reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja ważyłam się w niedzelę to dalej niecałe 4kg na plusie. Zobaczę co będzie w czwartek na wizycie :)



Nie tak łatwo... Na wtorki umawiam się na godzinę konkretną, najlepiej dwa tygodnie przed, a z reguły z wizyty na wizytę. Ale teraz jak odwołam to pójdę w czwartek, jak przyjmuje bez umówionych godzin, tylko kolejności przyjścia...I mogę czekać bardzo długo, albo mieć szczęście i będzie mało kobietek :)
Śpię na lewym, prawym boku, nawet na brzuchu jeszcze z podwiniętą nogą, żeby go nie ugniatać...Nie za bardzo mam na to wpływ :D Chyba, że młody ze złości tak mnie kopie, że się budzę i zmieniam pozycję :tak:



Pisała na forum nerwica i jakichś poradach w środę i w niedzielę, wiec żyje :) Tylko u nas się nie odzywa... :sorry:



Hahaha Ale agentka z ciebie! Zgłodniałaś już o 6?????:laugh2: Ja wstaję w okolicy 6, a jem śniadanie w pracy około 9 :) Jak bardzo jestem głodna to między 8 a 9, ale z reguły kolacja trzyma mnie tak do 9 właśnie :) bez ciąży potrafiłam zjeść o 10 dopiero :rolleyes2: Nie ma czym się chwalić, głupi nawyk i teraz już jak wrócę po macierzyńskim do pracy, będę jeść wcześniej, właśnie 9 i wcześniej :happy:




Widzisz to jakaś ślepa jestem :) Bo nie widzę, że po 2h powinien być niższy od tego wyniki po 1h od podania glukozy..Widzę tylko normy, że po godz.do 180, a po dwóch do 153 [emoji14] Nie wiem gdzie to czytasz dalej :cool2:
Moja szyjka ma 3,40cm jakoś tak... I na razie nic lekarz nie mówił, że źle... Ale jest na jednym poziomie, to pewnie ma znaczenie. I tez mi twardnieje brzuch, ale nic nie łykam. No-spy ani razu, myślałam bardziej o magnezie w razie Wu.. Dziewczyny tu na forum miały niezbyt pochlebne opinie o tej no-spie.... No ale jak lekarz kazał :tak:


@samsungmonika
Też sobie rodzina wybrała czas na odwiedziny... :o Do ciężarnej, żeby koło nich skakała... Może na obiad niech chodzą do baru mlecznego albo restauracji? I sprzątają po sobie, żeby ci nie dokładać...W końcu to rodzina :tak:

@Płomyk*
A może po prostu byłaś bardzo szczuplutka i z wiekiem nabrałaś wagi? Ale w dalszym ciągu jesteś szczupła? Z tego co kojarzę to ty wagę masz w normie.... ;)
To i tak długo wytrzymałam od 3 do 6, bo zawsze jem po przebudzeniu, chyba że morfologia ale wtedy uklucie i można zjeść śniadanie, a tak to jeszcze 2 h krzywej. Chyba za bardzo się nakreciłam. Jutro gdyby była powtórka z rozrywki to jadę do labo przy szpitalu, tam czynne jest cała dobę.

Ciekawa jestem jak to jest z tą szyjka, u nas tego pilnują, badają na każdej wizycie a za granicą bez wyraźnych wskazań ich to nie interesuje... [emoji848]
 
reklama
@mayfly Mama nie miała rozstępów w żadnej ciąży, wiec liczę że mnie to ominie. Smaruję się oliwką.

@Płomyk* może tak poprostu musisz przybrać, bo organizm tego potrzebuje??? Kolegi żona w ciąży przytyła 20kg, w miesiąc po porodzie prawie cała jej waga zniknęła, a wcale nie ćwiczyła.

@Dita333 jedź nad to morze i odpoczywaj, na bank jest wszystko ok.
Zazdroszczę tak łatwych zmian terminów wizyt [emoji16] u mojej Pani Doktor zawsze jest komplet i tak z dnia na dzień nie da się wizyty przełożyć, mimo że prywatnie. Niby wszystko na godzinę, ale zawsze jest jakaś obsuwa.

