reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]
 
Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]
Na mnie dobrze działa szklanka maślanki lub 6 śliwek suszonych lub activia, a teraz testuje błonnik. Wczoraj po 5 łyżkach kefiru( nie przepadam za smakiem) rano bez problemu poszłam na 2 do wc :)
No i dużo pić, ale ja pije jak smok po siarce. W nocy 2l co najmniej i w dzień też
 
Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]
A próbowałaś śliwki suszone? Ja wieczorem moczylam w wodzie i rano na czczo dawałam synkowi do picia i pomagało.
 
Ja kiedyś pytałam tu na forum dziewczyn o bazę i polecały, zdecydowałam, że kupimy.
Sporo podróżujemy samochodem a baza to spore uproszczenie, nie trzeba się bawić z pasami. Oczywiście baza nie jest niezbędna a fotelik zapinany pasami również będzie bezpieczny.
Za tydzień zamawiamy wózek i przy okazji fotelik maxi cosi cabrio + baza easyfix + adaptery do wózka.
Za wszystko razem z wózkiem zapłacimy 2700zl + koszt wysyłki (w Polsce wysyłka gratis)

Można kupić bazę 2wayFix, będzie pasowała do łypuniny i fotrlika 9-18 z maxi cosi tyłem.
 
Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]
Mi pomaga woda z cytryna przed sniadaniem :) wdrozylam to na stale :) nieraz musze leciec do kibelka w trakcie sniadanka [emoji14] no i kiwi tez pomocne :)
 
U mnie czasem czuć na dole, kopnięcia w pęcherz albo szyjkę macicy i wtedy nie widać. Częściej jednak wyżej, koło pępka i wtedy widać nawet przez koszulkę :)

Chciałam Was zapytać o foteliki samochodowe - jakie kupujecie i czy bierzecie bazę isofix? Ja sobie do dzisiaj nie zdawałam sprawy, że ta baza jest osobno do kupienia i że jest taka droga...
My kupiliśmy fotelik polskiej firmy Avionaut bez tej bazy. Na pewno jest z nią wygodnie, ale aż tak często nie jeździmy z dziećmi więc stwierdziliśmy że obejdziemy się bez. Fotelik kosztował 400zl z darmową przesyłką.
Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]
Śliwki suszone też dobrze działają, jabłka, sporo warzyw. Jak lubisz to siemie lniane.
W końcu ruszy [emoji16]
 
Na mnie dobrze działa szklanka maślanki lub 6 śliwek suszonych lub activia, a teraz testuje błonnik. Wczoraj po 5 łyżkach kefiru( nie przepadam za smakiem) rano bez problemu poszłam na 2 do wc :)
No i dużo pić, ale ja pije jak smok po siarce. W nocy 2l co najmniej i w dzień też
Oj ja też nienawidzę kefiru [emoji31] ale jak niektóre napisały ,że hemoroidy już nękają to prawie dziś po niego biegłam [emoji23]
 
reklama
Brawo Ty!! :tak:
Tak mi się przypomniało, bo w czwartek szczepiłam dziecko i jak pani doktor badała przed szczepieniem i zajrzała mu do buzi, to pochwaliła jego ząbki :) Chłopak ma 6lat skończone, ani jednego stałego zęba haha ale za to mleczaki ma piękne :p ani jednej dziurki, ani jednego ułamanego :wink::D
u mnie tak samo:)

U mnie czasem czuć na dole, kopnięcia w pęcherz albo szyjkę macicy i wtedy nie widać. Częściej jednak wyżej, koło pępka i wtedy widać nawet przez koszulkę :)

Chciałam Was zapytać o foteliki samochodowe - jakie kupujecie i czy bierzecie bazę isofix? Ja sobie do dzisiaj nie zdawałam sprawy, że ta baza jest osobno do kupienia i że jest taka droga...

