reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Ja dziś znowu zaliczyłam nocną pobudke przez megaból jelit.

Mamo-czworki współczuję diety. To jest coś czego sama bardzo się obawiałam, bo póki co ważę 56kg i ciążowa apka mi woła, że za mało. No i ja lubię sobie pójść szczególnie owoców, a ostatnio strasznie za mną czekolada chodzi, ale jeszcze nie doszła :-/

Jestem w 28 tygodniu ciąży
 
reklama
Mama4 niestety nie pomogę z dietą jedyne co pamiętam to to że ciotka - cukrzyk jadla z nami obiady ale kurczak byl gotowany hehehe to mi tak utknęło w głowie :) i wiem że w netto jest dział z produktami dla diabetyków bo kupowałam tam czesto ciastka dla babci mojego męża :)

Co do dziewczyn, ja też ostatnio myślałam o tych które straciły dzidzie i o tych które przestały się po prostu odzywać.

Właśnie co u Ivi?

Joasia ja dziś też się obudzilam trzy razy że strasznym bólem podbrzusza, takie krótkie skurcze jakby.

Co do aut, u nas dziś wypadek na ulicy, ale coś czułam ze coś się stanie bo robią kanalize ustawili się na łuku a nie ma żadnej sygnalizacji ani kierującego ruchem a nic nie widać jedzie człowiek praktycznie na pałę :/

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Mamo czwórki chyba najlepiej poszukać tablic z indeksem glikemicznym póki nie masz nic od lekarza, ja akurat makaron lubię tylko al dente z pszenicy durum lub pełnoziarnisty, ryż brązowy albo basmati i basmati chyba można przy cukrzycy właśnie, ale na pewno nie rozgotowany.

Aob, chyba nie wyjdą te ząbki, bo to strasznie długo trwa. Jedna dolna jedynka przebiła się na wyjeździe i do tej pory jest na 1 mm, dziś rano zobaczyłam przebitą górną, dwie pozostałe też lada moment i widzę dwójki dolne w natarciu, z tym że ile czasu potrwa zanim wyjdą całe... Za tydzień mamy ortodontę, a chyba ani jednego całego zęba do pokazania jeszcze nie będzie;)

W czwartek ciężki dzień, bo w sumie 3 wizyty w Krakowie, wynik zwłaszcza jeden kiepski i reakcja każdego lekarza inna, jeden uspokajał, że skontrolujemy po leku, drugi sie wystraszył i kazał pokazać trzeciemu, że może wcześniej zleci kontrolę, a trzeci olał najpierw, ale ostatecznie zlecił tą kontrolę, także zobaczymy czy się coś zmieniło, bo już miesiąc bierze lekarstwa na wątrobę, a ten pierwszy skontroluje dopiero w listopadzie.
W ogóle porażka dla mnie z lekarzami, okazało się, że u naszego pediatry wczoraj uzyskaliśmy więcej info niż w poradni genetycznej np.... Ale już nie będę zaśmiecać.

Ani razu jeszcze czkawki nie czułam, ani z Małgosią, ani teraz, może nie potrafię rozpoznać.
W dzień mała kopie mnie albo po bokach albo nad pępkiem, a jak się kładę wieczorem, to zawsze w pęcherz dostaję... Nie wiem, czy moja pozycja ma tu jakieś znaczenie? Bo w dzień nigdy nie leżę..
A mała przedostatnio na wizycie była już głową w dół, a wczoraj znów pupą.
 
Dzisaj dzień mam okropny, od rana zawiozłam mame do pracy i jak wróciłam to nie wstalam juz z łóżka. Tak mnie brzuch bolał, nospa i magnez na przemian pomogło dopiero po 3 godzinach. Dosyć często mi się to zdarza ostatnio. Miałam dziś spędzić dzień z siostrą na zakupach a tu klapa.

Także widziałam na kwietniówkach naszą koleżankę ale niw byłam pewna czy to ona czy ktoś inny.
Dużo dziewczyn zamilkło- Ivi, Diabliczka00 i Wiklinka która miała wrócić do Włoszech i przestała pisać.
 
Koalka kiedy masz mieć wizytę ? Albo miałaś ? Pytam bo so mnie na sale jak leżałam w szpitalu trafiła dziewczyna z twardniejącym tylko brzuchem i dali jej krążek bo szyjka sie skracała tez ...

