reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hejoooo, my po kolejnym cudownym weekendzie kempingowym. Powiem Wam, ze taki substytut urlopu calkiem mi odpowiada. Wyjezdzamy w sobote wczesnie rano. Na miejscu znajdujemy jakies przyjemne miejsce na sniadanko, pozniej rozstawiamy namioty i ruszamy nad morze, albo w gory. W ten weekend bylismy w dosc popularnym miejscu, ale i tak nie bylo zbyt tloczno mimo, ze pogoda ekstra pod 30 stopni. Niedziela mija zawsze leniwie i wypoczynkowo, a do domu wracamy ok 20-21. Jak dla mnie bomba. Nawet znalazlam sposob na wygodne siedzenie w aucie, takze lux.
Mam teraz 3 dni wolnego, wiec moze troszke poplanuje, bo jeszcze chwila i czas sie skonczy ;)

@mayfly witaj :) a masz jakies inne objawy oprocz szyjki skracajacej ?? Jakies skurcze, plamienia ?? Domyslam sie, ze nie jest latwo tak z dnia na dzien z aktywnego zycia przejsc w tryb lezacy, no i tam pogoda w PL zdecydowanie nie ulatwia sprawy. Ale jak mus to mus, nie poradzisz.

@karmal to masz idealne zajecie na 2h oczekiwania ;) urlop sie udal ??

@Dita_333 nie wiem skad mayfly ma takie info, ale chyba cos w tych dwoch godzinach jest, bo u nas no nie pobiera sie krwi po godzinie. Jest tylko na czczo i po 2 godzinach. Takze moze faktucznie ten wynik po godzinie nie jest tak istotny, ale nie znam zadnych medycznych wytycznych na ten temat.

Aaaa wlasnie, powiedzcie mi mamki, bo ja nie pamietam. W ktorym tygodniu ciazy lekarz w PL zleca badanie na GBS ?? Tutaj nie robia tego badania, nie ma go w wytycznych, ale moge zamowic zestaw do domu i wyslac do badania, albo wspomne poloznej ze mialam ten wynik pozytywny w pierwszej ciazy i moze mnie skieruje. Choc to bedzie klamstewko, ale przynajmniej nie bedzie trzeba pamietac o zrobienu tego na wlasna reke.

@the_flower a smarowalas sie od poczatku ciazy, czy raczej nie ?? Wiem, ze rozstepy to bardziej genetyka niz mazidla, ale wlasnie na swedzenie mi bardzo pomaga olejek Bio oil i poki co mam jednego rozstepa, ale on sie zrobilby tak czy siak bo blizna po wyrostku ma zrosty i skora jest tam bardzo slabo elastyczna.
 
reklama
Zdrówka dla Antosia!



Ależ jak widziałam na fotce to przytyłas w normie także powinno być dobrze i nie przejmuj się tak ciałem .. ja wiem ze super mieć gładką skórę jak z Okładki czy też jędrna jak pupa niemowlaka.ale wiek rzadzi się swoim prawem. Zawsze można wspomóc urodę regularnym uprawianiem sportu, zdrowym odżywianiem ale o tym będziemy myśleć po porodzie . Jedz zdrowo a damy radę:)

Co do córki to ty jesteś w stanie z nią chociażby na zakupy jechać??? Co to znaczy że zachowuje się jak tornado? Ma uczulenie na samochód? Czy po prostu nauczyła się wymuszac histeria ?


Czym Ty się martwisz ja w obwodzie największej części brzucha mam 114 cm !!! To jest dopiero sytuacja ... A tam Twoje 103 to nic :)[/QUOTE]

Hihihi no tak tyle że trudno będzie mi funkcjonować bo tu mi nie chodzi o wielkość a o sam fakt że brzuch idzie do przodu .także będę tyczka podpierać za niedługo hahahahha
No i co do kręgosłupa...ciężar inaczej się rozkłada jak u kobiety która się robi cała okrągła i brzuch ginie w biodrach
No nic kochana przetrwam!!!


