reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny tak Was czytam i czytam i uświadomiłam sobie ze nasze dzieciaczki juz takie duże, ok 1kg a pamiętam jak dziś kiedy czytałam ze maleństwo jest wielkości pestki cytryny [emoji3] Cieszy mnie to, że już tyle drogi za nami [emoji4]

Ja wreszcie będę miała czas czytać Was na bieżąco, bo od dziś leniuchujemy z Zosią w domu [emoji4] mam nadzieje, ze jeszcze zdążę wszystko poprać zanim zaczną się szkockie deszcze trwające do jesieni [emoji23]

Wczoraj mnie super pożegnali w pracy, właściwie to niczego się nie spodziewałam bo jakby nie patrzeć odchodzę tylko na urlop a dostałam kwiaty i vouchery do wykorzystania w next. Wszyscy mnie wyściskali i życzyli wszystkiego dobrego, mam też przychodzić ich odwiedzać. No i pewnie kiedyś wpadnę, bo mój M również tam pracuje, więc sobie wrócimy razem po jego pracy [emoji4]

To miło, że tak cię potraktowali, bardzo fajne pożegnanie :) Musisz mieć fajną ekipę w pracy :)

Dzień dobry:) ja czekam na wizytę, ciekawe jak młode podrosły. Spadł mi hematokryt i erytrocyty, żelazo w normie, ciekawe co na to będzie.

Sandrus ja może nie 99% ale już coraz bliżej niż dalej. W poniedziałek wózek jadę oglądać, foteliki, wanienka i w zasadzie dla dzieciorow wszystko mam. Dla siebie jeszcze rzeczy do szpitala ale czekam ile urosnę :D na którymś wątku widziałam ze piszesz o Ujastku? Ja tez tam będę miała planowane cc może się akurat spotkamy ?

To czekamy na wieści co tam u twoich księżniczek :)

Dzien dobry Maminki,
A ja dzis sie kiepsko czuje. Jakas taka niespokojna jestem i juz w nocy czulam jak brzucho sie napina. Nie wiem czy to tylko standartowe przygotowania, czy cos sie dzieje. Dzidzio dokazuje caly czas. Czuje go wyraznie wszedzie, za to ja jestem spiaca i jakas taka wymemlana... ehhh uroki.... na razie jeszcze siedze w pracy, bo to tylko do 12, ale jak nie odpusci to wyjde wczesniej. Mam 8 sierpnia wizyte u poloznej i mysle, zeby jej wspomniec o wczesniejszym rozwarciu w pierwszej ciazy. Moze mnie skieruje na dodatkowe usg, bo teraz to juz nie mam zadnego planowanego, dopiero przed porodem.
Wczoraj wzielam pierwsza tabletke z zelazem, a dzis rano druga, ale to chyba nie jest mozliwe zebym sie tak czula po tym.

Milego dnia Wam zycze i powidzenia na wizytach.

Ale tak mocno ci się napinał, że aż cię budziło to w nocy? Mi zauważyłam już, że więcej twardnieje jak synek rusza się jak oszalały, wtedy brzuch się stawia częściej...Choć w sumie i tak nie ma reguły. Dobrze by było jakbyś mogła sprawdzić sobie szyjkę, dla świętego spokoju, tym bardziej, że miałaś w 1.ciąży wcześniejsze rozwarcie... :sorry:


Fktem jest jednak, że mój młodszy jest strasznie ruchliwy :) Mój mały akrobata albo tancerz, ostatnio tak skopał brata, że ten zachwycony spać nie mógł... udało mu się wyczuć wszystko: kopniaczki, przesuwy, wypięcia i nawet poruszanie się z dwóch stron brzucha :D Także taki koncert urządził młodszy starszemu bratu :rolleyes2:
 
reklama
@Dita_333 nie wiem czy budzil mnie twardy brzuch, czy potrzeba na siusiu, w kazdym razie jak sie przebudzalam to brzucho byl napiety.
Problem jest taki, ze tutaj nie badaja ginekologicznie. Nikt nie sprawdza stanu szyjki. Jedyne badanie szyjki jakie mialam to bylo w PL 10 tygodni temu. Zobacze jak sie dzis sytuacja rozwinie. Jak nie odpusci pojade do szpitala i zobacze co mi powiedza. Moze zrobia ktg i zobaczymy czy to macica sie napina.
 
A mi właśnie przyszły pampersidła ekologiczne :)
Jak myślicie w ile sztuk tych najmniejszych się zaopatrywać? Tych do 4 kg? Bo ja nie mam zielonego pojęcia :o
IMG_20180802_112912.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180802_112912.jpg
    IMG_20180802_112912.jpg
    70,9 KB · Wyświetleń: 374
A mi właśnie przyszły pampersidła ekologiczne :)
Jak myślicie w ile sztuk tych najmniejszych się zaopatrywać? Tych do 4 kg? Bo ja nie mam zielonego pojęcia :oZobacz załącznik 884072
Ja szybko (chyba po tygodni od wyjścia ze szpitala) zmieniłam na kolejny rozmiar pampersów, w domu używała ok 10 sztuk dziennie. Syn urodził się 3.5kg.
Miałam małą paczkę w szpitalu + ze szpitala jeszcze jedną. W domu 2 po 88 sztuk i 1 cała paczka została.
 
