reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Taki oscypek z marketu na bank jest z pasteryzowanego tak samo jak sery pleśniowe więc można pewnie [emoji6]

Jej, a skąd masz info, że z marketu są z pasteryzowanego mleka? [emoji5][emoji51] jest napisane na składzie czy tak strzelasz w ciemno? [emoji51][emoji5]

Moja urpdzila się w 37 tyg. Ważyła 3730 52 cm i nie mówili że wcześniak . Fakt wszystko pieknie ladnie z nia bylo. a ty kiedy swoją urodziłaś. Ile przed terminem?

U mnie syn tył b. Szybko..o wiele szybciej jak jego rówieśnicy. ale sprawdze w ksoazEczce ile dokładnie i napiszę. Takze Szybko mi wyrastał z ciuszkow. Córka też ale nie tak jak on lol

Donoszona ciąża jest powyżej skończonego 37tygodnia, czyli 37, 37+1 i wzwyż [emoji5]poniżej wcześniaki, czyli np.36+5 jest wcześniakiem [emoji5]

Ja mam takie podejście , że raz na jakiś czas można nie oszukujmy się teraz wszystko jest chemiczne nie dajmy się zwariować [emoji6]

Ale tu nie chodzi o fast food czy coś niezdrowego np.pelnego tłuszczu , ale o listerię czy inne paskudztwa, dlatego kobietom w ciazy poleca sie ryby smażone albo z piekarnika, bo w procesie wędzenia niekoniecznie mogło wszystko wyginać.. ale mówię- tu są zdania podzielone. Natomiast ogólnie jest zakaz jedzenia produktów z mleka niepasteryzowanego i żaden lekarz nie powie, że można. Oczywiście, że kobieta w ciazy moze zjeść taki ser z takiego mleka czy takiego oscypka, moze tez wypić piwo czy lampkę wina,bo kto jej broni? [emoji28] ale ja bym nie zjadła. Po prostu mogę wytrzymać te 9miesiecy be alko, produktów z mleka niepasteryzowanego czy wędzonych rzeczy. I w sumie tylko z tego rezygnuje, nie jest to jakas strasznie długa lista [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
Dziewczyny mam pytania. Ja do lekarza chodzę na nfz, ale dojeżdżam do Opola ponad 50km. Wystawiła mi dziś zlecenie na mocz, krzywą cukrową i przeciwciała. Niestety można to zrealizować tylko tam w Luxmedzie, u mnie go nie ma. Więc musiałabym iść tu do lekarza swojego by wypisał mi zlecenie. I tu pytania. Po pierwsze czy lekarz ogólny może wystawić zlecenie na przeciwciała i krzywą cukrową? I drugie ile takie zlecenie jest ważne? Bo krzywą musiałabym zrobić dopiero za 3 tygodnie. Jeśli to nie przejdzie to musiałabym za to płacić.
 
Dziewczyny mam pytania. Ja do lekarza chodzę na nfz, ale dojeżdżam do Opola ponad 50km. Wystawiła mi dziś zlecenie na mocz, krzywą cukrową i przeciwciała. Niestety można to zrealizować tylko tam w Luxmedzie, u mnie go nie ma. Więc musiałabym iść tu do lekarza swojego by wypisał mi zlecenie. I tu pytania. Po pierwsze czy lekarz ogólny może wystawić zlecenie na przeciwciała i krzywą cukrową? I drugie ile takie zlecenie jest ważne? Bo krzywą musiałabym zrobić dopiero za 3 tygodnie. Jeśli to nie przejdzie to musiałabym za to płacić.
Skerowanie jest bodajze wazne miesiac. Mocz mysle, ze rodzinny by nie robil problemu, ale nie wiem jak krzywa i przeciwcialami. Musisz sprobowac i isc porozmawiac.
 
Jej, a skąd masz info, że z marketu są z pasteryzowanego mleka? [emoji5][emoji51] jest napisane na składzie czy tak strzelasz w ciemno? [emoji51][emoji5]



Donoszona ciąża jest powyżej skończonego 37tygodnia, czyli 37, 37+1 i wzwyż [emoji5]poniżej wcześniaki, czyli np.36+5 jest wcześniakiem [emoji5]



Ale tu nie chodzi o fast food czy coś niezdrowego np.pelnego tłuszczu , ale o listerię czy inne paskudztwa, dlatego kobietom w ciazy poleca sie ryby smażone albo z piekarnika, bo w procesie wędzenia niekoniecznie mogło wszystko wyginać.. ale mówię- tu są zdania podzielone. Natomiast ogólnie jest zakaz jedzenia produktów z mleka niepasteryzowanego i żaden lekarz nie powie, że można. Oczywiście, że kobieta w ciazy moze zjeść taki ser z takiego mleka czy takiego oscypka, moze tez wypić piwo czy lampkę wina,bo kto jej broni? [emoji28] ale ja bym nie zjadła. Po prostu mogę wytrzymać te 9miesiecy be alko, produktów z mleka niepasteryzowanego czy wędzonych rzeczy. I w sumie tylko z tego rezygnuje, nie jest to jakas strasznie długa lista [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Szczerze mówiąc trochę strzelam. Może źle się wyraziłam ,że jak z marketu to pasteryzowane bo w sumie nie wiem różnie może być. Chodziło mi o to , że z marketu w sensie ser popularnej marki który ma długi termin przydatności do spożycia czyli jest z pasteryzowanego mleka ?A nie taki oscypek czy mleko z własnej produkcji od gospodarza . No ale mogę się mylić jakby co sory za błędne info i poprawcie mnie [emoji4]
 
Azamamew nie pomogę

Znalazlam informacje o synku i jego wzroście .każdy indywidualnie rzecz jasna. Córa jak miała 3 miechy widzę że ważyła 1kg mniej pyzunia moja tyle że była krótsza aaaaa
 

Załączniki

  • IMG_20180626_180610.jpg
    IMG_20180626_180610.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 92
  • IMG_20180626_181250.jpg
    IMG_20180626_181250.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 89
reklama
Dziewczyny mam pytania. Ja do lekarza chodzę na nfz, ale dojeżdżam do Opola ponad 50km. Wystawiła mi dziś zlecenie na mocz, krzywą cukrową i przeciwciała. Niestety można to zrealizować tylko tam w Luxmedzie, u mnie go nie ma. Więc musiałabym iść tu do lekarza swojego by wypisał mi zlecenie. I tu pytania. Po pierwsze czy lekarz ogólny może wystawić zlecenie na przeciwciała i krzywą cukrową? I drugie ile takie zlecenie jest ważne? Bo krzywą musiałabym zrobić dopiero za 3 tygodnie. Jeśli to nie przejdzie to musiałabym za to płacić.

Mocz możesz zrobić przecież w podobnym terminie. No chyba, że masz wcześniej wizytę. Tak lekarz ogólny powinien wystawić Tobie skierowanie.


Kolejne pytanko do mam z doświadczeniem [emoji16][emoji4] używałyście prześcieradła nieprzemakalne? Czy lepiej kupić podkłady pod prześcieradło i osobno prześcieradło? Tyle tego, że się gubię [emoji23]
 
Do góry