reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja juz po wizycie. Krzywą cukrową mam zrobić po skończonym 24 tc. A na 21 sierpnia jestem umówiona na podanie immunoglobiny. Dziś bez usg, bo miałam tydzień temu polowkowe. Przytyłam 1,7 kg, no to nadrobilam juz coś z tych 4 na początku straconych. Od wczoraj zaczął się u mnie ból pleców w krzyżu.
Jeśli chodzi o ubranka to moja córa urodziła się 52 cm i w tych 62 trochę pochodziła jako wczesniak. Teraz mam dylemat, bo jeśli urodzi się jako wcześniej to będzie jak że starszą, ale jeśli o czasie to na pewno będzie duża. Ja kupiłam paczke ubrań, najwyżej będę dokupywac.
Wspolczuje bólu ja dopiero dziś jako tako funkcjonuje z tymi moimi plecami, ale ostatnie kilka dni to była masakra.
To jak na wczesniaczka to duża corcia, moja w terminie praktycznie urodzona a 54 cm, za to teraz jest z rok do przodu wzgledem rówieśników jesli chodzi o wzrost ;) takze widać, że każde dziecko inne i wszystko wyjdzie w praniu z tymi ubrankami ;)
 
reklama
Pauliana, to tez ciezko powiedziec, bo rozne sa dzieci i roznie rosna [emoji14] moj jak mial 2 miesiace nosil juz 68 rozmiar, a mojej siostry syn dopiero na pol roku zalozyl 68 [emoji85]

Dokładnie [emoji5] moje dziecko w lipcu kończy 6lat a na plecach nosi metkę 7-8[emoji23][emoji23][emoji23]to samo jak był mały.. tylko po urodzeniu miesiąc wdawał sie malutki, chudy i długi, a pózniej to to tylko rozmiary leciały [emoji5] na rok nosił 86 i tak na styk-a niby do 18m-ca zycha jest, i zaraz już miał 94[emoji23][emoji16]
 
To dziewczyny powiedzcie mi tych 62 do którego miesiąca używałyście? Bo już naprawdę nie wiem jakie ciuszki kupować [emoji23] 56 wiadomo to na bardzo krótko, ale tych 62?

Współczuję jak kupować za dużo sama nie będziesz [emoji17] mi już przyjaciółki chciały dać po swoich dzieciach to im powiedziałam, że kilka ciuszków chętnie, ale sama chce też sobie pokupować, a za dużo nie ma sensu trzymać.

Widzę po jednej przyjaciółce, wszystko dostała po znajomych i sama nie poszlała bo by nawet ubrać nie zdążyła.

Niby 0-3 miesiące to 56-62, 62-68 to 3-6, 68-74 6-9m-cy, i tak dalej [emoji5]
 
Dokładnie [emoji5] moje dziecko w lipcu kończy 6lat a na plecach nosi metkę 7-8[emoji23][emoji23][emoji23]to samo jak był mały.. tylko po urodzeniu miesiąc wdawał sie malutki, chudy i długi, a pózniej to to tylko rozmiary leciały [emoji5] na rok nosił 86 i tak na styk-a niby do 18m-ca zycha jest, i zaraz już miał 94[emoji23][emoji16]
To tak jak moja. Ma 4 lata a nosi ubranka na 5-6 lat z metki :) w przedszkolu jest jedna z dwójki dzieci w grupie z tego rocznika, reszta jest rok starsza. W ogole wzrostem od nich nie odbiega i jak ktos nie wie, ze mlodsza to nie rozróżni :)
 
Ja juz po wizycie. Krzywą cukrową mam zrobić po skończonym 24 tc. A na 21 sierpnia jestem umówiona na podanie immunoglobiny. Dziś bez usg, bo miałam tydzień temu polowkowe. Przytyłam 1,7 kg, no to nadrobilam juz coś z tych 4 na początku straconych. Od wczoraj zaczął się u mnie ból pleców w krzyżu.
Jeśli chodzi o ubranka to moja córa urodziła się 52 cm i w tych 62 trochę pochodziła jako wczesniak. Teraz mam dylemat, bo jeśli urodzi się jako wcześniej to będzie jak że starszą, ale jeśli o czasie to na pewno będzie duża. Ja kupiłam paczke ubrań, najwyżej będę dokupywac.
Kupiłam dziś w Smyku w rozmiarach 62 i 68 takie pajacyki. Po 25zl.
Link do: Cool Club, Pajac dziewczęcy z kapturem, Kotka Marie, kropki

Moja urpdzila się w 37 tyg. Ważyła 3730 52 cm i nie mówili że wcześniak . Fakt wszystko pieknie ladnie z nia bylo. a ty kiedy swoją urodziłaś. Ile przed terminem?

U mnie syn tył b. Szybko..o wiele szybciej jak jego rówieśnicy. ale sprawdze w ksoazEczce ile dokładnie i napiszę. Takze Szybko mi wyrastał z ciuszkow. Córka też ale nie tak jak on lol
 
Ostatnia edycja:
Hej[emoji6] gratuluję wszystkim udanych wizyt[emoji4] zawsze lubiłam gorące lato, ale w ciąży bardziej mi służy chłodek[emoji5] lepiej mi się śpi, mniejszy mam katar a ciśnienie w normie niezależnie od pogody [emoji4]

Czytałam o tych rybach i już sama nie wiem jeżeli chodzi o makrelę wędzoną , bo jedni piszą że bardzo zdrowa i jak najbardziej można a drudzy że ma dużo rtęci i że może być szkodliwe dla dziecka[emoji848] aj i niepotrzebnie się naczytałam czego lepiej unikać bo nawet oscypek jest na liście nie wskazanych... [emoji15]
Ja mam takie podejście , że raz na jakiś czas można nie oszukujmy się teraz wszystko jest chemiczne nie dajmy się zwariować [emoji6]
 
reklama
Wiesz, wszędzie w artykułach na internecie i mój lekarz i nawet w diagnostyce, gdzie robię badania- krzywa cukrowa miedzy 24-28tygodniem ciazy -skończonym, czyli 24+0 [emoji3]
Oczywiście zrobisz jak uważasz [emoji5]



Wysokie to ciśnienie [emoji33] odpoczywaj!!



Chyba skończone [emoji57] czyli 24+0[emoji848][emoji16]



Super, że Adaś rośnie zdrowo [emoji5] zdrówka życzę [emoji106][emoji51]



Co do ryb wędzonych to zdania podzielone... chyba po prostu bym się baka zjeść - chyba że ze sprawdzonego źródła, to tak [emoji5]oscypka bym na pewno nie zjadła - są po 1.z niepasteryzowanego mleka, a to każdy lekarz odradzi, a dwa- jeszcze wyrabiane w góralskich naturalnych warunkach [emoji23][emoji23][emoji16]także, normalnie bym zjadła, ale dziecka narażać nie będę [emoji2]jak z alko- wytrzymać mogę, choć lubię [emoji28][emoji3]



A co zrobiła???bo zaciekawiłaś mnie???[emoji2][emoji16]
Taki oscypek z marketu na bank jest z pasteryzowanego tak samo jak sery pleśniowe więc można pewnie [emoji6]
 
Do góry