Jaki wózek x2 kupujecie?
Kiedyś pisałaś o bj takim jak ja kupiłam dla moich chłopaków rok po roku :)
Powodzenia na wizycie!
Na razie na początek biorę dorjana danny sport używany, głównie dla gondolek i może chwilkę w spacerowkach. Dziewczyna sprzedaje po niecałym roku użytkowania, wyglada na dobry stan i cena przystępna. Jak podrosną to przejdę na baby joggera city mini double i ten mam nadzieje posłuży dłużej, dziadek obiecał ze kupi. Dorjan nie jest zły, wąski jak na bliźniacze, ale sam bez dzieci wazy ponad 20 kg:D baby jogger na pewno lżejszy i przyjemniejszy w obsłudze.

Dziewczyny rosną zdrowo, każda 650 gr wiec nic dziwnego ze mnie wywaliło :) już 1300 w brzuchu nosze ! Nie wierze sama a gdzie tu do końca.
 
Na razie na początek biorę dorjana danny sport używany, głównie dla gondolek i może chwilkę w spacerowkach. Dziewczyna sprzedaje po niecałym roku użytkowania, wyglada na dobry stan i cena przystępna. Jak podrosną to przejdę na baby joggera city mini double i ten mam nadzieje posłuży dłużej, dziadek obiecał ze kupi. Dorjan nie jest zły, wąski jak na bliźniacze, ale sam bez dzieci wazy ponad 20 kg:D baby jogger na pewno lżejszy i przyjemniejszy w obsłudze.

Dziewczyny rosną zdrowo, każda 650 gr wiec nic dziwnego ze mnie wywaliło :) już 1300 w brzuchu nosze ! Nie wierze sama a gdzie tu do końca.

Rozumiem, na poczatku pewnie wygodniej będzie takim, wygląda solidnie, ale ciekawe dlaczego tak szybko sprzedają. Oglądaliscie go na żywo?
To ja będę testować tego joggera, bo u nas już stoi i czeka na listopad :)
 
No mnie dzisiaj od rana mała bombarduje kopniakami, aż się trochę denerwuję, bo do tego doszedł ból jak na miesiączkę i twardnienie brzuszka. Umówiłam się na wizytę, jednak wolę się upewnić 4 razy za dużo niż jeden za mało. Niestety dopiero o 14.40 mnie Pan doktor może przyjąć, więc leżę na łóżku i czekam :(
 
@Koziunia tak ok 10-12 szt dziennie schodzi. Na poczatku dzidzia wydala tzw smulke, wiec praktycznie kazde przebieranie jest z malym kleksikiem. Otwieralas juz te pieluszki ?? Tez planuje je zakupic, ale mam jeszcze kilka innych firm na oku i zastanawiam sie jak z delikatnoscia tych, ktore masz.

@Kelyana super wiesci, ale masz juz dziewuszki duze pod serduchem. Rosna te nasze fasolki szybciutko. Jeszcze moment i bedziemy na porodowkach sie meldowaly.

@Płomyk* a tego kleszcza to wyciagalas juz wczepionego, czy jeszcze nie zdazyl sie wbic. Mysle, ze nie ma sie co zamartwiac na zapas.
 
reklama
@Dita_333 nie wiem czy budzil mnie twardy brzuch, czy potrzeba na siusiu, w kazdym razie jak sie przebudzalam to brzucho byl napiety.
Problem jest taki, ze tutaj nie badaja ginekologicznie. Nikt nie sprawdza stanu szyjki. Jedyne badanie szyjki jakie mialam to bylo w PL 10 tygodni temu. Zobacze jak sie dzis sytuacja rozwinie. Jak nie odpusci pojade do szpitala i zobacze co mi powiedza. Moze zrobia ktg i zobaczymy czy to macica sie napina.

Szkoda, że tej szyjki nie badają :( Ale jakby ci zrobili ktg to byś wiedziała czy to skurcze czy nie...i jak nie to wszystko ok:)


@Dita_333 jak znalazłam go we wtorek późnym rankiem i do tej pory nic się nie zrobiło to znaczy jest ok? Czekam jeszcze czy nie dostanę jakichś obiadów grypopodobnych i jak nic się nie będzie działo to będę spokojna.

Myślę, że nie ma co panikować... Choć jakbyś chciała dla spokoju można kleszcza do badania wysłać :) Ale pewnie spłynęły zwłoki?

Na razie na początek biorę dorjana danny sport używany, głównie dla gondolek i może chwilkę w spacerowkach. Dziewczyna sprzedaje po niecałym roku użytkowania, wyglada na dobry stan i cena przystępna. Jak podrosną to przejdę na baby joggera city mini double i ten mam nadzieje posłuży dłużej, dziadek obiecał ze kupi. Dorjan nie jest zły, wąski jak na bliźniacze, ale sam bez dzieci wazy ponad 20 kg:D baby jogger na pewno lżejszy i przyjemniejszy w obsłudze.

Dziewczyny rosną zdrowo, każda 650 gr wiec nic dziwnego ze mnie wywaliło :) już 1300 w brzuchu nosze ! Nie wierze sama a gdzie tu do końca.

Super! Dziewczynki rosną to i brzuch rośnie! :)

No mnie dzisiaj od rana mała bombarduje kopniakami, aż się trochę denerwuję, bo do tego doszedł ból jak na miesiączkę i twardnienie brzuszka. Umówiłam się na wizytę, jednak wolę się upewnić 4 razy za dużo niż jeden za mało. Niestety dopiero o 14.40 mnie Pan doktor może przyjąć, więc leżę na łóżku i czekam :(

Czekaj spokojnie i daj znać po... Ale na pewno będzie wszystko w porządku :)
 
Do góry