Dziewczyny kciuki za dzisiejsze wizyty, czekamy na info po :)
Miłego dnia życzę :)

Ja jak pisałam w sobotę wybieram się nad morze na 5 dni...Mam nadzieję,że upałów nie będzie, tak 22-24 max :) I tak dla mnie to ciepło ;) Także wizytę wtorkową muszę odwołać i pójdę chyba w ten czwartek, przed wyjazdem.... Żeby mnie sprawdził, choć dopiero miną dwa tygodnie...Ale będę czuła się spokojniejsza :) Minusem jest to, ze będę musiała może czekać, we wtorki przyjmuje na godziny,a w czwartki kto przyjdzie pierwszy :o:) Ale warto poczekać na podgląd synka...:p No i może nie będzie kolejki, wakacje, termin urlopowy...może akurat :)


Aha, któraś się pytała czy jak swędzi to robią się rozstępy...niekoniecznie!:laugh2:
MI w 1.ciąży urósł szybko brzuch z dnia na dzień, bo długo, długo był malutki, a jak wyskoczył to hoho...i swędział... Nawilżałam i nie mam ani jednego rozstępu po 1.ciąży. Teraz też czasami zaswędzi...koło pępka najczęściej, to smaruję i wierzę, że będzie ok. Na razie nic nie widzę, żeby się robiło... ;)
Udanego wypoczynku kochana:):):):) i napewno jest wszystko wporzadku także teges.



Powodzenia na wizytach u nas dzis ma byc 37 stopni juz idzie ducha wyzionac przez te upaly
Ciezko mi bylo wczoraj zasnac tak mnie mala uciska z prawej strony naciska chyba na jakis nerw i jak leze na plecach to mi noga dretwieje i ruszyc sie niemoge
Dziewczyny ile juz macie na plusie u mnie 8 kg jeszcze 4 i bedzie 100 kg[emoji24][emoji24]

Ja mam 72kg (172cm) a miałam 65 także plus 7

@mayfly Mama nie miała rozstępów w żadnej ciąży, wiec liczę że mnie to ominie. Smaruję się oliwką.

@Płomyk* może tak poprostu musisz przybrać, bo organizm tego potrzebuje??? Kolegi żona w ciąży przytyła 20kg, w miesiąc po porodzie prawie cała jej waga zniknęła, a wcale nie ćwiczyła.

@Dita333 jedź nad to morze i odpoczywaj, na bank jest wszystko ok.
Zazdroszczę tak łatwych zmian terminów wizyt [emoji16] u mojej Pani Doktor zawsze jest komplet i tak z dnia na dzień nie da się wizyty przełożyć, mimo że prywatnie. Niby wszystko na godzinę, ale zawsze jest jakaś obsuwa.

@Weronikakrz u nas mają dopiero od dzisiaj być znowu upały. Ostatnie dwa dni były przyjemne, chłodny wiatr i między 25-28 stopni a w nocy po 15, dzisiaj to chyba z 10 było [emoji23] a od dzisiaj znowu 30kilka stopni.

Co do spania, śpicie tylko na lewym boku? Miejskie ciężko rak wytrzymać i śpię też na prawym [emoji17] nie mogę jakoś się przestawić, a staram się bardzooooo....


We wszystkich ciążach śpię lewy prawy na zmiane. Nie daje rady spać na plecach . chyba że na siedząco tak mnie to wszystko uciska że oddychać się nie da
Napewno jest lepiej na lewym boku jeśli chodzi o żołądek ..to mam sprawdzone i inne czynniki pewnie też ale nie zaszkodziło moim dzieciom spanie na prawym boku rowniez

Mój mózg zakodował swędzenie szczypanie = rozstęp ale każdy ma po 'swojemu' także swędzenie nie musi skończyć się rozstępami ... Muszę się jeszcze więcej smarowac wrrrrrrr


W ogole wczOraj mi młoda płakała że ja nie lecę z nimi i mnie przytulalA..:( było mi tak smutno..a dziś jak ich odwiozlam na lotnisko i się poryczalam jadąc spowrotem...siedzę i ryczę jak dziecko
3 dni będę sama:(:(:(
Kochanie moje mi zrobił zakupy na te dni abym nie musiała nic kupować. Kupił mi gotowa lasagne hehe. ..zrobił Ala bigosik z młodej kapusty wczoraj bym miała do ziemniaczkow.. ( muszę poporcjowac i zamrozic) no i co ... Pozostaje mi czekać..dobrze że mam psy ...leżą koło mnie i tak raźniej ..
Mam też ciuszki pozNoszone i będę segregować a co do samopoczucia to czuję się bardzo dobrze. Nic nie pobolewan..mały wariuje ..także byłam przepracowana jednak:( plamienia już nie mam . Jest cZysciutko
Ale spacer nadal mnie wykańcza ....