Mama4 współczuje z dieta - niestety nie pomogę :(
Tez myslalam ostatnio o Likith nawet zastanawiałam sie czy nie napisać ale nie wiem co... ?
Mila80 niestety trafić na dobrego lekarza to Cud!

Joasia nie chces tego jakoś skontrolować ?




2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Uff dziewczyny bylam dzisiaj u malego Frania. Wyszli juz do domku. Maly to istne cudo. Jest drobniutki ale sliczny ma taka jasna cere <3 slodziutko sobie spal na boczku az nie chcialo sie wzroku od niego odrywac :tak:

Jesli chodzi o Lilith to ja tez czesto mysle co u niej. Super ze samotna udziela sie na kwietniowkach. Fajnie ze szybciutko jej sie udalo :-)

Milia-no co Ty nic nie zasmiecasz. Trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze. Oczywiscie daj znac jak czegos sie dowiecie!
A z lekarzami jest masakra...tak jak EmKa napisala trafic na dobrego to cud..

Ja czkawki tez nigdy nie czulam. Czuje kopniaki albo przemieszcze/wypinanie sie malego na wysokosci pepka albo troche powyzej tyle ze najczesciej po prawej stronie.
Ja nigdy nie widzialam zeby moj brzuszkowy ssal kciuka. Mam nadzieje ze mimo tego poradzi sobie z cycem
 
Emka wizytę miałam teraz w poniedziałek i od wtorku jak na złość mało tego że brzuch twardnieje to jeszcze przy chodzeniu ciągnie mnie wszystko w dole. Moja mała jeszcze ułożona pośladkówo i jak kopie to na samym dole i wtedy taki ból czuje jakby nóżką zaraz miała wyjść na zewnątrz.
Cały czas tłumacze sobie to stresem i zmęczeniem ponieważ pracuje i narazie nie mam kogoś kto by mi pomógł. Staram sie nie dźwigać, nie chodzić daleko czy siedzieć w jednej pozycji ale czasem nie ma wyjścia.
Chciałam podjechać na IP ale u mnie w szpitalu sa bardzo nieprzyjemni lekarze, byłam kiedyś z krwawieniem to nie chce tego pamiętać. W poniedziałek mój lekarz przyjmuje to musze znów udać się na wizytę prywatną żeby sprawdził szyjke. Ostatnio sprawdzał "ręcznie" i szyjka była zamknieta ale czy się skróciła to nie mierzył.
 
Koalka ostatnie dwa dni miałam dosyć intensywne , bo w czwartek byliśmy z synem w zoo, a wczoraj wizyta, załatwianie rożnych spraw, zakupy i objawy takie same jak u Ciebie, Az wieczorem sie przestraszyłam. Dzisiaj leżę cały dzień i jak ręka odjął. Jednak musimy sie juz na tym etapie bardziej oszczędzać.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Nika masz rację- dzisiaj zrobiłam dzień leniucha i lepiej się czuje.
Dziewczyny czy któraś z Was zażywa aspargin? Miałam stwierdzony niedomkniety płatek zastawki w serduszku 2 lata temu, to nie groźne ale nasila sie przy przeciążeniu oranizmu i lekarz polecił mi zażywać aspargin. Teraz w ciąży często zdarza mi się takie nadprogramowe migotanie lub przeskoki w rytmie i robi mi sie slabo czy moge w ciąży brać ten aspargin? Pomagał mi wtedy a rzuciło mi sie w oczy że chyba któraś na forum bierze to...

Wczoraj sąsiadka spotkała mnie i mowi : ojejj ale pani nic nie przytyła na buzce kompletnie, pewnie bedzie chlopczyk bo ja z córką byłam cała popuchnieta na buzi od 6 miesiaca. Hihi juz druga ososba mi to mowi a moja mam stwierdziła po zdjeciu USG buzi mojego maleństwa że buzka bardziej chlopczykowata. A ja pół wyprawki na różowo mam :sorry2:
 
reklama
Koalka-nie pociesze Cie ;-) moja bratowa w ciazy z corka tez spuchla (ale to dopiero w 8 miesiacu) i idac do porodu wygladala jak beczulka a teraz z synkiem nic :-) jak pojechalam do niej kiedy mialam skurcze to w zyciu bym nie pomyslala ze ona rodzic zaczyna. Wygladala kwitnaco :-) serio:-) gdyby nie grymas na twarzy podczas skurczu to w zyciu bym nie powiedziala ze to juz finish:-)
Ale znam tez przypadki mam ktore urodzily chlopca a puchly jak balony :-)
 
Do góry