reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Bardzo mi przykro...:(
No strasznie to przeżyłam jeszcze dzień po miałam urodziny ale po 2 tygodniach zaszlam w ciążę i mam zdrowego synka moje oczko w głowie wynagrodzil mi wszystko a jak u was przebiegały porody myślicie że przy następnych ciazach jest szybciej ?
Mi mówią że urodze w pół godziny skoro 2 poród cały trwał 1.5 godziny
 
Dziewczyny jutro rozpoczyna się październik.Jak myślicie, która będzie następna na porodówce? @Igorowelove Ty chyba będziesz miała najszybciej najbardziej bezpieczny termin??? Chociaż wiem, że bezpieczny termin nie jest wyznacznikiem.

Wczoraj pod prysznicem rozmawiałam z moim synkiem w brzuszku, że ma siedzieć tam jeszcze minimum 4 tygodnie. Mam nadzieję, że jest grzeczny i tak właśnie będzie.

@Weronikakrz jak się czujesz? Skurcze nie wróciły?

@Ewela2805 jak samopoczucie? Nie łam się kobieto, będzie wszystko dobrze. Malutka siedzi w brzuszku i grzecznie czeka do bezpiecznego terminu, a Ty jesteś pod stałą opieką i to jest bardzo ważne dla Was obu.
@springflower jak się czujesz? Kiedy będziesz mogła już Jasia tulić i podawać mu pierś-coś już wiesz?

Dziś urodziła moja znajoma, czwarte dziecko-kilka dni po terminie. Wczoraj o 14 dostała buli, pojechała o 20 na porodówkę. Urodziła dziś o 8 rano-także długo. Niby czwarte dziecko-zdawałoby się, że pójdzie szybko a tu doopa-nie ma co się nastawiać.

Kurde, tez myślałam, że niby następne porody idą szybciej [emoji53] ale tez słyszałam różne historie o drugich porodach... i trzecich.. co ma być to będzie, nie mamy wpływu na to [emoji5]

Według aplikacji, internetu itd donoszona będzie 9 października, według mojego lekarza dopiero 16... No ale nie ukrywam, że wolałabym urodzić wcześniej niż później, bo mam już dosyć bycia w ciąży, jestem już zmęczona, obolała, ciężko mi się oddycha itd :/ no ale najpierw muszę wyjść z przeziębienia, potem mogę rodzić [emoji120] no ale nie ja decyduje [emoji14]

Jezeli masz termin na 30.10 to donoszona ciąża będzie u ciebie 09.10 [emoji5]a że doktorek wolałby, żebyś urodziła po 38 tygodniu to już inna sprawa [emoji106] twoje dziecko nie byłoby wcześniakiem wg wytycznych [emoji16][emoji5]

Moja córa ma -0,5 i -0,25 i nosi na stałe. Lekarka powiedziała, że - nie korygują się tylko postępują, więc lepiej nosić na stałe. A skoro,aż tak nie lubisz okularów, to może soczewki?
Myślę, że powinnaś o to zadbać, bo np. moja mama jak była młoda bardzo olała temat, bo wstydziła się chodzić w okularach i teraz ma bardzo dużą wadę wzroku, bez okularów nie może normalnie funkcjonować (też ma -)

Ja może nie mam dość tego stanu ciąży, a raczej obawy o dziecko. Już bym chciała być w bezpiecznym terminie, żeby nie bać się wcześniejszego porodu i ewentualnych komplikacji. Wiem, że komplikacje mogą wystąpić zawsze, ale jak już się jest w terminie, to tak jakoś inaczej na to wszystko człowiek patrzy.

A mi jakoś nie przeszkadza termin 37 tygodnia... zresztą odkąd skończyłam 30 tydzień to mimo wszystko mi lżej na sercu. Każdy dzień, każdy skończony tydzień i każdy gram mojego dziecka - uspokaja mnie. Wiem, że jak mi pyknie 37 tydzień to już ulga będzie niesamowita... i pozostanie tylko czekanie, kiedy nadejdzie ten ważny dzień [emoji5][emoji106][emoji16]
 
U mnie tez wszystko ciągnie boli i twardnieje ale w piątek wizyta to się dowiem czy coś się skraca ja też gadalam ż mała żeby urodziła się po moich urodzinach wypadają 18 października dzień po mogę rodzić a 17 października minie 7 lat jak straciłam bliźnięta [emoji24][emoji24]

Ojej, bardzo mi przykro:(
 
Czuję się jak w pierwszym trymestrze-tak mi cycochy nabrzmiewają hehhee
Myślałam, że przed porodem nie będę już potrzebowała większego stanika, a teraz wydaje mi się, że jak tak dalej będą puchły to będę musiała zainwestować...

