reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Góraleczka ja nie używałam płynu do płukania, za to prasowałam z obu stron i ciuszki i pieluszki mięciutkie.

@springflower idź do rodzinnego, albo da Ci receptę albo skieruje do diabetologa.

Weronika00 macica rośnie i szyjka powoli się skraca.
Chodzi o to, aby szyjka za szybko się nie skracała.
Ja na początku miałam 6cm, teraz mam 4cm.

@maksimas bardzo się cieszę, że wyniki masz ok i córeczka zdrowo rośnie. Jeszcze ma czas się przekręcić.

Urs trzymam kciuki abyś wszystko ogarnęła w domu i nie zbankrutowała przy szaleństwie zakupowym.
Ja od 2 dni koszmary znów.
Już wolę jak nic mi się nie śni.
Miłej nocy
 
@maksimas a jak czujesz ruchy? W sensie wyżej czy niżej na brzuchu? Jest jeszcze trochę czasu na przekrecenie, nie ma co się nastawiac. Będzie dobrze, uszy do góry:)
No wlasnie mowie mojemu ginekologowi, ze ruchy nadal czuje ale ponizej pepka. I choc czuje ja dosc intensywnie, to nie pod reka. A on mi na to ze jest ulozona posladkami w dol. I dlatego te ruchy sa tak nisko. Ale wszystko jest ok, Wzrost i waga prawidlowo co do tyg ciazy. Powiedzial zebym sie nie stresowala. Nastepna wizyta 18 wrzesnia, jesli sie nie przekreci to wtedy bedziemy decydowac czy cesaraka czy porod posladkowy:sorry:
 
No wlasnie mowie mojemu ginekologowi, ze ruchy nadal czuje ale ponizej pepka. I choc czuje ja dosc intensywnie, to nie pod reka. A on mi na to ze jest ulozona posladkami w dol. I dlatego te ruchy sa tak nisko. Ale wszystko jest ok, Wzrost i waga prawidlowo co do tyg ciazy. Powiedzial zebym sie nie stresowala. Nastepna wizyta 18 wrzesnia, jesli sie nie przekreci to wtedy bedziemy decydowac czy cesaraka czy porod posladkowy:sorry:
Najważniejsze że zdrowo rośnie:) trzeba być dobrej mysli a już jak lekarz tak mówi to w ogole:) a który masz tydzień? W necie są jakieś triki 'wspomagajace' obrót, możesz poczytac i ocenić.
 
Tak się zaczęłam zastanawiać, jak oni tu w UK sprawdzają pod koniec ułożenie dziecka jak nie robią USG? Co jeśli nie będę wiedziała czy mała jest główką do dołu czy nie? Sprawdzą to "ręcznie"? @ONAONAONA, może Ty wiesz? [emoji848]
Mam kolezanka w UK. Rodzila kilka miesiecy temu. Nie miala koncowego skanu by sprawdzic ulozenie dzidziusia. Biedna meczyla sie 30 godz, zanim zrobili jej cesarke. Ponoc okazalo sie ze maluch byl ulozony poprzecznie i powinna od razu miec cc. Moze nie natrafila na dobry szpital, bo wiekszosc znajomych ktore rodzily w UK byly super zadowolone
 
Mam kolezanka w UK. Rodzila kilka miesiecy temu. Nie miala koncowego skanu by sprawdzic ulozenie dzidziusia. Biedna meczyla sie 30 godz, zanim zrobili jej cesarke. Ponoc okazalo sie ze maluch byl ulozony poprzecznie i powinna od razu miec cc. Moze nie natrafila na dobry szpital, bo wiekszosc znajomych ktore rodzily w UK byly super zadowolone
Ojej nie strasz [emoji54]
 
Ojej nie strasz [emoji54]
Moja szwagierka tez jest w ciazy, z drugim dzieckiem. Sa w Irlandi. Ponoc na wyspach nie masz za czesto skanu (tylko 3 razy). Ona poszla prywatnie by sprawdzic jak jest ulozone, a ta kolezanka nie. Mieszkalam w Londynie przez kilka lat i wszystkie te kolezanki co zaciazyly, szly prywatnie w 3 trymestrze. Lepiej byc pewnym. Przeraszam jesli Cie przestraszylam, na prawde nie mialam takiego zamiaru. Ale te 3 USG w czasie calej ciazy, to stanowczo za malo.....Ja mam co kazda wizyte
 
Tak się zaczęłam zastanawiać, jak oni tu w UK sprawdzają pod koniec ułożenie dziecka jak nie robią USG? Co jeśli nie będę wiedziała czy mała jest główką do dołu czy nie? Sprawdzą to "ręcznie"? @ONAONAONA, może Ty wiesz? [emoji848]

Położna zna się jak nikt inny by sprawdzić ręcznie . Tak miałam Z córką
 
reklama
Moja szwagierka tez jest w ciazy, z drugim dzieckiem. Sa w Irlandi. Ponoc na wyspach nie masz za czesto skanu (tylko 3 razy). Ona poszla prywatnie by sprawdzic jak jest ulozone, a ta kolezanka nie. Mieszkalam w Londynie przez kilka lat i wszystkie te kolezanki co zaciazyly, szly prywatnie w 3 trymestrze. Lepiej byc pewnym. Przeraszam jesli Cie przestraszylam, na prawde nie mialam takiego zamiaru. Ale te 3 USG w czasie calej ciazy, to stanowczo za malo.....Ja mam co kazda wizyte

Co wizytę ale prywatnie . W Pl prywatnie też miałam czesciej:)
AAtu Nib są 2 nie 3 ale może zależy gdzie . U mnie teraz wyjdzie już 5

Wszystkie moje znajome szły tym systemem i nie znam żadnej która byłaby prywatnie na dodatkowym scanie:) ale znam takie które miały dużo więcej Scanow z jakiś tam powodów wlasnie

Normalnie az trudno uwierzyć że nie rozpoznali że dziecko jest poprzecznie ułożone oO ale już mnie nic nie zdziwi na tym padole
 
Ostatnia edycja:
Do góry