reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
No teraz zauważyłam że na opisie pisze że dziecko jest ułożone miednicowe poprzeczne tak też czułam bo kopie bardzo nisko stąd może tak bardzo czuje bo mam tam nie wiele tłuszczyku
Do kiedy dziecko się obraca, do którego tygodnia?
Moja młodsza córka była ułożona poprzecznie całkiem i miałam dziwny brzuch 2 boki. Obróciła się w 37 tygodniu, pamiętam to jak dziś, żebra i kręgosłup bolał aż ciężko było oddychać i 2 dni nie mogłam chodzić. 2 tygodnie później urodziłam.
Teraz maluch w brzuchu też poprzecznie ułożony i często go nisko czuję. Choć zdarza się, że i na wysokości pępka czuję rączki, czy nóżki.

Dziecko normalnie rośnie mimo takiego ułożenia. Młoda miała 62cm i 4550g.

Co do śmierci łóżeczkowej w 98 roku, kiedy miałam pierwsze dziecko nigdzie się o tym nie mówiło, nie miałam neta ani komórki.
Mama mi tylko wspomniała o takich przypadkach.
Miałam normalnie poduszkę taką płaską jak jest w komplecie do łóżeczka dziecięcego, kołderkę i ochronke na szczebelki.
Przy najmłodszej nawet miałam baldachim.
Dodatkowo z każdym dzieckiem podczas kp zasypiałam i często dziecko było w środku między nami.
Tyle, że wtedy człowiek tak instynktownie spał, że dziecko zajmowało środek łóżka a my jak śledzie zwisaliśmy po bokach.
Przy pierwszym dziecku mąż w nocy wstawał i sprawdzał, czy młody oddycha.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za odpowiedzi, zastanawiało mnie to jak to się ma do funkcjonowania mamy i rozwijania dziecka czy nie jest dziwnie ułożone albo coś:)
I brzuch nie idzie mi do przodu A się zatrzymał:(
To znaczy jak założę luźna bluzkę to fakt widsc że utylam A nie ciąża:( Nie mam takiego brzuszka do przodu i wgl:(
Dalej mam taki na boki :(
Ych mam nadzieję że to się zmieni bo czuje się gruba A nie ciężarna:(
Mam to samo. Wszędzie widzę ciężarne z takimi ładniutkimi okrągłymi brzuszkami, a ja mam wrażenie, że wyglądam jakbym w brzuchu utyła po prostu :(
 
Chyba powoli mija u mnie ciężki czas (boje się zapeszać), roboty sporo mamy w związku z tym mieszkaniem, bo wyszło parę rzeczy, które nasze plany zniweczyły. Złożyliśmy wypowiedzenie z wynajmowanego mieszkania i pod koniec miesiąca wyprowadzka. Jak to w życiu bywa wszystko na raz. Wyprowadzka, drugie urodziny córki, wyjazd do ginekologa, urządzanie do końca nowego mieszkania. Po wyprowadzce najprawdopodobniej chwilę będziemy u rodziców, zanim przyjdą meble.
Ja śledzę mamy sierpniowe, sama byłam taką 2 lata temu i urodziłam 31 lipca.
Kurcze dziewczyny, bo nie pamiętam, w poniedziałek idę robić krzywą cukrową, oczywiście mam być na czczo, ale czy przed badaniem mogę się napić wody niegazowanej?
Próbowałam oduczyć córkę pampersów, ale to twarda sztuka, tak się zaparła, że nie da rady. Wręcz nawet jak wróciła do pampersów, to dalej trzyma kupkę, tzn. kiedyś robiła codziennie, a teraz lipa, widzę ślady na pampersie, ale nie robi. Dodatkowo jakiś bunt dwulatka przechodzi, z braku innego określenia tak to nazwę. Nie jesteśmy w stanie włożyć jej do wózka ani zakupowego ani jej własnego, za rękę iść nie będzie. Żeby włożyć ją do auta muszę ją zachęcać maskotką kotkiem, którego dostaje tylko i wyłącznie w aucie. Ogólnie jest bardzo nabuntowana i wszystko jest na nie.

I dowiedziałaś się co z tą wodą? można się napić wody przed krzywą? Ja w przyszłym tygodniu robię i juz się nastawiam...
Czas ci szybko zleci jak tyle się dzieje :) A co do córki... cierpliwość i konsekwencja :) Dasz radę...
Mój potrafił się położyć w sklepie odzieżowym na podłodze i płakać, a ja twardo powiedziałam,że nie ustąpię i może tam leżeć ile chce. Wstał po kilku minutach jak gdyby nigdy nic :-D:p Mały aktor :)


Wytyczne są, mamaginekolog o nich pisała. No ale nikt ci do domu nie wejdzie i kary grzywnej nie da[emoji55] trzeba wierzyć w rozsądek mam [emoji848]
Link do: Jak zmniejszyć ryzyko "śmierci łóżeczkowej"? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Ooo dzięki Dita!