I już 3 noc że w nocy siusiu nie wstaje...pewnie wina tego że jesCW o 23 robię siusiu hehe bo nie spie

Majacyr mam nadzieję że u Ciebie równie dobrze!

Witam nowa koleżanke:)
 
Hejoooo, my po kolejnym cudownym weekendzie kempingowym. Powiem Wam, ze taki substytut urlopu calkiem mi odpowiada. Wyjezdzamy w sobote wczesnie rano. Na miejscu znajdujemy jakies przyjemne miejsce na sniadanko, pozniej rozstawiamy namioty i ruszamy nad morze, albo w gory. W ten weekend bylismy w dosc popularnym miejscu, ale i tak nie bylo zbyt tloczno mimo, ze pogoda ekstra pod 30 stopni. Niedziela mija zawsze leniwie i wypoczynkowo, a do domu wracamy ok 20-21. Jak dla mnie bomba. Nawet znalazlam sposob na wygodne siedzenie w aucie, takze lux.
Mam teraz 3 dni wolnego, wiec moze troszke poplanuje, bo jeszcze chwila i czas sie skonczy ;)

@mayfly witaj :) a masz jakies inne objawy oprocz szyjki skracajacej ?? Jakies skurcze, plamienia ?? Domyslam sie, ze nie jest latwo tak z dnia na dzien z aktywnego zycia przejsc w tryb lezacy, no i tam pogoda w PL zdecydowanie nie ulatwia sprawy. Ale jak mus to mus, nie poradzisz.

@karmal to masz idealne zajecie na 2h oczekiwania ;) urlop sie udal ??

@Dita_333 nie wiem skad mayfly ma takie info, ale chyba cos w tych dwoch godzinach jest, bo u nas no nie pobiera sie krwi po godzinie. Jest tylko na czczo i po 2 godzinach. Takze moze faktucznie ten wynik po godzinie nie jest tak istotny, ale nie znam zadnych medycznych wytycznych na ten temat.

Aaaa wlasnie, powiedzcie mi mamki, bo ja nie pamietam. W ktorym tygodniu ciazy lekarz w PL zleca badanie na GBS ?? Tutaj nie robia tego badania, nie ma go w wytycznych, ale moge zamowic zestaw do domu i wyslac do badania, albo wspomne poloznej ze mialam ten wynik pozytywny w pierwszej ciazy i moze mnie skieruje. Choc to bedzie klamstewko, ale przynajmniej nie bedzie trzeba pamietac o zrobienu tego na wlasna reke.

@the_flower a smarowalas sie od poczatku ciazy, czy raczej nie ?? Wiem, ze rozstepy to bardziej genetyka niz mazidla, ale wlasnie na swedzenie mi bardzo pomaga olejek Bio oil i poki co mam jednego rozstepa, ale on sie zrobilby tak czy siak bo blizna po wyrostku ma zrosty i skora jest tam bardzo slabo elastyczna.
Udał się tylko szkoda że tak szybko minął
 
@FiLi88 nie mam żadnego krwawienia, plamienia, szyjka zamknięta. Pewnie chodzi bardziej o te spięcia macicy (3-4 razy dziennie), które najpewniej są skurczami Braxtona-Hicksa, ale widać u mnie skracają szyjkę. Albo malutka naciskała główką i skróciła :( w każdym razie muszę leżeć jeszcze 3 tygodnie, a potem czekać na kolejną decyzję ;)
 
Powodzenia na wizytach u nas dzis ma byc 37 stopni juz idzie ducha wyzionac przez te upaly
Ciezko mi bylo wczoraj zasnac tak mnie mala uciska z prawej strony naciska chyba na jakis nerw i jak leze na plecach to mi noga dretwieje i ruszyc sie niemoge
Dziewczyny ile juz macie na plusie u mnie 8 kg jeszcze 4 i bedzie 100 kg[emoji24][emoji24]

Ja ważyłam się w niedzelę to dalej niecałe 4kg na plusie. Zobaczę co będzie w czwartek na wizycie :)

@mayfly Mama nie miała rozstępów w żadnej ciąży, wiec liczę że mnie to ominie. Smaruję się oliwką.