mialam i sie naprawde przydala, fajny bajer choc swoje kosztuje

Dziewczyny kupiłam dziś kefir i będę testować czy działa bo zaparcia ostatnio nie odpuszczają. Dziś wypiłam jeden ale puki co efektu nie ma ,może po kilku dniach picia cos się ruszy . Mam to pić na czczo rano czy obojętnie kiedy ? Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia ? Ja kupiłam też suszone morele (zjadłam dziś może 3 ) no i płatki owsiane (Na owsianke za gorąco więc jem na sucho, łyżka płatków do buzi ,popijam wodą i tak 3 razy dziennie ). Jak po takiej mieszance mnie nie ruszy to ja już nie wiem [emoji23][emoji23][emoji23]
No i pije czystek zapomniałam o nim [emoji85]

proponuje nie kupny a wlasnej roboty..dla mnie jest roznica choc wiem ze kazdy organizm jest inny ale daj sobie czas


Metoda przygotowania jest bardzo prosta. Potrzebujesz mleka i grzybków kefirowych. Nie powinno się używać metalowych misek i łyżek, ponieważ może on stracić swoje medyczne właściwości.

Do przygotowania pół litra kefiru potrzeba 2 łyżek grzybków kefirowych i mleko (krowie, owcze lub kozie). Mleko można zagotować. Zaleca się, aby miało ono nie mniej niż 2.8% tłuszczu – im więcej tłuszczu w mleku, tym lepszy kefir.

Mleko powinno się umieścić w szklance lub plastikowym pojemniku razem z ziarnami kefirowymi pod przykryciem i pozostawić na 24 godziny w pokojowej temperaturze (nie powinna ona przekraczać 30 stopni). Przez ten czas płyn zgęstnieje. Od czasu do czasu trzeba go przemieszać(, aby sprawdzić jego gęstość. Po tym czasie płyn powinien zostać odcedzony (najlepiej przez plastikowe sitko), przelany do butelki i przechowywany w lodówce.

Grzybki kefirowe powinny zostać umyte w zimnej bądź letniej wodzie i przechowywane w lodówce w zimnej wodzie lub mleku przez dzień bądź dwa albo zalane znow na nast. kefir . Ziarna bardzo szybko się rozmnożą,(mozna je oddac komus hehe) co pozwoli na osiągnięcie dużych ilości napoju. Ilość mleka potrzebnego do przygotowania kefiru wzrasta proporcjonalnie do ilości ziaren.

ja nie zagotowuje mleka

pije na drugie sniadanie zmiksowany z bananem... owocami ..czasem i twarogiem by bylo syte:p ( jak cwiczylam to ciagle z twarogiem)
banan nadaje duzo slodyczy a sam kefir jak wiesz jest kwaskowy ( ja to uwielbiam:p) ale mozna dodac daktyli ..rodzynek i zaslodzic w ten sposob
woda z cytryna przed sniadaniem tez dobra
czy tez sliwki i kiwi , wcinam
czy tez duzo warzyw w diecie!! rownowaga kwasowo-zasadowa jest wazna


piszecie o kopniakach...

mnie kpie tak ze boli!!! potrafi kopac w szyjke i pecherz ..szczegolnie jak chodze a teraz czuje go jak wali w szyjke nisko i kolo pepka zarazem!!!
jest naprawde silny! kopie tak ze reka sie podnosi hehe i lubie trzymac dlon by czuc jego wariactwa:D:D:D

bylm dzis w pracy ..3h i wrocilam do domu...ledwo sue ruszalam...zmartwilam sie bo malam z 20 skurczy tych bezbolesnych ale chodzic nie moglam i w domu w dzien to samo ..skurcze lezac ehh..i to ciazenie brzucha do dolu ehhhh najgorsze pierwsze minuty po wstaniu
jutro ide do lekarza, mam jescze urlop do wykorzystania ...bede kombinowac tak by macierzynski mimo wszystko zaczac od pazdziernika ale juz nie pracujac

po poludnu wybralam sie na zakupy z mezem i byl to glupi pomysl ;/

rozmawialam ze znajoma i mnie uspokajala ze sama to samo przechodzila..identyczne objawy ehh no nic
 
Ostatnia edycja:
Do góry