reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Ja obejrzałam jeden turecki serial - Miłość na wynajem [emoji5] i muszę się przyznać bez bicia, że aktor grający główną role w dużym stopniu zaważył na tym, że to oglądałam z zapartym tchem Haha [emoji23][emoji85] No ładny był.....[emoji85]
Daj znać po wizycie!!! Jestem ciekawa czy twój synek ma 2300 czy 2500[emoji123][emoji5]



Dla mnie gondola to podstawa... najwygodniejsza dla tak malutkiego dziecka [emoji16] zamierzam spacerować dużo, śnieg pewno dopiero w styczniu spadnie, No ale drogi nam odśnieżą chyba [emoji23] nie będę dziecka mordować w foteliku tyle czasu [emoji86][emoji53]

Dzięki dziewczyny za podpowiedz do koszul [emoji5] tez zamówię z tego dolce, bo koszul jeszcze nie mam.. Zanowię normalnie swój rozmiar, skoro to po porodzie bedzie, brzuch już mniejszy, bo do porodu jakas starą wezmę.. a jakbym nie daj Boże leżała na patologii to będę mieć jakaś zwykłą z domu, tak mi sie wydaje [emoji5][emoji106]

Teraz sibie przypomniałam, że któraś cos pytała o przyjmowanie żelaza.. ja nie biorę, ake moje dziecię niby ma lekką anemię i z związek mu babka przepisała witaminy c, D, b i kwas foliowy. Żeby lepiej sie wchłanialo.
no ..mnie glowny aktor tez rajcuje hehehe ale tam wszyscy pieknie , dopicowani ..:):)

ja po wizycie ...

moje dziecie niby z usg 2355g i jakie ma jajka dorodne:-D:-D:-D ..dalej ponad skale
wod mam znanaczone ze sa high ..mowila ze jest ich wiecej niz powinno byc ale nie kazala sie na rrazie martwic choc powiedziala ze jak wod bedzie o wiele za duzo to porod tez moze wystapic wczesniej....za 2 tyg kolejna wizyta by sprawdzic przeplywy (dzis cos tam z pepowina sprawdzala, lozysko itd ni wiem lol) i wszystko co mogliby by inne 'cos' wykluczyc ale po poprzednich doswiadczeniach w moim wypadku z duzymi dziecmi stawia ze tak juz mam ja...jakbym zdrowo sie nie odzywiala:p

z usg wyszlo ze jestem w 34 tyg ciazy :errr: i w tym tempie w ktorym nie zwalnia to moj malec w 38 tyg bedzie wazyl ponad 4 kg oO ale zaznaczyla ze termin porodu mi sie nie zmienia...ze to tylko maszyna

i naprawde dziewczyny boje sie o bezpieczenstwa malca i przez moje komlikacje z wypychaniem dzieci i na 98 % wybiore cc o czym rozmawialam z lekarka choc sie wacham...nie chcialam zadnego ciecia tam ehhhh:baffled: ale moze tak bedzie najrozsadniej:dry:

na dodatek musialam miec spotkanie z innym lekarzem i babeczka byla w ciazy:) w 35 tyg tyle ze powinnysmy sie miejscami zamienic co do wielkosci brzucha :szok::-D

smialam sie do niej ze za 2 tyg chce ja widziec na wizycie a ona ze moze nie dotrwa :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Hej hej. Znów nie mogę Was nadrobić. Mnóstwo piszecie ;)

Dzisiaj mamy ostatnie prenatalne, nie mogę się doczekać jak zobaczę synusia :)

Zamówiłam wózek, w świetnej promocji znalazłam a już wczoraj miałam zamawiać stacjonarnie prawie 900 zł drożej [emoji33]

Umówiłam na jutro rozmowy kwalifikacyjne, trochę podań miałam, zobaczymy co to za kandydatki.

