reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny z problemami tarczycowymi!
Mam pytanie... Byłam dziś u endokrynologa. Zwiększył mi dawkę euthyroxu, a następną wizytę zażyczył sobie w kwietniu. Do tego po porodzie mam odstawić tabletki. Co prawda przed ciążą nie leczyłam się, ale tsh zawsze miałam za wysokie. Boję się o laktację... Myślicie, że się słuchać, czy lepiej iść prywatnie?

Ja osobiście poszła bym do innego lekarza jeszcze . Lecze się od 6 lat i pomimo że w 1 ciąży wyszła mi tarczyca to leki biorę do tej pory i nigdy nie przerwałam . Hormonami nie można się bawić . Wizyty u Endo w ciąży mam co 6 tygodni .
Dita Najlepszego dla synka ;)
 
reklama
Hej, zamawiam wyprawkę i zastanawiam się nad kupowaniem smoczków. Kupujecie? Slyszalam ze to wplywa na zgryz, wymowę itd więc mam obawy, są jakies pozytywne strony używania przez dziecko smoczków?
 
Hej, zamawiam wyprawkę i zastanawiam się nad kupowaniem smoczków. Kupujecie? Slyszalam ze to wplywa na zgryz, wymowę itd więc mam obawy, są jakies pozytywne strony używania przez dziecko smoczków?
Tak, to że dziecko jest spokojniejsze. Moja siostra stomatolog dawała swoim dzieciom smoczki. Moja córka miała smoczka i zgryz ma ładny.
 
Normy TSH w ciąży :
1 trymestr 0.33 do 4.59
2 trymestr 0.35 do 4.10
3 trymestr 0.21 do 3.15
Takie mam podane normy przy wyniku

Wysokie jakieś... Ja miałam w I trymestrze do 2,5, a w II i III do 3.

Hej, zamawiam wyprawkę i zastanawiam się nad kupowaniem smoczków. Kupujecie? Slyszalam ze to wplywa na zgryz, wymowę itd więc mam obawy, są jakies pozytywne strony używania przez dziecko smoczków?

Opinie są różńe. Mamaginekolog chyba na blogu o tej śmierci łóżeczkowej pisała, że smoczki są nawet zalecane:
Zalecenie 6. Należy rozważyć podawanie dziecku smoczka do snu.

Smoczki zmniejszają ryzyko SIDS nawet jeśli w trakcie snu wypadną dziecku z ust. Dziecku należy podawać smoczek układając je do snu, natomiast jeśli dziecko go nie akceptuje, nie wciskamy smoka na siłę. Smoczek nie powinien też mieć żadnych tasiemek, sznurków ani łańcuszków nakładanych na szyję czy przyczepianych do ubrania. WAŻNE! U dzieci karmionych piersią możemy proponować smoczek dopiero po stabilizacji karmienia (4-6 tygodniach), u dzieci karmionych mieszanką od urodzenia.

Ale mój nie chciał, wiec temat miałam zamknięty :laugh2::D


Tak, to że dziecko jest spokojniejsze. Moja siostra stomatolog dawała swoim dzieciom smoczki. Moja córka miała smoczka i zgryz ma ładny.

To chyba ja za długo się używa... Kwestia kiedy dziecko oduczyć ;)

Strasznie wysokie, to są chyba ogólne normy, ja przy 2.6 na poczatku dostałam euthyrox

Mój lekarz wychodzi założenia, że jak jest w normach, które napisałam wyżej ( I trym.2.5, IIi III - 3) to nie ma co niepotrzebnie zbijać, co najwyżej kontrolować. Ja przed ciąża miałam właściwie bardzo podobny do tego jaki mam teraz w ciąży, 2 coś , na pewno powyżej 2,5, ale nie pamiętam ile. I wg niego skoro moja tarczyca ładnie pracowała przed ciążą i w ciąży to na tę chwilę nie potrzebuję nic brać.... I to mi pasuje :rolleyes2:
Ach, i ja jestem po 30, to ponoć też normalne, że jest ciut wyższe...
 
Rekomendacje zespołów eksperckich (streszczając je i upraszczając) uznają stężenie TSH w pierwszym trymestrze ciąży za najkorzystniejsze w granicach 0,1-2,5 mIU/l, w drugim i trzecim do 3,0 mlU/l, chyba że istnieją odrębne normy specyficzne dla populacji, regionu geograficznego i metody badania.
Link do: Tarczyca a ciąża | Endokrynologia - dr med. Jacek Belowski, Kraków
 
reklama
Do góry