reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

K8sad gratulacje!!!
Linka u nas właśnie po użyciu windi gazy zlatywały i kupka pięknie szła. Pupcie i rurkę windi najlepiej troche posmarować wazelinka.
I czasami jelita miał tak zgazowane ze zlatywały gazy, potem troche kupki i znowu duzo gazów i kupka.

Co do laktatora i ilości mleka...cały szkopuł tkwi nie w tym jakiej on jest firmy ale w tym jak czesto i systematycznie nim pracujemy. Ja jak odciagalam mleko regularnie co 3 godziny to nawet 150 z jednej piersi ściągałam. A teraz jak laktatora użyje dwa, trzy razy na dobe to nawet o obydwu piersi tyle nie mam.

Koalka moj przez dwa tygodnie pił tylko z butelki, a teraz głownie cycujemy i nie ma problemu ze ssaniem.

Basieńka nie wiem byc moze nie doczytałam ale dlaczego nie odciągasz swojego mleka i nie dajesz butelka? To z pewnoscia lepsze rozwiazanie niz mm.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Koalka myślę że nie odzwyczai się jak raz na jakiś czas gdzieś wyjdziesz, bez przesady :-) przynajmniej u moich dzieci butelka od czasu do czasu nie szkodzi(la).

Keejti to super, że tak Ci dyrekcja ułatwia :-)
No właśnie ja też byłam w szoku że mąż sobie tak dobrze z 2 dzieci daje rade :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
To super widzieć że raz na jakis czas moge podać butle z własnym mlekiem. Spróbujemy niebawem tylko zastanawia mnie to czy ściągając laktatorem często nie przyzwyczaję piersi do nadprodukcji? Skoro dzidzia na cycu i plus ściąganie laktatorem?
 
Ja po porodzie Zu też kończyłam studia. Miałam zjazdy w Krakowie raz w tygodniu. Ściągałam mleko i tatuś z nią siedział. I w drodze powrotnej też ściągałam. Nie było mnie czasem 6-8 godzin. Problemu z cycaniem nie było.

Basienkaa może ściągaj i dawaj z butelki, ale swoje (ja tak robiłam z Zu w nocy, żeby dłużej mi pospała). A po cycu widzisz, że coś upite? Może ma problemy z ssaniem piersi. Myślałaś o jakiejś profesjonalnej konsulacji?
 
Będziemy z tym windi próbować zamówiłam na Gemini bo trochę tańsze a witaminy się też kończą no i dużo taniej ten dicoflor jest ...

A któraś pytała czy ulewa maluch , nie ulewa ze 2 może 3 razy się zdążyło
 
K8sad gratulacje:)
Kejti sama bym poszła do szkoły by sie wyrwać z domu:)
Linka u nas z ta kupka tez cieżko, u mojego brata było to samo kupka co 4/5 dni, młodej mojej tem rumianek pomógł wczoraj w dzien, dziś zobaczę czy zrobi a jak nie od jutra wprowadzę na stałe (10 ml ja wczoraj przeczyściło)

Ale miałam noc... wyła do 2:( a zasnęła przed 3, od 22 gehenna:( cycki nie... w sumie wypila z cycków, potem 60ml odciagnietego, w miedzy czasie w ryku cyc, a o 24 mój jechał po mm bo juz nie wiedziałam co robić, a ściągniętego swojego nie miałam:( wypiła 30ml mm potem jeszcze cycki, ja w międzyczasie odciagnelam 80ml, wiec jeszcze mojego prawie 35ml i w koncu zasnęła... ale to były dziewczyny spazmy i wściekłość a jaka siła:( jak zasnela przed 3 to spała do 8:30... 5,5h... ech wstała rano pocycala i teraz tez śpi...

Basienka podejrzewam ze u Ciebie moze być to co u mnie... mi sie wydaje ze Młoda nie umie opróżnić cyca... mleko jest bo w 15 min poszło z jednego cycka prawie 80ml laktatorem... i ona dlatego sie tak wkurza bo nie dojada... ech ta konsultant laktacyjna tez to mówiła w szpitalu ze moze za płytko ssie, ale ja mam dziwne te cycki i nie wiem czy uda nam sie w koncu dotrzeć...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Skrzat u mnie malusi na początku miał problemy z jedzeniem w nocy i po kapaniu juz dawałam mleko ściągnięte z butelki i tak przez noc a od rana cycusia .. trwało to ok tygodnia aż zauważyłam że w dzień z piersi ładnie ciągnie bez nerwów i teraz w nocy pięknie je i śpi ...
 
Koalka mamy butle aventu wazne aby za szybko nie lecialo. U nas nie ma problemu, na raz wypije tak 40-50ml wiec tyle lub na dwie porcje. A sciagam z pelniejszej piersi i nie ma problemu pozniej ;)

Basienka wlasnie moze sprobuj swoje odciagnac i dac żeby ci sie nie rozregulowalo a swoja droga ruzbudzasz do karmienia? Bo te 2 h pewnie przysypia z cycem w buzi a Ty sie meczysz wazne zeby slyszec przelykanie albo czuc ze ciagnie u mnie jakieś 10min i najedzona. Jak przysypia smyram w podbródek albo zmieniam pozycje raz na wprost a raz spod pachy chyba po zmianie lepiej leci i znow efektywnie ssie.

Linka moze poki co z tym termometrem sprobuj ? Ja tez chyba musze o zamówienie sie pokusic z gemini
Aa tak jeszcze mi sie przypomnialo że siemie lniane do picia tez chyba pomaga


Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Dziękuję dziewczyny za zainteresowanie.
Nika u mnie laktator sciaga 20 ml??!!! Od poczatku tal bylo. Nie wien czemu. Uzywam canpol easy start.. Przed karmieniem , po.... Doradca laktacyjny ( konsultacka internetowa) stwierdziła ze niektóre piersi nie wspolpracuja z laktatorem.
Koala- po tych nocnych ekscesach dziecko przesypia chociaz godzine?? Wogke nie siegasz po mm?? Nie zawsze po kp tak płacze . czasem najada sie w 20 min i spi... Wieczorem jest najgorzej ....
 
reklama
Basienka a moze masz od kogo pozyczyc reczny innej firmy? Znam kilka przypadkow ze elektrycznym nie szlo a recznym jak mama sama ciagnela potok

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Do góry