reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Na którym forum jesteś ? Bo też udzielam się na jednym :)
Ja też na jednym jestem, listopadowe mamy 2018 czy jakoś tak [emoji16]

Listę jakąś tam mam, ale raczej kupuję na czuja, a później tylko zweryfikuje z listą czy jeszcze coś muszę dokupić.

Najważniejsze żeby mieć podstawy, resztę pierdułek zawsze można dokupić w między czasie.

Badanie na samolocie mam prawie zawsze, raz tylko nie miałam w pierwszym trymestrze na genetycznym.
 
Ja zadzwonie do gin od prenatalnych i zapytam czy takie badanie wykonuje itp .
Bo mnie to nurtuje ,bo moja gin sprawdza to regularnie na każdej wizycie:)

Mam sprawdzaną zawsze szyjkę, ale ciekawi czemu to dla ciebie takie ważne? Nie znosisz grzebania na dole czy jak?[emoji16]
Mi od porodu to już wisi trochę czy ktoś tam zagłada czy nie, wszystko mi jedno [emoji849] mój ginekolog zawsze bierze mnie najpierw na samolot i jeszcze bada sluz, to jest mega wrażenie Haha s js w trakcie gadam i siè śmieję[emoji23] pózniej jeszcze maca mi brzuch, sprawdza wysokość / dno macicy, pęcherz naciska, mierzy brzuch. Także dla mnie rozbieranie to nic nowego. Nawet jak nie byłam w ciazy to zawsze brał mnie na usg macicy, pooglądać ją, czy mięśniaków nie ma albo torbieli [emoji5]

Dziewczyny was tez tak boliczesto glowa ? Mnie co dziennie ostatnio boli :(

Mnie w ogole. W ciąży chyba jeszcze nie bolała [emoji6]

Hej Dziewczyny!
Dzisiaj mialam wizyte , polowkowe .
Wszystko ok, bobas zdrowy, wyniki ok, mierzy 21cm, wazy 335g, czyli tak jak powinien powiedziala ginekolog.
Mam troche za malo zelaza , ale to sie zdarza w trakcie ciazy, to nic takiego uspokajala lekarka i przepisala tabletki.
Najwazniejsze ,ze dziecko zdrowe :)
Juz 20 tydzien leci, juz polowa za nami.
Trzymam kciuki za Wasze wizyty!
Tak jak juz pisalam bedziemy miec drugiego syna, czas wybrac imie ale z tym ciezko. Wogole pomyslu brak.
Pozdrawiam serdecznie wszyskie mamy :)

Gratuluję udanej wizyty [emoji5] synek rośnie [emoji3]
Ja też mam inny typ imienia od męża ale myślę, że się dogadamy [emoji846][emoji57]

Hej, ja po wizycie. Od poczatku ciazy mam 7 kg na plusie (w pierwszej ciazy na tym etapie mialam 10 [emoji85])dzis tylko badanie na samolocie-szyjka dluga, zamknieta, brzuch ok i skierowanie na morfologie, slodki napoj [emoji85] i hbs chyba, nie umiem rozczytac [emoji23] kolejna wizyta za 3 tygodnie :)

A krzywą już robiłaś?

Gratulacje zdrowego syna :) u nas tez wybor imienia dla chlopca to dramat ;) na szczęście do porodu jeszczs troche czasu wiec cos wymyslimy ;) mnie sie podoba Wojciech lub Hubert alw moj kreci nosem i by wolał jakos inaczej. I wez sie z chlopem dogadaj :D

Jak nie proponuje żadnego to niech zgodzi się na twoje [emoji28] mam męża Huberta i w pracy trójkę dzieci kolegów o imieniu Hubert[emoji16] ładne imię... Wojtuś też mi się podoba ale szwagier ma, to już odpada..

Nie mam.. w domu siostry sie do mnie nie odzywaja. ;/ jak ide na spacer to zaczyba mnie wszystko bolex I zaczynam myslec.

