reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Normy TSH w ciąży :
1 trymestr 0.33 do 4.59
2 trymestr 0.35 do 4.10
3 trymestr 0.21 do 3.15
Takie mam podane normy przy wyniku
U mnie są takie same podane. Aczkolwiek jak gin zobaczył 2,80 dał mi euthyrox 50mg.
Teraz mam poniżej 2 i dalej biorę euthyrox
20180718_135944-1.jpg
 

Załączniki

  • 20180718_135944-1.jpg
    20180718_135944-1.jpg
    49,2 KB · Wyświetleń: 326
reklama
Mój lekarz wychodzi założenia, że jak jest w normach, które napisałam wyżej ( I trym.2.5, IIi III - 3) to nie ma co niepotrzebnie zbijać, co najwyżej kontrolować. Ja przed ciąża miałam właściwie bardzo podobny do tego jaki mam teraz w ciąży, 2 coś , na pewno powyżej 2,5, ale nie pamiętam ile. I wg niego skoro moja tarczyca ładnie pracowała przed ciążą i w ciąży to na tę chwilę nie potrzebuję nic brać.... I to mi pasuje :rolleyes2:
Ach, i ja jestem po 30, to ponoć też normalne, że jest ciut wyższe...[/QUOTE]

Czyli ile lekarzy tyle metod leczenia ;) najważniejsze żeby mama sie dobrze czuła że swoim organizmem ;)
 
Ja po wizycie oczywiscie dopochwowe usg szyjka dluga i zamknieta lozysko poszlo do gory niewiedza skad sa te skrzepy pytalam o wyjazd przygotowali mi adresy szpitali w okolicy Tarragony i numer telefonu lekarz niezakazl mi jechac powiedzial ze co ma byc to bedzie czy bede w holandii vzy w polsce czy w hiszpanii niemam na to wplywy nastepna wizyta 1 sierpnia zaraz po powrocie powiedzial mi tylko obys dotrzymala do 30 tygodnia
No juz niemam pomyslu dlaczeg tak mam
 
Ja po wizycie oczywiscie dopochwowe usg szyjka dluga i zamknieta lozysko poszlo do gory niewiedza skad sa te skrzepy pytalam o wyjazd przygotowali mi adresy szpitali w okolicy Tarragony i numer telefonu lekarz niezakazl mi jechac powiedzial ze co ma byc to bedzie czy bede w holandii vzy w polsce czy w hiszpanii niemam na to wplywy nastepna wizyta 1 sierpnia zaraz po powrocie powiedzial mi tylko obys dotrzymala do 30 tygodnia
No juz niemam pomyslu dlaczeg tak mam
Ważne, że szyjka długa i zamknięta.
To kiedy planujesz wyjazd?
 
Hej, zamawiam wyprawkę i zastanawiam się nad kupowaniem smoczków. Kupujecie? Slyszalam ze to wplywa na zgryz, wymowę itd więc mam obawy, są jakies pozytywne strony używania przez dziecko smoczków?
Dla syna mialam, ale podawalam tylko przez jakies 2 tygodnie, bo mial bardzo silny odruch ssania i smoczek byl zbawienny zeby mogla pojsc chociaz siusiu bez dziecka przy piersi :) nie mialam z tej okazji problemow z karmieniem piersia i zadnego problemu z odstawienien smoka. Teraz tez kupuje na wszelki wypadek.
 
Ważne, że szyjka długa i zamknięta.
To kiedy planujesz wyjazd?
W niedziele juz jedziemy a we wtorek 31 lipca bedziemy wracac
Szczerze to juz mi sie niechce chodzic po tych lekarzach tu jest calkiem Inaczej tak na luzie do wszystkiego podvhodza pytalam go jak dlugo skraca sie szyjka ile to trwa mowil mi ze czasem pare dni czasem pare godzin
No i stwierdzil ze 90 %kobiet ktore maja krwawienia w ciazy nie dotrzymuje do 36 tygodnia to pytam go co mam zrobic oszczedzac sie czy co malo sie ruszac a on niemasz na to wplywu dopoki nieskraca ci sie szyjka to nic na to nieporadzimy i wez tu badz czlowieku badz madry
Po 28 tygodnie beda spradzac wydolnosc szyjki i lozyska co 2 tygodnie
 
dziś na obiad pizze robię :)
Wczoraj kupiłam pościel dla mnie i męża w lidlu, cena przyzwoita bo 55 zł za pościel 200x220, uprałam ją i dziś zakładam. Kupię też dzieciom bo naprawdę fajna jak za takie pieniądze.
Na 16 jedziemy na basen, dzieci będą się uczyć z instruktorem a ja z mężem będziemy pluskać się w wodzie dla przyjemności :)
W poniedziałek ktoś podrzucił nam szczeniaczka (suczkę). Wczoraj byliśmy z nią u weterynarza. Biedulka zarobaczona że HEJ!
Ale już jest lepiej, weterynarz ją wymiział, wykiział. Za dwa tygodnie szczepienie. Dzieci w siódmym niebie. :)
Super że psinka trafiła na kochaną rodzinkę :biggrin2:
 
A dlaczego masz odstawić? Miałas niedoczynność przed ciążą?
Przed ciążą miałam tsh zawsze od 3 do 4. Jest grupa endokrynologów, która uważa, że to nie wymaga leczenia i są tacy, którzy uważają, że w wieku rozrodczym musi być niższe. Pójdę prywatnie jakoś bliżej porodu dla czystego sumienia, że nic nie zaniedbałam ;)
Co do smoczka nie szkodzi, nawet pomaga w niektórych sytuacjach. Jednak przeraża mnie, gdy widzę 2-letnie dziecko ze smoczkiem, albo butelką. No ale co kto lubi, ja później mam pracę :p
 
reklama
No to wszystko jasne! U mnie takie słabe nocki były właśnie po naszych wczasach, jak mu pozwaliśmy spać z nami...:sorry2: nigdy więcej :no2::dry:



Daj znać po!!



Piękna beta! Jeszcze raz gratuluję :) :wink:



Bidulka:) Nawet kaptura nie miałaś? ;) Na parasolkach nie oszczędzaj, kup sobie jakąś porządną :p ja wiem, że u nas to tak rzaaaaadko pada i w ogóle :laugh2: ale parasolka w domu musi być ;-) ;);)



Kurde, no ale jak? nic nie mówią to zapytaj może? Skoro masz jakieś rozwarcie...:sorry2:
Na razie to czekaja na posiew z pochwy chyba, by zalozyc krazek.
 
Do góry