reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny, koniecznie proscie ginekologa o zmierzenie szyjki!
Moja przyjaciolka spedzila w lozku 2 miesiace, o nerwach nie wspomne tylko dlatego ze lekarz stwierdzil u niej skracajaca sie szyjke. Pozniej okazalo sie ze punkt wyjsciowy byl u niej dosc krotki i nic sie nie dzialo, ale ze nie bylo porownania to przezyla swoj horror.
Ale np w UK nie ma się w ogóle kontaktu z lekarzem przez całą ciążę, chyba że coś jest nie tak. Wszystkie spotkania są z polożną, to ona pobiera krew do badań itd, usg robią 2 razy i obydwa zazwyczaj przez brzuch, nikt nie zagląda "tam do środka". Po prostu tak tutaj prowadzi się ciążę, tak samo cukier sprawdza się tylko badając mocz, nie ma badania krzywej cukrowej.
 
reklama
Mnie już wiele razy koło pępka kłuło, nawet o tym pisałam, w pierwszej ciazy też[emoji5] czasami jak wracam z pracy to jak idę dołem podbrzusze mnie boli.. jakby od chodzenia. Ale zanim dojdę do domu (mam niecałe 10min albo i mniej piechotką) to po paru minutach przechodzi... moze jak za długo przetrzymam pęcherz? Albo od siedzenia przy komputerze? Ale nie zdarza sie codziennie, kiedyś gdzieś tam, trzeba rozejść [emoji51][emoji5] ogólnie różne boleści zdarzają sie w ciazy i nie wolno od nich zwariować [emoji41] jak przechodzą to jest ok i tyle, nie myślec za dużo [emoji106]



Przeszło ci? Bardzo boli?
A mój tez mnie dzisiaj wystraszył.. od rana prawie sie nie ruszał [emoji53] raz kopniaka małego zasadził bratu i tyle.... już mnie mały strach brał, ale jak byłam na podwórku z Młodym to końcu przed 14 zaczął sie ruszać i kopać przez kilka minut [emoji28]
Nie wiem co to było dzisiaj... dzień lenia czy co??[emoji33]



A ja wiem, że mam jedna z krótszych ale i tak nie panikuje, właściwie to w ogole sie tym nie przejmuję. Jest w normie i tyle, jakby było cos nie tak to bym dostała L4 i nakaz leżenia [emoji3]a jak lekarz stwierdził, że w porządku to jest ok i już [emoji57]
Tylko wlasnie mnie nie kuje obok pepka tylko jakby ktos mi wkladal igle do pepka I wyciagal I mam tak przy lezeniu bardziej niz przy chodzeniu w sumie to mi sie zrobilo wczoraj gdy dosrakam kolki jelitowej I po zalatwieniu sie man ten klujacy bol w pepku.
 
Ale np w UK nie ma się w ogóle kontaktu z lekarzem przez całą ciążę, chyba że coś jest nie tak. Wszystkie spotkania są z polożną, to ona pobiera krew do badań itd, usg robią 2 razy i obydwa zazwyczaj przez brzuch, nikt nie zagląda "tam do środka". Po prostu tak tutaj prowadzi się ciążę, tak samo cukier sprawdza się tylko badając mocz, nie ma badania krzywej cukrowej.

Trzeba sie dostosowac, ale to troche straszne - np. moja cukrzyca ciazowa nigdy nie zostalaby tam zdiagnozowana w takim razie (nigdy nie mialam cukru w moczu) - smutna perspektywa. Widac wszedzie sluzba zdrowia pozostawia wiele do zyczenia [emoji20]
 
