reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Princeseczka nie wiem o ktore pytasz pappa mam w pakiecie z prenatalnymi , a nifty mam nadzieje ze nie bede musiała robić bo to b. Duży koszt. Chyba ze zajdzie taka potrzeba. My akurat z mężem byłyśmy zdania ze bez względu co wyjdzie to urodzę ale będziemy mieli albo spokojna ciaze albo czas by sie nastawić. Na szczęście urodził sie zdrowy pełen energii chłopak :)

Gorzej dzis obudził sie chory ja tez bo maz nas zaraził niestety ... Super akurat na święta :/
 
reklama
Witam wszystkie mamusie.
Ciężko było wczoraj, ale jakoś podołałam. Brzuch mnie nawet nie bolał i ogólnie poza wieczornym zmęczeniem nie odczułam tego, że więcej niż zwykle się napracowałam. Pisanki mamy tylko jeszcze nie zrobione, ale do tego mam specjalne szybko schnące pisanki , więc raz dwa je pokolorujemy.
Dzisiaj jadę na cmentarz do mamy i cioci - zawieźć świeże kwiaty, później do święcenia z koszyczkami., a później to już tylko lenistwo mi pozostanie...

Keejte- mam ten sam problem co Ty. U mnie na USG było też widać tylko pęcherzyk, bez zarodka. Wiek ciąży podobny do twojego. Przeczytałam już tyle historii w necie na ten temat, że głowa puchnie. Niepotrzebnie to robiłam bo to mnie wystraszyło jeszcze bardziej. Generalnie po różnych konsultacjach doszłam do takiego wniosku, że po prostu jest jeszcze wcześnie i zarodka może być nie widać, zwłaszcza jeżeli lekarz nie ma dobrego sprzętu, poza tym ja mam tyłozgięcie macicy , co dodatkowo może utrudniać badanie. Ciąża może być młodsza, niż wskazuje na to data OM, a nawet znając datę stosunku można się pomylić, bo plemniki podobno w drogach rodnych mogą przeżyć kilka dni- nawet do 7dni. Ja dla potwierdzenia, że wszystko jest ok. zrobiłam jeszcze 2 bety i przyrost był ok. Musimy być dobrej myśli, bo stresowanie się przez najbliższy czas na pewno nie przysłuży się dobremu rozwojowi ciąży.


Karola- trzymam za Was mocno kciuki. Twoje maleństwo na pewno jest silne i wierzę, że będzie dobrze. Odpoczywaj sobie i oczywiście daj znać co u Was.

Joasia- świetny pomysł na odstawienie. Oby tak dalej.


Co do badań genetycznych, to ja robię tylko USG genetyczne, żadnych więcej dodatkowych badań nigdy nie robiłam i teraz raczej też nie będę, no chyba , że gin. w związku z moim wiekiem (34lata) zaproponuje jakiś dodatkowy test. Na bank nie będę robiła żadnych inwazyjnych testów- typu amniopunkcja, ale jeżeli zaproponuje np. test Pappa, zrobię go.
Rozmumien jednak mamy, które się obawiają i z różnych przyczyn chcą takie testy zrobić. U mnie to w zasadzie byłoby bezcelowe, bo nie zdecydowałabym się na aborcję, niezależnie od stanu zdrowia dziecka. Broń Boże nikogo nie potępiam, każda wg mnie ma prawo rozsądzić to we własnym sumieniu. Przedstawiłam tylko swoje zdanie, którym mam nadzieję nikogo nie urażę.
Życzę wszystkim udanej soboty, dużo uśmiechu dzisiaj
 
Dzień dobry :) właśnie wstawiłam jajka do gotowania i nic ale to kompletnie nic nie mam zrobione :/ wszystko dzisiaj muszę ogarnąć
Wczoraj wieczór brzuch czułam podobnie jak na @ myślicie ze to mogło być z tego ze się tak ugonilam ujezdzilam i coś czasem przenioslam ? Dziś już nie czuję
A jeszcze jedno pytanie czy jak piję dupka 2*1 a byłoby coś nie tak to zaczelabym plamic czy jak to jest
 
Dzień dobry Wszystkim :-)
Wczoraj do 1 w nocy pichcilam. Nie było źle. Jeszcze mi zostało udekorowanie babek i wstyd się przyznać, ale do sklepu będę musiała jeszcze skoczyć. Później na Swieconke i spokój. Dzisiaj mój będzie sprzatal :-) Wiki jeszcze śpi a ja coś nie mogę spać.
Co do badań genetycznych to chętnie bym zrobiła ze względu na moje problemy z tarczyca. Co prawda leczę się, ale zawsze ryzyko jest. Pytanie do tych, które robiły. Ile takie testy kosztują mniej więcej, kiedy należy je zrobić i czy lekarz może mi dać skierowanie.
Mam 32 lata od jakiego wieku są wskazane? :-)
Co do lekarzy to strasznie dużo placicie, ja prywatnie u Ordynatora z Wrzesni co prawda, ale bardzo dobry place z usg piersi i cytologia 150zł :-)
 
Hej :-)
Gaga właśnie tak sobie myślałam, że pewnie taki tu spokój, bo jajka gotujecie od rana :-)

I w ogóle tak mi przyszło na myśl - wczoraj jadlyscie coś czy trzymalyscie się postu (bo tak właśnie sobie myślę że wczoraj wielki Piątek, a pochodzę z katolickiej rodziny i tam zawsze rano i wieczorem kromka chleba a na obiad zupa mleczna i tyle w wielki Piątek, a w ciązy to tak trochę słabo, nie?)
I jutro co z śniadaniem? Będziecie coś jeść przed rezulekcja czy spoko wytrzymacie do śniadania wielkanocnego? Bo ja się tak czuję, że bez banana rano na pewno bym tych 2-3 godz w kościele nie wytrzymała.

Tak pytam z ciekawości, bo sama katolikiem nie jestem.
 
Cześć dziewczyny. Ja dzisiaj w kiepskiej formie.
Z samego rana prawie zemdlamam. Serce mi biło jak oszalałe , oblaly mnie zimne poty położyłam się przy otwartym oknie i jakoś dałam rade... tragedia czy któraś z Was ma takie akcje?

Chciałam się brać za jakieś przygotowania ☺

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 
Maleducada u mnie w domu też było zawsze takie wielkie poszczenie. Mama pozwalała na śledzia z kromką chleba, ale wczoraj jakbym nie zjadła czegoś wiecej to bym padła. A tak normalnie to zawsze toczę boje z mężem, bo oni tacy wielcy katolicy, a obiad w wielki piątek zawsze w domu mają.
 
Maleducada ja się tylko wczoraj powstrzymalam od jedzenia mięsnych rzeczy co było trudne przez to że u brata mojego robili wczoraj swojska kielbaske i inne wyroby dziś idę tylko na swiecenie więc jakoś wytrzymam żeby wcześniej nic nie jeść
 
reklama
Maleducada- post ścisły nie obowiązuje osób do 14 i po 60 roku życia oraz tych dla których mógłby mieć negatywny wpływ na zdrowie. Myślę, że można tu spokojnie podpiąć kobietę w ciąży.Ja jadłam normalnie, wykluczyłam tylko produkty mięsne. Dziś to samo, a jutro normalne śniadanie.

Samotnaja- zmierz ciśnienie, przy nadciśnieniu tętniczym mogą być takie objawy. Równie dobrze mogło to być jakieś chwilowe ciążowe osłabienie, ale to kołatanie serca jest podejrzane.
 
Do góry