reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Mamo czworki u nas polozna byla juz 5 razy i zapowiedziala sie juz na przyszly tydzien wiec na 6. Ja sie ciesze bo przynajmniej nie musze latac co chwila do przychodni by wazyc mlodego ani po lekarzach aby sprawdzil ten pepuszek ktory fajnie sie zawiazuje ale ta czarna pepowina nadal w nim jest :-/// maz bardzo zdenerwowany ze polozna byla u nas juz tyle razy i razem z tesciowa doszli do wniosku ze na pewno kontroluje nas czy nie jestesmy alkoholikami bo na regale stoi spora kolekcja win, jeszcze z wesela.

Ivi zdrowka! mi juz troszke lepiej ale mam katar zatokowy paskudny :-/

Wczoraj maly mial kolke. Dziewczyny jaki to byl krzyk i placz... plakalam razem z nim... meza nie bylo w domu. Mlody zasnal dopiero o 1 w nocy(bole go zlapaly ok.godz.21) i obudzil sie dopiero o 7 rano z tego zmeczenia.

Emalka co za zolza z tej poloznej... nas sie pytala czy mamy smoczek jesli tak to na czas badania kazala wlasnie wlozyc do buzi w celu uspokojenia.
Nam dwa razy na prawym uchu wyszla kontrol. 29 listopada jedziemy do audiologa. Mam nadzieje ze to po tym okropnym zachlysnieciu ktore mialo miejsce dzien przed badaniem
 
reklama
Kurcze dziewczyny serce mi stanęło dzisiaj tak sie zdenerwowałam , mała była jakaś cięła zmierzylam jej temperaturę w pupie i 38,8 zaraz telefon do lekarza a on ze natychmiast do szpitala. Ale cos mnie tknęło i sprawdziłam termometr i na innym juz było normalnie . Zreszta mała sie ochłodziła . Ale przekazuje wam co powiedział moj wujek tutejszy dyrektor pediatrii , sprawdzajcie temperaturę w pierwszym miesiącu życia , 38 to juz IP. Jesli sZybko sie zareaguje można uniknąć komplikacji . Tak powiedział wiec przekazuje :-)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ja pochwalałam i miałam tu niezły cyrk...

Basia histeria zazdrości
Iza histeria juz nie wiem czy brzuch czy głód:( ale zjadła 60ml mojego z butli i cycki i wyła ponad 1h:( spazmów dostawała :( cos czuje ze czeka mnie ciekawa nocka, tym bardziej ze nie mam zapasu swojego mleka a na razie nie mam jak odłożyć Izy z ręki bo zaczyna wyć [emoji22]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny u mnie rowniez chroniczny brak czasu. Jakos nie moge sie ogarnąć [emoji6]
Po części nadrobiłam, gratulacje dla nowych mamusiek.
U mnie mały grzeczny, zje i spi prawie trzy godziny do następnego karmienia.
Pierwsze prawie dwa tygodnie był na butelce, bo odciagalam mleko, a teraz juz większość karmien w ciagu doby ciumka cyca.

U nas maja inna teorie odnosnie wit K, mam w zaleceniach zeby ja podawać.
A co do szczepionki to tym razem nikt nic nie wspominał, ale z poprzednim synem to mówili, zeby nie moczyć, zeby nie zaczęła sie ślimaczyc to wtedy szybciej sie zagoi...

Linka jesli wydaje Ci sie, ze brak kupki małemu dokucza to pomóż mu windi. Poza tym polecam sab simplex zamiast boboticu.
Moj pierwszy syn miał problemy z kupkami jak zaczął jeść mm. I żałuje ze tak późno zaczelam stosowac windii bo z tego napinania sie i prężenia zrobiła mu sie przepuklina pępkowa wielkosci dużego orzecha wloskiego.
Ty chyba karmisz piersią, prawda? To jednak skonsultowalabym to z lekarzem. W mojej grupie mam sprzed dwoch lat była dziewczyna, ktora miała taki problem i o ile dobrze pamietam tak jak piszesz była z tym u gastrologa bodajze...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieci przyszły na świat dziś o 13:21 przez cc.
Tatuś był szczęśliwy ale i smutnych bo źle znnosilam cc. Wymioty, uczucie spania itp.
Zobacz załącznik 783785
Uspokoił się dopiero jak napisałam, że jest lepiej.
Karmimy piersią. Rafał pochłania więcej.

Paweł ciut mniej.
Były pierwsze kupy.
Udaje się karmić dwóch na raz.
Dużo śpią.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
l8sad gratuluje !!!! dwóch przy piersi to hardcore hihi zdrówka dla Was życzę

Linka podbijam to co napisała Nika. Spróbuj rurki Windi, poczytaj sobie o nich w necie. Mojej bratanicy pomagały odgazowywac sie i kupka była - moja mama nawet jak nie mieliśmy Windi próbowała rownież delikatnie termometr w pupkę włożyć to rownież odgazowuje ale to trzeba ostrożnie.


Skrzat wiem co czujesz, u mnie dziecię w dzien ładnie je i zasypia a w nocy cyrk. Wlasnie walczę od 22 cyc, zasypianie, odkładanie i ryk. O znow szukanie cyca - odbijanie - myśle najedzona - odkładanie do lozka i znow ryk. Tak mam co noc juz tracę siły :-(
 
Emalkadream - świetnie Cie rozumiem, ileż ja się naplakalam w szpitalu jak nam się pobyt przedłużal. Szybkiego powrotu do domu!

Ivi ojej, zapalenia piersi współczuję.

Gaga jak jest nawał mleka to twarde cyce to nic dziwnego, ściągaj i powinno być ok :-)

Mamaczworki - do mnie na szczęście położna nie przychodzi :-)

Basienkaaa spokojnie, nie denerwuj się. Poradzisz sobie z laktacja i Ty! Po mieszance chyba zawsze dzieci lepiej śpią, sama daje czasem na noc, wtedy nawet 3 godziny snu mamy. Najważniejsze że najpierw karmisz nie od razu butelka. A 2 godziny intensywnie ssie? Bo mi się to jakoś długo wydaje, ale nie wiem, może skonsultuj się z położna laktacyjna, zobaczysz co Ci powie.

Joasia - dzielny maluszek! :-)

Priinceseczka uuu to ciężki czas przed Wami, skoro kolki... Oby szybko przeszło.

Kontrola słuchu nie ma co się martwić na zapas. Starszy syn miał kontrolę na oba uszka, martwilam się strasznie, a potem się okazało, że wszystko jest super. :-)

Skrzat - ojej tak czytam i myślę sobie "prawie jak u mnie" na szczęście wieczorem się uspokoiło, ale w ciągu dnia było ciężko, mały ciągle na rączki chciał, potrzebuje dzieciątko bliskość, starszy zaczął się w końcu denerwować że w ogóle się z nim dziś nie bawię i miałam koncert :p

k8sad - gratuluję! :-*



Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Nika karmie piersią . Zaraz poczytam o tym windi , z tym ze mały wiatry ma ciągle i niema z tym problemu , tylko z kupcia no i skąd ból przy oddawaniu stolca :(
Milagros rumianek tez u nas nie pomaga ..

Zuzi pielęgniarka mówiła żebym mu wlewke kupiła , i zrobiła lewatywke żeby mu przez jelita przeleciało pożądanie i oczyścilo, tylko u nas na "wsi" w aptekach nawet nie wiedzą o takich wlewkach dla niemowlaków
 
Do góry