reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej, zamawiam wyprawkę i zastanawiam się nad kupowaniem smoczków. Kupujecie? Slyszalam ze to wplywa na zgryz, wymowę itd więc mam obawy, są jakies pozytywne strony używania przez dziecko smoczków?
Ja kupiłam chociaż mam nadzieję że się nie przydadzą. Ogólnie słyszałam ,że jeśli dziecko ma silny odruch ssania lepiej mu dac smoczek niż żeby kciuk ssalo.
 
reklama
Ja kupiłam chociaż mam nadzieję że się nie przydadzą. Ogólnie słyszałam ,że jeśli dziecko ma silny odruch ssania lepiej mu dac smoczek niż żeby kciuk ssalo.
Ja rodziłam w czerwcu, upał był nieziemski a Mała miała taki odruch ssania że ciągle chciała wisieć na piersi. Smoczek nas uratował a żadnego kłopotu z laktacja nie było.
 
Dziewczyny z tym TSH to Wam powiem że musi być poniżej 2. Sama mam niedoczynność tarczycy i w normalnym stanie wynik 2/3 uważany był za okey. Odkąd jestem w ciąży Pani endokrynolog dokładnie pilnuje żeby wynik był poniżej 2. To nie chodzi o same TSH ale również FT3 i FT4. Nie pamiętam które z nich ale któryś określa co pójdzie do dziecka i to jest bardzo ważne. Jak TSH jest za wysokie to tamte badanie też są złe...tak mi tłumaczyła doktor. Badanie te miałam zlecone od endokrynologa jak tylko zaszłam w ciążę a TSH kontroluje co miesiąc i zmienia leki. Powiem szczerze że TSH skacze jak szalone w tej ciąży... pilnujcie :)
 
Mój syn nie umie ssać smoczka:) jak miał kilka tyg przez chwilę mu dawałam, ale pamietam słowa doradcy laktacyjnego, że na początku smoczek może zaburzyć laktacje i się odzwyzailiśmy. Siostry córki używały, ale nie non stop. Jak były starsze, to tylko do usypiania. Mnie też przerażają takie 1-3-3latki ze smoczkiem non stop w buzi i w wózku na spacerze. Ale to podobnie jak z butelką, syn od poczatku pije wodę przez słomkę z bidonu, a czesto widzę takie maluchy ponad roczne z butelką ze smoczkiem
 
Dziewczyny z tym TSH to Wam powiem że musi być poniżej 2. Sama mam niedoczynność tarczycy i w normalnym stanie wynik 2/3 uważany był za okey. Odkąd jestem w ciąży Pani endokrynolog dokładnie pilnuje żeby wynik był poniżej 2. To nie chodzi o same TSH ale również FT3 i FT4. Nie pamiętam które z nich ale któryś określa co pójdzie do dziecka i to jest bardzo ważne. Jak TSH jest za wysokie to tamte badanie też są złe...tak mi tłumaczyła doktor. Badanie te miałam zlecone od endokrynologa jak tylko zaszłam w ciążę a TSH kontroluje co miesiąc i zmienia leki. Powiem szczerze że TSH skacze jak szalone w tej ciąży... pilnujcie :)
Ft4 jest wazne. Ja przy tsh 4.32 mialam i ft3 i ft4 w normie. Po moesoacu brania euthyeoxu rsh spadlo na 3.2 i dostalam dawke 75. Jutro rano jade zrobic badania jak to wygląda po tej wiekszej dawce,a w poniedzialek wizyte mam. Wczoraj bylam na usg tarczycy i tu wszystko ok.
 
Dziewczyny z tym TSH to Wam powiem że musi być poniżej 2. Sama mam niedoczynność tarczycy i w normalnym stanie wynik 2/3 uważany był za okey. Odkąd jestem w ciąży Pani endokrynolog dokładnie pilnuje żeby wynik był poniżej 2. To nie chodzi o same TSH ale również FT3 i FT4. Nie pamiętam które z nich ale któryś określa co pójdzie do dziecka i to jest bardzo ważne. Jak TSH jest za wysokie to tamte badanie też są złe...tak mi tłumaczyła doktor. Badanie te miałam zlecone od endokrynologa jak tylko zaszłam w ciążę a TSH kontroluje co miesiąc i zmienia leki. Powiem szczerze że TSH skacze jak szalone w tej ciąży... pilnujcie :)

Ale chyba inaczej jak kobieta ma niedoczynność/nadczynność tarczycy, a inaczej jak niczego takiego nie ma. Jak masz niedoczynność to wiadomo, że i leki i kontrola, ale jak ktoś ma jak ja i nie ma problemów z tarczyca, tsh mam cały czas na podobnym poziomie nic mi nie skacze.. i nie przekracza 3 to po co mi leki? Wg norm ok, wszystko w porządku i mam zbijać tsh poniżej 2, bo dlaczego? tym bardziej, że badałam sobie i w ciazy, i przed ciąża i mam cały czas podobnie. Bez leków... Mało tego w 1.ciazy wyniki tez podobne... i zdrowa ciąża i zdrowe dziecko... To nie wiem, chyba w moim przypadku to już nadgorliwość by była [emoji58][emoji28]myślę, ze kobiety mające problemy z tarczycą powinny sobie zbijać, widocznie tak jest bezpieczniej, a te co nie mają problemów i nie miały to niech kontrolują wyniki i tyle [emoji106]
 
reklama
Moje dzisiejsze wyniki, nie wiem jak interpretować wyniki moczu :/
 

Załączniki

  • 20180718_173437.jpg
    20180718_173437.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 105
  • 20180718_173454.jpg
    20180718_173454.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 107
Do góry