reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej ! Ja mam Hashimoto. Biore l-tyroksyne codziennie rano. I kwas foliowy bez jod, bo jod szkodzi.
A ty?

Witaj, dostałam Eutyrox N50 (dotatkowo kwas foliowy i witaminy Falvit mama). Raczkuję w tym temacie; nie wiem czy w moim przypadku w ogóle mogę nazywać to chorobą Hashimoto? Poprzednie TSH było podwyższone, ale jeszcze w normie, teraz wyszło 3,47. Boję się o malucha, nie wiem jak duży wpływ ma to na niego :(
 
reklama
Kochana jak ja trafilam do szpitala, bo mega mnie brzuch bolal I mialam krwiaka w maiccy bedac w ciazy, to lekarz mi sie pyta kiedy oststnia miesiaczka, a ja mowie ze 25 grudzien bla bla, a on do mnie, ze to niemozliwe, zeby byla ciaza I gdybym nie byla chora to by mi zrobil lyzeczkowanie, a dziewczynie obok jak sie zapytala za I przeciw to powiedzial, se ma sie nie pytqc jakie sa za I przeciw, bo go to nie interesuje czy sie ona zgodzi czy nie, a dla niego go jeden zabieg mniej. I tyle. W szpitalach niejtorych to same konowoly pracuja.
Zgadzam sie
 
Le no to tez dam na luz. A czy kluje was w srodku w pepku? Mnie wczoraj tak zaczelo kluc I niby przestalo, ale dziwne uczucie I mam wrazenie jakby mi sie wywijal, ale nie wiem czy przy wywijaniu to sie odczuwa jakos.:rofl:
Czasem coś gdzieś zaboli zakłuje ale jak przechodzi i nie powrarza sie czesto to też się nie martwię to normalne
 
Gratuluję chłopaczka, a masz już imię czy będziesz myslała?
Chcemy Julian, ale może się coś jeszcze zmienić w tej kwestii ;) Chociaż już tak zaczęłam do niego mówić, to ciężko byłoby się odzwyczaić ;)

Witaj, dostałam Eutyrox N50 (dotatkowo kwas foliowy i witaminy Falvit mama). Raczkuję w tym temacie; nie wiem czy w moim przypadku w ogóle mogę nazywać to chorobą Hashimoto? Poprzednie TSH było podwyższone, ale jeszcze w normie, teraz wyszło 3,47. Boję się o malucha, nie wiem jak duży wpływ ma to na niego :(

Też biorę Euthyrox 50. Na samym początku miałam za wysokie, później w normie, a teraz trochę niskie...
Myślę, że wpływ na to miał sposób brania tabletki. Jak brałam pół godziny przed śniadaniem to nie wchłaniało się w pełni. A teraz brałam ok 3 jak budziłam się na siku i myślę, że zdążyło się wszystko wchłonąć do śniadania... W drugim trymestrze tsh może być ok 3 więc aż tak dużo nie przekracza. Niektóre dziewczyny mają na prawdę wysokie tsh... Jak jesteś pod opieką lekarza to nie ma się co martwić.
 
@urs mam takie coś na baterie ale zero siły ssania a młoda nie dała z tym do siebie podejść bo brzeczalo haha
Nie polecam

To dla mnie smutna wiadomosc...
Bede musiala zrobic kolejny research [emoji23]
Moze chociaz jeden porzadniejszy na baterie sie znajdzie - wszystkie inne opcje z tego co widze u mnie odpadaja :/
 
Witaj, dostałam Eutyrox N50 (dotatkowo kwas foliowy i witaminy Falvit mama). Raczkuję w tym temacie; nie wiem czy w moim przypadku w ogóle mogę nazywać to chorobą Hashimoto? Poprzednie TSH było podwyższone, ale jeszcze w normie, teraz wyszło 3,47. Boję się o malucha, nie wiem jak duży wpływ ma to na niego :(
Spokojnie, po lekach powinno spasc. Ja zaczynalam od 4.3 w 13 czy 14 tyg, dostalam euthyrox 50,po miesiącu 3.2 i podniosl mi endo dawke do 75 i zobaczymy teraz.
 
reklama
Chcemy Julian, ale może się coś jeszcze zmienić w tej kwestii ;) Chociaż już tak zaczęłam do niego mówić, to ciężko byłoby się odzwyczaić ;)



Też biorę Euthyrox 50. Na samym początku miałam za wysokie, później w normie, a teraz trochę niskie...
Myślę, że wpływ na to miał sposób brania tabletki. Jak brałam pół godziny przed śniadaniem to nie wchłaniało się w pełni. A teraz brałam ok 3 jak budziłam się na siku i myślę, że zdążyło się wszystko wchłonąć do śniadania... W drugim trymestrze tsh może być ok 3 więc aż tak dużo nie przekracza. Niektóre dziewczyny mają na prawdę wysokie tsh... Jak jesteś pod opieką lekarza to nie ma się co martwić.

Dzięki, uspokoiłaś mnie :)
 
Do góry