Jak mnie dziś plecy bolą [emoji57]

widzisz jacy zdziercy hahaha
a tak zaoszczedzilas tyle kasy:szok::szok::szok: zawsze wiecej na pierdoly bedzie:-D
 
Dzien doberek...
Popracowalam, zakupki zrobione, schabik ze sliweczka sie piecze sie, ziemnioczki i warzywka do gotowania przygotowane. Mimo nocki kiepskiej, bo ze spaniem ciezko, ogarniam krok po kroku i czas leeeeci. Prawie tak samo szybko, jak Wy z pisaniem na forum ;)

Co do koszuli, to wrzucalam Wam fotki mojej Granatovo, one tanie nie sa, ale baaaardzo mi w niej wygodnie. Ma wlasnie te napki do zapinania, a dodatkowo magnesy, wiec nie trzeba za kazdym razem klikac zatrzaskow, wystarczy magesem polaczyc. A teraz czekam na te od mamyginekolog, bo moje koszule wszystkie wyszly i i tak potrzebuje zakupic.

@Ewela2805 bo teraz to takie modne dziedzie wizic w foteliku, tylko ze zdrowiem kregoslupa nie ma to nic wspolnego. Nie sluchaj glupot, a juz tym bardziej jesli chodzi o foteliki maxi cosi, one nie maja funkcji rozkladania na plasko.

@Dita_333 ja na urlopie sie zyje ?? ;)

@piorunem dzis juz lepiej z samopoczuciem ??

To L4 zacznie mi bokiem wychodzic [emoji23] dzisiaj w biegu wszystko.., z rana na zakupach, myślałam, że w biedzie ludzi nie będzie a tu zonk! Taka kolejka do kasy, że głowa boli [emoji28] za to przeżyłam mega zdziwienie bo pani z kolejki za mna... zaproponowała pomoc czy wypakowywaniu na taśmę [emoji86] myślę, że chciała przyspieszyć akcję, bo przed mną kobieta już skończyła zakupy a ja nie skończyłam swoich wyładowywać i zrobiłby sie galimatias...No ale mimo wszystko [emoji16] pózniej w domu szybko wypakowanie i mycie owców i obiad, a chciałam bitki nastawić [emoji85] i po synka do zerówki, chwile sie pobawił z kolegami przed i do domu i jazda na basen - jak był to pisałam tutaj...
Swoją drogą w wodzie jak mlody Bóg się czuje [emoji123] pokazywał mi jak skacze do głębokiego basenu z tego stanowiska... [emoji33] i pływa tak, że mi serce rośnie [emoji5]ale mysi jeszcze styl poćwiczyć, czy raczej style... [emoji57]
Pózniej do domu, w końcu zjeść ten obiad i padłam przed chwila... nogi bolą [emoji58] jutro muszę posprzątać bo jedziemy do endo z młodym, prawie 100km w jedna stronę, a w sobotę mam w pracy jakby spotkanie integracyjne... rodzinne, w sensie z mężem i dzieckiem [emoji5] będzie fajnie [emoji106]

Powiedzcie mi czy to mozliwe zeby mnie az tak w pachwinach bolalo ze nie moge chodzic a juz nie mowie ile musze sie nacierpiec zeby sie z boku na bok przekrecic moj gin mowil ze wszytko jest ok i poprostu macica i wiazadla bola ale az tak w 7 miesiacu ? [emoji32] bralam nospe ale nie pomaga moze apap wziasc ?
Nie wiem, jak lekarz mówi, że tak bywa widocznie tak jest [emoji5] mnie czasami krocze pobolewa, czy raczej czuję ucisk,odkąd synek ustawił się główka w dol... dlatego teraz położyłam sie na chwile z nogami u gorze... [emoji57]

@Ewela2805 siostra męża gada głupoty. Dziewczyny mają rację, nosidełko to na chwilę do samochodu z auta do domu i tyle. Nie wyobrażam sobie spacerów w styczniu czy lutym z dzieckiem w lupinie...
@Roksi98 bardzo się cieszę, że ci dzisiaj lepiej i że lekarz cię trochę uspokoił:)

Do mnie dzisiaj paczka przyszła z apteki i mąż wyjmuje po kolei rzeczy, oglada i przy podkladach się pyta co to. Tłumacze, że to takie podpaski. A on ze szkoda że nie powiedzieli ze dla konia. Z 5 min się śmialismy.

