reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mnie to tak denerwuje, ze w szpitalu ciagle podają wiek ciąży inaczej. Raz z miesiączki, raz z usg, do tego dla jednych poród w 32 i 5 to 32 tc, dla innych 33.
Wiec Jasiowi wpisują w karty trzy różne wyliczenia, zależy kto wylicza. raz ze jest z 32 tc, raz 33, raz 34....
Wg mnie to 33 [emoji6]

Dzisiaj się wkurzyłam bo oddając siare zapytałam pielęgniarkę czy to ze dostaje antybiotyk nie szkodzi małemu. Było dla mnie oczywiste ze nie. A ona do mnie z oburzeniem ze takie rzeczy trzeba zgłaszać i mam się skonsultować z lekarzem. (Swoją droga myślałam ze jeden szpital to oni sami się konsultują ). Cała w stresie poleciałam na swój oddział, potem znowu na neonatologie i pytam lekarza. Na szczęście okazało się ze nie szkodzi on dziecku. Ale to nie wszystko!
na obchodzie dopytałam po co w ogóle mi go dają, to się okazało ze po nic i miałam go dostawać do porodu, tylko położne nie ogarnęły tematu :/;/:/ nie ma to jak obieg informacji !
O wszystko trzeba pytać i się prosić :/
Masakra...
 
reklama
Mnie to tak denerwuje, ze w szpitalu ciagle podają wiek ciąży inaczej. Raz z miesiączki, raz z usg, do tego dla jednych poród w 32 i 5 to 32 tc, dla innych 33.
Wiec Jasiowi wpisują w karty trzy różne wyliczenia, zależy kto wylicza. raz ze jest z 32 tc, raz 33, raz 34....
Wg mnie to 33 [emoji6]

Dzisiaj się wkurzyłam bo oddając siare zapytałam pielęgniarkę czy to ze dostaje antybiotyk nie szkodzi małemu. Było dla mnie oczywiste ze nie. A ona do mnie z oburzeniem ze takie rzeczy trzeba zgłaszać i mam się skonsultować z lekarzem. (Swoją droga myślałam ze jeden szpital to oni sami się konsultują ). Cała w stresie poleciałam na swój oddział, potem znowu na neonatologie i pytam lekarza. Na szczęście okazało się ze nie szkodzi on dziecku. Ale to nie wszystko!
na obchodzie dopytałam po co w ogóle mi go dają, to się okazało ze po nic i miałam go dostawać do porodu, tylko położne nie ogarnęły tematu :/;/:/ nie ma to jak obieg informacji !
O wszystko trzeba pytać i się prosić :/
Zbijam piątkę, tu jest to samo. Mnie ordynator zmienil leki na większą dawke a eczoraj dwa razy sie upominalam u poloznych, ze mi daly za malo. Nosz kurcze ja mam pilnowac ile lekow mi daja.
 
Dziewczyny nie patrzcie na te „nowe” terminy porodu. Usg chyba automatycznie to liczy, ale to w ogole bez sensu i sorry za określenie- z dupy wzięte [emoji5] porodu nie zmienia sie wg pomiarow dzieci, bo różnie rosną, maja własne tempo i są większe i mniejsze dzieci. Termin jest z OM albo z usg genetycznego w 12-13 tygodniu i koniec. Gdybym tak na to patrzyła jak wy to moje dziecko ze swoją wagą wg pomiarów - termin porodu przesunąłby sie chyba o 2 tygodnie a nie dni [emoji33][emoji23] a Karolinie czy Sarze to nie wiem... o 3???albo 4???? Także wazne jest czy bobasy zdrowe i przybierają [emoji106][emoji16]

No ja właśnie nie patrzę ;) chociaż u mnie akurat 10.11 z usg od początku wychodził i nadal wychodzi ;p ale trzymam się tego 13.11 ;)
 