7CABA615-8DE5-4EE4-A7C5-54033FB91D40.jpeg
9DFB5084-0AD6-4E16-9E19-745D15E2B2D4.jpeg
7CABA615-8DE5-4EE4-A7C5-54033FB91D40.jpeg
Hej dziewczyny [emoji5] będe nadrabiać dzisiejsze wpisy [emoji6] ja miałam dzisiaj ciężki dzień, od rana na nogach i upał. Rano byłam w mieście z teściową obejrzeć troche rzeczy dla malucha no i rozejrzeć się za sukienką dla mnie. Nie będziemy długo bo raz że ja mam żałobe jeszcze, dwa że różnie mogę się czuć no ale jednak chciałabym się dobrze czuć w tym co założe. A tu widzę z moją figurą i niskim wzrostem ciężko. Znalazłam taką, super leży itd no ale co z tego jak wesele końcem sierpnia więc teraz nie kupię bo potem mogę w nią zwyczajnie nie wejść [emoji20]
No potem zajrzałam do domu ale szybciej wyszłam niż weszłam, potem cmentarz. Jeszcze dodatkowo dzisiaj nie śpię znowu od 5 także padam powoli. Zobacz załącznik 874108

Bardzo polecam sukienki ze strony stoneskirts ;) byłam ostatnio na weselu, skukienki luźniutkie, materiał super, nie mną się, a myślę że jeszcze we wrześniu je wykorzystam na urodziny ;p zresztą normalnie też się nadają ;)
 

Załączniki

  • 9DFB5084-0AD6-4E16-9E19-745D15E2B2D4.jpeg
    9DFB5084-0AD6-4E16-9E19-745D15E2B2D4.jpeg
    812,4 KB · Wyświetleń: 406
  • 7CABA615-8DE5-4EE4-A7C5-54033FB91D40.jpeg
    7CABA615-8DE5-4EE4-A7C5-54033FB91D40.jpeg
    390,5 KB · Wyświetleń: 436
Mnie już wiele razy koło pępka kłuło, nawet o tym pisałam, w pierwszej ciazy też[emoji5] czasami jak wracam z pracy to jak idę dołem podbrzusze mnie boli.. jakby od chodzenia. Ale zanim dojdę do domu (mam niecałe 10min albo i mniej piechotką) to po paru minutach przechodzi... moze jak za długo przetrzymam pęcherz? Albo od siedzenia przy komputerze? Ale nie zdarza sie codziennie, kiedyś gdzieś tam, trzeba rozejść [emoji51][emoji5] ogólnie różne boleści zdarzają sie w ciazy i nie wolno od nich zwariować [emoji41] jak przechodzą to jest ok i tyle, nie myślec za dużo [emoji106]



Przeszło ci? Bardzo boli?
A mój tez mnie dzisiaj wystraszył.. od rana prawie sie nie ruszał [emoji53] raz kopniaka małego zasadził bratu i tyle.... już mnie mały strach brał, ale jak byłam na podwórku z Młodym to końcu przed 14 zaczął sie ruszać i kopać przez kilka minut [emoji28]
Nie wiem co to było dzisiaj... dzień lenia czy co??[emoji33]



A ja wiem, że mam jedna z krótszych ale i tak nie panikuje, właściwie to w ogole sie tym nie przejmuję. Jest w normie i tyle, jakby było cos nie tak to bym dostała L4 i nakaz leżenia [emoji3]a jak lekarz stwierdził, że w porządku to jest ok i już [emoji57]
Po paracetamolu mniej boli, ale profilaktycznie poleże, a co do szyjki to wiem, że mam krótszą niż wcześniej. W 13 tygodniu miała 6cm. A teraz w 20 tygodniu 4,1cm.
Ale 4cm to wiem, że nue jest źle
 
Mnie już wiele razy koło pępka kłuło, nawet o tym pisałam, w pierwszej ciazy też[emoji5] czasami jak wracam z pracy to jak idę dołem podbrzusze mnie boli.. jakby od chodzenia. Ale zanim dojdę do domu (mam niecałe 10min albo i mniej piechotką) to po paru minutach przechodzi... moze jak za długo przetrzymam pęcherz? Albo od siedzenia przy komputerze? Ale nie zdarza sie codziennie, kiedyś gdzieś tam, trzeba rozejść [emoji51][emoji5] ogólnie różne boleści zdarzają sie w ciazy i nie wolno od nich zwariować [emoji41] jak przechodzą to jest ok i tyle, nie myślec za dużo [emoji106]



Przeszło ci? Bardzo boli?
A mój tez mnie dzisiaj wystraszył.. od rana prawie sie nie ruszał [emoji53] raz kopniaka małego zasadził bratu i tyle.... już mnie mały strach brał, ale jak byłam na podwórku z Młodym to końcu przed 14 zaczął sie ruszać i kopać przez kilka minut [emoji28]
Nie wiem co to było dzisiaj... dzień lenia czy co??[emoji33]



A ja wiem, że mam jedna z krótszych ale i tak nie panikuje, właściwie to w ogole sie tym nie przejmuję. Jest w normie i tyle, jakby było cos nie tak to bym dostała L4 i nakaz leżenia [emoji3]a jak lekarz stwierdził, że w porządku to jest ok i już [emoji57]

Ost. Czułam spojenieni to że zmusza mnie bym siadła na dupie..duzo chodzę codziennie także zależy
Mały wali w pęcherz i też miałam jego dzień lenia a od paru dni brzuch mi lata tak szaleje oO


Trzeba sie dostosowac, ale to troche straszne - np. moja cukrzyca ciazowa nigdy nie zostalaby tam zdiagnozowana w takim razie (nigdy nie mialam cukru w moczu) - smutna perspektywa. Widac wszedzie sluzba zdrowia pozostawia wiele do zyczenia [emoji20]
Prowadzony jest wywiad chorób które się przeszło. Chorób w rodzinie. U mnie nikt nie ma cukrzycy np. a pod tym kątem też patrzą co do badań. Stylu życia nadwagi itd.
Pamiętajmy też że mówimy o państwowej służbie zdrowia. Prywatne prowadzenie ciąży też istnieje i znam osoby które Za to płaciły ogolnie

Sama uważam że nawet jeśli prowadziłabym ciążę w Polsce to nie chciałabym badania dopochwowego co wizyta np. Co 4 tyg ze względu na bol i dyskomfort a co najważniejsze by tam po prostu nie grzebać. Z jakiegoś powodu mają taki system a nie inny. Mi wystarczyło by sprawdzenie raz jeśli już. I to tym bardziej w tej sytuacji co do zabiegu na mojej szyjce choc uspokajaja ze zabieg nie byl inwazyjny co do dlugosci szyjki.bale tak . Przeprowadzają badanie po 25tyg.
Moje wszystkie znajome które tu rodziły tak przeszły ciążę i pracowaly takzE staram się nie sugerować prywatna opieka w Polsce. Nie wszystkie ciążę są bezproblemowe. Jedna moja znajoma miała problem z cukrem. Poza tym paliła lol i była całkowicie inaczej traktowana

Z.ta szyjka to różnie
Słyszałam że w Polsce panuje ..''syndrom krótkiej szyjki' sprzedawany przez lekarzy ale kto tam wie


Tak czy inaczej Trzeba zachować stoicki spokój hehe

Paula obkupilam siebie i dzieci w Nexcie i kupiłam coś dla bobasa..no nie mogłam się oprzeć!! Mięciutki kombinezon:):):)
 
Hej ho nudy.. Musze sie wziac za sprzatanie ale od kad wrocilam z pracy to leżakuje i nic mi sie nie chce...buuu
U mnie w pracy mlyn bo sezon ślubny w pełni.
Urlopik z poczatkiem sierpnia.. Ale wyjedziemy pare dni pozniej bo tak jak wspominalam o bolach glowy mojego Nikodema tak nie pamietam czy powiedziałam ale musze z nim polozyc sie do szpitala. Mamy na koniec lipca zaplanowane przyjecie do centrum zdrowia dziecka na neurologie bedzie mial rezonans i inne badania.
Licze na toze bedzie zdrow jak ryba i pojedziemy do moich przyjaciol na podkarpacie :)
O a tak wyglada moja robota przy sobocie
20180707_130559.jpg
20180707_130559.jpg
20180707_130550.jpg
20180707_130544.jpg
 

Załączniki

  • 20180707_130559.jpg
    20180707_130559.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 424
  • 20180707_130550.jpg
    20180707_130550.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 411
  • 20180707_130544.jpg
    20180707_130544.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 404
reklama
Do góry