Ja nie mam podkładów typowo porodowych, wezmę podpaski belka, te większe.. A te podkłady to mowię na to cos, co będę kłaść na łóżko swoje pod pupę w szpitalu i pod synka do jego łóżeczka, żeby nie zabrudzić prześcieradeł [emoji106]

@ONAONAONA nigdy mnie dzieci nie ograniczały. Jeździłam na wycieczki może nie tak dalekie, na basen w lecie, na grilla. Wiadomo, że nie siedziałam nie wiadomo ile ale byłam, na wesela to z mężem mieliśmy system wypracowany i chodziliśmy całą rodzinką.
Moje dzieci do tej pory uwielbiają wspólne wycieczki i pamiętają różne śmieszne akcje.

@xevxevx teraz nawet w miarę się czuję, ale w nocy już myślałam, że po karetkę będę dzwoniła.
Obudziły mnie skurcze i sztywny brzuch.
Wystraszyłam się, bo nie mogłam aż oddechu złapać. Po jakiś 10 minutach turlania się udało mi się na plecy przekręcić i do godziny mi przeszło i zasnęłam.

A Ty jak się czujesz?

@Ewela ja kupuję na razie głęboki wózek i zamierzam wozić może nawet do roku czasu. Potem pod budą będę bąbla sadzać i szelkami przypinać.
Ja zamierzam w zimie po śniegu napierdzielać z wózkiem jak odśnieżarka [emoji23][emoji23][emoji23]
Jedynie jakby spadła temperatura poniżej -15 to będę w domu siedzieć.
A spacerówkę sobie kiedyś dokupie.
Chyba, że mąż wyhaczy na olx 2w1.

@Roksi mam nadzieję, że wizyta u lekarza Cię uspokoiła?
To oszczędzaj się i nie czytaj głupot.

@Dzidzibobo mi gin zabronił liczyć ruchów, bo ja młodego czasem przez cały dzień pojedynczo czuję, to bym się zestresowała.
Mam tylko obserwować czy czuję przez kilka godzin jak się wierci.
Ale czasem rano albo w nocy zdarza mu się kilka razy pod rząd kopnąć.
Ale zazwyczaj u mnie to pojedyncze ruchy.
Gin mówi, że może przez ułożenie albo charakter dziecka.
Hihi Twoja pierwsza ciąża 10 lat temu, a moja pierwsza 20 lat temu. Oj wtedy byłam młodziutka hihi.

@Ewela siostra męża jak będzie miała swoje dziecko to niech je nawet w wiadrze nosi jak jej wygodnie.
A do Ciebie niech się nie wtrąca.

Mąż dziś mi przywiózł od koleżanki zamówienie z gemini i 2 siatki ciuszków mi odłożyła to wrzucę na wątek wyprawki.
Kombinezów już nie kupuje :)

Co do ruchów to rozmawiałam dzisiaj z mamą kolegi Jasia, która jest tez w ciąży i ma termin na początek stycznia... to mówiła, że bardzo rzadko czuje ruchy, ostatnio prawie cakt dzień nic, tylko jakiś przesuw... i już sie martwiła, ale aktuwowal sie w nocy... mówi, że chyba taki charakter [emoji28] nawet słodkie nie dział, nic.. Śmiałam się, ze jej to dobrze wróży na przyszłość [emoji16]

Hej hej. Znów nie mogę Was nadrobić. Mnóstwo piszecie ;)

Dzisiaj mamy ostatnie prenatalne, nie mogę się doczekać jak zobaczę synusia :)

Zamówiłam wózek, w świetnej promocji znalazłam a już wczoraj miałam zamawiać stacjonarnie prawie 900 zł drożej [emoji33]

Umówiłam na jutro rozmowy kwalifikacyjne, trochę podań miałam, zobaczymy co to za kandydatki.