Mnie ostatnio bolą... od kilku dni. Nawet nie pamietam czy na początku ciąży tak bolały [emoji28] dziwne to...

No strasznie to przeżyłam jeszcze dzień po miałam urodziny ale po 2 tygodniach zaszlam w ciążę i mam zdrowego synka moje oczko w głowie wynagrodzil mi wszystko a jak u was przebiegały porody myślicie że przy następnych ciazach jest szybciej ?
Mi mówią że urodze w pół godziny skoro 2 poród cały trwał 1.5 godziny

Od pierwszych skurczy tylko 1,5 godziny???? Wow [emoji5][emoji85] to rzeczywiście zebys zdążyła do szpitala [emoji16]
 
@Mama Zuzi i Antosia- nic nie wiem jeszcze, podstawych informacji nie dostaje, wiec o wzięciu na ręce czy karmieniu nawet nie myśle jeszcze...
Ale mały dostaje coraz więcej siary, która trawi wiec się cieszę [emoji4] na razie przez sondę.
Jutro chyba już spróbuje z laktatorem, ale zależy na jaki personel trafie...

Powiem Wam, ze jak ja widzę jak Jasiek tymi swoimi długimi nogami wywija we wszystkie strony, to aż nie mogę uwierzyć ze on teraz e brzuchu by mi tak kopał [emoji4] [emoji1]
ciąża jest niesamowita.
 
20180930_170755.jpg
20180930_170755.jpg
20180930_170755.jpg
Hej dziewczynki ... Gardlo ok i ucho też wiec tfu tfu oby sie nic nie rozkrecilo
Dziś nie było skórczy do momentu aż ten pajac ojciec dzidziusia nie przyjechał z pseudo rzeczami dla dziecka. Kur... Przywiózł jakieś ubranka cały worek kur... Dziewczyny w tedy sie naprawde wkórwiłam takich szmat to ja do poflogi nawet nie używam rozmiary fasony powyciagane poplamione i śmierdzące. Kazalam mu to natychmiast zabierać. Wszystko zalatwiali moi rodzice ja zostalam w domu . ale widziałam tego śmiecia przez okno. I jak ja moglam byc z takim oblesnym typem wieśniakiem paskudnym oszzzz
W tedy brzuch mnie rozbolał.
Co za patałach
Ale nienawidze typa


Potem pojechalam na zdjecia do ladu taki brzuszkowy plenerek jak juz cos bede miala to wrzucę.

Na pocieszenie foto z moim ukochanym chłopakiem
20180930_170755.jpg
 

Załączniki

  • 20180930_170755.jpg
    20180930_170755.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 368
No strasznie to przeżyłam jeszcze dzień po miałam urodziny ale po 2 tygodniach zaszlam w ciążę i mam zdrowego synka moje oczko w głowie wynagrodzil mi wszystko a jak u was przebiegały porody myślicie że przy następnych ciazach jest szybciej ?
Mi mówią że urodze w pół godziny skoro 2 poród cały trwał 1.5 godziny
Przykro mi z powodu Twojej straty

Pytasz o porody.
1szy trafiłam do kontrolnych badań do szpitala bez żadnych objawów ale mnie zostawili 17godzin.
Drugi przez zaniedbanie lekarzy 15 godzin, trzeci poród od 1ego bólu 1,5 godziny( w tym 5 minut na porodówce)
 
reklama
Pytanie do dziewczyn ktore nosza okularki
2 lata temu robilam badanie wzroku i wyszlo mi na lewym oku ze mam -4.5 a na prawym -0,25 powiedzcie mi czy z taka wada powinnam nosic okulary na stale czy tylko do ogladania telewizji itp
Nie znoszę nosic okularow [emoji34]
Ja miałam też dużą różnicę pomiędzy jednym okiem a drugim, tylko że plusy. Gorsze oko miałam +5,25 i szczególnie mi to nie przeszkadzało w funkcjonowaniu, bo mój mózg odbierał bodźce z "lepszego" oka. Nie nosiłam okularów, wada się pogłębiała, aż zaczęłam dostrzegać na zdjęciach, że gorsze oko trochę mrużę i to mnie zmotywowało do korekcji laserowej wady na jednym oku. Przemyśl tę opcję. Tak jak ja zapłaciłabyś za korekcję wyłącznie jednego oka. Teraz nie korzystam w ogóle z okularów, a wcześniej - jak najbardziej powinnam i to na stałe, a nie tylko do komputera, czy czytania.
 
Do góry