reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny, które karmią juz któreś z kolei dziecko piersią, czy to prawda że dziecko się normuje z karmieniem? Bo moja cały czas wisi na cycu. Dziś już wychodzimy jak rentgen będzie ok. Ja w zasadzie ledwo juz kontaktuje tak jestem niewyspana, a jeszcze na pokładzie będzie dwulatka. Nie mówiąc już o zajęciach w domu. Nie dam rady tak cały czas jej dawać piersi, smoczka nie toleruje.
 
Dziewczyny, które karmią juz któreś z kolei dziecko piersią, czy to prawda że dziecko się normuje z karmieniem? Bo moja cały czas wisi na cycu. Dziś już wychodzimy jak rentgen będzie ok. Ja w zasadzie ledwo juz kontaktuje tak jestem niewyspana, a jeszcze na pokładzie będzie dwulatka. Nie mówiąc już o zajęciach w domu. Nie dam rady tak cały czas jej dawać piersi, smoczka nie toleruje.
Dajcie sobie kilka dni na unormowanie.
Mam nadzieję, że ma kto Ci pomóc.
Ja to karmiłam i spałam z dzieckiem.
Teraz jak odciągam mam mniej czasu na sen.
Jakby młody się najadał piersią to bym karmiła i spała.
Trójkę tak wykarmiłam, przysypiając kiedy byłam zmęczona.
Inaczej bym pewnie chodziła jak zombie.
 
Dziewczyny, które karmią juz któreś z kolei dziecko piersią, czy to prawda że dziecko się normuje z karmieniem? Bo moja cały czas wisi na cycu. Dziś już wychodzimy jak rentgen będzie ok. Ja w zasadzie ledwo juz kontaktuje tak jestem niewyspana, a jeszcze na pokładzie będzie dwulatka. Nie mówiąc już o zajęciach w domu. Nie dam rady tak cały czas jej dawać piersi, smoczka nie toleruje.

tak . normują się ..jedne szybko inne wolniej.. rozumiem cię z tym niewyspaniem bo ja wciąż jestem coś niewyspana a minęło 4 tyg. ..mimo wszystko a w pierwszym tyg mało co spalamna w szpitalu to już kompletnie .

jeśli .... Chcesz Karmić Piersią to musisz się nastawić że pierwsze tygodnie kiedy dziecko oswaja się ze wszystkim takie mogą być ...niereformowalne..dziś ..reformowalne jutro .. z dnia na dzień wszystko się zmienić może o 180/360 stopni

Dlatego partner który dodatkowo bierze wolne na okres np. 2 tyg. powinien być dużym wsparciem w tym czasie ..nie bez powodu moja oaza był pokój na górze przez 2 tygodnie ..aby moc sie z mlodym dopiescic ..dograc..tak samo podeszłam do sprawy mając syna 3.5 letniego z którym tato wychodzil na spacer przez te pierwsze 2 tyg. kiedy ja siedziałam z noworodkiem w domu np. .... ale jakby był mus to i sama bym sobie poradzila ze starszakiem jak i W wszystkim innym ..taki jestem typ czlowieka

także trzeba dać dziecku czas i nie nastawiać się negatywnie na 'jutro' ..starszesdziecięteż się po części predzej czy później będzie musiało dostosować do nowej sytuacji a wasza współpraca . zorganizowanie mu w tym pomoże
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny co to może być. W jednym miejscu na piersi mam bolesne zgrubienie to chyba nie zastoj pokarmu bo mleko leci nadal ale chyba słabiej niż powinno bo mała ssie i ssie a mało przełyka. Boli jak pełne piersi tylko mocniej i nie chce się opróżnić jak przystawiam młodą.
 
Dziewczyny co to może być. W jednym miejscu na piersi mam bolesne zgrubienie to chyba nie zastoj pokarmu bo mleko leci nadal ale chyba słabiej niż powinno bo mała ssie i ssie a mało przełyka. Boli jak pełne piersi tylko mocniej i nie chce się opróżnić jak przystawiam młodą.

zapchany kanalik..i z tego nie leci..musisz rozmasowac delikatnie ...ja robiłam tak..
ciepła tetre nawijałam na palec badzbw większa kulkę materialu i dociskalam tam gdzie zgrubienie .. następnie cisnąć zjeżdżałam palcem w stronę sutka ..
nie można robić tego zbyt mocno
powtarzałam pod prysznicem lejąc strumień wody cieplejszej na piersi.. przed karmieniem i w trakcie karmienia jak młody ssał tym bardziej ..
mi pomagało na szczęście

a w ogóle to miejsce jest zaczerwienione?

AAA pozatym zmieniaj pozycję ... mała lepiej sciaga z miejsca tam gdzie ma żuchwę
 
zapchany kanalik..i z tego nie leci..musisz rozmasowac delikatnie ...ja robiłam tak..
ciepła tetre nawijałam na palec badzbw większa kulkę materialu i dociskalam tam gdzie zgrubienie .. następnie cisnąć zjeżdżałam palcem w stronę sutka ..
nie można robić tego zbyt mocno
powtarzałam pod prysznicem lejąc strumień wody cieplejszej na piersi.. przed karmieniem i w trakcie karmienia jak młody ssał tym bardziej ..
mi pomagało na szczęście

a w ogóle to miejsce jest zaczerwienione?

AAA pozatym zmieniaj pozycję ... mała lepiej sciaga z miejsca tam gdzie ma żuchwę
Dzięki! Będę próbować. Tak, jest zaczerwienione ale już nie wiem czy samo z siebie czy dlatego ze masowałam..
 
reklama
Dzięki! Będę próbować. Tak, jest zaczerwienione ale już nie wiem czy samo z siebie czy dlatego ze masowałam..

jak masowalas zanim sprawdzilas to temu czerwone..sprawdzić trzeba przez dotykaniem .
smaruj też maścią jak maltan która będzie hamować rozwój bakterii jak i zapalenia piersi czy też dbać o hiegiene brodawek w tym czasie powinno być dobrze

zmykam spać..młody wreszcie zasnął !
 
Do góry