reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mam pytanie do dziewczyn, które nie są w związku małżeńskim. Czy będziecie załatwiać uznanie ojcostwa w urzędzie oraz kwestie nazwiska po porodzie czy przed?
Przed. Mam tak, że 1. muszę wszystkiego dopilnować sama, a dwa wolę mieć spokój po porodzie :D Pójdę jakoś wrzesień/ początek października i od razu załatwię możliwość zarejestrowania dziecka przez internet i wezmę wszystkie dokumenty do becikowego, kosiniaka i 500+. Potem wystarczy jak wyślę mojego, żeby złożył dokumenty i wszystko załatwione :D
 
reklama
To ja już nie wiem jak z tą krzywa. Nawet sprawdziłam na skierowaniu czy na pewno mam ja teraz zrobić i jest tam jak byk haha. Ufam mojemu lekarzowi i wierzę że wie co robi :rofl2: ale nie omieszkam o to na wizycie we wtorek zapytać i zapytam czemu tak wcześnie. W pierwszej ciąży też tak robiłam i było wszystko dobrze :confused: Na szczęście się tym nie przejmuje bo raczej od cukrzycy ciążowej czy czegoś podobnego to mi daleko więc olewam to :o :rofl2:
Ja będę robić mniej więcej 21+4 a też mam super lekarza:) więc ufam że wie co robi:p
 
Mam pytanie do dziewczyn, które nie są w związku małżeńskim. Czy będziecie załatwiać uznanie ojcostwa w urzędzie oraz kwestie nazwiska po porodzie czy przed?

Przed. Ponieważ po porodzie musisz być przy załatwianiu wszystkich formalności, a myśle że nie bedzie Ci się chciało zaraz po porodzie latać po urzędach [emoji16]
 
Nigdy nie miałam.
Podoba mi się, ale jak zobaczyłam wymiary to dla mnie bez sensu 150zł na 2 tygodnie, bo zaraz wyrośnie.
Gdyby były większe to może i bym kupiła.
Na łóżku nawet w szpitalu kladłam dziecko wpoprzek i zabezpieczałam kocem czy kołdrą.
Z tego co mi się wydaje są różne rozmiary . Kokon są też zazwyczaj wiązane w nóżkach po rozwiązaniu dół się otwiera ,nóżki wystają i większe dziecko też się mieści [emoji4]
 
Nigdy nie miałam.
Podoba mi się, ale jak zobaczyłam wymiary to dla mnie bez sensu 150zł na 2 tygodnie, bo zaraz wyrośnie.
Gdyby były większe to może i bym kupiła.
Na łóżku nawet w szpitalu kladłam dziecko wpoprzek i zabezpieczałam kocem czy kołdrą.

One są wiazane, rosną wraz z dzieckiem i potem można używać zamiast ochraniacza do łóżeczka, żeby starsze dziecko nie obijało się o szczebelki w nocy. Ja nie mialam, ale teraz chce kupić. Koleżanki z bb i 7-8 miesiecy używany tych kokonów
 
Mam pytanie do dziewczyn, które nie są w związku małżeńskim. Czy będziecie załatwiać uznanie ojcostwa w urzędzie oraz kwestie nazwiska po porodzie czy przed?
Moi bracia maja dzieci bez ślubów i tylko rejestrowali dziecko w urzędzie po urodzeniu. Po prostu musicie być razem bo jakby ślub był to wystarczy jeden rodzic. my i tak byliśmy razem bo zalatwialismy to przy okazji mojego zdejmowania szwów w szpitalu.
Ale nie pamiętam co tam jeszcze było do załatwienia. Pesel, meldunek... Po 5 latach sama będę od nowa wszystko ogarniać :p
 
Z tego co mi się wydaje są różne rozmiary . Kokon są też zazwyczaj wiązane w nóżkach po rozwiązaniu dół się otwiera ,nóżki wystają i większe dziecko też się mieści [emoji4]
Ten co patrzyłam ma rozmiar po złożeniu 40×65 więc bez szału, bo moje dzieci przy urodzeniu w okolicach 60cm są.
Wiem, że można go rozwiązać, ale jakbym kupowała kokok to z tą myślą, żeby spełniał swoją funkcję.
Maty nie wiem, czy będę potrzebowała, jak będę potrzebowała to pewnie kupię.
Starszym dzieciakom kładłam kocyk i zabawki i sobie leżały.
Mnie się podoba ten co na fotce
Capture%2B_2018-06-27-09-45-08.jpg
 

Załączniki

  • Capture%2B_2018-06-27-09-45-08.jpg
    Capture%2B_2018-06-27-09-45-08.jpg
    36,5 KB · Wyświetleń: 351
Dziewczyny kto dziś wizytuje?
Ja o 15:15 mam połówkowe i lekko się stresuje, bo wczoraj miałam wysokie ciśnienie.
Dobrze, że idę do mojego gina to
może mi coś napisze w razie czegoś.
Trzymam kciuki za wizyty
 
reklama
Dziewczyny kto dziś wizytuje?
Ja o 15:15 mam połówkowe i lekko się stresuje, bo wczoraj miałam wysokie ciśnienie.
Dobrze, że idę do mojego gina to
może mi coś napisze w razie czegoś.
Trzymam kciuki za wizyty
Ja mam 12:40. Nie stresowałam połówkowym do czasu aż przeczytałam jak wiele dziewczyn tutaj się stresuje... I też trzymam kciuki, przede wszystkim za dobre wyniki :)
 
Do góry