reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

My już w domku. Zjadłam i leżę. Stwierdziłam że póki starszej spać nie położę to z niczym sie w domu nie ogarnę na spokojnie. Cycki bolą wielkie jak arbuzy ale to za parę dni się unormuje.

@Balonsbalons jak sytuacja u ciebie. Domyślam się że cc się możesz bać ale to nie koniec świata. Ważne żeby z maluszkiem było ok i z tobą a ból jest chwilę i zaraz się zapomina ;)
 
reklama
A jak Ty planujesz szczepic ?? Nam jeszcze terminu nie podali, bo to dopiero w 8 tygodniu zycia, ale jak byla na wizycie w piatek health visitor to powiedziala, ze zlecenie pojdzie do przychodni i list dostaniemy. Bedzie u nas jeszcze w 6tym tygodniu zycia Teo i wtedy mozemy przedyskutowac ta kwestie. Mamy ten komfort, ze szczepienia sa dobrowolne i mozemy po prostu odmowic. Zobaczymy, jeszcze chwile czasu mamy do namyslu.
A jakke są u Was szczepionki? U nas tez inaczej niż w Polsce
 
@ONAONAONA wróciło do normy po kroplówce, a nawet lepiej :) teraz czuć, że są, ale przez małego nawet ich nie czuję... Tak mi wszystko wynagrodził, że kiedy patrzę na niego, nic mnie nie boli... kupka ok, u nas musztardowa z grudkami - bałam się, że to coś złego, bo to moje pierwsze dziecko, a tu się okazuje że to normalne u dzieci karmionych piersią. :)
 
U mnie podobnie, mała ma w ciągu dnia momenty kiedy non stop była przy piersi. Dzisiaj ssała od 8 do 12 i nie dało jej się odsatwic bo od razu szukała i się denerwowała.

Mi dopiero dzisiaj udało się doczytać forum. Wszystkim nowym mamom gratuluję i a tym nierozpakowane życzę szybkich porodów [emoji4]

My jeszcze w szpitalu ale Emilia jutro kończy antybiotyk i jest szansa że wyjdziemy jutro do domu. Dzisiaj mija jej 6 doba życia i odpadł kikut pępowiny [emoji4]
Pierwsze przystawiania do piersi były bardzo bolesne, mała nie potrafiła ssać bo niestety po porodzie mi ją zabrali i podawali mm. Początkowo moje brodawki były całkiem poranione i mega bolało każde przystawianie. Dziecko nie potrafilo chwycić głęboko piersi więc trochę się namęczyłyśmy. Teraz już jest lepiej, mała ładnie ssie, brodawki też już lepsze choć nadal bardzo boli gdy mała zaczyna ssać.
Już prawie odzyskała wagę urodzeniową bo przyszła na świat ważąc 3360 a teraz waży 3320 [emoji4]
A jak tak karmisz od 8 do 12 to następne karmienie o której? Bo ja nie wiem nigdy jak moja budzić kiedy tyle czasu wisi na piersi.
 
Fili czytam ciebie i jak bym siebie czytała..bo podobnie mam..młody też czasem w nocy się prezy i pryka ale nie uważam tego za kolki..nie odbija mu się tak jak w dzień ..eh biedactwo często za szybko je eh

i młoda szczepiłam normalnie jak było w programie na wszystko także teraz chyba zaszczepie podobnie hm

a wy co myślicie ..jakies nowinki macie?

Bo my mamy za duze cisnienie w tych naszych cycorach i chlopaki z odbiorem na nadazaja i przez to powietrza sie nalykaja, ajak wiadomo gdzies musza go pozniej upuscic ;) jeszcze chwila i beda wieksi i silniejsci, zaczna sobie lepiej radzic z gazami ;)
A z tymi szczepieniami to nie wiem, maz mowi zeby sobie darowac rota pneumo i meningo, a ja mam mieszane uczucia. Podejmr decyzje po rozmowie z hv.
 
A jakke są u Was szczepionki? U nas tez inaczej niż w Polsce

Wklajam fotke jak to wyglada u nas z programem szczepien.
A91E255E-4EF4-48B9-A499-3A0A3C34191C.jpeg
 

Załączniki

  • A91E255E-4EF4-48B9-A499-3A0A3C34191C.jpeg
    A91E255E-4EF4-48B9-A499-3A0A3C34191C.jpeg
    177,2 KB · Wyświetleń: 545
@ONAONAONA wróciło do normy po kroplówce, a nawet lepiej :) teraz czuć, że są, ale przez małego nawet ich nie czuję... Tak mi wszystko wynagrodził, że kiedy patrzę na niego, nic mnie nie boli... kupka ok, u nas musztardowa z grudkami - bałam się, że to coś złego, bo to moje pierwsze dziecko, a tu się okazuje że to normalne u dzieci karmionych piersią. :)
Na szkole rodzenia położna mówiła nam, że taka kupa wygląda jak "lekko ścięta jajeczniczka w kolorze musztardki dijon" ;)

@Sasanka14 cieszę się, że jest dobrze i że wychodzicie :)

Ja sobie nie umiem wyobrazić, że za 3 dni już nie będę miała Małej w brzuchu. Wydaje mi się to jakieś nierealne...
 
A jak tak karmisz od 8 do 12 to następne karmienie o której? Bo ja nie wiem nigdy jak moja budzić kiedy tyle czasu wisi na piersi.


u mnie czasem kiedy młody wybudza się ...i do piersi kilkakrotnie tej samej przystawiam go chyba że dłużej nie śpię to katmie z drugiej to te min. 2h odliczam od ostatniego przystawienia

Bo my mamy za duze cisnienie w tych naszych cycorach i chlopaki z odbiorem na nadazaja i przez to powietrza sie nalykaja, ajak wiadomo gdzies musza go pozniej upuscic ;) jeszcze chwila i beda wieksi i silniejsci, zaczna sobie lepiej radzic z gazami ;)
A z tymi szczepieniami to nie wiem, maz mowi zeby sobie darowac rota pneumo i meningo, a ja mam mieszane uczucia. Podejmr decyzje po rozmowie z hv.

do Mnie dziś hv dzwoniła..o mówię że zmarteilsm się lekko tym trądzikiem bo dziś rano zslalo mu klatkę piersiową ..jedna plama ..no bledna pod naciskiem więc jutro do mnie wpadnie rano zobaczyć a też w szpitalu co byliśmy na pobraniu krwi co do żółtaczki to nie oddzwaniali także ok.. jeszcze troszkę żółty jest ale już niebo a ziemia teraz

no ja szczepiłam na te rotawir itd . a teraz przy starszych dzieciach chyba tym bardziej zaszczepie hmmm
 
reklama
A wiec tak jestem na patologii ciąży. Godzine lezalam pod ktg niestety dalej dupowe. Cisnienie wysokie. Dostalam leki na nadciśnienie i leżę. Beda robic pomiary tego cisnienia i ktg chca sprawdzic czy to sie bedzie utrzymywac... Na usg ok . przeplywy podobno ok. Rano bedzie tu moja dr prowadzaca. Teraz byl obchód to powiedzieli ze bede dostawac 2razy dziennie ten lek na d.... Na cisnienie . i beda sprawdzac zaraz znow to cisnienie. Takze nic wiecej narazie nie wiem . moze tak po tym leku przynajmniej glowa przestala mnie bolec. Na sali jestem sama wiec nudy.
 
Do góry