Ja w tą wagę z usg jestem w stanie uwierzyć, bo czuję dziecko jakby faktycznie było duże i miało bardzo mało miejsca w brzuchu. Nie ukrywam, że odrobinę przeraża mnie wielkość główki, bo skoro teraz jej wymiar jest na 36tc (w 33tc usg) to jaka będzie powiedzmy w 39 ??!! Ale nie ma się co tym stresować, jakoś to będzie [emoji16]
 
Ja w tą wagę z usg jestem w stanie uwierzyć, bo czuję dziecko jakby faktycznie było duże i miało bardzo mało miejsca w brzuchu. Nie ukrywam, że odrobinę przeraża mnie wielkość główki, bo skoro teraz jej wymiar jest na 36tc (w 33tc usg) to jaka będzie powiedzmy w 39 ??!! Ale nie ma się co tym stresować, jakoś to będzie [emoji16]

A u mnie w tym tygodniu brzuszek na 37 tydzień? [emoji28]
Też czuje bardzo dobrze synka, wyczuwam nawet czy to nóżka czy udko, a plecki i pupa spore.... Ale cały czas zakładam, że jednak błąd moze być to raz, a dwa, że zwolni! I ta opcja jest wg mnie najbardziej prawdopodobna...
Aha, a jak się rozpycha to czyje po dwóch stronach brzucha takie bardzo silne rozbieranie - pupe i nóżki... to chyba przeciąganie. Czasami boli...
A co do wymiarów glowki mój miał na 35, ale tak sobie tłumaczę, że to milimetry ... wystarczy ze ręka sie lekarzowi zatrzęsła [emoji28][emoji23]
 
Dziewczyny takie pytanie bo się zmartwiłam[emoji22] ogólnie cały brzuch mam dość twardy ale w szczególności z lewej strony i mam przy tym takie jakby klucila mam powody do niepokoju z prawej strony miękki brzuch czyżby dzidzius pchać się tak bardzo na lewą stronę i temu kłuję nie ukrywam dość mocno mnie to kłuję albo macica się rozciąga jak myslicie

Może być, że dzidzia się tak układa [emoji4] też często mam jedną stronę brzucha twardą drugą miękką bo akurat młody się tak ułoży. Popukaj trochę w brzuch to się przesunie [emoji4]
Co do kłucia hmmm... tego nie miałam wiec nie doradzę.
 
Dziewczyny takie pytanie bo się zmartwiłam[emoji22] ogólnie cały brzuch mam dość twardy ale w szczególności z lewej strony i mam przy tym takie jakby klucila mam powody do niepokoju z prawej strony miękki brzuch czyżby dzidzius pchać się tak bardzo na lewą stronę i temu kłuję nie ukrywam dość mocno mnie to kłuję albo macica się rozciąga jak myslicie
Moja od początku układała się po prawej stronie, zawsze miałam tam większe wybrzuszenie, nawet zrobił mi się rozstęp po prawej stronie brzucha większy niż po lewej. A kłucia miałam w okolicach pępka i też bardziej promieniowało na prawą. Może Twój dzidziuś sobie upodobał bardziej lewą stronę :-D
 
@springflower widzę nieogarnieci jacyś są [emoji15]

@Dita_333 też tak mam, przez to nie wiem jak jest ułożony bo z jednej i drugiej strony jakąś część ciała wypycha [emoji23] czasem czuję że to np nóżka, ale czasem nie mam pojęcia [emoji16]

Co do terminów to też mam rozbieżność, bo z Moją Panią Doktor lecimy wg. USG przez nieregularne miesiączki i to wychodzi 17.11. A ostatnio u diabetologa powiedziała mi babka że ich nie interesuje czy regularna czy nieregularna miesiączka, one wpisują datę z OM i to wychodzi 9.11. [emoji15] a biorąc pod uwagę cukrzycę to tydzień przed porodem będę miała zgłosić się do szpitala i co mam leżeć już od początku listopada bo oni liczą inaczej? No dramat...
 
