na spiocha zamyka usta i ma w tylku...

Oj znam to.. moja Zosia tez była takim śpiochem. Rozbierałam do samego pampka i próbowałam ale tez pociumkala pare razy i spała. Nawet położne się dziwiły ze się nie obudzi jak one próbowały podnosić do góry, łaskotać. U nas to się skończyło podaniem mm już w szpitalu.
Trzymam kciuki aby Twój śpioszek wybudził się wreszcie i possał ładnie!
 
Do góry