U mnie to jest AŻ nad to chyba trąbione o tym. Do tego stopnia że jak zaczęłam dopytywać o co dokładnie w tym chodzi, i gdzie te badania są publikowane... To wszyscy wielkie oczy robią NO JAK TO??!!! NIE WIESZ TEGO??!!!

Ostatnio usłyszałam nawet, że wszelkie ochraniacze na łóżeczka itp powinny zostań zbanowane.

Ten temat jest tu bardzo mocno mielony.

Ale! Kumpela ma 5 letniego synka i gdy jej się o to zapytałam to ona robi oczy, że nic o tym nie słyszała gdy sama rodziła.

Kumam wytyczne bo trzeba, bo pomaga to jasne czemu nie? Jeśli tylko zmniejsza to ryzyko to jak najbardziej jestem za.

Ale chciałabym żeby z takim samym impetem i tym całym przejęciem zajęli się nawykami zwłaszcza (!) żywieniowymi, jak zajmują się tematem śmierci łóżeczkowej.[/QUOTE]

Dokładnie! W ogóle temat żywienia dziecka małego i w szkołach to porażka :(


Zobacz załącznik 876858


Coś mi sie zdanie znienia co i rusz i tak sie teraz nad tym pojazdem zastanawiam

Ja miałam x-landera ale zupełnie innego. Ten jakiś dziwny kształt stelaża ma...Sprawdzałaś opinie? Widziałaś, ze w wadach podają, że jest sztywny i ciężko się prowadzi po krawężnikach i dziurach i go "gibie" :( Ale najlepiej samemu na żywo sprawdzić :)


Tak połówkowe. Najlepsze jest to że w ciągu tego miesiąca przytyłam 3kg a w ciągu całej ciąży 4 kg.

Haha, podobnie mam :) Ostatnie niecałe 2kg przytyłam w trzy tygodnie, a wcześniej tylko kilo :D;)

Hej dziewczyny!

Byłam dzisiaj na polowkowych, dzidziuś zdrowy, wazy ok 350 g i .... jednak to syn :)))) na 1000% :) od razu pokazał siusiaka, jak tylko lekarz przystawil głowice usg hahaha. Miesiac temu lekarz mowil, ze chyba cora ale slabo widzi a teraz ze na stowe chłopak :)))

WoW! Jaka zmiana! :) Gratuluję synka w takim razie i poprawiłam w tabelce :)


Właśnie przeczytałam ten artykuł o śmierci łóżeczkowej. Dziewczyny w czym planujecie lub czym wasze Maleństwa spały? Bo już zgłupiałam... nie wiem czy w takim wypadku jest sens kupować kołderki, czy nie lepiej zainwestować w śpiworki lub rożki...

Otulacze, rożki, śpiworki, coś w tym stylu :) To też wygoda, bo nie trzeba sprawdzać czy się odkopał czy nie :)

U mnie chlopczyk :)

Wpisałam :)

Dita ja miałam przeczucie, że będzie chłopak, bo zerknęłam na listę na pierwszej stronie, ale to mały szczegół ;)

Poprawiłam :)

Dziękuję za odpowiedzi [emoji4]
Pomogły mi bardzo.
Powodzenia na dzisiejszych wizytach [emoji4]
Właśnie jadę na połówkowe [emoji16]

Kciuki za wizytę i daj znać po!!!8-):tak:

Witajcie dziewczyny w ten piekny dzien dzis moj synek konczy 6 lat az nie wieze kiedy to minelo
Jesli chodzi o lozeczko u nas tez maja na tym pierdolca ze tak powiem zadnych ochraniaczy kolderek poduszeczek po porodzie przychodzi pielegniarka przez 8 dni po pare godzin zalezy ile chcesz max do 8 godzin a minimum 3 pomaga przy dziecku kapie robi sniadanie odkurza myje toalete prysznic ogolnie bardzo pomaga

Sto lat dla synka!! :) Też nie wiem kiedy to zleciało, mój w przyszłą środę kończy 6 lat :tak::D Mam rocznicę porodu haha:cool2: fajnie macie z tą pielęgniarką, to bardziej taka pomoc domowa :p

Dziękuję za odpowiedzi, zastanawiało mnie to jak to się ma do funkcjonowania mamy i rozwijania dziecka czy nie jest dziwnie ułożone albo coś:)
I brzuch nie idzie mi do przodu A się zatrzymał:(
To znaczy jak założę luźna bluzkę to fakt widsc że utylam A nie ciąża:( Nie mam takiego brzuszka do przodu i wgl:(
Dalej mam taki na boki :(
Ych mam nadzieję że to się zmieni bo czuje się gruba A nie ciężarna:(

Kochana, masz jeszcze dobrze ponad 4m-ce ciąży! Gwarantuję ci, że do końca zdążysz tutaj jeszcze milion razy ponarzekać na brzuch! Że duży, nie możesz się schylać, że kręgosłup pobolewa, że nie możesz się dobrze ogolić, itp. Także korzystaj na razie!!!:laugh2: Na wszystko przyjdzie pora! Weź pod uwagę, że sporo z nas jest wyżej w ciąży o 2,3 a nawet 4tygodnie, więc i na ciebie przyjdzie kolej :):rolleyes::tak:

A to moja Lilka:)
Zdjęcia 4D powiem szczerze na mnie zrobiło to wrażenie szkoda że standardowo spala

Śliczna :)
I ciesz się, że tak ładnie ci śpi! Może się to przełoży na życie na zewnątrz i będziesz mieć małego Aniołka! :tak::);)
 
A co do spania noworodka i niemowlaka, to jeszcze pamiętam, że zamiast poduszki materac ma być podniesiony do góry (klin pod materac) po prostu i tyle ;) Śmiesznie takie gołe łózko wyglądało....Ale tak miałam :) I w ogóle bobas taki malutki w nim, a później widać jak rośnie...coraz większy, i większy... Aż pyskuje hahaaha :rofl2::laugh2:

I witam się w końcu :) Dzien dobry i miłego dnia życzę :)
Ktoś wizytuje dziś oprócz Paulianna89? :)
 
Wczoraj już mnie przeziębienie brało, ale dziś od 5 nie śpię.
Czekam aż domownicy wstaną to zrobię sobie inhalacje, bo mam stary inhalator i okropnie głośno brzęczy.
W nocy mnie gardło napierdzielało i ssałam pre.n..a...l..e..n na zmianę z unibenem. Na wieczór Wit c1000 , mam nadzieję, że mi szybko przejdzie bo we wtorek mam robić glukozę a w środę gina.

Wczoraj mi przyszła kiecka z bonprix, ta co wcześniej był worek z rozmiaru 48 zamówiłam teraz 40tke.
Na drugiej fotce widać moje 2 brzuchy, jedzeniowy nadal większy niż ciążowy.
Ale widocznie tak ma być.
Może jak wyżej młody pójdzie to się wyrówna [emoji4]

Trzymam kciuki za wizytujące dziś
20180712_102031.jpg
20180712_102021.jpg
 

Załączniki

  • 20180712_102031.jpg
    20180712_102031.jpg
    51 KB · Wyświetleń: 335
  • 20180712_102021.jpg
    20180712_102021.jpg
    54,5 KB · Wyświetleń: 338
Witajcie koleżanki :) U mnie po tym jak lekarz w którymś tam wczesnym tygodniu stwierdził że "coś tam rośnie między nogami, raczej chłopiec" a ja przestawiłam się na chłopca i wszyscy w mojej rodzinie też okazuje się że jednak będzie moja wymarzona DZIEWCZYNKA!!! bo nic jej nie urosło :) Na połówkowych lekarz też potwierdził że zdrowa dziewczynka mieszka w brzuszku :) i będzie mała Wiktoria:-) :):-D Proszę mi tam zmienić w tabelce :)

A co do ruchów to od jakiegoś 17 tygodnia czuje intensywne kopniaki które widać na brzuchu i czuć ręką jak się przyłoży :-D i moje dziecko nie ma wgl spania prawie cały dzień je czuje a póżnym wieczorem i w nocy jak się przebudzę to ona razem ze mną się budzi i szaleje:-D aktualnie jestem w 23tyg.

Teraz mam mniej czasu bo remonty itd ale staram się czytać cały czas co tu u Was słuchać z udzielaniem się słabo z mojej strony ale jak będę mieć coś istotnego do napisania to na pewno napisze
Pozdrawiam :)
 
reklama
Cześć dziewczyny[emoji851]
Dita no właśnie się nie dowiedziałam co z tą wodą :/
Ja mam zrobić na następną wizytę krzywą i lekarz mi powiedział że mogę pół szklanki wody wypić przed badaniem[emoji6]
Witajcie dziewczyny w ten piekny dzien dzis moj synek konczy 6 lat az nie wieze kiedy to minelo
Jesli chodzi o lozeczko u nas tez maja na tym pierdolca ze tak powiem zadnych ochraniaczy kolderek poduszeczek po porodzie przychodzi pielegniarka przez 8 dni po pare godzin zalezy ile chcesz max do 8 godzin a minimum 3 pomaga przy dziecku kapie robi sniadanie odkurza myje toalete prysznic ogolnie bardzo pomaga
Zdrówka i samych radość dla Synka [emoji8]
Noworodkiem to mogę się zajmowac, ale za taką Panią do pomocy w domu na początku to bym majątek oddała
Dziękuję za odpowiedzi [emoji4]
Pomogły mi bardzo.
Powodzenia na dzisiejszych wizytach [emoji4]
Właśnie jadę na połówkowe [emoji16]
Powodzenia na wizycie[emoji16]
Malutki napewno będzie spał w otulaczu, kołderki i poduszki na pewno nie będzie, jedynie co chyba kokon kupię[emoji6] mój pierwszak-starszak miał 2 tygodnie jak przeprowadził się do mojego łóżka i zawsze mnie budził jak tylko zaczął się wiercic, to chyba instynkt [emoji4]
 
Do góry