reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

No to miałam przygodę na krzywej. Pół godziny przed 3 kłuciem zobaczyłam mroczki przed oczami. Poszłam do pielęgniarki i ta mi udostępniła leżanke. Po jakiś 15 minutach już było ok ale musiałam zadzwonić do mamy żeby po mnie przyjechała bo bez tego nie chcieli mnie z gabinetu wypuścić :blink:. Także dalej siedzę w Medicover i czekam na obstawę :sorry2:
 
reklama
To lepiej leż.
Ja mam u siebie przy łóżku centrum dowodzenia: pilot, komórka, sok, woda, gazety, książki, listy.
Czasem organizm mówi stop.
Liczę na to, że będę mogła po wizycie posiedzieć, bo nie umiem na leżąco robić na drutach.
Mnie na początku było ciężko. Prosto z pracy, ze spacerów jazdy na rowerze położyć się, ale to dla dobra dziecka.
Masz wybrane imię dla córeczki?
ja staram się nie leżeć w łóżku, w którym śpię, żeby źle mi się nie kojarzyło ;) ja tak samo mam wszędzie wszystko porozkładane, tylko mąż mi donosi przed wyjściem do pracy :D oczywiście lista filmów do obejrzenia zrobiona i sukcesywnie ją zmniejszam.
Będzie Zosia <3 w Warszawie niestety hit, ale kocham te stare imiona :)
 
@mayfly też że stolicy jesteś? Sporo nas. W pierwszej ciąży z całego forum byłam tylko ja z wawki:p
Tak, leżę w tych pięknych, powojennych, rozgrzanych do czerwoności murach i słucham wiertarki za oknem, dopiero teraz dostrzegam w pełni uroki Warszawy :biggrin2: a tak serio, to mam pytanie do dziewuszek ze stolicy: czy macie już jakąś przychodnię na oku, do której chcecie zapisać dziecko? albo już w jakiejś jesteście zapisane i możecie polecić lekarza?? Oczywiście chodzi mi o publiczną placówkę:)
 
Hejoooo, my po kolejnym cudownym weekendzie kempingowym. Powiem Wam, ze taki substytut urlopu calkiem mi odpowiada. Wyjezdzamy w sobote wczesnie rano. Na miejscu znajdujemy jakies przyjemne miejsce na sniadanko, pozniej rozstawiamy namioty i ruszamy nad morze, albo w gory. W ten weekend bylismy w dosc popularnym miejscu, ale i tak nie bylo zbyt tloczno mimo, ze pogoda ekstra pod 30 stopni. Niedziela mija zawsze leniwie i wypoczynkowo, a do domu wracamy ok 20-21. Jak dla mnie bomba. Nawet znalazlam sposob na wygodne siedzenie w aucie, takze lux.
Mam teraz 3 dni wolnego, wiec moze troszke poplanuje, bo jeszcze chwila i czas sie skonczy ;)

@mayfly witaj :) a masz jakies inne objawy oprocz szyjki skracajacej ?? Jakies skurcze, plamienia ?? Domyslam sie, ze nie jest latwo tak z dnia na dzien z aktywnego zycia przejsc w tryb lezacy, no i tam pogoda w PL zdecydowanie nie ulatwia sprawy. Ale jak mus to mus, nie poradzisz.

@karmal to masz idealne zajecie na 2h oczekiwania ;) urlop sie udal ??

@Dita_333 nie wiem skad mayfly ma takie info, ale chyba cos w tych dwoch godzinach jest, bo u nas no nie pobiera sie krwi po godzinie. Jest tylko na czczo i po 2 godzinach. Takze moze faktucznie ten wynik po godzinie nie jest tak istotny, ale nie znam zadnych medycznych wytycznych na ten temat.

Aaaa wlasnie, powiedzcie mi mamki, bo ja nie pamietam. W ktorym tygodniu ciazy lekarz w PL zleca badanie na GBS ?? Tutaj nie robia tego badania, nie ma go w wytycznych, ale moge zamowic zestaw do domu i wyslac do badania, albo wspomne poloznej ze mialam ten wynik pozytywny w pierwszej ciazy i moze mnie skieruje. Choc to bedzie klamstewko, ale przynajmniej nie bedzie trzeba pamietac o zrobienu tego na wlasna reke.

@the_flower a smarowalas sie od poczatku ciazy, czy raczej nie ?? Wiem, ze rozstepy to bardziej genetyka niz mazidla, ale wlasnie na swedzenie mi bardzo pomaga olejek Bio oil i poki co mam jednego rozstepa, ale on sie zrobilby tak czy siak bo blizna po wyrostku ma zrosty i skora jest tam bardzo slabo elastyczna.

Niestety wcześniej się nie smarowalam, dopiero jak zaczęło mnie swedziec. A to chyba za późno. W pierwszej ciąży nie miałam rozstępów, a teraz na brzuchu i po wewnętrznej stronie ud.
 
Niestety wcześniej się nie smarowalam, dopiero jak zaczęło mnie swedziec. A to chyba za późno. W pierwszej ciąży nie miałam rozstępów, a teraz na brzuchu i po wewnętrznej stronie ud.

Polecam, dziala tez na zmniejszenie juz istniejacych

814D10C1-130B-476E-8C3E-96DFF24DFB38.jpeg
 

Załączniki

  • 814D10C1-130B-476E-8C3E-96DFF24DFB38.jpeg
    814D10C1-130B-476E-8C3E-96DFF24DFB38.jpeg
    846,8 KB · Wyświetleń: 270
Zmierzyłam obwód brzucha w pępku. 86cm:szok: przybyło tylko 25cm:szok: jak zacznie porządnie rosnąć pod koniec, to chyba się porwie :-D ciekawe, pewnie wieczorem będzie z 10 cm więcej.
Tez się właśnie mierzyłam, u mnie 88cm obwód brzucha i 90 w biodrach [emoji3]
ja staram się nie leżeć w łóżku, w którym śpię, żeby źle mi się nie kojarzyło ;) ja tak samo mam wszędzie wszystko porozkładane, tylko mąż mi donosi przed wyjściem do pracy :D oczywiście lista filmów do obejrzenia zrobiona i sukcesywnie ją zmniejszam.
Będzie Zosia <3 w Warszawie niestety hit, ale kocham te stare imiona :)
U nas tez Zosia [emoji7]
No to miałam przygodę na krzywej. Pół godziny przed 3 kłuciem zobaczyłam mroczki przed oczami. Poszłam do pielęgniarki i ta mi udostępniła leżanke. Po jakiś 15 minutach już było ok ale musiałam zadzwonić do mamy żeby po mnie przyjechała bo bez tego nie chcieli mnie z gabinetu wypuścić :blink:. Także dalej siedzę w Medicover i czekam na obstawę :sorry2:
Oj współczuję tej przygody. Dobrze, że mama mogła po Ciebie przyjechać.
 
reklama
Do góry