@Płomyk* może tak poprostu musisz przybrać, bo organizm tego potrzebuje??? Kolegi żona w ciąży przytyła 20kg, w miesiąc po porodzie prawie cała jej waga zniknęła, a wcale nie ćwiczyła.

@Dita333 jedź nad to morze i odpoczywaj, na bank jest wszystko ok.
Zazdroszczę tak łatwych zmian terminów wizyt [emoji16] u mojej Pani Doktor zawsze jest komplet i tak z dnia na dzień nie da się wizyty przełożyć, mimo że prywatnie. Niby wszystko na godzinę, ale zawsze jest jakaś obsuwa.

@Weronikakrz u nas mają dopiero od dzisiaj być znowu upały. Ostatnie dwa dni były przyjemne, chłodny wiatr i między 25-28 stopni a w nocy po 15, dzisiaj to chyba z 10 było [emoji23] a od dzisiaj znowu 30kilka stopni.

Co do spania, śpicie tylko na lewym boku? Miejskie ciężko rak wytrzymać i śpię też na prawym [emoji17] nie mogę jakoś się przestawić, a staram się bardzooooo....

Nie tak łatwo... Na wtorki umawiam się na godzinę konkretną, najlepiej dwa tygodnie przed, a z reguły z wizyty na wizytę. Ale teraz jak odwołam to pójdę w czwartek, jak przyjmuje bez umówionych godzin, tylko kolejności przyjścia...I mogę czekać bardzo długo, albo mieć szczęście i będzie mało kobietek :)
Śpię na lewym, prawym boku, nawet na brzuchu jeszcze z podwiniętą nogą, żeby go nie ugniatać...Nie za bardzo mam na to wpływ :D Chyba, że młody ze złości tak mnie kopie, że się budzę i zmieniam pozycję :tak:

Dziewczyny co sie dzieje z Roksi98 nieodzywa sie dlugo

Pisała na forum nerwica i jakichś poradach w środę i w niedzielę, wiec żyje :) Tylko u nas się nie odzywa... :sorry:

Hej[emoji6]
Witam nowa koleżankę [emoji4]
Ja dzisiaj miałam iść na krzywą i morfologie plus mocz, ale oczywiście zaczęło mi się już to śnić i od 3 nie śpię [emoji24] diagnostyka czynna od 7 a ja skapitulowałam o 6 i zjadłam śniadanie, bo już głodna się zrobiłam i w ogóle mam nerwy na siebie[emoji37] jutro mam wizytę i chciałam iść na spokojnie z wynikami a tu trzeba będzie rano lecieć na badania. A jeżeli chodzi o próbkę moczu to powinna być to pierwsza po przebudzeniu? Bo dziś było siusiu o 3 i nie łapałam bo myslałam że jeszcze usne i złapie coś przed wyjściem do albo. Rozwalił mi to cały dzień, bo już chciałam mieć z głowy to chyba kara za to że tak to przekładałam[emoji20]

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty[emoji4]

Hahaha Ale agentka z ciebie! Zgłodniałaś już o 6?????:laugh2: Ja wstaję w okolicy 6, a jem śniadanie w pracy około 9 :) Jak bardzo jestem głodna to między 8 a 9, ale z reguły kolacja trzyma mnie tak do 9 właśnie :) bez ciąży potrafiłam zjeść o 10 dopiero :rolleyes2: Nie ma czym się chwalić, głupi nawyk i teraz już jak wrócę po macierzyńskim do pracy, będę jeść wcześniej, właśnie 9 i wcześniej :happy:


Dita_333 napisałam, że wynik po 2h powinien być niższy od wyniku po 1 h od podania glukozy, więc tak, jak pokazują normy pod tym fajnym wykresem, który wrzuciłaś ;) a lekarz opisał hipoglikemię poposiłkową, która co prawda cukrzycą nie jest, ale przy pierwszym wyniku 94 to u nas w poradni diabetologicznej dla kobiet w ciąży już zalecają dietę (trochę nudną ale za to całkiem smaczną i można przy niej, bez zmartwień o rozwój dziecka, schudnąć parę kilo, więc same plusy ;) )

Dziękuję za wpisanie do tabeli ;*

Szyjka skróciła się od początku ciąży z 4 cm do 3 cm. Wiem, że 3cm to nie tragedia, ale może tak szybki postęp go zaniepokoił :szok:. Mam zapisaną luteinę i no-spę, jeśli zacznę czuć mocniejsze twardnienie brzucha.

U mnie 6-7 kg do przodu, z czego 4 kg przybrałam w pierwszym trymestrze, bo jadłam co chciałam. Teraz leżę, więc większą uwagę przykładam do tego co jem, słodycze i słone przekąski poszły w odstawkę, resztę jem normalnie i od ponad tygodnia nie przybyło nawet pół kilo na wadze, a to chyba też nie za dobrze :(

Widzisz to jakaś ślepa jestem :) Bo nie widzę, że po 2h powinien być niższy od tego wyniki po 1h od podania glukozy..Widzę tylko normy, że po godz.do 180, a po dwóch do 153 :p Nie wiem gdzie to czytasz dalej :cool2:
Moja szyjka ma 3,40cm jakoś tak... I na razie nic lekarz nie mówił, że źle... Ale jest na jednym poziomie, to pewnie ma znaczenie. I tez mi twardnieje brzuch, ale nic nie łykam. No-spy ani razu, myślałam bardziej o magnezie w razie Wu.. Dziewczyny tu na forum miały niezbyt pochlebne opinie o tej no-spie.... No ale jak lekarz kazał :tak:


@samsungmonika
Też sobie rodzina wybrała czas na odwiedziny... :o Do ciężarnej, żeby koło nich skakała... Może na obiad niech chodzą do baru mlecznego albo restauracji? I sprzątają po sobie, żeby ci nie dokładać...W końcu to rodzina :tak:

@Płomyk*
A może po prostu byłaś bardzo szczuplutka i z wiekiem nabrałaś wagi? Ale w dalszym ciągu jesteś szczupła? Z tego co kojarzę to ty wagę masz w normie.... ;)
 
Cześć dziewczyny. Siedzę sobie na krzywej i umieram z głodu. Dodatkowo oczy mi się zamykają. Musiałam czekać pół godziny na pierwsze pobranie, bo kobita tyle tam siedziała.
Co do samego napoju to w pierwszym trymestrze było gorzej to wypić że względu na mdłości. Teraz zero stresu. Boję sie tylko że tu zasnę no i strasznie mnie ssie.

Co do spania na lewym boku to ostatnio mama ginekolog wypowiadała się na ten temat i już nie jest powiedziane że tylko lewy bok i koniec. Spokojnie można na prawym A i na plecach czasami można.
 
@karmal urooooki urlopu, zawsze za krotko i powrot do rzeczywistości tak bardzo nieeeeee ;)

@mayfly w takim razie to chyba bardziej dmuchanie na zimne, ale lepiej polezec niz pozniej wygladowac w szpitalu z rozwarciem.
Ja nie wiem jak z moja szyjka, nie badaja jej tutaj ;)
 
Mój organizm przyzwyczajony że wstaje ogarniam się i od razu coś zjeść bo mnie glod zezre . Przed ciążą nie jadałam duzO na kolacje. Także Edytka j podziwiam osoby które parę h po wstaniu dopiero coś jedza szok!!!!