Ja też liczę na to, że po prostu zwolni tempo wzrostu [emoji16]
Też dużych dzieci nie rodziłam, raczej takie standardowe bo 3200 i 3500
To teraz może być ciu większy ale nie sądzę by był ogromny powyżej 4kg, a jeśli będzie, no cóż urodzi się hehehe
 
reklama
U mnie lekarz nic nie mówił o przewidywanej wadze podczas porodu. Ale można zobaczyć na siatki centylowe i jeżeli maluch rośnie regularnie, to można policzyć ile mniej więcej będzie miał w 39 czy 40t.
Ja nie wierzę na 100% w tą wagę z usg, z synem pomylili się o ponad 700g na +. A termin to tak jak dziewczyny piszą liczy się z om lub zgodnie z datą pierwszych usg, mój lekarz mówi, że do 10t.

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)
36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)
40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

moja cora idealnie sie w to wpasowala...3730 w 37 hehe
syn 4050 w 38 tyg.

Mnie to tak denerwuje, ze w szpitalu ciagle podają wiek ciąży inaczej. Raz z miesiączki, raz z usg, do tego dla jednych poród w 32 i 5 to 32 tc, dla innych 33.
Wiec Jasiowi wpisują w karty trzy różne wyliczenia, zależy kto wylicza. raz ze jest z 32 tc, raz 33, raz 34....
Wg mnie to 33 [emoji6]

Dzisiaj się wkurzyłam bo oddając siare zapytałam pielęgniarkę czy to ze dostaje antybiotyk nie szkodzi małemu. Było dla mnie oczywiste ze nie. A ona do mnie z oburzeniem ze takie rzeczy trzeba zgłaszać i mam się skonsultować z lekarzem. (Swoją droga myślałam ze jeden szpital to oni sami się konsultują ). Cała w stresie poleciałam na swój oddział, potem znowu na neonatologie i pytam lekarza. Na szczęście okazało się ze nie szkodzi on dziecku. Ale to nie wszystko!
na obchodzie dopytałam po co w ogóle mi go dają, to się okazało ze po nic i miałam go dostawać do porodu, tylko położne nie ogarnęły tematu :/;/:/ nie ma to jak obieg informacji !
O wszystko trzeba pytać i się prosić :/

obieg informacji! jestes w szpitalu, to oni maja wiedziec co komu ile i jak dlugo podaja, KOSZMAR jednym slowem a potem sie oglada Uwage z takim historiami szkoda gadac
dogryzalabym i pilnowala kazdej pierdoly w takiej sytucji bo jak tu ludziom zauwfc Po fachu???


Ja pier... No cała opieka szpitalna w jednym poscie:) jak lezalam w zeszłym roku to mi przyniosla pielegniarka 2 tabletki w kubeczku, podała i poszła do następnej dziewczyny. Pytam czy mam 2 na raz polknac? A ona: 'jakie polknac? To pod język!'... Na pewno bym się domyalila:)

hoho jeeszcze lepiej .... chyba za duzo kawy pila pani pielegniarka!!!

kiedys w Pl przyszlam z raniusia do przychodni przed praca ..i stalam w okienku obserwujac jak sobie Panie kawke robia i gawedza o zyciu prywatnym zlewajac Mnie hhaha
,kochane czekalam grzecznie az sie nagadaja ...najpierw sama a potem z osobami w kolejce za Mna patrzac na zegarek zestresowana az zawolalam ze mam jedna rzecz szybko do zalatwienia a potem beda mogly siedziec sobie na kawie ile beda chcialy ... no Ludzie



Ja w tą wagę z usg jestem w stanie uwierzyć, bo czuję dziecko jakby faktycznie było duże i miało bardzo mało miejsca w brzuchu. Nie ukrywam, że odrobinę przeraża mnie wielkość główki, bo skoro teraz jej wymiar jest na 36tc (w 33tc usg) to jaka będzie powiedzmy w 39 ??!! Ale nie ma się co tym stresować, jakoś to będzie [emoji16]

mam takie same odczuca co do wielkosci dzidzi i tego jak je czuje..

@Dita tak jak u Ciebie...jak sie wyciaga to czuje i na dole i u gory to rozpychanie:)
 
Do góry