reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Od 2 tygodni bolala mnie glowa krecilo mi sie w niej i kolatalo mi serce.... cisnienie mialam 103/60 p80 itp w czwartek od rana czulam sie fatalnie az sie trzeslam od srodka poszlam do gina a tu cisnienie 142/91p 140 i skierowanko do szpitala [emoji54][emoji54][emoji54] do tej pory boli mnie glowa a na leki nie moge sie doczekac [emoji34][emoji34] ale w poniedzialek wychodze z wiadomoscia ze na uzg mam 18t 6d i rozwija sie synus [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16] zdrowiutki jak ryba [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]
To I tak mialas dobry puls, ja caly czas mam ponad 90, a norma jest do 90. Tylko ja nie wiem czy to nie ma wplywu na to moja nerwica, chociaz dzisiaj mnie tez glowa bolala I slabo mi jest, a u ginekologa mialam cisnienie 124/72 I puls 88.
Dlaczego Ci nie dali na to lekow? Przeciez to moze byc grozne, chyba nie? Oni sa nienormalni? Ciesze sie, ze synus sie dobrze rozwija.
 
reklama
Pytam bo szczerze ja starożytna matka jestem i używałam gruszki do wyciągania glutków [emoji85][emoji87]
Owszem trzeba wygotowywać i po pewnym czasie wymieniać, bo to guma, ale byłam z niej zadowolona.
Teraz się przymierzałam do fridy.
Nie wyobrażam sobie wyciągania takich mocnych katarowych glutów zwykłą gruszką, mimo iż kiedyś tylko tego używano.
Wcześniej miałam fride, ale teraz chcę katarek dodatkowo. U bratowej widziałam jak to działa.nie wyciąga flaków i oczu hehe
 
@Roksi98 norma może sięgać nawet do 100/min ;)

A gruszki też używałam przy córce bo jakoś nie mogłam się przekonać do kupna fridy :p ale ja to miałam łatwe dziecko bo pierwszego kataru dostała dopiero po pierwszych urodzinach :D teraz już planuje fride kupić
 
@Roksi98 norma może sięgać nawet do 100/min ;)

A gruszki też używałam przy córce bo jakoś nie mogłam się przekonać do kupna fridy :p ale ja to miałam łatwe dziecko bo pierwszego kataru dostała dopiero po pierwszych urodzinach :D teraz już planuje fride kupić
Bo ja zazwyczaj mam powyzej 90, a jak sie bardzo zdenerwuje lub przejmuje to mi slabo I mam nieraz po 115. I sie zastanawiam czy to ok czy nie ok.
Nogdy nienawidzilam gruszki
 
Mówię mojemu że jest katarek do odkrzucza, a on do mnie chyba żeby flaki dziecku wyciągnąć padłam, nie wiedziałam że jest coś takiego, bo korzystałam z tego zwykłego
Moj szwagier mowil mojej siostrze, ze malemu mozg tym wyciagnie, a potem sam na sobie probowal, ze to wcale nie takie straszne ;)
 
Dzień dobry, chciałabym się przywitać na forum listopadowych mamusiek. Dziewczyny - muszę się przyznać, że jestem z Wami właściwie od lutego. Ciekawe wpisy i wiele fajnych pomysłów mi podsunęłyście, także bardzo Wam dziękuję.
Termin mam na 15.11, czekam teraz na połówkowe USG w przyszłym tygodniu (przeczucie, że chłopiec). Nie śledziłam wszystkich Waszych wpisów, także pytanie czy któraś z Was ma chorobę Hashimoto?
Hej ! Ja mam Hashimoto. Biore l-tyroksyne codziennie rano. I kwas foliowy bez jod, bo jod szkodzi.
A ty?
 
Cześć dziewczyny, miłego weekendu!

Katarek jest super. Brzmi strasznie, kiedy byłam nianią i kazali mi tym wyciągać gluty maluszkom to prawie zeszłam na zawał, ale spokojnie, dzieci to znoszą ok i to nie boli, chyba, że boją się odkurzacza. U starszych zazwyczaj wystarczała jakaś bajka i dzieci to urządzenie miały dosłownie "w nosie" ;P . Jak dla mnie plusy są takie, że przy fridzie nie da się tak dokładnie oczyścić nosa, a oprócz tego wdycha się też bakterie od maluszka i samemu można mu coś niechcący sprzedać. No, ale nie zawsze ma się odkurzacz pod ręką albo nie zawsze można go użyć, więc i frida się przydaje.

@Dzidzi bobo mam nadzieję, że ciśnienie się unormuje i wszystko będzie w porządku!

@Dusia94 za Twojego maluszka też trzymam kciuki :)

A moja królewna o drugiej w nocy urządziła sobie w nocy dyskotekę, pierwszy raz czułam aż takie fikołki :)
 
Mówię mojemu że jest katarek do odkrzucza, a on do mnie chyba żeby flaki dziecku wyciągnąć padłam, nie wiedziałam że jest coś takiego, bo korzystałam z tego zwykłego
Jest taka koncowka do odkurzacza moja szwagierka tak katarek wyciagala swoim dzieciom przez ta końcówkę wcale nie ma takiej sily jak bys odkurzala dywan i jest bezpieczne dla dziecka sama wyprubowalam... [emoji16][emoji16]
 
To I tak mialas dobry puls, ja caly czas mam ponad 90, a norma jest do 90. Tylko ja nie wiem czy to nie ma wplywu na to moja nerwica, chociaz dzisiaj mnie tez glowa bolala I slabo mi jest, a u ginekologa mialam cisnienie 124/72 I puls 88.
Dlaczego Ci nie dali na to lekow? Przeciez to moze byc grozne, chyba nie? Oni sa nienormalni? Ciesze sie, ze synus sie dobrze rozwija.
Cisnienie miala 142/91 puls 140 to raczej xa wysoki puls
 
reklama
Ja przy córce używałam katarka i do głowy mi nie przyszło że można by się go bać :biggrin2:
Przy samej końcówce siła ssąca jest malutka, taka żeby akurat nos oczyścić.
 
Do góry