reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny, co radzicie na trądzik niemowlęcy? Regularne przemywanie przegotowaną wodą i wodą z mąką ziemniaczaną nie pomaga :no2:
4ed329eb6a034d69med.jpg
Położna mówiła o przemywaniu szałwia, ale u @ONAONAONA chyba samo przeszlo:)
 
Ja dziewczyny w szpitalu [emoji53]
Rozwarcie na 1.5 cm ból spojenia jak cholera ktg zrobione ekg zrobione teraz czekam na uzg i na wyniki. Zobaczymy co z tego wyjdzie[emoji52][emoji52]... Brzuch twardnieje pobolewa w dole [emoji52][emoji52] ech ...
To mówisz, że nadszedł twój dzien:) zbieraj siły między skurczami, podsypiaj! Powodzenia! :)
 
Dziewczyny, co radzicie na trądzik niemowlęcy? Regularne przemywanie przegotowaną wodą i wodą z mąką ziemniaczaną nie pomaga :no2:
4ed329eb6a034d69med.jpg
Na to nic nie pomoże, po prostu musisz przeczekać aż samo zniknie. Przemywać wodą jak najbardziej, ale nie zejdzie od tego.
Starszy syn miał trądzik, wygląda to nie zbyt uroczo, ale musisz przeczekać.
My jestesmy właśnie po usg przezciemiączkowym. Z główką wszystko dobrze, jednak pani dr stwierdzila, ze mamy za małe ciemiączko i mam to konsultowac z pediatra.
Akurat dzis jade, to zobaczymy co nam powie. Az sie stresuje, bo sie juz naczytalam różnych rzeczy.
Najgorzej to odpalić dr Google i później dobierać do głowy. Wszystko będzie dobrze.
 
No ja mam nakupowane rekawiczki niedrapki i ich nie używam. Już po tym jak je kupiłam to przeczytałam ze nie warto ich dziecku zakladac, bo noworodki przez dotyk dłoni poznają świat i zakładając im coś to zaburzamy tę percepcję.
Zdarzyło mi się je założyć dosłownie kilka razy kiedy miała długie ataki płaczu przez brzuszek i wymachiwała rączkami non stop. A tak to nie zakładam, a śpioszki które nosi nie maja za długich rękawów. Jakbym chciała za długie rękawy musiałabym zakładać śpioszki 68, w których jeszcze by tonęła [emoji28]


Nasza 57cm przy urodzeniu, teraz 3tygodnie i np w pajacyki 56 nie mieści się żadnej firmy już, za to w bodziaki jeszcze wchodzi bez problemu. Chociaż z Pepco to zakładam rozmiar 62 i już wydaje mi się na styk [emoji28]
Chciałam kupić jakieś ubranka na święta, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar.
Koleżanka urodziła córkę 3 tygodnie przede mną, ważyła 3800g, a teraz wazy już 5kg i nosi 68, a niektóre to nawet i 68 za małe.
Święta za miesiąc, ja się zastanawiałam czy kupować 62, czy 68, a może się okazać ze 68 będzie za małe [emoji23]

NIE kochana. są tutaj spioszki czy body gdzie na końcu rękawa jest naszyty dodatkowy materiał który się wywija:) .. nie każde moje body to mają ale nawet jak mają to już przestałam małemu w dzień chować dłonie bo jest już wiekszy . wiem bobasy poznają świat dłońmi ale nie oszukujemy się .. ciężko tak małemu brzdącu obciąć tak paznokcie by ich nie było :huh: także ja wolałam się nie martwić a młody pozna ten świat teraz kiedy częściej nie śpi jak spi:-D

No to u nas podobnie zasnął, tylko że godzinę później. Ale spał do 5:30 plecy i cycki okropnie bolą. Na samą myśl o karmieniu cycki.zwijają się i chowają do środka. Dziś cały dzień będę chodziła z cycami na wierzchu, niech się wietrzą. Teraz próbuję odciągnąć pokarm, żeby mieć w zapasie na wieczór w razie takiej akcji jak wczoraj. Na razie nie wiele co odciągnęłam.



N
Jak odciągnęłam teraz ok 30 ml, włożę to do lodówki, to później jak odciągnę to mogę zlać wszystko do jednej butelki i tak trzymać w lodówce?

ja ci powiem że odciągałam i wiele porcji zamrozilam ale są gorzkie! wrr i młody się krzywi . wiec zdecydowałam odciągać przed wyjściem z domu na 2/3h odciągami ok 60ml i wieczorem że 60ml ..więcej nie chcę bo mi cycki odpadną hehe także tyle młodemu zostawiam jak mnie 3h nie ma a jak 2 to mniej odciagam ... może u ciebie też się to sprawdzi:yes:

i trzeba schłodzić porcje przed połączeniem:)

AAA I jeszcze coś ..czasem mi jest trudno odciągnąć 30ml!! ..no nie idzie i już!! ciepło nawet nie pomaga to zostawiam ... młodego do tej piersi dostawiam jak Chce jeść i wcina ... czuję jak mleko zaczyna napływać także ooooo ... muszę być dobrze skupiona i przygotowana by to odciąganie mi szlo

wstałam o 10!!hehe i właśnie była HV .maly waży 5640 także zwolnil troszkę z przybieraniem i w 2tyg przybrał 690g

w ogóle wodzi wzrokiem..słucha jak się do niego mówi i czasem już uda mu się zagaworzyc lekko .. ja pikole ale ten czas leci
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry