reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny... miałam jechać w czwartek do Łodzi, w piątek rano cesarka, ale jak to u mnie bywa.. leze i czuje ze wody za chwile pójdą. No i tak, chlustnely. Zadzwoniłam do prowadzącego, kazał jechać z Warszawy do Łodzi. Mamy jeszcze pół godziny drogi. Pomyślcie o nas ciepło i trzymajcie kciuki!
Na szczęście autostrada, to się sprawnie jedzie ;)
Trzymam kciuki!

U mnie to się nic nie zapowiada teraz... Dziś w ogóle mam depresję i zero energii. Leżę i gniję w łóżku. Czekam na przypływ sił to pójdę sprzątać garderobę.
 
reklama
Dziewczyny... miałam jechać w czwartek do Łodzi, w piątek rano cesarka, ale jak to u mnie bywa.. leze i czuje ze wody za chwile pójdą. No i tak, chlustnely. Zadzwoniłam do prowadzącego, kazał jechać z Warszawy do Łodzi. Mamy jeszcze pół godziny drogi. Pomyślcie o nas ciepło i trzymajcie kciuki!

Mocne kciuki, bedzie wszystko dobrze!
 
@Dita_333 bracia się dogadują, ale muszę mieć oczy do okoła głowy, bo mój Igor do delikatnych nie należy, a ciągle chce młodego przytulać i całować [emoji85] No i przez 10 dni z tatusiem zrobił się okropny [emoji85] pyskuje, nie słucha się... No jest okropny... Normalnie mam ochotę zanieść go do okna życia [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Moja pompka do mleka ma być rano, a mi tak cycory spuchly... Całe twarde i bolą [emoji15] Nie wiem jak przeżyje te noc, mój mały chyba tyle nie upije. Chyba wyślę gdzieś mojego żeby po markecie ręcznej poszukal...

Wez cieply prysznic i recznie wyciskaj w trakcie. Ja tak sobie ulzylam i lakrator nie byl potrzebny.
 
@Kredka_na_baterie trzymam kciuki za szybki dojazd :)

@Balonsbalons mam nadzieje ze lepiej się poczujesz po tabletkach. Tez byłam dwa dni sama na sali i myślałam ze zwariuje. Oby pobyt był krótki i owocny ze tak powiem.

@ONAONAONA wlasnie tak mi się marzy karmienie obu na raz, będziemy próbować. Jak wasze brzuchy ? Mi zostało 6 kg do wagi start ale balonik wystaje dalej :) teraz widzę ze poszło mi w tyłek i uda tez. No ale wiadomo spokojnie, wszystko z czasem zejdzie. Nogi odchudzę tylko boje się o ten brzuszek ze ni zjedzie na dol jak fartuszek:D
 
Wklajam fotke jak to wyglada u nas z programem szczepien.
Zobacz załącznik 915902
To te same co i u nas chyba z tego co porównuje, ale są one u Was obowiązkowe czy nie ? Bo u nas niby nie (ale później w żłobkach się pytają o kartę szczepień to prawie jak obowiazkowe), a obowiązkowa jest tylko jedna (nie pamiętam dokładnie jaka muszę w papierach sprawdzić ale od zapalenia opon mózgowych, paraliżu, jak się nie myle)
Co do szczepień... ja będę szczepić zgodnie z kalendarzem szczepień, teraz chyba w okolicy 8tygodnia. I ponieważ zamierzam dac do żłobka to chyba bezpiecznie będzie szczepić na menigokoki i Rota, pneumokoki są obowiązkowe teraz. Starszego doszczepialam tylko na pneumo, bo wtedy nie były w kalendarzu.
Zawsze każde szczepienie to stres, ale nie wyobrażam sobie nie zaszczepić.

@Balonsbalons
Czyli jak tabsy zadziałają to nie zrobią ci cc, tylko bedą monitorować twój i dzieciątka stan, tak? W takim razie mocno, mocno zaciskam kciuki za was!!!