To wyjdź na podwórko, park, nie wiem,,. Usiądź na ławce, poczytaj dobrą książkę i zjedz loda [emoji3] od razu życie wydaje sie przyjemniejsze [emoji846]
I koniecznie do psychologa, bo my tu o tak nie jesteśmy ci w stanie pomóc [emoji53]
 
Mam sprawdzaną zawsze szyjkę, ale ciekawi czemu to dla ciebie takie ważne? Nie znosisz grzebania na dole czy jak?[emoji16]
Mi od porodu to już wisi trochę czy ktoś tam zagłada czy nie, wszystko mi jedno [emoji849] mój ginekolog zawsze bierze mnie najpierw na samolot i jeszcze bada sluz, to jest mega wrażenie Haha s js w trakcie gadam i siè śmieję[emoji23] pózniej jeszcze maca mi brzuch, sprawdza wysokość / dno macicy, pęcherz naciska, mierzy brzuch. Także dla mnie rozbieranie to nic nowego. Nawet jak nie byłam w ciazy to zawsze brał mnie na usg macicy, pooglądać ją, czy mięśniaków nie ma albo torbieli [emoji5]



Mnie w ogole. W ciąży chyba jeszcze nie bolała [emoji6]



Gratuluję udanej wizyty [emoji5] synek rośnie [emoji3]
Ja też mam inny typ imienia od męża ale myślę, że się dogadamy [emoji846][emoji57]



A krzywą już robiłaś?



Jak nie proponuje żadnego to niech zgodzi się na twoje [emoji28] mam męża Huberta i w pracy trójkę dzieci kolegów o imieniu Hubert[emoji16] ładne imię... Wojtuś też mi się podoba ale szwagier ma, to już odpada..



To wyjdź na podwórko, park, nie wiem,,. Usiądź na ławce, poczytaj dobrą książkę i zjedz loda [emoji3] od razu życie wydaje sie przyjemniejsze [emoji846]
I koniecznie do psychologa, bo my tu o tak nie jesteśmy ci w stanie pomóc [emoji53]
I tak duzo ponagacie, bo noja rodzina jak widzi ze mam schize to oprocz mamy I taty nikt sie do mnie nie odzywa.. obydwie siostry rozmawiaja miedzy soba, a ja siedze sama ze swoimi myslami. Wiem, se jestem trudna, se innych to meczy, ale mnir tez..
 
Dziewczyny, ale wy duzo piszecie :)
Ja nawet na zwolnieniu nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnac!

U mnie jutro wizyta - a za 2 tygodnie polowkowe :) Nie moge sie juz doczekac! Ciekawa jestem czy Franek nadal jest Frankiem czy moze jednak cos sie zmienilo :)

Dzis 19+2, pare dni juz tylko do polowy zostalo, powoli czuje stukanie od srodka, z kazdym dniem coraz czestsze, ale jeszcze zbyt slabe, zeby maz mogl je poczuc. Takze czekam dalej niecierpliwie na pierwsze mocniejsze kopniaki!

Udalo mi sie zrobic liste zakupow w Excelu, ale teraz zaczynam skupiac sie na wyborze konkretnych „egzemplarzy” i powiem wam, ze dla mnie to horror. Dzis spedzilam pol dnia czytajac o wkladkach laktacyjnych, a dalej nie wiem ktore wybrac :) Najgorszym wyborem bedzie pewnie wozek, bo wiekszosc mi sie zwyczajnie nie podoba. Obejrzalam na zywo Mutsy i Cybexa - na razie tylko ten drugi do mnie trafia, ale nie mam pojecia czy wejdzie do mojej mikrowindy w kamienicy [emoji23] Na 5 pietro - mieszkania ponad 4m wysokosci - raczej nie dam rady go taszczyc ;)

A wy robicie listy czy kupujecie „na czuja”? :)
Ja mam zrobione listy i to wszystko tematycznie kategoriami wypisane [emoji23]
 
W pierwszej ciąży też miałam listę [emoji28] teraz jakoś daleko mi do zakupów... Raczej w październiku będę o tym myślała. Teraz bezskutecznie szukamy większego mieszkanka lub domku :(
 
reklama
Zjadłam zupe około 15 i po kilkunastu min brzuch mnie zaczął boleć. Odczekałam 20min ale ból tylko się nasilał. Brzuch twardy ,duży, uczucie jakby brakowało w nim miejsca i był ciężki. Stwierdziłam że może wzdęcie . Zaparzyłam i wypiłam czystek wzięłam espumisan i przechodzi więc miałam rację. Tylko odpuściłam przez to zajęcia dla ciężarnych wrrr zła jestem [emoji37][emoji19][emoji19]
 
Do góry