@Weronikakrz u nas mają dopiero od dzisiaj być znowu upały. Ostatnie dwa dni były przyjemne, chłodny wiatr i między 25-28 stopni a w nocy po 15, dzisiaj to chyba z 10 było [emoji23] a od dzisiaj znowu 30kilka stopni.

Co do spania, śpicie tylko na lewym boku? Miejskie ciężko rak wytrzymać i śpię też na prawym [emoji17] nie mogę jakoś się przestawić, a staram się bardzooooo....
Ja dziś prawie cały czas na prawym . Jest mi tak wygodnie i jak mała w brzuszku nie protestuje to tak śpię puki mogę.
 
To i tak długo wytrzymałam od 3 do 6, bo zawsze jem po przebudzeniu, chyba że morfologia ale wtedy uklucie i można zjeść śniadanie, a tak to jeszcze 2 h krzywej. Chyba za bardzo się nakreciłam. Jutro gdyby była powtórka z rozrywki to jadę do labo przy szpitalu, tam czynne jest cała dobę.

Ciekawa jestem jak to jest z tą szyjka, u nas tego pilnują, badają na każdej wizycie a za granicą bez wyraźnych wskazań ich to nie interesuje... [emoji848]

Powiem Ci, ze tez sie nad tym zastanawiam. Mam porownanie, bo pierwsza ciaza w PL, a teraz UK i jest zupelnie inaczej. Tutaj np bardzo duzo wage przywiazuje sie do ruchow dziecka. Za to badan dopochwowych w ogole sie nie robi. Zawsze kazdy powtarza, ze jak tylko przestaje sie czuc dzidzia to nalezy natychmiast sie stawic do szpitala, nie czekac co przyniesie kolejny dzien. Natomiast jesli ciaze sa zagrozone, albo kobiety po stratach to zupelnie inaczej to wyglada. Mam dwie znajome, ktore urodzily w 24tc. z roznych powodow, ale dzieciaczki przezyly i sa okazami zdrowia i maja juz po 8 lat. Jakis powod tych roznic musi byc, ale jaki... hmmm...
 
@mayfly troszkę mnie zdziwiłaś z tą szyjką.
W 8tc miałam 6cm, w 20tc 4,1cm ale mój gin powiedział, że w miarę wzrostu macicy może się szyjka troszkę skracać.
Aby tylko nie nastąpiło to za szybko.
Miałaś jakieś inne objawy?

@Fili fajnie spędzacie letni czas :)

@ONAONAONA aż się musiałam zmierzyć i u mnie w pępku 106cm ale np biodra 122cm.
Ty się wkurzasz że odstaje Ci tylko ten brzuch a u mnie ludzie nie widzą brzucha, bo w biodrach młody siedzi.
Nawet mąż mnie dołuje, jaki mam mały brzuch.
Co do bioder to mi się rozeszły i jak zmieniam pozycję to mi cpykają, aż słychać.

Mnie napierdziela dół brzucha i leżę.
Dziś dzieci z gór zadzwoniły i mało się nie poryczałam(ach te hormony).

Co do rozstępów to najbardziej w 1 ciąży mi popękała skóra.
Teraz swędzi skóra na brzuchu i plecach??!
Ale mam tylko białe dawne paski tygrysa [emoji14]
 
Hej mamuski
Za tydzien mam uzg i zastanawiam sie czy nie poprosic o zbadanie szyjki macicy bo nie co dziennie ale co jakis czas boli mnie szyjka jak bym sex godzinami uprawiala... mialam w zeszlym tygodniu we wtorek robione polowkowe i wszystko bylo ok prucz tego ze male rozni sie o 2 tygodnie miedzy om a uzg. Moze i sie do porodu szykuje sama juz niewiem...
Przy połówkowym na koniec miałam dopochwowo usg mierzoną szyjkę.

Teraz mnie kłuje jak szyjka albo jakiś stan zapalny albo co.
Ostatnio na fotelu sprawdzał, czy zamknięta.
Mój gin teraz na pewno na fotel zaprosi tym bardziej, że miałam to plamienie a potem pewnie zmierzy na usg dopochwowym, ile ma.

Jak coś Cię niepokoi to jasne, żeby lekarz lepiej sprawdził.
 