@majacyr
W ogóle zapomniałam ci napisać, że ślicznie ci Mati urósł i już piękny duży chłopczyk z niego [emoji7]a ty jesteś moją bohaterką, naprawdę. Chciałabym czasami mieć tyle sił co ty[emoji8]

@Ewela2805
A jak u ciebie? Rozkręciłaś laktację?[emoji5] Majeczka tez pięknie ci rośnie, a jeszcze niedawno taka kruszynka była [emoji16]

@Igorowelowe
A co u ciebie? Tak ucichłaś. Bracia sie dogadują?[emoji16][emoji23]

Mój pierworodny już żyje świetami [emoji85] wymyślił dzisiaj, ze tez cos na Mikołaja powinnismy mężem dostać... i zamierza cos ze mna kupić tacie i z tatą mi[emoji847] i zapakować i udać, że to od Mikołaja [emoji85] oczywiście już nas o tym poinformował [emoji23] chyba mamy udawać zdziwienie jak zobaczymy prezenty [emoji5] [emoji51]
Aj z laktacją to u mnie nie za ciekawie niestety... A mała rośnie [emoji7] Teraz już powoli coraz dłużej nie śpi, a jak śpi to takie odgłosy czasami oddaje że się śmieje że mała owieczka hehe [emoji177] Jutro miesiąc będzie miała a raczej dziś w nocy, no i po wizycie u pediatry dziś 2kg770 (ok.50gr na dzien przybiera) no i 47,5cm
I tak się właśnie zastanawiam czy nie jest za malutka ? Tzn nie wiem.. Poprawnie że w miesiąc przybyły jej tylko 3,5cm ? [emoji4] Dalej chodzi w ciuszkach dla wcześniaków
A jak u Ciebie kochana ? [emoji7]
 
Dziewczyny... miałam jechać w czwartek do Łodzi, w piątek rano cesarka, ale jak to u mnie bywa.. leze i czuje ze wody za chwile pójdą. No i tak, chlustnely. Zadzwoniłam do prowadzącego, kazał jechać z Warszawy do Łodzi. Mamy jeszcze pół godziny drogi. Pomyślcie o nas ciepło i trzymajcie kciuki!
Będzie dobrze :-)
Trzymaj się
[emoji8][emoji8][emoji8]
 
reklama
To te same co i u nas chyba z tego co porównuje, ale są one u Was obowiązkowe czy nie ? Bo u nas niby nie (ale później w żłobkach się pytają o kartę szczepień to prawie jak obowiazkowe), a obowiązkowa jest tylko jedna (nie pamiętam dokładnie jaka muszę w papierach sprawdzić ale od zapalenia opon mózgowych, paraliżu, jak się nie myle)
Aj z laktacją to u mnie nie za ciekawie niestety... A mała rośnie [emoji7] Teraz już powoli coraz dłużej nie śpi, a jak śpi to takie odgłosy czasami oddaje że się śmieje że mała owieczka hehe [emoji177] Jutro miesiąc będzie miała a raczej dziś w nocy, no i po wizycie u pediatry dziś 2kg770 (ok.50gr na dzien przybiera) no i 47,5cm
I tak się właśnie zastanawiam czy nie jest za malutka ? Tzn nie wiem.. Poprawnie że w miesiąc przybyły jej tylko 3,5cm ? [emoji4] Dalej chodzi w ciuszkach dla wcześniaków
A jak u Ciebie kochana ? [emoji7]

U nas zadne nie sa obowiazkowe, jak nie chcesz to nie szczepisz i tyle. Natomiast to co jest w kalendarzy to zalecane i refundowane. Starszego w PL szczepilismy 5w1 i nic wiecej, ale to bylo 8 lat temu. Wtedy za wszystkie dodatkowe typu pnelmo meningo i rota sie placilo dodatkowo, a my sie na to nie zdecydowalismy i mimo ze dzidz juz jako dwulatek poszedl do przedszkola nigdy niczego nie zlapal. Ja mam taka troche bariere jesli chodzi o te wszystkie dodatkowe szczepionki. Jak najbardziej jestem za tymi podstawowymi, a co do reszty mam mieszane uczucia. Jak by sie je robilo po 6tym miesiacu zycia dziecka to byloby mi latwiej podjac decyzje na tak....
 
Do góry