Jak mnie dziś plecy bolą [emoji57]
Gratuluję udanego polowania na wózek!!!!! Jaki wybrałaś? Ten quinny?
I trzymam kciuki, żebyś znalazła kogoś fajnego z tych podań!![emoji106][emoji16]
 
no ..mnie glowny aktor tez rajcuje hehehe ale tam wszyscy pieknie , dopicowani ..:):)

ja po wizycie ...

moje dziecie niby z usg 2355g i jakie ma jajka dorodne:-D:-D:-D ..dalej ponad skale
wod mam znanaczone ze sa high ..mowila ze jest ich wiecej niz powinno byc ale nie kazala sie na rrazie martwic choc powiedziala ze jak wod bedzie o wiele za duzo to porod tez moze wystapic wczesniej....za 2 tyg kolejna wizyta by sprawdzic przeplywy (dzis cos tam z pepowina sprawdzala, lozysko itd ni wiem lol) i wszystko co mogliby by inne 'cos' wykluczyc ale po poprzednich doswiadczeniach w moim wypadku z duzymi dziecmi stawia ze tak juz mam ja...jakbym zdrowo sie nie odzywiala:p

z usg wyszlo ze jestem w 34 tyg ciazy :errr: i w tym tempie w ktorym nie zwalnia to moj malec w 38 tyg bedzie wazyl ponad 4 kg oO ale zaznaczyla ze termin porodu mi sie nie zmienia...ze to tylko maszyna

i naprawde dziewczyny boje sie o bezpieczenstwa malca i przez moje komlikacje z wypychaniem dzieci i na 98 % wybiore cc o czym rozmawialam z lekarka choc sie wacham...nie chcialam zadnego ciecia tam ehhhh:baffled: ale moze tak bedzie najrozsadniej:dry:

na dodatek musialam miec spotkanie z innym lekarzem i babeczka byla w ciazy:) w 35 tyg tyle ze powinnysmy sie miejscami zamienic co do wielkosci brzucha :szok::-D

smialam sie do niej ze za 2 tyg chce ja widziec na wizycie a ona ze moze nie dotrwa :laugh2:

Haha duży chłopiec to i jajka dorodne [emoji23][emoji85][emoji33] kurde, ja właśnie mysle, ze synek na następnej wizycie w 34 tygodniu mieć będzie te 2300max, a ty masz już teraz [emoji33] także wcale ci sie nie dziwię, że myślisz o cc... też bym przy takiej wadze to rozważała... chyba jednak bezpieczniej [emoji5] chyba że... akcja zacznie się w 36 skończonym czy 37, wtedy moze być 3,6kg czy 3,7... [emoji28] ale jak nie to tylko cięcie [emoji106]
 
Hej dziewczyny . Udało mi się Was doczytać. Tak czytam i myślę że mój gin nie podaje wielkości ani wagi małego , słyszałam od innych jego pacjentek że dopiero pod koniec :oo: Czytam Was na bieżąco mimo że czasem dłużej się nie udzielam:happy: Wgl jak tylko zaczęła się ta szkoła i to wszystko to chodze wiecznie zmęczona i niewyspana , a humorki mam takie że sama ze sobą ciężko wytrzymuje:baffled::confused2:
 
reklama
Dziękuję wam za wypowiedzi, zostaje przy swoim zdaniu, zdrowie i wygoda mojej córeczki jest dla mnie najwazniejsze więc będzie 3w1 ! Nie wiem z kąd ona ten pomysł wzieła i szczerze to się wkurzyłam, ciekawe co jeszcze wymyśli.
Ewela ja tez uwazam ze gondola to podstawa dla dziecka ja tez wozek 3w1 kupuje [emoji4][emoji4]
 
Do góry