@Płomyk*
A może po prostu byłaś bardzo szczuplutka i z wiekiem nabrałaś wagi? Ale w dalszym ciągu jesteś szczupła? Z tego co kojarzę to ty wagę masz w normie.... ;)
No gruba nie byłam haha
51kg 168cm i nic nie dało się zrobić. Myślałam po ciąży zostawić sobie 5kg ale zostało więcej i jeszcze później waga zaczęła rosnąć. Teraz na starcie miała +15 dla tego jeszcze przed ciążą ograniczyła cukier a tu taki coś...

Nie udało mi się dodzwonić do przychodni przyszpitalnej ale w medicoverze może coś uda się załatwić na szybko. No i oczywiście znowu się dowiedziałam że to tylko o 1 przekroczona norma... Ja już nie wiem... Każdy co innego mowi

A z tym spaniem na boku to jakoś lepiej mi na prawym... Nawet jak uda mi się zasnąć na lewym to budzę się na prawym. Pewnie przez problem z lewym uchem. Źle mi się na nim lezy

To i tak długo wytrzymałam od 3 do 6, bo zawsze jem po przebudzeniu, chyba że morfologia ale wtedy uklucie i można zjeść śniadanie, a tak to jeszcze 2 h krzywej. Chyba za bardzo się nakreciłam. Jutro gdyby była powtórka z rozrywki to jadę do labo przy szpitalu, tam czynne jest cała dobę.

Ciekawa jestem jak to jest z tą szyjka, u nas tego pilnują, badają na każdej wizycie a za granicą bez wyraźnych wskazań ich to nie interesuje... [emoji848]
Mi nowy lekarz jeszcze ani razu nie badał szyjki tylko tak tępo wypisuje recepty po tamtej przygodzie z IP

A wczoraj się mierzylam i mialam wieczorem 100 obwodu... To kto ma mały brzuch :p
 
@majacyr poza niebolesnymi skurczami macicy 3-4 razy dziennie (czasem w ogóle) od ok 20 tygodnia ciąży nic mi nie doskwierało. Co prawda nie oszczędzałam się zbytnio a dzień przed badaniem byłam w sumie jakieś 8-9 godzin w drodze, oczywiście z przerwami, ale nie na leżenie... i podejrzewam, że to i jej parcie główką na szyjkę było decydujące niestety:( ale teraz można tylko gdybać, mądry człowiek po szkodzie. Dobrze, że nic więcej się nie wydarzyło.
A moja szyjka ma 3 cm, więc już podobno w dolnej granicy normy ciążowej, Ty masz jeszcze dłuugą ;) a no i lekarz sam powiedział, że to raczej zapobiegawczo, dlatego nie dostałam żadnych cięższych leków, tylko zalecone jak najwięcej leżeć, żeby nie było na nią nacisku.
 
reklama
@majacyr poza niebolesnymi skurczami macicy 3-4 razy dziennie (czasem w ogóle) od ok 20 tygodnia ciąży nic mi nie doskwierało. Co prawda nie oszczędzałam się zbytnio a dzień przed badaniem byłam w sumie jakieś 8-9 godzin w drodze, oczywiście z przerwami, ale nie na leżenie... i podejrzewam, że to i jej parcie główką na szyjkę było decydujące niestety:( ale teraz można tylko gdybać, mądry człowiek po szkodzie. Dobrze, że nic więcej się nie wydarzyło.
A moja szyjka ma 3 cm, więc już podobno w dolnej granicy normy ciążowej, Ty masz jeszcze dłuugą ;) a no i lekarz sam powiedział, że to raczej zapobiegawczo, dlatego nie dostałam żadnych cięższych leków, tylko zalecone jak najwięcej leżeć, żeby nie było na nią nacisku.
To lepiej leż.
Ja mam u siebie przy łóżku centrum dowodzenia: pilot, komórka, sok, woda, gazety, książki, listy.
Czasem organizm mówi stop.
Liczę na to, że będę mogła po wizycie posiedzieć, bo nie umiem na leżąco robić na drutach.
Mnie na początku było ciężko. Prosto z pracy, ze spacerów jazdy na rowerze położyć się, ale to dla dobra dziecka.
Masz wybrane imię dla córeczki?
 
Do góry