@karmal urooooki urlopu, zawsze za krotko i powrot do rzeczywistości tak bardzo nieeeeee ;)

@mayfly w takim razie to chyba bardziej dmuchanie na zimne, ale lepiej polezec niz pozniej wygladowac w szpitalu z rozwarciem.
Ja nie wiem jak z moja szyjka nie badaja jej tutaj ;)

Jakiej długości mam też nawet prowadząc w Polsce ciążę nie wiedziałam. Tutaj z córa nie było potrzeby zaglądania a teraz z synkiem oglądali środek prZez to plamienie ale długości nie mowia jaka konkretnie. Dla lekarki moja byla długa i gruba ale ile to jest dla niej to ciort wie..ważne że zamknięta
 
Czym Ty się martwisz ja w obwodzie największej części brzucha mam 114 cm !!! To jest dopiero sytuacja ... A tam Twoje 103 to nic :)

Hihihi no tak tyle że trudno będzie mi funkcjonować bo tu mi nie chodzi o wielkość a o sam fakt że brzuch idzie do przodu .także będę tyczka podpierać za niedługo hahahahha
No i co do kręgosłupa...ciężar inaczej się rozkłada jak u kobiety która się robi cała okrągła i brzuch ginie w biodrach
No nic kochana przetrwam!!!



Udanego wypoczynku kochana:):):):) i napewno jest wszystko wporzadku także teges.





Ja mam 72kg (172cm) a miałam 65 także plus 7




We wszystkich ciążach śpię lewy prawy na zmiane. Nie daje rady spać na plecach . chyba że na siedząco tak mnie to wszystko uciska że oddychać się nie da
Napewno jest lepiej na lewym boku jeśli chodzi o żołądek ..to mam sprawdzone i inne czynniki pewnie też ale nie zaszkodziło moim dzieciom spanie na prawym boku rowniez

Mój mózg zakodował swędzenie szczypanie = rozstęp ale każdy ma po 'swojemu' także swędzenie nie musi skończyć się rozstępami ... Muszę się jeszcze więcej smarowac wrrrrrrr


W ogole wczOraj mi młoda płakała że ja nie lecę z nimi i mnie przytulalA..:( było mi tak smutno..a dziś jak ich odwiozlam na lotnisko i się poryczalam jadąc spowrotem...siedzę i ryczę jak dziecko
3 dni będę sama:(:(:(
Kochanie moje mi zrobił zakupy na te dni abym nie musiała nic kupować. Kupił mi gotowa lasagne hehe. ..zrobił Ala bigosik z młodej kapusty wczoraj bym miała do ziemniaczkow.. ( muszę poporcjowac i zamrozic) no i co ... Pozostaje mi czekać..dobrze że mam psy ...leżą koło mnie i tak raźniej ..
Mam też ciuszki pozNoszone i będę segregować a co do samopoczucia to czuję się bardzo dobrze. Nic nie pobolewan..mały wariuje ..także byłam przepracowana jednak:( plamienia już nie mam . Jest cZysciutko
Ale spacer nadal mnie wykańcza ....

I już 3 noc że w nocy siusiu nie wstaje...pewnie wina tego że jesCW o 23 robię siusiu hehe bo nie spie

Majacyr mam nadzieję że u Ciebie równie dobrze!

Witam nowa koleżanke:)
[/QUOTE]

Skoro nic ci się już nie dzieje i dobrze się czujesz - EWIDENTNIE byłaś przepracowana i przemęczona! także musisz prowadzić bardziej oszczędny tryb życia i od razu jest wszystko ok!:tak:
Rozumiem,że tęsknisz...Ale czas szybko leci, niedługo dzieci będą z tobą..I nie martw się, tam na pewno znajdą sobie rozrywki i będą się dobrze bawić :) A ty sobie na spokojnie posegreguj te ciuszki i naciesz czasem spokoju, bo niedługo będziesz mieć małego brzdąca, który zajmie duuuuuuużo twojego czasu i uwagi..i snu :laugh2:

@FiLi88
W sumie tak....w 1.ciąży chyba właśnie miałam tylko kłucie po 2.godzinach i na czczo...I nikt nie sprawdzał po godzinie. A to było 6 lat temu :rolleyes2: I wtedy też wynik miałam dobry :)
A co do GBS to chyba między 35 a 37 tygodniem ciąży :):tak:


@Naan34 , @karmal
Miłego siedzenia na krzywej :) Jeszcze trochę i będzie po...;)
 
reklama
Do góry