reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

W piątek za tydzień mam wizytę, może w końcu dowiem się jak mała jest ułożona bo wciąż kopie mnie po pęcherzu i poniżej pępka. Pamiętam, że starsza córeczka w 28 tyg na wizycie już była główką w dół. No nic trzeba czekać :) Perspektywa cc przy dwójce dzieci mnie przeraża.
Jak to jest u Was? Czujecie już ruchy wyżej??

U mnie w laboratorium wszystkie trzy pobrania krzywej cukrowej z żyły. Dzięki Bogu jest wszystko ok, a obawiałam się bo jestem dużą babą[emoji14]
Na czczo 72
Po 1h 86
Po 2 h 80

Zaczynam pomału pranie rzeczy Maluszka, bo wiem że moje samopoczucie będzie tylko gorsze :(

Laski my jesteśmy (zaczynamy) III TRYMESTR!!
 
reklama
Jednak pobierali mi też z żyły, tylko ja głupia myślałam , że to tylko do morfologii pobierają. Najpierw właśnie z palca, a później z żyły. Wynik z żyły:
na czczo:90
po 1 godz: 195
po 2 godz 113
Po godzinie przekracza normę więc muszę iść do internisty.

Jeśli chodzi o położenie to moje dziecię już drugą wizytę jest obrócone główką w dół.
 
Hej dziewczyny :)
Ja też chciałam pytać kiedy dzidzia się obraca bo moja w szpitalu posladkowo, a teraz poprzecznie i zastanawiam się kiedy zamierza się dobrze ustawić :)

Aob zazdroszczę urlopu ale podróży już nie :)

Co do kosmetyków, ja się maluje jak wychodzę do ludzi, włosy farbuje, paznokcie robiłam teraz tylko maluje, używam wszelkiej maści balsamow głównie tych dedykowanych ciężarnym no i oliwki.
Ale Joasia nie dziwię się że masz takie podejście :)
Ale również dziwie się ciężarnym studentkom chemii, u mnie ciężarna miała zakaz wejścia na większość zajęć które odbywały się w laboratorium tj np z fizyki. Miała je zaliczać po porodzie dopiero.

Mama czwórki myślę że sama dieta w takim wypadku starczy ;) a może idź do internisty po skierowanie do poradni diabetologicznej dla ciężarnych ?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Mama4 ja miałam pobieraną krew w żyły przed gluzkozą więc co laboratorium to obyczaj. Po trzech pobraniach to z gięcie miałam sine przez ponad tydzień. Wolalabym z palca ale nie było rady - jakoś przeżyłam:sorry2:
 
Dzwoniłam do gina. Mówił , że właśnie na początek najprawdopodobniej będzie dietka. Mam iść do internisty po skierowanie do diabetologa i tam już dostanę dalsze wskazówki.
 
Martusia kto zaczyna ten zaczyna. Ja dopiero jestem 25w5d więc jeszcze chwila mi została to 3 trymestru :-/
Co do ruchów to również czuje smyranie i kopniaki bardzo bardzi nisko, czasami aż płakać mi się chce. Tak jak Joasia pisała szybko klade sie na plecy i nogi pod ścianę - wtedy mała ucieka wyżej. Położenie małej było miednicowe ostatnio tak jak od poczatku, ale jeszcze ma chwile i może sie odwroci glowką do dołu.
Edit
Mamusiu4 czyli - o ile dobrze zrozumiałam- mialas juz raz glukoze ale za wczesnie i sama zauważyłaś że trzeba powtórzyć?
 
Ostatnia edycja:
Koalka miałam już raz krzywą pod koniec 22 tygodnia. Tyle, że teraz wyszły mi ketony w moczu 3 razy ponad normę a to często objaw cukrzycy. Poza tym mam znacznie podniesione ryzyko zachorowania na cukrzycę ciezarnych( wielorództwo, ur. noworodka powyzej 4kg, wiek, cukrzyca w rodzinie, nadwaga) więc mierzę sobie cukier na czczo domowym glukometrem. Jak wyniki zaczęły stale przekraczać 90 to powiedziałam o tym ginowi i dlatego zalecił powtórzenie krzywej.
 
Mieliśmy jechać dziś do kina ale oczywiście mój mąż zapomniał mi powiedzieć że jest problem z autem i koło może odpaść w każdej chwili... ja nie wiem gdzie on ma głowę.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Mila to w samochodzie trzeba kolo dokrecic czy cos powazniejszego?
Ja sie wkurzylam bo gdzies 3 lata temu kupilam aparat za pierwsza wyplate i przestal dzialac. Zawiezlismy do naprawy i dzisiaj dzwonia ze koszt naprawy 560zl. Masakra w szoku bylam. Jakis silniczek migawki padl...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Princeseczka, grubsza sprawa bo trzeba wymienić wahacz że sworzniem. Byłam ostatnio u innego mechanika i mówił że jest ok że Po prostu jest już trochę zużyty i można by pomyśleć o wymianie za jakiś czas a dziś mąż pojechał na przegląd i auto już przeglądu nie przeszło bo grozi właśnie wysunięciem sworznia i na skutek tego koło może się poluzować /odpaść. :/ Ludzie są nie poważni a jakbym tak jechała sama i cos by się stało? Mi to pół biedy ale brzuszkowemu...
No i opony muszę zmienić, i myślałam że dlatego auto przeglądu nie przeszło, zarezerwowalam bilety a mąż mi mówi o tym co diagnosta powiedzial.

Co do aparatu współczuję, zawsze mi się marzył jakiś fajny aparat ale odpuscilam i kupiłam telefon z w miarę dobrym aparatem. :) Przykro tylko,ze musicie teraz tyle zapłacić :/ ale sprzęty lubią się psuć po upływie gwarancji.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry