reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja na czuja kupuje :) po trochę to czy tamto i skończyło się tak ze miałam 7 polspioszkow 56 i jedno body hehe jedyny bardziej przemyślany zakup to będzie laktator i wózek. Wkładki laktacyjne czy podkłady to byle jakie pewnie kupię. O wkładkach kolezanka mi mówiła ze cieńsze lepsze ale jeszcze nad tym się nie zastanawiałam.
 
reklama
No więc ja już po USG i wszystko ok. Tak jak powinno być. Wszystko inna pani doktor sprawdziła ponownie. Omawiały z uczennica wszystko także dłużej to trwało ..mały kopał jak szalony hehe a 5 min przed spał sobie no ale jak zaczęły mnie uciskać to się ocknął he
Fajnie tak widać czym się właśnie dostało .. no takie wygibasy wyrabiał ze szok
Oglądaliśmy usteczka nosek stppki paluszkipal no tak ładnie było widać a fotki nie dało się z taką ostrością uzyskać wrrrrr

Ja w jednej ciąży w pl byłam badana ginekolog. Ale nie co wizyta a wizyty miałam częściej na początku a później rzadko bo bylo dobrze . Glukozy tez nie miałam
Z córką prowadziłam ciążę tu także w ogóle nie byłam badana ginekolog. I zaufałam. Mają inną politykę na to i oni uważają że tam nie ma sensu grzebać ..że większość kobiet z hm z ala krótkimi szyjkami rodzą i tak po terminie także ja to nie wiem .. ale wolałabym być gdzieś po środku z ta polityka by wilk był syty i owca cała
Mimo wszystko staram się im ufać .położnym bo jednak trochetw tym zawodzie pracuja lol


Do przemywania pepuszka zalecają tylko wodę także trochę potrzeba było czasu zanim przyjęłam to do wiadomości z córka. Kikut odpadł jej po 4 dniach oO
 
W pierwszej ciąży też miałam listę [emoji28] teraz jakoś daleko mi do zakupów... Raczej w październiku będę o tym myślała. Teraz bezskutecznie szukamy większego mieszkanka lub domku :(

Mi też daleko... tylko odwlekam z miesiąca na miesiąc [emoji28]ale chce mieć gotowe jyz wszystko najpóźniej końcem września, bo nie mam zaufania, że wytrzymam do końca października [emoji23]

Dziewczyny, ale wy duzo piszecie :)
Ja nawet na zwolnieniu nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnac!

U mnie jutro wizyta - a za 2 tygodnie polowkowe :) Nie moge sie juz doczekac! Ciekawa jestem czy Franek nadal jest Frankiem czy moze jednak cos sie zmienilo :)

Dzis 19+2, pare dni juz tylko do polowy zostalo, powoli czuje stukanie od srodka, z kazdym dniem coraz czestsze, ale jeszcze zbyt slabe, zeby maz mogl je poczuc. Takze czekam dalej niecierpliwie na pierwsze mocniejsze kopniaki!

Udalo mi sie zrobic liste zakupow w Excelu, ale teraz zaczynam skupiac sie na wyborze konkretnych „egzemplarzy” i powiem wam, ze dla mnie to horror. Dzis spedzilam pol dnia czytajac o wkladkach laktacyjnych, a dalej nie wiem ktore wybrac :) Najgorszym wyborem bedzie pewnie wozek, bo wiekszosc mi sie zwyczajnie nie podoba. Obejrzalam na zywo Mutsy i Cybexa - na razie tylko ten drugi do mnie trafia, ale nie mam pojecia czy wejdzie do mojej mikrowindy w kamienicy [emoji23] Na 5 pietro - mieszkania ponad 4m wysokosci - raczej nie dam rady go taszczyc ;)

A wy robicie listy czy kupujecie „na czuja”? :)

W pierwszej ciazy miałam listę w excelu [emoji23] z podziałem na dla mnie i bobasa, ba chemię i odzież [emoji846][emoji23][emoji23] teraz nie mam nic... ani listy, ani zakupów będę trochę z pamięci korzystać, trochę wy mi będziecie przypominać na forum pewnie, moze sprawdzę jeszcze na stronie szpitala co potrzeba na przyjęcie i jakoś pójdzie [emoji28]
 
No więc ja już po USG i wszystko ok. Tak jak powinno być. Wszystko inna pani doktor sprawdziła ponownie. Omawiały z uczennica wszystko także dłużej to trwało ..mały kopał jak szalony hehe a 5 min przed spał sobie no ale jak zaczęły mnie uciskać to się ocknął he
Fajnie tak widać czym się właśnie dostało .. no takie wygibasy wyrabiał ze szok
Oglądaliśmy usteczka nosek stppki paluszkipal no tak ładnie było widać a fotki nie dało się z taką ostrością uzyskać wrrrrr

Ja w jednej ciąży w pl byłam badana ginekolog. Ale nie co wizyta a wizyty miałam częściej na początku a później rzadko bo bylo dobrze . Glukozy tez nie miałam
Z córką prowadziłam ciążę tu także w ogóle nie byłam badana ginekolog. I zaufałam. Mają inną politykę na to i oni uważają że tam nie ma sensu grzebać ..że większość kobiet z hm z ala krótkimi szyjkami rodzą i tak po terminie także ja to nie wiem .. ale wolałabym być gdzieś po środku z ta polityka by wilk był syty i owca cała
Mimo wszystko staram się im ufać .położnym bo jednak trochetw tym zawodzie pracuja lol


Do przemywania pepuszka zalecają tylko wodę także trochę potrzeba było czasu zanim przyjęłam to do wiadomości z córka. Kikut odpadł jej po 4 dniach oO

Najważniejsze, że synek zdrowy [emoji3] ja chyba przy pępku nie grzebałam w ogole, oprócz kapania.. odpadł po 6dniach [emoji5] raz chyba popsikalam octeniseptem[emoji6]
 
Dziewczyny znowu mam zle myslii... juz nie umiem ich odganiac.. ze cos sie stanie znowu. Boze. Wszystko jest ok, a ja mam ciagle mysli, ze jednak cos I niedlugo umre.. znowu mam ta glupia nerwice I depresje. Oststnio wie poplakalam z, nerwow I stwierdzilam, ze lepiej jakby mnie nir bylo...
To myśl o synku jak to będzie jak już będzie z Tobą, może wybierz się na zakupy dla malucha. A może jakaś książka odciagnie te złe myśli. A takie delikatne odchylenia w morfologii najlepiej reguluje się dietą. Poza tym jesteś w ciąży Twój organizm pracuje na wysokich obrotach i takie delikatne odchylenia są norma[emoji6]
Wasi lekarze badają was na fotelu podczas każdej wizyty? Pytam bo mój ostatnio dopiero pierwszy raz badał szyjkę a raczej coś na kształt tego bo badanie trwało mniej niż 30 sekund [emoji45]
Najpierw usg a później na fotel[emoji4]
Dziewczyny, ale wy duzo piszecie :)
Ja nawet na zwolnieniu nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnac!

U mnie jutro wizyta - a za 2 tygodnie polowkowe :) Nie moge sie juz doczekac! Ciekawa jestem czy Franek nadal jest Frankiem czy moze jednak cos sie zmienilo :)

Dzis 19+2, pare dni juz tylko do polowy zostalo, powoli czuje stukanie od srodka, z kazdym dniem coraz czestsze, ale jeszcze zbyt slabe, zeby maz mogl je poczuc. Takze czekam dalej niecierpliwie na pierwsze mocniejsze kopniaki!

Udalo mi sie zrobic liste zakupow w Excelu, ale teraz zaczynam skupiac sie na wyborze konkretnych „egzemplarzy” i powiem wam, ze dla mnie to horror. Dzis spedzilam pol dnia czytajac o wkladkach laktacyjnych, a dalej nie wiem ktore wybrac :) Najgorszym wyborem bedzie pewnie wozek, bo wiekszosc mi sie zwyczajnie nie podoba. Obejrzalam na zywo Mutsy i Cybexa - na razie tylko ten drugi do mnie trafia, ale nie mam pojecia czy wejdzie do mojej mikrowindy w kamienicy [emoji23] Na 5 pietro - mieszkania ponad 4m wysokosci - raczej nie dam rady go taszczyc ;)

A wy robicie listy czy kupujecie „na czuja”? :)
Z tą wyprawka ograniczam się do rzeczy nie zbędnych przed porodem. Ciuszki, pieluszki, wanienka, wózek łóżeczko. Dla mnie koszula do szpitala, podkłady, majty jednorazowe, a wkładki lovi, bo dostałam próbkę i fajne sa[emoji4] a resztę rzeczy to już się okaże po co będzie jeszcze potrzebne.
 
To myśl o synku jak to będzie jak już będzie z Tobą, może wybierz się na zakupy dla malucha. A może jakaś książka odciagnie te złe myśli. A takie delikatne odchylenia w morfologii najlepiej reguluje się dietą. Poza tym jesteś w ciąży Twój organizm pracuje na wysokich obrotach i takie delikatne odchylenia są norma[emoji6] Najpierw usg a później na fotel[emoji4] Z tą wyprawka ograniczam się do rzeczy nie zbędnych przed porodem. Ciuszki, pieluszki, wanienka, wózek łóżeczko. Dla mnie koszula do szpitala, podkłady, majty jednorazowe, a wkładki lovi, bo dostałam próbkę i fajne sa[emoji4] a resztę rzeczy to już się okaże po co będzie jeszcze potrzebne.
Dla mnie kazde odchylenie od normy to od razu jest choroba. ;/
 
O dziewczyny, podzielcie się proszę tymi listami! Ja jestem pewna, że mi dużo rzeczy brakuje - to pierwsze dziecko, pierwszy raz ogarniam w ogóle noworodkowe rzeczy ;)
Załączam próbkę mojej listy poniżej!
IMG_8606.JPG
 

Załączniki

  • IMG_8606.JPG
    IMG_8606.JPG
    236,3 KB · Wyświetleń: 375
reklama
Do góry